BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#201 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Janjicar »

Kikibombona wrote:
Mi smo kao narod qrac. Sta ocekivati od politike. Pogan, zatucan, nepismen i korumpiran narod. Nisu ni politicari pali sa Marsa. To smo mi.

Normlni ljudi sve teze podnose ovakav ambijent i masovno napustaju BiH.
Slazem se Kiki u potpunosti. I mislim da je nemoguće zaustaviti "odliv mozaka", sta god se desilo.

Mislim da politicari snose veci dio odgovornosti nego narod koji ga je birao. Mislim da se ne moze ocekivati od siromasnog i nepismenog naroda da racionalno sudi ?
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#202 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by hAZNADAR »

Janjicar wrote:Damir Mašić i Irfan Čengić da ponesu bajrak promjena i bajrak socijademokratije :lol:
Plus mlada snaga Sanin Cepalo sa stajlingom Lenjina. :-)
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#203 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Capsicum »

pemanapemani wrote: Iole normalnog covjeka bi bilo stid da je na tvom mjestu.

Bolan, pa ti si prije manje od 6 mjeseci gnjavio ljude po forumu kako je jedino GS rezolutno rekao da nikad i nigdje nece sa SDA. Moguce da si koristio parole- ni u rat za odbranu drzave sa SDA ili sl. :-)
Još da iz tebe ne progovaraju lične frustracije i da ti ne utiču na moć rasuđivanja, pa hajd. Nego ti je percepcija do te mjere iskrivljena da u želji da nađeš manu onome ko proziva tvoju političku opciju za nedosljednost pokušavaš podmetnuti neke izmišljene stavove. Gdje sam ja napisao da treba ići sa SDA? Hajde citiraj junače :-D
Ja svo vrijeme govorim kako je ljevica izgubila i da treba pustiti narodu da uživa u plodovima svoje odluke na dan izbora.
Jel to dosljednije od koaliranja sa nacionalističkim strankama i glume da su preko noći postale stranke centra?

Ako hoćeš još detaljnije... Iskreno me boli hoće li taj bh blok na kraju sarađivati sa nacionalistima, samo ne mogu šuplje kako je ovo koaliranja sa desničarskim otpadom u stvari odraz nekakve principijelnosti. Ako nećeš sa nacionalistima, koji će ti kurac bivši SDA premijer na čelu skupštine KS i koji će ti vrag SBB, vjerna kujica SDA. Nije prošlo 100 godina od kad su oni morili ovaj isti grad i državu, a svi ih mi udruženo pljuvali. Nemojte mi ih, hljeba vam, predstavljati nečim što nisu i od sebe praviti neke moralne vertikale, jer niste.
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#204 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by pici »

sta je altrnativa BH bloku je sdO Jopet... biraju snsd i hdz clanove u domove naroda da bi i svoju poziciju ucvrstili i vrse lov na vjestice, harangu preko medija itd itd.... sve je bolje sem sdO SVE... znaci osnujes blok aktuelnoj vlasti i onda koalirias s njima... pa nidje veze, koji qurac i ides u politiku, ostavit sve ovako, nek mladi bjeze vani, snsd-hdz-sda do kijametskog dana, uhljebljenje femilije, kriminal, korupcija, de i da im titule damo begovske, i onako su nas srozali na kmetovski nivo, jos samo fali pravo prve bracne noci... selam :bih:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#205 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Kikibombona »

Janjicar wrote:
Kikibombona wrote:
Mi smo kao narod qrac. Sta ocekivati od politike. Pogan, zatucan, nepismen i korumpiran narod. Nisu ni politicari pali sa Marsa. To smo mi.

Normlni ljudi sve teze podnose ovakav ambijent i masovno napustaju BiH.
Slazem se Kiki u potpunosti. I mislim da je nemoguće zaustaviti "odliv mozaka", sta god se desilo.

Mislim da politicari snose veci dio odgovornosti nego narod koji ga je birao. Mislim da se ne moze ocekivati od siromasnog i nepismenog naroda da racionalno sudi ?
Apsolutno tacno. Drustvena elita oblikuje narod.

Mi smo imali nesrecu da su nas oblikovale nacionalne stranke i njihove poluge moci (mediji, intelektualci itd.)

Sada smo devastiran narod u svakom pogledu i potpuno nesposobni procijeniti situaciju i donijeti pravu odluku. Totalno smo dezorjentisani, neorganizovani, nedisciplinovani. Moze se knjiga napisati o nasim manama.

Mislim da se mora obrnuti par generacija da bi se desile neke promjene. Starog konja nicemu ne mozes nauciti.

Pred nama je teska buducnost.

Doci ce sve na svoje, ovdje ce zivjeti normalni ljudi, ali je pitanje da li cemo mi tome svjedociti.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#206 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by hAZNADAR »

Kikibombona wrote:
Janjicar wrote:
Kikibombona wrote:
Mi smo kao narod qrac. Sta ocekivati od politike. Pogan, zatucan, nepismen i korumpiran narod. Nisu ni politicari pali sa Marsa. To smo mi.

Normlni ljudi sve teze podnose ovakav ambijent i masovno napustaju BiH.
Slazem se Kiki u potpunosti. I mislim da je nemoguće zaustaviti "odliv mozaka", sta god se desilo.

Mislim da politicari snose veci dio odgovornosti nego narod koji ga je birao. Mislim da se ne moze ocekivati od siromasnog i nepismenog naroda da racionalno sudi ?
Apsolutno tacno. Drustvena elita oblikuje narod.

Mi smo imali nesrecu da su nas oblikovale nacionalne stranke i njihove poluge moci (mediji, intelektualci itd.)

Sada smo devastiran narod u svakom pogledu i potpuno nesposobni procijeniti situaciju i donijeti pravu odluku. Totalno smo dezorjentisani, neorganizovani, nedisciplinovani. Moze se knjiga napisati o nasim manama.

Mislim da se mora obrnuti par generacija da bi se desile neke promjene. Starog konja nicemu ne mozes nauciti.

Pred nama je teska buducnost.

Doci ce sve na svoje, ovdje ce zivjeti normalni ljudi, ali je pitanje da li cemo mi tome svjedociti.
Treba jednostavno skinuti SDA i dati ljevici sansu da se dokaze. A ljevica ne moze dobit izbore ovakvim nastupom. Mora igrati lukavije i potuci SDA njihovim oruzjem. Sve ostalo je prazna tlapnja.

Obicno se desava da partije na vlasti pokazu nepostenje. U nasim uslovima moras igrati neposteno, populisticki i sarmerski,.. da bi na vlasti imao priliku biti posten i ucinkovit. Nikada ljevica nece skinuti SDA ovakvim nastupom.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#207 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by MuaDib »

BH blok je dobra ideja sa lošom realizacijom. Problem je nedostatk vizije i hrabrosti da se BH blok konstitušie kao 4 politički faktor na političkoj sceni. Kukavna ljevica koja se još od 1991. nije u stanju shvatiti da držanjem po strani i na nivou emocionalne kritike, neće promjeniti činjenicu egzistencije stranaka s nacionalnim predznakom u političkom sistemu BiH. I to je upravo ono što Naša stranka ne želi ili nije u stanju da prepozna i pravi se luda tezama kako nije njihov problem involviranje SNSD u federalnu vlast. Ona nije sama u tome i ima podršku "buntovnog krila SDP", koji živi u istoj iluziji da povlaćenje u stranu siguran put u pad SDA. Ali nije samo problem u ovoj pojavi, problem je i u nekritičkoj želji pojedinih krugova u SDP da se uđe u vlast po svaku cijenu. Tako npr. Bijedić iako poentira na principu mi smo prvi u TK, nije sigurno figura iz koje progovara socijaldemokratija, već goli interes i puka pragmatika. Identičnu priču plasira i "stara garda" na čelu sa Lazovićem što dodatno opterečuje donošenje jedne kvalitetne odluke. Tu je i treći faktor Demokratska fronta, koja se nalazi u jednom procjepu, prije svega što izbor Željka Komšića u Predsjedništvo nosi svoju težinu i pokazuje da postoji tačka na koju se ljevica uz malo više razumjevanja može osloniti, posebno sa aspekta formiranja državne vlasti. Mi ne smijemo dozvoliti da glas građana utihne i da nosioci vlasti budu isključivo oni koji govore o narodima, a ne građanima. Ne smjemo dopustiti da sve kontaktne tačke institucija BiH zauzmu nacionalno nastrojeni kadrovi i šire laži o BiH. Sigurno nije isto kada Evropa priča samo sa Lovrinovićima, Majkićkama, Osmanovićima i kad pored njih priča s Kojovićem, Begićem, Džonlagićem ili Magazinovićem.
Na Federaciji je dodatni problem što imamo jednu destruktivnu politiku HDZ BIH, koji se ulaskom BH bloka u političke odnose može ili smiriti, ili što je više vjerovatno pokazati kao organizacija koja je političku borbu transformisala u otvorenu mržnju. Dakako, da takav razvoj situacije može isključiti HDZ iz dalje priče oko formiranja vlasti, a uz malo mudrosti i pokazati da je sva HDZ-ova retorika posljedica nedemokratske težnje da HDZ rezerviše sebe u vlasti, bez obzira na ishode demokratskog procesa. Naravno u svemu tome BH blok mora jasno dati do znanja SDA da on neće biti potrošna iekbana i zahtjevati da partnerski odnos više neće biti moguć ukoliko natupi bilo kakva naznaka ili momenat blokade.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#208 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by fosna2014 »

MuaDib wrote:BH blok je dobra ideja sa lošom realizacijom. Problem je nedostatk vizije i hrabrosti da se BH blok konstitušie kao 4 politički faktor na političkoj sceni. Kukavna ljevica koja se još od 1991. nije u stanju shvatiti da držanjem po strani i na nivou emocionalne kritike, neće promjeniti činjenicu egzistencije stranaka s nacionalnim predznakom u političkom sistemu BiH. I to je upravo ono što Naša stranka ne želi ili nije u stanju da prepozna i pravi se luda tezama kako nije njihov problem involviranje SNSD u federalnu vlast. Ona nije sama u tome i ima podršku "buntovnog krila SDP", koji živi u istoj iluziji da povlaćenje u stranu siguran put u pad SDA. Ali nije samo problem u ovoj pojavi, problem je i u nekritičkoj želji pojedinih krugova u SDP da se uđe u vlast po svaku cijenu. Tako npr. Bijedić iako poentira na principu mi smo prvi u TK, nije sigurno figura iz koje progovara socijaldemokratija, već goli interes i puka pragmatika. Identičnu priču plasira i "stara garda" na čelu sa Lazovićem što dodatno opterečuje donošenje jedne kvalitetne odluke. Tu je i treći faktor Demokratska fronta, koja se nalazi u jednom procjepu, prije svega što izbor Željka Komšića u Predsjedništvo nosi svoju težinu i pokazuje da postoji tačka na koju se ljevica uz malo više razumjevanja može osloniti, posebno sa aspekta formiranja državne vlasti. Mi ne smijemo dozvoliti da glas građana utihne i da nosioci vlasti budu isključivo oni koji govore o narodima, a ne građanima. Ne smjemo dopustiti da sve kontaktne tačke institucija BiH zauzmu nacionalno nastrojeni kadrovi i šire laži o BiH. Sigurno nije isto kada Evropa priča samo sa Lovrinovićima, Majkićkama, Osmanovićima i kad pored njih priča s Kojovićem, Begićem, Džonlagićem ili Magazinovićem.
Na Federaciji je dodatni problem što imamo jednu destruktivnu politiku HDZ BIH, koji se ulaskom BH bloka u političke odnose može ili smiriti, ili što je više vjerovatno pokazati kao organizacija koja je političku borbu transformisala u otvorenu mržnju. Dakako, da takav razvoj situacije može isključiti HDZ iz dalje priče oko formiranja vlasti, a uz malo mudrosti i pokazati da je sva HDZ-ova retorika posljedica nedemokratske težnje da HDZ rezerviše sebe u vlasti, bez obzira na ishode demokratskog procesa. Naravno u svemu tome BH blok mora jasno dati do znanja SDA da on neće biti potrošna iekbana i zahtjevati da partnerski odnos više neće biti moguć ukoliko natupi bilo kakva naznaka ili momenat blokade.
NS nema potrebe da ulazi u federalnu ili drzavnu vlast. Zasto? Pa konstantno rastu i mogu komotno iz opozicije krojiti svoju politiku. NS je dobro uzdrmao politicku scenu. Nadam se da ce SDP prepoznati vrijeme i sansu koju imaju. DF otpada kad tad. Pitanje je vremena kad ce sa SDA.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#209 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by MuaDib »

fosna2014 wrote:
MuaDib wrote:BH blok je dobra ideja sa lošom realizacijom. Problem je nedostatk vizije i hrabrosti da se BH blok konstitušie kao 4 politički faktor na političkoj sceni. Kukavna ljevica koja se još od 1991. nije u stanju shvatiti da držanjem po strani i na nivou emocionalne kritike, neće promjeniti činjenicu egzistencije stranaka s nacionalnim predznakom u političkom sistemu BiH. I to je upravo ono što Naša stranka ne želi ili nije u stanju da prepozna i pravi se luda tezama kako nije njihov problem involviranje SNSD u federalnu vlast. Ona nije sama u tome i ima podršku "buntovnog krila SDP", koji živi u istoj iluziji da povlaćenje u stranu siguran put u pad SDA. Ali nije samo problem u ovoj pojavi, problem je i u nekritičkoj želji pojedinih krugova u SDP da se uđe u vlast po svaku cijenu. Tako npr. Bijedić iako poentira na principu mi smo prvi u TK, nije sigurno figura iz koje progovara socijaldemokratija, već goli interes i puka pragmatika. Identičnu priču plasira i "stara garda" na čelu sa Lazovićem što dodatno opterečuje donošenje jedne kvalitetne odluke. Tu je i treći faktor Demokratska fronta, koja se nalazi u jednom procjepu, prije svega što izbor Željka Komšića u Predsjedništvo nosi svoju težinu i pokazuje da postoji tačka na koju se ljevica uz malo više razumjevanja može osloniti, posebno sa aspekta formiranja državne vlasti. Mi ne smijemo dozvoliti da glas građana utihne i da nosioci vlasti budu isključivo oni koji govore o narodima, a ne građanima. Ne smjemo dopustiti da sve kontaktne tačke institucija BiH zauzmu nacionalno nastrojeni kadrovi i šire laži o BiH. Sigurno nije isto kada Evropa priča samo sa Lovrinovićima, Majkićkama, Osmanovićima i kad pored njih priča s Kojovićem, Begićem, Džonlagićem ili Magazinovićem.
Na Federaciji je dodatni problem što imamo jednu destruktivnu politiku HDZ BIH, koji se ulaskom BH bloka u političke odnose može ili smiriti, ili što je više vjerovatno pokazati kao organizacija koja je političku borbu transformisala u otvorenu mržnju. Dakako, da takav razvoj situacije može isključiti HDZ iz dalje priče oko formiranja vlasti, a uz malo mudrosti i pokazati da je sva HDZ-ova retorika posljedica nedemokratske težnje da HDZ rezerviše sebe u vlasti, bez obzira na ishode demokratskog procesa. Naravno u svemu tome BH blok mora jasno dati do znanja SDA da on neće biti potrošna iekbana i zahtjevati da partnerski odnos više neće biti moguć ukoliko natupi bilo kakva naznaka ili momenat blokade.
NS nema potrebe da ulazi u federalnu ili drzavnu vlast. Zasto? Pa konstantno rastu i mogu komotno iz opozicije krojiti svoju politiku. NS je dobro uzdrmao politicku scenu. Nadam se da ce SDP prepoznati vrijeme i sansu koju imaju. DF otpada kad tad. Pitanje je vremena kad ce sa SDA.
NS hoće idealne uslove da preuzme vlast. U ovakvoj zemlji i sa ovakvim Ustavom to se neće desiti. I čemu onda svrha postojanja NS.
Da palamude kako ništa ne valja :?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#210 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by channel10 »

Koliko je to NS stranka dobila glasova na ovim izborima i koliko su delegata dobili po kantonima i u FBIHa?

Znaci sve dobro ide po NS, a drzavu ko j...

Dok ovi osvoje dovoljan glasova (kako oni misle, a misliti i srati znamo svi da nije isto), hoce li biti drzave i uopste u kakvom ce stanju biti...
džakailibu
Posts: 615
Joined: 08/05/2013 11:37

#211 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by džakailibu »

neko gore napisa kako smo neorganizovani , neobrazovani itd itd i to je veoma tacno. Da li vi shvatate sta pisete? Odakle se uvedosmo u poziciju da buducnost drzave zavisi od i dalje male stranke kao sto je NS? Kako se to moglo desiti da sve gori a eto NS je taj kocnicar nase borbe? razmislite u kakvom spin svijetu zivimo. Ili zasto ove dvije stranke ili DF ne udju same da spasavaju drzavu sa SDA? zasto je to problem- pa jasno je to svima koji mogu citati izmedju redova. mnogi bi u fotelju ali znaju da propadaju za 4 godine pa ako je vise igraca veca je mogucnost da ne budu glavni krivci. SDA sta god da se desi ce imati svojih 220 .000 mazohista koji glasaju za njih. Ovdje NS jedini igra pametno i odlucno i skidam im kapu a oni koji su pomagali mmf transama dodiku i davali sve covicu neka pokazu koliko su oni patrioti. mrcine seljacke. NS je svojom odlucnoscu uspio uzdrmati tkz ljevicu jer ta nije ni postojala. sve goli uhljeb kojem je licni interes jedini putokaz.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#212 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by bunk »

300 000 druze da prostis :mrgreen:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#213 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Control panel »

https://www.mojportal.ba/2019/02/07/sda ... dom-naroda

To je ta patriotska stranka. Niko nije ovako nagradio covica i dodika i dao ima ovakvu moc.
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#214 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by starisalko »

Control panel wrote:https://www.mojportal.ba/2019/02/07/sda ... dom-naroda

To je ta patriotska stranka. Niko nije ovako nagradio covica i dodika i dao ima ovakvu moc.
Ne PERITE SE. Radi vlasti u sarajevu pustili ste da ovo urade i da rade i u drugim kantonima sta hoce.Ovo sranje slobodno i bh bloku mozete pripisati
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#215 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by criticos »

starisalko wrote:
Control panel wrote:https://www.mojportal.ba/2019/02/07/sda ... dom-naroda

To je ta patriotska stranka. Niko nije ovako nagradio covica i dodika i dao ima ovakvu moc.
Ne PERITE SE. Radi vlasti u sarajevu pustili ste da ovo urade i da rade i u drugim kantonima sta hoce.Ovo sranje slobodno i bh bloku mozete pripisati
Pojasni molim te. Pokušavam da uhvatim logiku ali se stidim što sam glup, ako sam glup.
Ako znaš tu matematiku koja nije ova klasična koju sam učio u školama, kako je BH Blok kriv ako SNSD dobije potpredsjendičku poziciju u FBiH?
Stvarno želim da shvatim kako je BH Blok kriv za ove rasplete oko kluba Srba i Hrvata i ulazak SNSD-a?
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#216 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by studiorum_tuzlaensis »

starisalko wrote:
Control panel wrote:https://www.mojportal.ba/2019/02/07/sda ... dom-naroda

To je ta patriotska stranka. Niko nije ovako nagradio covica i dodika i dao ima ovakvu moc.
Ne PERITE SE. Radi vlasti u sarajevu pustili ste da ovo urade i da rade i u drugim kantonima sta hoce.Ovo sranje slobodno i bh bloku mozete pripisati
pripisat ćemo bh bloku sve od 1996 do sad, pa nije beg cicija.......



PJENA NA USTIMA SDA-ovskih KARIKATURA NE POPUŠTA NI DANAS 08.02.2019. haahha :lol: :lol:
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#217 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by starisalko »

criticos wrote:
starisalko wrote:
Control panel wrote:https://www.mojportal.ba/2019/02/07/sda ... dom-naroda

To je ta patriotska stranka. Niko nije ovako nagradio covica i dodika i dao ima ovakvu moc.
Ne PERITE SE. Radi vlasti u sarajevu pustili ste da ovo urade i da rade i u drugim kantonima sta hoce.Ovo sranje slobodno i bh bloku mozete pripisati
Pojasni molim te. Pokušavam da uhvatim logiku ali se stidim što sam glup, ako sam glup.
Ako znaš tu matematiku koja nije ova klasična koju sam učio u školama, kako je BH Blok kriv ako SNSD dobije potpredsjendičku poziciju u FBiH?
Stvarno želim da shvatim kako je BH Blok kriv za ove rasplete oko kluba Srba i Hrvata i ulazak SNSD-a?
Sasvim jednostavno.SDA DAJE SVE SVOJIM PARTNERIMA.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#218 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by studiorum_tuzlaensis »

BH blok je znači kriv i ako SDA ostane na vlasti, a i ako popuši vlast. Zanimljivo. :lol: :lol:

Šhega majkemi.
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#219 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by criticos »

starisalko wrote:
criticos wrote:
starisalko wrote: Ne PERITE SE. Radi vlasti u sarajevu pustili ste da ovo urade i da rade i u drugim kantonima sta hoce.Ovo sranje slobodno i bh bloku mozete pripisati
Pojasni molim te. Pokušavam da uhvatim logiku ali se stidim što sam glup, ako sam glup.
Ako znaš tu matematiku koja nije ova klasična koju sam učio u školama, kako je BH Blok kriv ako SNSD dobije potpredsjendičku poziciju u FBiH?
Stvarno želim da shvatim kako je BH Blok kriv za ove rasplete oko kluba Srba i Hrvata i ulazak SNSD-a?
Sasvim jednostavno.SDA DAJE SVE SVOJIM PARTNERIMA.
U prijevodu, kriva je susjeda sa drugog kata što ona s prvog širi noge kome stigne. :lol:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#220 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Control panel »

BH blok je kriv sto je SDA-u drazi dodikov puzigaca nego slavisa sucur zlatni ljiljan A R BiH.
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#221 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by starisalko »

Control panel wrote:BH blok je kriv sto je SDA-u drazi dodikov puzigaca nego slavisa sucur zlatni ljiljan A R BiH.
A sta sam ja to drugo rekao osim da sda daje sve svojim partnerima
Slavisa Sucur zlatni ljiljan koliko vidim ni u sdp-u nema prolaza,valjda su sad na cijeni neki drveni ljiljani
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#222 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Haris.ba »

Control panel wrote:BH blok je kriv sto je SDA-u drazi dodikov puzigaca nego slavisa sucur zlatni ljiljan A R BiH.
Glasanjem za Slavišu raspao bi se BH blok. Znači to treba?

I to bi bio dobar potez Sda. Ne zbog razbijanja BH bloka. Već glasati za Slavišu. Ali, opet teško da će se desiti jer koji je smisao glasati za nekoga ko neće sa tobom u vlast ako ne moraš zbog matematike i kombinatorike vlasti.

Jest da bi bili novinski članci, Sda izabrala još jednog nelegitimnog zlatnog ljiljana, ali...treba narod nešta i čitati po portalima.

A Sdp treba da odgovori što nigdje nema Slaviše, a neki drugi likovi kolo vode.
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#223 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by criticos »

Control panel wrote:BH blok je kriv sto je SDA-u drazi dodikov puzigaca nego slavisa sucur zlatni ljiljan A R BiH.
To je to, kao kad muž godinama vara ženu s kim god stigne i pravda se da mu je to posljednji put i da neće više i da se brak mora spasiti po svaku cijenu zbog djece (naroda). Sad kad ona kaže dosta, onda je ona najveća kurva i kriva je za sve, a on u inat ode kod ljubavnice. :lol:
starisalko wrote: Sasvim jednostavno.SDA DAJE SVE SVOJIM PARTNERIMA.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#224 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Control panel »

Haris.ba wrote:
Control panel wrote:BH blok je kriv sto je SDA-u drazi dodikov puzigaca nego slavisa sucur zlatni ljiljan A R BiH.
Glasanjem za Slavišu raspao bi se BH blok. Znači to treba?

I to bi bio dobar potez Sda. Ne zbog razbijanja BH bloka. Već glasati za Slavišu. Ali, opet teško da će se desiti jer koji je smisao glasati za nekoga ko neće sa tobom u vlast ako ne moraš zbog matematike i kombinatorike vlasti.

Jest da bi bili novinski članci, Sda izabrala još jednog nelegitimnog zlatnog ljiljana, ali...treba narod nešta i čitati po portalima.

A Sdp treba da odgovori što nigdje nema Slaviše, a neki drugi likovi kolo vode.

Ne kontas ti sta sam napisao. Al hajde. Slavisa se nije kandidovao za ove izbore. Tako da ga nema. Moj poste je bila da skrenem paznju kakve su patriote ovi iz SDA. kad se moglo glasati za zlatnog ljiljana prije 4 godine. Sda glasa za puzigacu koji je bio vjerovatno u VRS ili kako bi mi rekli cetnik.
Jbg to su SDA patriote. SDP ovci su im cetnici kad im ne trebaju, a kad im trebaju onda su im patriote.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#225 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Haris.ba »

Kontam ja. Ali, postoje ideali, i postoji politika.

Ja sam za to da se ponovi Dunović. Možda i najznačnajniji političar prošloga mandat.
Jer da nije bilo njega prošla bi otvorena politizacija državne uprave u Federaciji. Da je samo to spriječio - treba mu dati orden. Pada mi sada na pamet i zatezne kamate.

Ali, za Dunovića je plaćena cijena dizanjem ruku za vlast. To je politika.

I tu se mi razlikujemo. Ja sam spreman ući u kaljužu i potući se. A ne docirati sa tribina.

Možda stvarno strateški odluke BH bloka budu dugoročno pozitivne. Nadam se da griješim i pokaže se da je to što su odlučili se najbolja moguća odluka. Ali, vrijeme ide i prilike ne dolaze često u životu. Nemamo institut vanrednih izbora, vlast je relativno stabilna kada se jednom karte raspodjele nakon izbora.
Locked