BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
SalkoS

#151 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by SalkoS »

jednonogi_Jack wrote: 08/09/2021 14:06
SalkoS wrote: 08/09/2021 14:02
vjerovatno jer 3.300 partijskih uhljeba u DRŽAVNOJ SOCIJALISTIČKOJ firmi bhtelekomu mora dobit neto prosječnu platu 1.700 KM
pa su zbog toga najgori na tržištu
Nek oni iz Eroneta nisu uhljebi. :D
jesu, ali su bar osmislili drugog virtuelnog operatera koji je povoljniji od sva ta tri glavna govneta
evo i mtel viewtopic.php?f=21&t=158360&start=125

samo bhtelekom govna nisu sposobna nizašta, ali 1700 KM u padže, to može
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#152 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by holowey »

SalkoS wrote: 08/09/2021 13:58 i sad se kao i s tobom trebam vrtit ukrug
čitaj postove redom
poenta, hifa otvara nove pumpe i zapošljava ljude, uskoro će postat distributer broj 1 po broju pumpi u BH
gasprom odkako je preuzeo OMV nijedne jedine nove pumpe nije otvorio
poenta je trgovac i jedan i drugi, sipam gdje mi je jeftinije... to sto hifa otvori novu pumpu meni nista ne znaci jer nisu otvorili rafineriju niti naftnu busotinu
SalkoS

#153 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by SalkoS »

tako je, samo nastavi rokat
ni slovenački Petrol nema bušotinu ni rafineriju a postao je najjači distributer na Balkanu, veći i od INA-MOL!!
Petrol od Ine preuzeo vodeće mjesto u regiji po broju crpki

www.vecernji.hr/biznis/petrol-od-ine-pr ... ki-1463096

Petrol s Croduxovim crpkama sad ukupno ima 601 benzinsku crpku, a Ina ih ima 518. U Sloveniji je Petrol trenutačno na 318 postaja, dok ih u BiH ima 42, u Srbiji i Crnoj Gori po 15, a u Kosovu 10. Ina pak ima benzinske postaje još u BiH (105), Crnoj Gori (11) i Sloveniji (šest). Srbijanski NIS, koji je u većinskom vlasništvu ruskog Gazproma, ukupno ima 409 benzinskih crpki, od toga u Srbiji 314, u BiH 43, u Bugarskoj 34, a u Rumunjskoj 19,
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2708
Joined: 14/12/2005 21:21

#154 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by jednonogi_Jack »

Tesla Edison wrote: 08/09/2021 13:06 Moderacijo (@Bobi,@Administrator,@gentoo,@Benq,@Charuga,@Bloo, @Tomahawk11, @O'zone ....), molim vas uklonite ovog @direktor1, koji sada ima dva nicka @Dino033 i @SalkoS.


Sa ovom osobom se ne može normalno komunicirati niti ulaziti u bilo kakvu raspravu. Znate i sami o kakvoj je osobi riječ.


Evo ovako, još jednom, javno vas molim.

Hvala unaprijed.
On otvorio temu, nije te niko tjerao da ulaziš u bezvezne razgovore i da se raspravljaš. Lik je šega i to je to. Tema bezazlena, taman za zajebancije.
Interesantniji je nego oni fašisti sa političkih tema.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2708
Joined: 14/12/2005 21:21

#155 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by jednonogi_Jack »

@Dino033 đe nam ode Salko? :-)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#156 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by Tesla Edison »

jednonogi_Jack wrote: 08/09/2021 14:55
Tesla Edison wrote: 08/09/2021 13:06 Moderacijo (@Bobi,@Administrator,@gentoo,@Benq,@Charuga,@Bloo, @Tomahawk11, @O'zone ....), molim vas uklonite ovog @direktor1, koji sada ima dva nicka @Dino033 i @SalkoS.


Sa ovom osobom se ne može normalno komunicirati niti ulaziti u bilo kakvu raspravu. Znate i sami o kakvoj je osobi riječ.


Evo ovako, još jednom, javno vas molim.

Hvala unaprijed.
On otvorio temu, nije te niko tjerao da ulaziš u bezvezne razgovore i da se raspravljaš. Lik je šega i to je to. Tema bezazlena, taman za zajebancije.
Interesantniji je nego oni fašisti sa političkih tema.
Ovakvi kao on ne trebaju biti na forumu. Nije stvar ove teme, već je stvar vijeđanja, psovanja, prijetni od ranije. Kad god ga vidim, prijavljivaću ga, jer takva pojava ne može biti na ovom forumu.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#157 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by Tesla Edison »

jednonogi_Jack wrote: 08/09/2021 14:57 @Dino033 đe nam ode Salko? :-)
Dobro je, banovana su oba nicka.
Hair sevap

#158 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by Hair sevap »

Evo gdje smo sa cestama
Moldavija nas čuva

Image
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#159 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by Hajvan »

I ove mape idu na kurac
Kreator mape: aa, Bosna... ona je sigurno najlosija

#mrshupckumaterinumape
User avatar
gentoo
Posts: 3224
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#160 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by gentoo »

Molim vas slobodno me tagirajte kad se ovaj dileja pojavi (posto su mu ovakve teme ocigledno magnet)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#161 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by Tesla Edison »

gentoo wrote: 08/09/2021 16:40 Molim vas slobodno me tagirajte kad se ovaj dileja pojavi (posto su mu ovakve teme ocigledno magnet)
Nema problema gentoo :thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 22733
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#162 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by drndalo »

SalkoS wrote: 08/09/2021 13:17
drndalo wrote: 08/09/2021 13:14 Jastaradi, sve mu pare ostaju ovdje. nista ne izvozi... Ona skupa Mecedes govna za *urcenje su iz Tesnja proizvodnjom ? Jos kad se sjetim epizode sa naguzivanjem velikog dijela stanovnistva sa peletom, to mi je omiljeno... Ali nek je Ibrahim... To je bitno...

Ja od njegovih 47 pumpi nemam nista... Zaposleni mozda...
samo ti nastavi sipat na gaspromu, od njega ćeš imat koristi, ruskog tajkuna koji u Rusiji voza rols rojseve i jahte a bogami zapošljava i djeli plate po Pančevu i puni Vučiću budžet da može kupovat tenkove i avione
s ovim te ja ne bih više zadržavo
Jebote argumenata... Svi ostavljaju pare kod Ruskog oligarha, ali samo Gasprom puni kupuje Vucicu tenkove, dok Hifa to ne radi...

Logika k'o iz vica o drotu i zlatnoj ribici... Sam se sebi nasmija Salko-dinamitas...
User avatar
drndalo
Posts: 22733
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#163 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by drndalo »

i sasvim je moguće da Hifa uvozi iz Italije
SalkoS wrote: 08/09/2021 13:32 to onda baška
propade mu koncept skroz onda
Jastaradi, zato kad vozis autoputem od Sremske Mitrovice do Beograda (sat vremena) sretnes minimum 20 slepera HIFAe, na proputovanju iz Bolzano-a prema Ankoni...
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#164 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by Grean »

holowey wrote: 08/09/2021 13:46
SalkoS wrote: 08/09/2021 13:17
samo ti nastavi sipat na gaspromu, od njega ćeš imat koristi, ruskog tajkuna koji u Rusiji voza rols rojseve i jahte a bogami zapošljava i djeli plate po Pančevu i puni Vučiću budžet da može kupovat tenkove i avione
s ovim te ja ne bih više zadržavo
sipanje na gaspromu koji nabavlja iz panceva ili sipanje na hifi koja nabavlja iz panceva? bas je dilema... i bas me tangira da li ruski tajkun ima jahtu ili mosnjacki tajkun ima jahtu...
Vec objasnjavao na drugoj temi, nije da me ova interesuje ali eto i ovdje da pomenem...

Sipanje na Gazpromu ili HIFI ili EP, mozda svi nabavljaju u Pancevu ali je samo Gazprom na pumpama u Sarajevu cim je preuzeo otpustio dio zaposlenih "Mosnjaka" kako ih ti nazva i zamijenio ih friskim "Palcicima" iz boljeg dijela BiH da bi radili u onom losijem. Troje mojih poznanika je medju tim otpustenim, jedna danas sjedi kuci, jedna radi kao higijenicarka u nekoj ustanovi a jedan na baustelu u Njemackoj vec godinama dok je familija ostala gdje i jeste, djeca mu rastu da ih i ne vidi.

Meni dovoljan razlog da nikad ne sipam na Gazpromu a svakom svacije.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#165 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by holowey »

Grean wrote: 08/09/2021 17:32
holowey wrote: 08/09/2021 13:46

sipanje na gaspromu koji nabavlja iz panceva ili sipanje na hifi koja nabavlja iz panceva? bas je dilema... i bas me tangira da li ruski tajkun ima jahtu ili mosnjacki tajkun ima jahtu...
Vec objasnjavao na drugoj temi, nije da me ova interesuje ali eto i ovdje da pomenem...

Sipanje na Gazpromu ili HIFI ili EP, mozda svi nabavljaju u Pancevu ali je samo Gazprom na pumpama u Sarajevu cim je preuzeo otpustio dio zaposlenih "Mosnjaka" kako ih ti nazva i zamijenio ih friskim "Palcicima" iz boljeg dijela BiH da bi radili u onom losijem. Troje mojih poznanika je medju tim otpustenim, jedna danas sjedi kuci, jedna radi kao higijenicarka u nekoj ustanovi a jedan na baustelu u Njemackoj vec godinama dok je familija ostala gdje i jeste, djeca mu rastu da ih i ne vidi.

Meni dovoljan razlog da nikad ne sipam na Gazpromu a svakom svacije.
ne sipam ni na jednoj od navedenih...
User avatar
drndalo
Posts: 22733
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#166 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by drndalo »

Grean wrote: 08/09/2021 17:32
holowey wrote: 08/09/2021 13:46

sipanje na gaspromu koji nabavlja iz panceva ili sipanje na hifi koja nabavlja iz panceva? bas je dilema... i bas me tangira da li ruski tajkun ima jahtu ili mosnjacki tajkun ima jahtu...
Vec objasnjavao na drugoj temi, nije da me ova interesuje ali eto i ovdje da pomenem...

Sipanje na Gazpromu ili HIFI ili EP, mozda svi nabavljaju u Pancevu ali je samo Gazprom na pumpama u Sarajevu cim je preuzeo otpustio dio zaposlenih "Mosnjaka" kako ih ti nazva i zamijenio ih friskim "Palcicima" iz boljeg dijela BiH da bi radili u onom losijem. Troje mojih poznanika je medju tim otpustenim, jedna danas sjedi kuci, jedna radi kao higijenicarka u nekoj ustanovi a jedan na baustelu u Njemackoj vec godinama dok je familija ostala gdje i jeste, djeca mu rastu da ih i ne vidi.

Meni dovoljan razlog da nikad ne sipam na Gazpromu a svakom svacije.
Sad cu ja ispasti djavolji advokat... Ja ne znam nikoga ko radi i na jednoj pumpi pa takav odmak nemam. Violetu recimo izbjegavam kad god mogu zbog licnih razloga koje necu pominjati ali iako rade dobar posao ja ih zaobilazim. To je ok.

S druge strane kad je tek krenula ta prica, obracao sam malo paznju na imena kasir zaposlenih, i bilo ih je vise onih anamo... Kako to i dalje ponekad pogledam, rekao hih da je sada situacija drugacija i da me mahom u SA posluze ovi odavde, ko god to bili...

Postoji i mogucnost da je pri preuzimanju firmi izvrsena sjeca knezova, tj. starih talova. Tu mogu najebat i nevini. Sad se sjetih da sam upoznao jednog sefa OMV pumpe u BL, koji je prije 10ak godina vrlo brzo po preuzimanju duznosti kupio Golfa 5... Kad je dosao Gasprom, SrBski bezbeli, skinu ga s mjesta sefa, i ponude da bude radnik. Ovaj uvrijedjen odbije... Ne znam gdje je sad, ali se radi o Srbinu iz BL, kojeg isto Gasprom otpusti... Vidis kako prica o slicnom procesu iz nasa 2 ugla, razlicito zvuci...?

Uvijek su pumpadzije, posebno sefovi barem jos jednu platu zaradjivali mimo plate... Ne zbam jesu li im sada sa telemetrijom dohakali... Ali ko zna sistem, znace i gdje ga moze preskociti.
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#167 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by Tanqueray »

Kretanje roba i kapitala u Evropi.

Image
User avatar
bavi
Posts: 408
Joined: 04/06/2008 21:24

#168 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by bavi »

Dino033 wrote: 06/09/2021 21:32
bavi wrote: 06/09/2021 20:47 Ko da ovdje neki brane ovaj jad od plaće... Jel bitno jel 407 bez ili 620 sa toplim i kartom? Cinjenica je da sa ovim iznosom covjek jedva moze da prezivi, da formira porodicu jos manje :(
Ovdje sindikat ne treba popustati traziti 1000 minimum. Ko nema od poslodavaca da isplati radnika neka ugasi firmu, a radnici nek traze srecu preko granice. Uostalom, to se trenutno i dešava, samo malo usporeno zbog korone. ;-)
to mogu tražit samo državni, budžetski paraziti ala debilko Šatorovič koji je i bio budžetski oarazit iz obrazovanja, a što realno veze nema sa eknomskim zakonitostima, a bogami ni sa mozgom

minimalna plata i u najrazvijenijim zapadnim kapitalističkima zenljama se kreće od 50-60 % prosječne plate te države i to je eknomska, logična i prirodna zakonitost
svi koji buncaju o nećem drugom ili veze nemaju sa osnovama ekonomije, ili su neki neokomunisti koji bi uvodili neke nerelane gluposti koje veze s mozgom nemaju, a s ekonomskim zakonitostima pogotovo, a kako i jeste bio slučaj sa socijalističkim državama, zbog čega su usotalom i propale, jer su radile protiv temeljnih ekonomskih zakona
Reče Dino033 i leže na državnu sisu... :zjev: :zjev:
Mene teorija ekonomije ne zanima, vec kako prezivjet od prvog do prvog. Evo meni su skinuli 500 km plaće kako je korona pocela. Vade se na to da svi sad traze neki popust pa nema velike zarade da bi ponovo vratili plaću na staro. Imam neku opciju pocetkom naredne godine u Ceskoj da pocnem radit. Nije sad da cu ja gore nesto ustedit...ali kako god preracunam mogu imati kvalitetniji zivot. Ako shvatas sta hocu da kazem. Ko hoce za 620 da radi nek radi. Samo uvidjet ce i poslodavci za 3-4 godine kad ne bude dovoljno radnika sta su uradili. Sad nek nastave cicijat.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#169 Re: BH je realno ekonomski skoro najgora u Evropi

Post by Osmi Socrates »

Ostavi se bolan interneta. Očigledno je da ti ne prija.
Post Reply