BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#1 BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by malakh »

u posljednje vrijeme u javnosti se jako puno govori o bh bloku. za neke on jeste bh blok, a za neke je on samo takozvani.

kada se pogleda jedna široka slika, tri rukovodeća kadra u bh bloku su bošnjak (nermin nikšić), srbin (peđa kojović) i hrvat (željko komšić) i sa tog aspekta doista djeluje kao ujedinjenje nacija u borbi za budućnost države bosne i hercegovine. sama ta simbolika šalje jaku poruku strancima i ako će se kao kontraargument koristiti teza da su pomnoženi sa nulom u širokom brijegu i banja luci.

nisam pristalica otvaranja tema, ali jedna slika me dojmila i morao sam to učiniti.

Image

možda je ovo budućnost bosne i hercegovine? šta vi mislite?
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#2 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by bunk »

Aj sad nalijepi tu fascinantnu sliku na banjalukaforum pdf politika pa ispipaj stav i to slobodno mogu rec kulturnijeg dijela ljudi koji tipkaju po netu iz manjeg BH entiteta.Ja licno sa te slike najvise gotivim druga Bogica .
mostarac1905
Posts: 285
Joined: 18/11/2016 15:55

#3 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by mostarac1905 »

ako je to buducnost drzave, tesko da ce drzava opstat. u struktuti svojih biraca, ta trojica nemaju 5% glasova srba i hrvata. ujedinjenje nacija :?
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#4 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by horkesh »

mostarac1905 wrote:ako je to buducnost drzave, tesko da ce drzava opstat. u struktuti svojih biraca, ta trojica nemaju 5% glasova srba i hrvata. ujedinjenje nacija :?
To što bi većina Hrvata rado glasala za Dodika, dok Kojovića ne mogu smisliti govori dosta - o tim Hrvatima.
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#5 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Santic_Aleksa »

Što je 'vo Nermina nadulo? :lol: :lol: :lol: :run: Vidim, Divjaku isto nije pravo. :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#7 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by malakh »

i danas su izdali zajedničko saopćenje povodom nemilih scena koje su došle iz banja luke.

nekako mi se čini da je blok nastao spontano, da se nisu pretjerano dogovorili, ali da se svi trude da maksimalno poštuju stavove ostalih članova bloka, što je također za pohvalu.

jučerašnje djelovanje u bpk je odlično, zatim dešavanja u tuzli, zdk, sarajevu, sve je to za pohvalu i daje neku nadu da sda i hdz makar imaju kakvu takvu opoziciju, a ne kao u rsu u kojem je zavladalo apsolutno jednoumlje i sistem po mjeri jedne osobe.

sutra im je, po mom mišljenju, najozbiljniji test do sada. to je imenivanje vlade u kantonu sarajevo. doista bih volio da nitko iz bh bloka ne prokliže i da nitko od njih me bude papak.

edit: ako i ovo bude prašina, onda jebo ti i nas i našu državu.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#8 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by putokaz1 »

Više vrijedi 1 Stanivuković nego čitav BHBLOK
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by malakh »

putokaz1 wrote:Više vrijedi 1 Stanivuković nego čitav BHBLOK
za koga?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#10 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Dope_Man »

Ne moze to nazalost biti nikakav stvarni BH blok kad taj ''srbin'' ne moze osvojiti pet glasova od stanovnika RS, a vidjeli smo vec koliku podrsku ima taj ''hrvat'' od strane zapadnohercegovackog i dijela srednjbosanskog zivlja.

Pod navodnicima su odrednice jer svi su meni bosanci i hercegovci.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#11 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by putokaz1 »

Draško ima PETLJU
''Ne bojim te se Milorade''Hapšen pretučen i i dalje se bori
Dok Nikšić i Komšić bi sve dali za Fotelju a vidjet ćemo Kojovića u ulozi vlasti
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#12 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by kmirsad »

putokaz1 wrote:Draško ima PETLJU
''Ne bojim te se Milorade''Hapšen pretučen i i dalje se bori
Dok Nikšić i Komšić bi sve dali za Fotelju a vidjet ćemo Kojovića u ulozi vlasti
Želim da jerujem da bi sva trojica stoički primili batine. Za Komšića i Kojovića sam siguran da bi.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#13 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Milenkov buraz »

putokaz1 wrote:Više vrijedi 1 Stanivuković nego čitav BHBLOK
Pitaj tog Stanivukovića je li za to da manji BH entitet postane entitet svih građana a ne samo Srba. :lol: BH Blok kakav god da je opet je bolji, manje zlo, od krezubih Srba iz SDA.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#14 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by malakh »

putokaz1 wrote:Više vrijedi 1 Stanivuković nego čitav BHBLOK
kada smo kod tog stanivukovića, da li misliš na ovog stanivukovića?



koji na kraju govori da želi da gradi novu zemlju, novu republiku srpsku? koji u svojim obraćanjima, što se možeš uvjeriti, na face tv-u, otvoreno govori da gradi državu republiku srpsku, pa onda doda i bosnu i hercegovinu. dodaje je jer mu je nezgodno da u sarajevu priča o tome.

sljedeća mnogo bitnija stvar. lako je djelovati stanivukoviću u republici srpskoj, koju predstavlja jednonacionalno društvo. u federaciji, on bi već bio prošlost.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Kikibombona »

bunk wrote:Aj sad nalijepi tu fascinantnu sliku na banjalukaforum pdf politika pa ispipaj stav i to slobodno mogu rec kulturnijeg dijela ljudi koji tipkaju po netu iz manjeg BH entiteta.Ja licno sa te slike najvise gotivim druga Bogica .
Ekipa sa slike je protiv Republike Srpske jednako kao SDA. U odnosu prema RS nema nikakve razlike izmedju BH bloka i SDA.

BH blok je fokusiran na Federaciju, tj. na dio Federacije sa bosnjackom vecinom. Cista realnost.

BH blok vs SDA

SNSD vs SDS

HDZ vs NIKO
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40568
Joined: 21/05/2012 22:46

#16 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by AmiĐa_Idriz »

Kikibombona wrote:
bunk wrote:Aj sad nalijepi tu fascinantnu sliku na banjalukaforum pdf politika pa ispipaj stav i to slobodno mogu rec kulturnijeg dijela ljudi koji tipkaju po netu iz manjeg BH entiteta.Ja licno sa te slike najvise gotivim druga Bogica .
Ekipa sa slike je protiv Republike Srpske jednako kao SDA. U odnosu prema RS nema nikakve razlike izmedju BH bloka i SDA.

BH blok je fokusiran na Federaciju, tj. na dio Federacije sa bosnjackom vecinom. Cista realnost.

BH blok vs SDA

SNSD vs SDS

HDZ vs NIKO
E jebote taman krenuo staviti avatar ko kod tebe :mrgreen:
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#17 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by malakh »

Kikibombona wrote:
Ekipa sa slike je protiv Republike Srpske jednako kao SDA. U odnosu prema RS nema nikakve razlike izmedju BH bloka i SDA.

BH blok je fokusiran na Federaciju, tj. na dio Federacije sa bosnjackom vecinom. Cista realnost.

BH blok vs SDA

SNSD vs SDS

HDZ vs NIKO
nije tocno da je bh blok samo spram sda. bh blok vrlo lako moze biti i spram hdza, jer jesu u mogucnosti ponuditi kadrove za sve izvrsne funkcije koje trenutno popunjava hdz. cak, uz mudru politiku, i u hrvatskom domu naroda mogu do broja od 6-7 delegata, sto je dovoljno da hdz izbace sa svih nivoa vlasti u fbih.

hdz ima zabrtobiranu situaciju u zhk i posavskom kantonu, a u svim ostalim im se moze nekako i parirati.

zato sve ovo cine i hdz i hrvatska, jer doista postoji realna sansa da ih se izbaci iz vlasti i tu je komsic apsolutno u pravu.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#18 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by palermo »

ne može se BH blokom zvati netko ko u Kantonu gdje je na vlasti zakazuje sjednicu (važnu) Skupštine na drugi dan Božića. To su elemntarne stvari.
Jasna poruka svima drugima da nisu bitni.

Jedino bi ih izvadilo da sjednicu Skupštine Kantona zakažu i na drugi dan Bajrama. Ali bojim se da su male šanse da se to desi.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#19 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by malakh »

@palermo, izvini druže, ali koliko to dana se slavi božić?
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40568
Joined: 21/05/2012 22:46

#20 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by AmiĐa_Idriz »

Nije bajram jarane :mrgreen:
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#21 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by cadburry »

palermo wrote:ne može se BH blokom zvati netko ko u Kantonu gdje je na vlasti zakazuje sjednicu (važnu) Skupštine na drugi dan Božića. To su elemntarne stvari.
Jasna poruka svima drugima da nisu bitni.

Jedino bi ih izvadilo da sjednicu Skupštine Kantona zakažu i na drugi dan Bajrama. Ali bojim se da su male šanse da se to desi.
Nisam neki poznavalac katoličanstva, ali koliko dana je trajao Isusov porod?

Inače, u svim kršćanskim zemljama u kojima sam imao nekog partnera/klijenta, 26. decembar je radni dan. Po svim zakonima koji su ikad važili u BiH, FBiH i KS, 26. decembar je uvijek bio radni dan.

Neću govoriti da svaki dan što antinarodna vlada Adema Zolja ostane na ovim pozicijama, time je šteta po sve katolike i nekatolike u Kantonu Sarajevo veća.
Vilajet_Bosna
Posts: 542
Joined: 03/11/2018 13:51

#22 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Vilajet_Bosna »

Stanivuković nova nada (poslije razočarenja u Dodika) sarajevskih kvaziljevičara :lol:
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#23 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by palermo »

malakh wrote:@palermo, izvini druže, ali koliko to dana se slavi božić?
Pa netko ga ne slavi nijedan, što je ok............netko samo okiti jeluku, dočeka Badnje veče, i to je ok.....e, sad , ono u zakonu piše da imaš četiri dana na vjerske praznike, što bi se za katolike reklo....dva dana BOžića , dva dana Uskrsa......al, vjerovatno neki to i drugačije rade.....

Al, moje pitanje tebi......zašto me pitaš ovo ?
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#24 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by malakh »

palermo wrote:
malakh wrote:@palermo, izvini druže, ali koliko to dana se slavi božić?
Pa netko ga ne slavi nijedan, što je ok............netko samo okiti jeluku, dočeka Badnje veče, i to je ok.....e, sad , ono u zakonu piše da imaš četiri dana na vjerske praznike, što bi se za katolike reklo....dva dana BOžića , dva dana Uskrsa......al, vjerovatno neki to i drugačije rade.....

Al, moje pitanje tebi......zašto me pitaš ovo ?
posjedujem određenu vjersku naobrazbu, ne dovoljno veliku, ali nešto i znam, ali nikada nisam čuo da netko slavi dva dana božića. onaj, ako tumačiš zakon, jesi li razmišljao da to mogu biti 24. i 25. decembar. 24. zbog ponoćke, a 25. zbog samog blagdana.

ali eto, vjerovat ću da si emancipiraniji od mene u tom smislu, pa neka bh bloku to bude velika zamjerka.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by palermo »

malakh wrote:
posjedujem određenu vjersku naobrazbu, ali nikada nisam čuo da netko slavi dva dana božića. onaj, ako tumačiš zakon, jesi li razmišljao da to mogu biti 24. i 25. decembar. 24. zbog ponoćke, a 25. zbog samog blagdana.

ali eto, vjerovat ću da si emancipiraniji od mene u tom smislu, pa neka bh bloku to bude velika zamjerka.
pa ja sam ateista (možda bolje agnostik) ali svojim porijeklom pripadam muslimanskoj historijsko-kulturološkoj tradiciji, dakle ja znam šta je Bajram šta su vitre, šta su namazi.....a oko katoličanstva znam ponešto, ne više od tebe.
Al živim u najmultietničkijem gradu u BiH, Hrvati su oko mene, ja znam da ne rade 25 i 26 Decembra.....i to je jednostavno tako....

Al poenta je, ti ovdje postavljaš tezu o BH bloku, a taj isti blok ili ne zna ili neće da zna kako jedan od nariod akoji bi trebao biti dio tog bloka slavi svoj praznik.......mislim

I opet, ponovit ću, ako zakažu sjednicu za drugiu dan Bajrama, sve ove riječi ću pojesti.....to bi značilo da imaju isti odnos prema svima....
Locked