BH klubovi u Evropi - općenito

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
turbofolk
Posts: 3139
Joined: 13/05/2014 09:37

#11701 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by turbofolk »

Sretno Sarajevu i Željezničaru. Pva prepreka bi trebala biti savladana, Široki dobio teškog protivnika, ako se Slovenci mogu nazvati teškim.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#11702 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by hrasno38 »

north wrote:Da pričamo o periodu prije nekih par godina bio bih siguran da će Željo i Sarajevo nabiti gol razliku u prvom pretkolu, a da će Široki sigurno proći...Željo prošle godine nije mogao Zetu kući dobiti, Sarajevo ispalo od jebenih moldavaca, ove godine ni jedni ni drugi nisu nešto bitnije bolji :-) ....

Sarajevo ako prvu opegt minimalno izgubi ko protiv Kukesija ili Zarya opet ćemo ispasti u revanšu, gore ne smiješ izgubiti da bi kući lakše bilo :oops: ...estonci su mislim nešto lakši protivnik od armenaca iako su obje ekipe kite ko što smi i mi doduše :oops:
hehehehehe tacno od slova do slova jer za nase klubove vise ne postoje lagani protivnici:)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#11703 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by cyprus »

Banants je nešto tipa Zaria... Sarajevo jeste favorit, ali daleko od tog da možemo biti sigurni u prolaz... Hajmo reći da su šanse 65-35 za nas...

Ovi estonski Rusi su ipak slabiji... Željo je dobro prošo... Šanse 80-20 za Želju...

Domžale su favorit... Šanse 65-35 za Slovence...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#11704 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Nadzorna_ploca »

51-49 za velike baltickosovjetske ekipe. :bih:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#11705 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Pitar sa Kariba »

Kakvi Estonci, Livak im ima 10 golova i 5 asistencija u ovoj godini :shock:
Kod nas nije znao trcati.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#11706 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by north »

Najsmješnije je kad mi pričamo kao dobro smo prošli, ovakvi nikakvi kakvi smo...

nismo svjesni da se i drugi raduju kad nas izvuku, toliko smo ozbiljni u zadnje vrijeme...

pa tako imamo ovako nešto ..

https://sportsport.ba/fudbal/krasic-sar ... bih/280526

A čovjek samo istinu zbori, jer nekad ranije bi izjavio nadam se da se nećemo obrukati :skoljka: :run:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#11707 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by cyprus »

north wrote:Najsmješnije je kad mi pričamo kao dobro smo prošli, ovakvi nikakvi kakvi smo...

nismo svjesni da se i drugi raduju kad nas izvuku, toliko smo ozbiljni u zadnje vrijeme...

pa tako imamo ovako nešto ..

https://sportsport.ba/fudbal/krasic-sar ... bih/280526

A čovjek samo istinu zbori, jer nekad ranije bi izjavio nadam se da se nećemo obrukati :skoljka: :run:
Pa realno je da se oni više raduju nama, nego mi njima :D

Među nenosicioma je sve slična buranija, a važi i ona da su svi počeli igrat fudbala, pa si proteklih godina imao primjere da su i ovi iz Andore, San Marina i Gibraltara znali izbacit nekog... O Maltežanima, Faranima, Gibraltarcima, Luksemburžanima da ne govorim... Dakle, jesi ti kao nosioc favorit u većini slučajeva, ali više praktično nemaš protivnika sa kojim možeš laganini, opušteno i očekivat siguran prolaz...

Sa druge strane, ovi se raduju nama zato što su mogli dobiti i puno ozbiljnije protivnike :-D Sa nama ipak mogu igrat, i imaju neke realne šanse...
Last edited by cyprus on 20/06/2018 13:31, edited 4 times in total.
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#11708 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Bazinga1234 »

Predamo se Armenaca, Slovenaca i slicnih, sta bi tek bilo da naletimo na ozbiljnu ekipu.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#11709 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by leškarenje »

Bazinga1234 wrote:Predamo se Armenaca, Slovenaca i slicnih, sta bi tek bilo da naletimo na ozbiljnu ekipu.
Ko se predao :-) navijaci na forumu jel :lol:

Lik dao normala izjavu kad vidiš koga su mogli dobiti logično je da će reći dobro smo prosli :thumbup:
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#11710 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Bazinga1234 »

leškarenje wrote: Ko se predao :-) navijaci na forumu jel :lol:

Lik dao normala izjavu kad vidiš koga su mogli dobiti logično je da će reći dobro smo prosli :thumbup:
Prepadamo, my bad :)
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#11711 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by leškarenje »

Bazinga1234 wrote:
leškarenje wrote: Ko se predao :-) navijaci na forumu jel :lol:

Lik dao normala izjavu kad vidiš koga su mogli dobiti logično je da će reći dobro smo prosli :thumbup:
Prepadamo, my bad :)
:thumbup:

Dje se neces prepadati kad od Zarije saljevamo strave jbt :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#11712 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by cyprus »

Bazinga1234 wrote:Predamo se Armenaca, Slovenaca i slicnih, sta bi tek bilo da naletimo na ozbiljnu ekipu.
Govoreći iz naše pozicije, Slovenci nisu ozbiljna ekipa? :-D
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#11713 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Bazinga1234 »

cyprus wrote:
Bazinga1234 wrote:Predamo se Armenaca, Slovenaca i slicnih, sta bi tek bilo da naletimo na ozbiljnu ekipu.
Govoreći iz naše pozicije, Slovenci nisu ozbiljna ekipa? :-D
Pa eto, Zrinjski se solidno nosio sa Mariborom, i penal su promasili.
Siroki prodje Kazahstance, Sarajevo ubilo Zariju ali nisu imali srece.

Domzale je zavrsilo trece u Sloveniji, nisu neki bauk
Problem je sto je Siroki ostao bez nekoliko bitnih igraca.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#11714 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by north »

cyprus wrote:
north wrote:Najsmješnije je kad mi pričamo kao dobro smo prošli, ovakvi nikakvi kakvi smo...

nismo svjesni da se i drugi raduju kad nas izvuku, toliko smo ozbiljni u zadnje vrijeme...

pa tako imamo ovako nešto ..

https://sportsport.ba/fudbal/krasic-sar ... bih/280526

A čovjek samo istinu zbori, jer nekad ranije bi izjavio nadam se da se nećemo obrukati :skoljka: :run:
Pa realno je da se oni više raduju nama, nego mi njima :D

Među nenosicioma je sve slična buranija, a važi i ona da su svi počeli igrat fudbala, pa si proteklih godina imao primjere da su i ovi iz Andore, San Marina i Gibraltara znali izbacit nekog... O Maltežanima, Faranima, Gibraltarcima, Luksemburžanima da ne govorim... Dakle, jesi ti kao nosioc favorit u većini slučajeva, ali više praktično nemaš protivnika sa kojim možeš laganini, opušteno i očekivat siguran prolaz...

Sa druge strane, ovi se raduju nama zato što su mogli dobiti i puno ozbiljnije protivnike :-D Sa nama ipak mogu igrat, i imaju neke realne šanse...
Slažem se u dijelu da su mogli gore proći pa zato se više raduju..nisam mislio na to i možda nisam bio precizan do kraja, govorim sa naše strane gledajući, mi smo došli u situaciju da protiv moldavaca, armenaca nisi više nikakav favorit i da moraš strepiti hoćeš li uopšte proći....Ljestvica je tako nisko spuštena da je to poražavajuće...do prije par godina ni grupna faza nije izgledala toliko nemoguća misija jer se znalo doći do play off-a, izbacivati skandinavce, slovake, belgijance, grke, danas odmah u prvom pretkolu protiv armenaca, moldavaca i sličnih ekipa od kojih su jedino lošiji San Marino, Lihtenštajn, Gibraltar, Farska Ostrva i Andora, nisi nikakav ozbiljniji favorit...To mene boli, to je poražavajuće, a pogotovo što i mi sami klubovi i navijači to prihvataju uglavnom kao nešto normalno ....Jeste realnost danas to je meni jaso, ali za mene nije normalno nego ponižavajuće...i što ne vidim da se radi da se to promijeni...to je suština priče :oops:
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11715 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Logovan »

Mi i komšije bi trebali proći dalje. Moraš preloše odigrati ili da nikako nemaš sreće (pogođene prečke, stative, golman se pretvorio u Casillasa :D), pa da ispadneš od ovakvih ekipa.

Široki vjerovatno ćao. Prejaki su za njih.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#11716 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by vryzas »

Nadam se da svi prolaze prvi krug :bih:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#11717 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by cyprus »

Bazinga1234 wrote:
cyprus wrote:
Bazinga1234 wrote:Predamo se Armenaca, Slovenaca i slicnih, sta bi tek bilo da naletimo na ozbiljnu ekipu.
Govoreći iz naše pozicije, Slovenci nisu ozbiljna ekipa? :-D
Pa eto, Zrinjski se solidno nosio sa Mariborom, i penal su promasili.
Siroki prodje Kazahstance, Sarajevo ubilo Zariju ali nisu imali srece.

Domzale je zavrsilo trece u Sloveniji, nisu neki bauk
Problem je sto je Siroki ostao bez nekoliko bitnih igraca.
Pa to je osnovni problem većine naših ekipa... Kad ne bi ekspresno gubile najbolje igrače na kraju sezone, mogli bi se više nadat u Evropi...

Što se tiče Slovenaca, jebiga - jača je to liga, nema priče... Nisu toliko jači da im ne možemo ništa, ali su u većini slučajeva favoriti... Tako možda nije bilo prije 10-15 godina, ali sada nažalost jeste... Dakle, za nas su to ozbiljne ekipe...
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#11718 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Bazinga1234 »

Logovan wrote:Mi i komšije bi trebali proći dalje. Moraš preloše odigrati ili da nikako nemaš sreće (pogođene prečke, stative, golman se pretvorio u Casillasa :D), pa da ispadneš od ovakvih ekipa.
Kad je to Casillas primio gol sa pola terena? :oops:

@ Kipar, OK slazem se.
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11719 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Logovan »

Bazinga1234 wrote:
Logovan wrote:Mi i komšije bi trebali proći dalje. Moraš preloše odigrati ili da nikako nemaš sreće (pogođene prečke, stative, golman se pretvorio u Casillasa :D), pa da ispadneš od ovakvih ekipa.
Kad je to Casillas primio gol sa pola terena? :oops:

@ Kipar, OK slazem se.
Ne znam za Casillasa, ali mogu ti naći video za neke druge golmane. :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#11720 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by cyprus »

north wrote:
cyprus wrote:
north wrote:Najsmješnije je kad mi pričamo kao dobro smo prošli, ovakvi nikakvi kakvi smo...

nismo svjesni da se i drugi raduju kad nas izvuku, toliko smo ozbiljni u zadnje vrijeme...

pa tako imamo ovako nešto ..

https://sportsport.ba/fudbal/krasic-sar ... bih/280526

A čovjek samo istinu zbori, jer nekad ranije bi izjavio nadam se da se nećemo obrukati :skoljka: :run:
Pa realno je da se oni više raduju nama, nego mi njima :D

Među nenosicioma je sve slična buranija, a važi i ona da su svi počeli igrat fudbala, pa si proteklih godina imao primjere da su i ovi iz Andore, San Marina i Gibraltara znali izbacit nekog... O Maltežanima, Faranima, Gibraltarcima, Luksemburžanima da ne govorim... Dakle, jesi ti kao nosioc favorit u većini slučajeva, ali više praktično nemaš protivnika sa kojim možeš laganini, opušteno i očekivat siguran prolaz...

Sa druge strane, ovi se raduju nama zato što su mogli dobiti i puno ozbiljnije protivnike :-D Sa nama ipak mogu igrat, i imaju neke realne šanse...
Slažem se u dijelu da su mogli gore proći pa zato se više raduju..nisam mislio na to i možda nisam bio precizan do kraja, govorim sa naše strane gledajući, mi smo došli u situaciju da protiv moldavaca, armenaca nisi više nikakav favorit i da moraš strepiti hoćeš li uopšte proći....Ljestvica je tako nisko spuštena da je to poražavajuće...do prije par godina ni grupna faza nije izgledala toliko nemoguća misija jer se znalo doći do play off-a, izbacivati skandinavce, slovake, belgijance, grke, danas odmah u prvom pretkolu protiv armenaca, moldavaca i sličnih ekipa od kojih su jedino lošiji San Marino, Lihtenštajn, Gibraltar, Farska Ostrva i Andora, nisi nikakav ozbiljniji favorit...To mene boli, to je poražavajuće, a pogotovo što i mi sami klubovi i navijači to prihvataju uglavnom kao nešto normalno ....Jeste realnost danas to je meni jaso, ali za mene nije normalno nego ponižavajuće...i što ne vidim da se radi da se to promijeni...to je suština priče :oops:
Protiv Armenaca i Moldavaca (osim ako nije Sheriff u pitanju) smo i dalje favoriti... To što ne možemo biti sigurni u pobjedu, to je nešto drugo... Kažu lopta je okrugla, a slučajevi poput Zarije se dešavaju i ozbiljnijim klubovima nego što su to naši...

Stoji da smo ofalili zadnjih godina, ali mislim da to nije tako drastično kao što raja misli... Zapravo, nismo mi toliko ni nazadovali, nego su drugi napredovali... Valja li ova formulacija? :-D
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11721 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Logovan »

Grbovi protivnika:
Image
Image
Image
Image
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#11722 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by mali_milojica »

Sarajevu bi teren na Koševu mogao praviti problem, pitanje je koliko se isti može dozvati u 20 dana nakon koncerta Marije Šerifović :roll:
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#11723 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by last mohicans »

Daj Atalantu da se igramo :mrgreen:
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#11724 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Bazinga1234 »

Zeljo super prosao.
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11725 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Logovan »

Bazinga1234 wrote:Zeljo super prosao.
Ne bih rekao. Jak, ali neatraktivan protivnik. Vidjet ćemo šta će biti.
Post Reply