BH Pošta = lopovluk

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

TRŠ
Posts: 211
Joined: 28/08/2012 10:41

#1 BH Pošta = lopovluk

Post by TRŠ »

Pa ima li ovo smisla, 2 pisma saljem i niti jedno da dodje na adresu, bagra lopovska, konta pare saljem ili dukate a ustvari su jako bitni dokumenti...treba izumiti providne koverte da vide cigani da nema funti, eura i ostalih valuta u kovertama nego da je dostave... :x
TRŠ
Posts: 211
Joined: 28/08/2012 10:41

#2 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by TRŠ »

Dobro je pa nikoga ne zanima ova tematika...samo nek je hljeba i igara...
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#3 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by madnessa »

Godinama se nadam da ce moja posta doci. Slala sam razlednice sa mora, koje su djelomicno stizale, nekome stignu, a nekome ne. Pismo ako nije preporuceno sigurno nece doci. Poslala sam cestitke za Novu godinu u inostranstvo, jos uvijek nisu stigle ljudima. Dan kad sam konacno digla ruke od BH Posti je bio kada sam slala medjunarodnu ekspres postu (EMS), platila pofino da to dodje za najduze dva dana i onda su je oni drzali dan i po na aerodromu. Predala npr. jucer u 8:15, a sa aerodroma je poletjela danas u 14:30h. Naravno, posiljku je zakacio i vikend u putu i tako je dosla prekasno na destinaciju. Prilozila sam prigovor, jedva, jer im nije bilo jasno da mene ne zanimaju njihovi ugovori sa aerodromom i da ja nisam dobila uslugu koju sam platila, te ako je neka frka na aerodromu treba da mobilizuju onog momka sa reklame i nek vozi onim caddyem do najblizeg aerodroma sa kog moja posta moze poletjeti. Uzas zivi!!!

Pa postansko poslovanje je izmisljeno poodavno, valjda su do sad mogli skontati kako da salju pisma. Sada kada tehnologija preuzima posao, umjesto da se udaraju nogama u dupe od srece kad im neko dodje na salter, oni su sve neozbiljniji... :roll:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#4 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by sheilak »

TRŠ wrote:Pa ima li ovo smisla, 2 pisma saljem i niti jedno da dodje na adresu, bagra lopovska, konta pare saljem ili dukate a ustvari su jako bitni dokumenti...treba izumiti providne koverte da vide cigani da nema funti, eura i ostalih valuta u kovertama nego da je dostave... :x
ja sam baš pisala o ovome. trebale su mi stići 2 knjige iz Njemačke, u januaru, odvojeno su bile poslane. samo je jedna stigla, valjda su mislili da je novac ili kakva vrijednost u paketu, mislim vrijednost za njih. meni je ta knjiga zlatna vrijedna. zvala sam, slala potjernicu, išla tamo najmanje 4 puta. kažu, ništa ne mogu i da su im oko Nove Godine masovno nestajale pošiljke (problem je što su knjige poslane polovinom januara). na kraju su mi moji morali nabaviti novu knjigu i ponovo je slati, ovaj put uz prijetnju.
TRŠ
Posts: 211
Joined: 28/08/2012 10:41

#5 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by TRŠ »

Zao mi je zbog tvoje poste, nadam se da ce nekad stici na zeljenu destinaciju. Ovo je bila preporucena posta ali je imala pozlacene pecate na koverti, vjerovatno su mislili da ima dukata unutra :x Koliko znam, ovo se pocelo desavati jos u vrijeme kad je onaj bravar bio na vlasti samo sto je sada uzelo maha.
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by drndalo »

Bravara ne diraj, kod njega se to nije desavalo... Ovo ti je demokracija...

Meni se jos nije desilo da mi nesto ne dodje, pa ne mogu reci nista lose, osim neljubaznih faca pretezno po salterima...
Kada si poslao ta pisma? Kako, obicno ili preporuceno? Ako je bila preporucena, da li si slao potraznicu ? Kakav je ulaz tamo gdje si ih poslao? Kakav je postar? Kod mene u ulau se zna gdje se posta ostavlja za one kojima je npr. sanduce poderano, nedostupno, nejasna adresa. I mali koji radi na nasem rejonu je OK, a ako vama vas nije, zalite se zvanicno... Jedno vrijeme mi je jedna novina iz pretplate kasnila mjesec dana redovno, ali je to zaista bilo kada su UK poste strajkovale, jer kad su zavrsile ztrajk, sve se normalizovalo...

Kada sam pitao jednog starog postara kako da znam sta je, bio je ljubazan da se raspita kod mladjeg kolege, i znao je ko mi je u rejonu, i pohvalio mi ga kao postenog i vrijednog, i oni se medjusobno znaju ko je kakav... Dakle mozes prvo nezvanicno da se zalis na svog postara, a mozes i zvanicno, posaljes pismo prijave u direkciju, pa nek istrazuju... Ja kad god sam se zalio pismeno, morali su mi pisati nazad... Traje, ali bar imas mentalnu satisfakciju...
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#7 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by madnessa »

Ja sam se zvanicno zalila za ovu medjunarodnu posiljku i oni su mi samo poslali kretanje posiljke. Kada sam pitala za garantovano vrijeme isporuke meni kao klijentu EMS-a niko mi nije znao reci. Nabrojali su mi sva dogovorena vremena sa aerodromom i krajnjom postom, ali nisu znali koje vrijeme meni kao klijentu garantuju za zonu u koju sam slala posiljku. Samim tim sto to vrijeme ne postoji proces zalbe nisam mogla ni da nastavim. :x
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#8 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by drndalo »

Tebi nista ne moze pomoci ako ti je posiljka trebala biti tamo za 48 sati, a nije...

Pisao sam za ovaj prvi slucaj, pismo nije stiglo... Mozes se zaliti i na svog regionalnog postonosu, na nezvanican i zvanican nacin...
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#9 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by madnessa »

drndalo wrote:Tebi nista ne moze pomoci ako ti je posiljka trebala biti tamo za 48 sati, a nije...

Pisao sam za ovaj prvi slucaj, pismo nije stiglo... Mozes se zaliti i na svog regionalnog postonosu, na nezvanican i zvanican nacin...
Pošiljka je fino koštala. Preporučena međunarodna je cca 5KM u državu u koju sam slala i rok isporuke 7 dana, a EMS je brza pošiljka i baš zato što je brza košta 37KM. Tako da mi mogu vratiti novac i još odštetu. Nisam ja pare na grani našla da se s njima razbacujem... Možda ne mogu pomoći da mi pošiljka dođe, ali mogu izvršiti uslugu koju uredno naplate. Samo su se zaštitili time što je zovu brzom poštom, a nikad ti neće reći koje je to vrijeme koje ti garantuju. Tako da nemaš se našta žaliti... :x
Last edited by madnessa on 05/04/2013 16:20, edited 1 time in total.
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#10 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by charrrmed »

Ja nikada nisam imao problema. Ponekad se otegne i traje dugo ali dodje :?
User avatar
JPBHPosta
Posts: 1
Joined: 08/04/2013 11:04

#11 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by JPBHPosta »

Nije da nesto branim postu, ali stvarno vrlo cesto nije do njih. Ja sam vise puta narucivao nesto iz Engleske, Kine, USA... i u velikom broju slucajeva je bilo u pitanju kasnjenje drugih postanskih operatera. Imaju oni call centar i treba ih zovnuti i pitati.
Vrlo cesto probleme pravi carina, a ne posta.
Last edited by JPBHPosta on 08/04/2013 11:21, edited 1 time in total.
gorgonzola
Posts: 554
Joined: 24/02/2013 18:28

#12 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by gorgonzola »

TRŠ wrote:Zao mi je zbog tvoje poste, nadam se da ce nekad stici na zeljenu destinaciju. Ovo je bila preporucena posta ali je imala pozlacene pecate na koverti, vjerovatno su mislili da ima dukata unutra :x Koliko znam, ovo se pocelo desavati jos u vrijeme kad je onaj bravar bio na vlasti samo sto je sada uzelo maha.
Kad spominjes bravara ustani. Sram te i stid bilo. Ja zivim u holandiji pa mi zna posta ne doci. I sta sad, treba da krivim kraljicu sto meni pismo nije doslo. Ja kakvih likova ovdje ima bravaru dragi.
User avatar
SAID5
Posts: 595
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#13 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by SAID5 »

Moram se pridružit žalbama na poštanske usluge.

Trebao sam primiti paket sa gumamam za biciklo i platiti po pouzecu. Posto sam bio u kontaktu sa prodavacem, nakon 10 dana smo shvatili da ipak nesto nije OK je paket nije stigao i dva puta sam isao u postu na željezničkoj stanici i oba puta je covjek gledao u teku i oba puta potvrdio da nema nikakvog paketa za mene.

Danas mi se javlja prodavač da je dobio paket nazad, i da na njemu piše da je paketoprimac (ja) obavješten te da nije podigao paket!!!!!! :-)

naravno, kako sada da čovjeku objasnim da se paket nikad nije pojavio, niti obavjest.

Ako je neko imao slično iskustvo, da li postoji neka šansa da se obratim nekom iz pošte vezano za ovaj problem?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#14 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by It_is_a_Leclerc »

Sad ste me zabrinuli...

Ja sam baš jučer poslao neke dokumente, preporučeno, i rekoše mi - "Stići će to za dan-dva".
Ako me izrade, ostadoh ja bez para. :D
Saka
Posts: 2594
Joined: 25/02/2011 11:49

#15 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by Saka »

SAID5 wrote:Moram se pridružit žalbama na poštanske usluge.

Trebao sam primiti paket sa gumamam za biciklo i platiti po pouzecu. Posto sam bio u kontaktu sa prodavacem, nakon 10 dana smo shvatili da ipak nesto nije OK je paket nije stigao i dva puta sam isao u postu na željezničkoj stanici i oba puta je covjek gledao u teku i oba puta potvrdio da nema nikakvog paketa za mene.

Danas mi se javlja prodavač da je dobio paket nazad, i da na njemu piše da je paketoprimac (ja) obavješten te da nije podigao paket!!!!!! :-)

naravno, kako sada da čovjeku objasnim da se paket nikad nije pojavio, niti obavjest.

Ako je neko imao slično iskustvo, da li postoji neka šansa da se obratim nekom iz pošte vezano za ovaj problem?
I meni se slično par puta desilo. Zakače onaj žuti papirić za vrata tako da djeca ili bilo ko može uzeti, poderati, baciti. Tebi nema obavijesti i paket se vrati. A oni napišu da je obavijest poslana. Ima broj telefona na pošiljci svaki put ali nikome ne padne na pamet da nazove, ne oni samo vrate pošiljku jer ti nisi došao sa žutim papirićem.
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#16 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by newlevel »

Imao sam i ja ruzno iskustvo sa njima. Naime radilo se o konkursu za stipendiju, povadim sve potrebne dokumente, upakujem u kovertu, odem u postu, da predam, oni lagano naplate svoje (pismo trebalo za Norvesku), nema problema... Ja se pokupim. Poslije mjesec dana rezultati izisli. Mene ni na mapi, nema... Sto mozes reci, da je se pismo negdje zagubilo...
eman
Posts: 378
Joined: 04/02/2013 16:46

#17 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by eman »

Isti problemi i kod mene prije par mjeseci
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#18 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by kurty »

prva zamjerka na postu... otkupni paket, tezine x,na adresu y saljem tri puta... svaki put mi cijena drugacija... i svaki put me prave budalom, da nema sanse da je razlicita cijena

druga, tacnije drugi slucaj.. poslao otkupni paket u Banja Luku... 25KM,otkupnina... prodje7 dana, paket nije dosao na adresu... Odem u postu, ikazu mi da su oni svoje uradili, poslali su, a sto nije doslo, to je do RS Posta... prodje 14 dana, ja opet odem, ali ovaj put sa zahtjevom da mi nadoknade stetu, jer imam pravo na to... kad oni "tek nakon mjesec dana to mozes traziti"... prodje mjesec, ja opet u postu i prvo je bilo "zar zbog 25KM toliko peglanja"... na to sam presutio, ali poceo je "Proces" koji je trajao tacno mjesec dana... nakon dvamjeseca od dana kadsam poslao paket, dolazi postar i donosi plavu kovertu i 19KM (6 KM je bila postarina, za ovaj paket) to se desilo u subotu oko 10h... subota oko 12h, zove me frajer iz Banja Luke i kaze "jerane, evo dosao tvoj paket"... Isti dan, oko 12.30,me zovu iz poste, da dodjem po jos 6KM, razlike...
Hebo lud zbunjenog
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#19 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by burek_in_space »

Ne znam ko bi se, u sluchaju preporuchenih ili poshiljki malo vece vrijednosti, peglao sa BH poshtom, kada putem jedne od kurirskih sluzhbi koje postoje kod nas ( In Time, Fedex, DHL...) za 10 KM + PDV, vasha poshiljka stigne na adresu na koju shaljete u roku od 24 chasa najvishe.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#20 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by iz dna duše »

Za mene je bh pošta jedna stara dama, koja nije uspjela da uhvati korak sa vremenom...uveli su oni kao neke novine, medjutim, kadar je onaj starog kova, koji teško prihvata išta novo...imala sam poznanicu u pošti i kada je jedan njihov direktor prije par godina pokušao nešto da promijeni u njihovim glavama, sem poboljšanja same organizacije i automatizacije pošte, naišao je na veliki otpor upravo zaposlenika...Naravno, ne generalizujem ima i pozitivnih iskustava ali to ima više veze sa tim da se naleti na osobu koja je odnos prema ljudima i poslu ponijela od kuće, u pošti joj to niko nije mogao nametnuti, to je sigurno. A najžalosnije je da imaju redovne i dobre plate, za koje ne znam kako ih uopšte zarade, s obzirom na učinak u kvalitativnom i kvantitativnom smislu.
Ja također za brze i važne pošilje koristim Fedex, DHL i sl. No, najveći problem za mene, kada je u pitanju pošta je to šta kada šalješ pošiljku iz jednog entiteta u drugi, to traje vječnost, brže stigne pošiljka bilo gdje u Evropu nego iz RS u FBiH i obratno.
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#21 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by blue033 »

burek_in_space wrote:Ne znam ko bi se, u sluchaju preporuchenih ili poshiljki malo vece vrijednosti, peglao sa BH poshtom, kada putem jedne od kurirskih sluzhbi koje postoje kod nas ( In Time, Fedex, DHL...) za 10 KM + PDV, vasha poshiljka stigne na adresu na koju shaljete u roku od 24 chasa najvishe.
Nisu ni oni bas za preporuku, jednom mi je pismo iz Slovenije preko DHL-a putovalo više od 10 dana. Sa fedexom inače imam ugovor i moram reći da sam dva puta imao problem sa povratnicom (otpremnicom) za poslanu robu, jednom su je izgubili i našli je nakon više od 7 dana, drugi put isto 5-6 dana čekanja. Način koji ja praktikujem su autobusi i to samo provjerene firme sa tačnim redom vožnje. Primanje i slanje dokumenata je najbrže što može, iz Slovenije će vozač za dvadesetak eura donijeti pošiljku za desetak sati, kojs će brzom poštom putovati 2-3 dana najmanje i košta 3-4 puta više.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#22 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by burek_in_space »

blue033 wrote:
Nisu ni oni bas za preporuku, jednom mi je pismo iz Slovenije preko DHL-a putovalo više od 10 dana. Sa fedexom inače imam ugovor i moram reći da sam dva puta imao problem sa povratnicom (otpremnicom) za poslanu robu, jednom su je izgubili i našli je nakon više od 7 dana, drugi put isto 5-6 dana čekanja. Način koji ja praktikujem su autobusi i to samo provjerene firme sa tačnim redom vožnje. Primanje i slanje dokumenata je najbrže što može, iz Slovenije će vozač za dvadesetak eura donijeti pošiljku za desetak sati, kojs će brzom poštom putovati 2-3 dana najmanje i košta 3-4 puta više.
Moja firma konkretno posluje sa In Time-om, i mogu samo sve pohvale na njihov rachun reci.
Shaljemo i tenderske dokumentacije, i ponude na tendere, osjetljivu dokumnetaciju i robu ponekad, ako nam se vishe isplati nego da shaljemo svoje vozilo, i uvijek je sve bilo na vrijeme, bez ikakvih problema. A koristimo ih kako za medjugradske poshiljke, tako i medju entitetima ali i medjunarodni transport.
Android Knego
Posts: 1557
Joined: 13/03/2012 08:11

#23 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by Android Knego »

blue033 wrote:Način koji ja praktikujem su autobusi i to samo provjerene firme sa tačnim redom vožnje. Primanje i slanje dokumenata je najbrže što može, iz Slovenije će vozač za dvadesetak eura donijeti pošiljku za desetak sati, kojs će brzom poštom putovati 2-3 dana najmanje i košta 3-4 puta više.
:thumbup:
TRŠ
Posts: 211
Joined: 28/08/2012 10:41

#24 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by TRŠ »

gorgonzola wrote:
TRŠ wrote:Zao mi je zbog tvoje poste, nadam se da ce nekad stici na zeljenu destinaciju. Ovo je bila preporucena posta ali je imala pozlacene pecate na koverti, vjerovatno su mislili da ima dukata unutra :x Koliko znam, ovo se pocelo desavati jos u vrijeme kad je onaj bravar bio na vlasti samo sto je sada uzelo maha.
Kad spominjes bravara ustani. Sram te i stid bilo. Ja zivim u holandiji pa mi zna posta ne doci. I sta sad, treba da krivim kraljicu sto meni pismo nije doslo. Ja kakvih likova ovdje ima bravaru dragi.
Bravar je drzao ljude u mraku pod katancem. Izgleda da tebi holandija nije pomogla da se izlijecis od komunizma pa bih ti savjetovao da se vratis kada ga toliko volis. Lijep pozdrav.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#25 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by iz dna duše »

TRŠ wrote:
gorgonzola wrote:
TRŠ wrote:Zao mi je zbog tvoje poste, nadam se da ce nekad stici na zeljenu destinaciju. Ovo je bila preporucena posta ali je imala pozlacene pecate na koverti, vjerovatno su mislili da ima dukata unutra :x Koliko znam, ovo se pocelo desavati jos u vrijeme kad je onaj bravar bio na vlasti samo sto je sada uzelo maha.
Kad spominjes bravara ustani. Sram te i stid bilo. Ja zivim u holandiji pa mi zna posta ne doci. I sta sad, treba da krivim kraljicu sto meni pismo nije doslo. Ja kakvih likova ovdje ima bravaru dragi.
Bravar je drzao ljude u mraku pod katancem. Izgleda da tebi holandija nije pomogla da se izlijecis od komunizma pa bih ti savjetovao da se vratis kada ga toliko volis. Lijep pozdrav.
A sada valjda od blještavila "demokratije" opet ne vidimo, ili smo kao progledali? :D
E jest nam danas dobro, u vražiju mater, bez da sada veličam bravara i prošla vremena!
I jesu nam dobri današnji doktori nauka i magistri koji sjede u Vladi, predsjedništvu...sve faca do face koja nam je tako poboljšala život...i sve "stručnja, demokrate, antifašisti"...

A što se tiče ovih državnih institucija i javnih preduzeća, pa tako i BH pošte, pa oni su objeručke prihvatili kapitalizam ili ovo što tako nazivamo, a zadržali su sve povlastice koje su imali svi radnici kod bravara: Redovna plata, doprinosi na punu platu, regres, godišnji u punom broju dana, trudnička i druga bolovanja, bez straha da ćeš dobiti otkaz...Oni koji imaju "sreću" da danas rade u realnom sektoru. kod privatnika, mislim na radnike,ne na gazde, sanjaju o bar sedmici odmora, redovnoj makar min.plati, plaćenim dopr. i ovjerenoj knjižici, o pravu da budu bolesni...a regres, pa ove nove generacije i ne poznaju taj pojam...
A u BH pošti imaju sve, "ko kod mrskog tite"
Post Reply