BH BLOK - koalicija sa SDA?

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1 BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Kikibombona »

Sve su prilike da je na stolu ponuda koja se ne moze odbiti. SDA kartel savrseno poznaje sistem koji grade 30 godina. Infiltrirani su u svaku instituciju, kontrolisu sve zivo. Sa njima je bogacenje ekspresno i pljacka bez posljedica zagarantovana. Ljudima loseg morala je ulazak u koaliciju sa SDA veliki izazov.
Ako ste glasali NS, da li biste na narednim izborima ponovo glasali za stranku ako bi usla u koaliciju sa SDA?

Ako ste glasali SDP, da li biste na narednim izborima ponovo glasali za stranku ako bi usla u koaliciju sa SDA?

Ako ste glasali za DF, da li biste na narednim izborima ponovo glasali za stranku ako bi usla u koaliciju sa SDA?
Glasao sam za NS. Ako udju u koaliciju sa SDA, nabijem ih na qrac. Smatrat cu da sam brutalno prevaren. Moj glas vise nikad nece dobiti.

Prilicno sam siguran da se to nece desiti... ali, ovo je BiH, najgora zemlja u Evropi, u kojoj je svako sranje moguce.

...

A sto se tice SDP i DF, za njih me nije briga. Nisam im dao glas i neka idu u koaliciju sa kime hoce.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#2 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by tvojkomsija »

Glasao za NS, ako uđu u koaliciju sa SDA, odyebat cu ih za sva vremena, a i ako ne uđu, vjerovatno dajem glas Hadžikadićevoj Platformi za progres, jedinoj političkoj partiji koja se ne finansira iz budžeta :thumbup:
Gledajući kako jedna po jedna partija gube kredibilitet, šaraju lijevo-desno, mislim da bi Konakovićeva stranka mogla dobro pojačati rezultat na idućim izborima, ako ostanu dosljedni principima koje su zacrtali.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#3 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Prpa.ba »

Nisam glasao ni za jednu od navedenih stranaka, SDP i DF su vec koalirali sa SDA tako da im tematika nije strana. :D NS tek treba da izgubi nevinost, rezultat na sljedecim izborima sigurno nece popraviti kako god da okrenu.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by palermo »

Jedno pitanje ? Čisto da sebi razjasnim

Dakle, da li si ovdje radi o ulasku u koaliciju sa SDA ili o ulasku u vlast na entitetskom i federalnom nivou. To su dvije različite stvari.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#5 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by bunk »

Pa vlajda ce ic po vertikali.
Federalna vlada je kljuc svega,sva prica u federaciji ce se odigrati gore.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by channel10 »

Glasao sam kontra SDA na svim nivoima, ali bih opet glasao protiv njih i na iducim :mrgreen: . Nemam nikakvih problema da svi ostali (probosanske stranke) udju u koaliciju sa SDA radi cjelokupne situacije u ovoj drzavi. Situacija je trenutno gora nego 92. jer je tada bio jedan narod protiv druga dva. Sad su dva protiv jednog i nema se vise kud nego im uzvratiti istim i gorim mjerama. Treba to vise rijesiti jer izgubismo 25 godina nasih zivota niusta i vrijeme je da se to rascisti.

Samo ujedinjeni mozemo se oduprijeti zlu.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#7 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by tvojkomsija »

channel10 wrote:Glasao sam kontra SDA na svim nivoima, ali bih opet glasao protiv njih i na iducim :mrgreen: . Nemam nikakvih problema da svi ostali (probosanske stranke) udju u koaliciju sa SDA radi cjelokupne situacije u ovoj drzavi. Situacija je trenutno gora nego 92. jer je tada bio jedan narod protiv druga dva. Sad su dva protiv jednog i nema se vise kud nego im uzvratiti istim i gorim mjerama. Trebo to vise rijesiti jer izgubismo 25 godina nasih zivota niusta i vrijeme je da se to rascisti.

Samo ujedinjeni mozemo se oduprijeti zlu.
Sve pro BH stranke se trebaju ujedinit i svim silama gurat u Nato i EU, izmedju sebe nek se svadjaju al u javnosti kao jedan nastupat :thumbup: (malo fantaziram)
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#8 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by asker »

tvojkomsija wrote:
channel10 wrote:Glasao sam kontra SDA na svim nivoima, ali bih opet glasao protiv njih i na iducim :mrgreen: . Nemam nikakvih problema da svi ostali (probosanske stranke) udju u koaliciju sa SDA radi cjelokupne situacije u ovoj drzavi. Situacija je trenutno gora nego 92. jer je tada bio jedan narod protiv druga dva. Sad su dva protiv jednog i nema se vise kud nego im uzvratiti istim i gorim mjerama. Trebo to vise rijesiti jer izgubismo 25 godina nasih zivota niusta i vrijeme je da se to rascisti.

Samo ujedinjeni mozemo se oduprijeti zlu.
Sve pro BH stranke se trebaju ujedinit i svim silama gurat u Nato i EU, izmedju sebe nek se svadjaju al u javnosti kao jedan nastupat :thumbup: (malo fantaziram)
:thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Maraschino »

Pa kako ce se formirati vlast ako niko nema potrebnu vecinu. Ako naprave ''zdravu'' koaliciju usput mogu mnogo toga iskontrolisati ali je bitno da se ne ponovi DF kao uvrijedjena mlada kada napusta SDA i prepusta im sve.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#10 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by channel10 »

tvojkomsija wrote:
channel10 wrote:Glasao sam kontra SDA na svim nivoima, ali bih opet glasao protiv njih i na iducim :mrgreen: . Nemam nikakvih problema da svi ostali (probosanske stranke) udju u koaliciju sa SDA radi cjelokupne situacije u ovoj drzavi. Situacija je trenutno gora nego 92. jer je tada bio jedan narod protiv druga dva. Sad su dva protiv jednog i nema se vise kud nego im uzvratiti istim i gorim mjerama. Trebo to vise rijesiti jer izgubismo 25 godina nasih zivota niusta i vrijeme je da se to rascisti.

Samo ujedinjeni mozemo se oduprijeti zlu.
Sve pro BH stranke se trebaju ujedinit i svim silama gurat u Nato i EU, izmedju sebe nek se svadjaju al u javnosti kao jedan nastupat :thumbup: (malo fantaziram)
Slazem se i sa tim. Ja bih recimo vise volio da SDA udje u koaliciju sa ovim smradovima (HDZ i SNSD), a da BH blok ide u opoziciju.
ZNaci da SDA izvlaci informacije iz njihovog brloga, a kad dodje do glasanja, da glasaju sa BH blokom u zavisnosti od vaznosti tih mjera ili zakona na ovu drzavu.
Ali to ne bi dugo potrajalo.

Sve u svemu, podrska svima koji ce blokirati izbor novog vijeca ministara dok se ne usvoji godisnji plan za NATO. Ici do kraja jer ovi nemaju kud.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#11 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by mrgreen »

tvojkomsija wrote:Glasao za NS, ako uđu u koaliciju sa SDA, odyebat cu ih za sva vremena
Takodjer. Mada ne treba paničariti... :mrgreen:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Kikibombona »

Maraschino wrote:Pa kako ce se formirati vlast ako niko nema potrebnu vecinu. Ako naprave ''zdravu'' koaliciju usput mogu mnogo toga iskontrolisati ali je bitno da se ne ponovi DF kao uvrijedjena mlada kada napusta SDA i prepusta im sve.
Jarane, zar je bilo malo 30 godina vlasti SDA i SDP da se neke stvari definitivno utvrde?

Lopov nikad nece postati posten. A ovdje se radi o stotinama lopova, kriminalno-koruptivnim mrezama.

...

A sto se tice nacionalnog jedinstva?

Pa to imaju sva tri naroda od rata naovamo. Niko se milimetra nije pomjerio. Jedino je pljacka vlastitog naroda konstanta. Sve ostalo je ubleha.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#13 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by putokaz1 »

kOALICIJA S sda
je ubila sve tri stranke
Eh da su bili Pametni ko što nisu
..Da SDP nije išao s SDA 2010,Da DF nije išao s SDA 2014,da NS nije podržala SDA Zakon o radu...
Sad bi imali većinu i na TK,i možda na nivou FBIH
Iz koalicije s SDA ništa nisu naučli
Za SDP je bitno da su Drugi u FBIH,za DF je bitno za je Željko član Predsjedništva a za NS da je ..Valjda Neutralna
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#14 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Nero Histrion »

Sta se desava s kantonima, ako se uspostavi ova koalicija kako ce se to odraziti na KS, recimo? Hoce li se srusiti postojeca šestorka ili to ostaje, do daljnjeg?

Ovdje se vise ne zna kad ce ko koga, a ako neko nekog, odnosno kad neko nekog, ne zna se ko koga, zapravo. :-)

Glas'o ti ne glas'o, oni sklapaju koalicije, opozicije, pozicije, svi jedni s drugima i svi jedni protiv drugih. Vise se ne zna koji su koji.
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#15 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Digresija »

Budite svjesni da je ovaj potez SBB posljednji pokušaj spašavanja broda koji tone. Pokušavaju glasače vratiti antiSDA spikom. Da bi ih oni dobili, neko ih mora izgubiti. a izgubiti ih bi trebali ostale članice antiSDA tima, dakle neko mora pojesti govno da bi SBB posrkao supu. Međutim, BH blok je bio spreman na sve da bi uništio SDA pa i uvući zadnji šljam bh političke scene u svoj politički savez i sad im se to obija o glavu. Ne kaže se džaba k'o sa djecom spava upišan se budi. :)

Treba raditi mozgom i razumom, a ne srcem i emocijama.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#16 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by kiligonzales »

Ako pristanu na koaliciju sa SDA, onda bi pogazili svaki princip u koji su se kleli i volju svoju glasaca...
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#17 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Digresija »

kiligonzales wrote:Ako pristanu na koaliciju sa SDA, onda bi pogazili svaki princip u koji su se kleli i volju svoju glasaca...
Ako odbiju dolazi do potpune blokade i raspisivanja novih izbora na kojima će ih SDA pomesti.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#18 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by kiligonzales »

Digresija wrote:
kiligonzales wrote:Ako pristanu na koaliciju sa SDA, onda bi pogazili svaki princip u koji su se kleli i volju svoju glasaca...
Ako odbiju dolazi do potpune blokade i raspisivanja novih izbora na kojima će ih SDA pomesti.
Pa na pojedinim nivoima mogu ici s njima, ali da idu na svim jok. Ali koliko vidimo SDA zeli najvise da se vrati na celo KS jer tu je najveca koncentracija novca i time ce ucjenjivati BH Blok. Nek drzava ode u blokadu, tehnicki mandat, svakako koliko mi je poznato po ovome ustrojstvu ne postoji mogucnost vanrednih izbora. Inace da postoji desila bi se u proslosti svaki put kad je neko blokirao rad parlamenta na bilo kojem nivou vlasti osim lokalnih. Cini mi se da samo postoje vanredni izbori na lokalnom nivou vlasti.
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#19 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Digresija »

kiligonzales wrote:
Digresija wrote:
kiligonzales wrote:Ako pristanu na koaliciju sa SDA, onda bi pogazili svaki princip u koji su se kleli i volju svoju glasaca...
Ako odbiju dolazi do potpune blokade i raspisivanja novih izbora na kojima će ih SDA pomesti.
Pa na pojedinim nivoima mogu ici s njima, ali da idu na svim jok. Ali koliko vidimo SDA zeli najvise da se vrati na celo KS jer tu je najveca koncentracija novca. Nek drzava ode u blokadu, tehnicki mandat, svakako koliko mi je poznato po ovome ustrojstvu ne postoji mogucnost vanrednih izbora. Inace da postoji desila bi se u proslosti svaki put kad je neko blokirao rad parlamenta na bilo kojem nivou vlasti.
Budimo realni, i bh blok je najviše zapeo za Sarajevo iz istog razloga. I Fahro je sačekao da uđe u vlast u KS-u pa ih odjebao također zbog navedenog razloga.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#20 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by kiligonzales »

channel10 wrote:
tvojkomsija wrote:
channel10 wrote:Glasao sam kontra SDA na svim nivoima, ali bih opet glasao protiv njih i na iducim :mrgreen: . Nemam nikakvih problema da svi ostali (probosanske stranke) udju u koaliciju sa SDA radi cjelokupne situacije u ovoj drzavi. Situacija je trenutno gora nego 92. jer je tada bio jedan narod protiv druga dva. Sad su dva protiv jednog i nema se vise kud nego im uzvratiti istim i gorim mjerama. Trebo to vise rijesiti jer izgubismo 25 godina nasih zivota niusta i vrijeme je da se to rascisti.

Samo ujedinjeni mozemo se oduprijeti zlu.
Sve pro BH stranke se trebaju ujedinit i svim silama gurat u Nato i EU, izmedju sebe nek se svadjaju al u javnosti kao jedan nastupat :thumbup: (malo fantaziram)
Slazem se i sa tim. Ja bih recimo vise volio da SDA udje u koaliciju sa ovim smradovima (HDZ i SNSD), a da BH blok ide u opoziciju.
ZNaci da SDA izvlaci informacije iz njihovog brloga, a kad dodje do glasanja, da glasaju sa BH blokom u zavisnosti od vaznosti tih mjera ili zakona na ovu drzavu.
Ali to ne bi dugo potrajalo.

Sve u svemu, podrska svima koji ce blokirati izbor novog vijeca ministara dok se ne usvoji godisnji plan za NATO. Ici do kraja jer ovi nemaju kud.
Nek rade ono sto su Srbi i Hrvati radili za svaku sitnicu koja im je trebala. Kod nas se nista dobro nije izrodilo bez pritiska i ucijena MZ ili ovih domacih elita izmedju sebe.
Ci-Nick
Posts: 5070
Joined: 15/03/2015 17:38

#21 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Ci-Nick »

Glasao sam za NS i glasat ću opet, ili eventualno za Hadžikadića.
Zašto ? Zato što je NS i kao opoziciona stranka uspjevala ponešto da pokrene i progura.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#22 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Prpa.ba »

Probosanski blok na federalnom i drzavnom nivou moze postojati i bez koaliranja sa SDA. Sve sto je potrebno za to jeste da dokazani patrioti iz SDP, SDA, DF i slicnih stranaka glasaju patriotski u Parlamentu, a Vlada neka bude manjinska, ko ce u njoj biti apsolutno je svejedno, ionako smo svi patrioti? :D

Zagovornici sirokih koalicija koji negiraju patriotizam manjinske vlade u sustini nam govore da patriote moramo platiti pozicijama, inace ce ponasati nepatriotski? :-D
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#23 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by bunk »

A sta znaci to probosanski ?
Ispade da svako ko nece da koalira sa sda je probosanski ,mislim bio,ko li se dosjetio te strategije "necu sa sda" :mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#24 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by kmirsad »

Prpa.ba wrote:Probosanski blok na federalnom i drzavnom nivou moze postojati i bez koaliranja sa SDA. Sve sto je potrebno za to jeste da dokazani patrioti iz SDP, SDA, DF i slicnih stranaka glasaju patriotski u Parlamentu, a Vlada neka bude manjinska, ko ce u njoj biti apsolutno je svejedno, ionako smo svi patrioti? :D

Zagovornici sirokih koalicija koji negiraju patriotizam manjinske vlade u sustini nam govore da patriote moramo platiti pozicijama, inace ce ponasati nepatriotski? :-D
:thumbup: I sam sam nešto ovako u par navrata pisao... samo si ti mnogo bolje...
Pošto patriotizam buraz iz SBB...
Direktor šumske uprave...
Odjebi, imam jeftije u DF, veterinarska stanica...
Dr Arsla
Posts: 1177
Joined: 05/01/2013 16:16

#25 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Dr Arsla »

Prpa.ba wrote:Probosanski blok na federalnom i drzavnom nivou moze postojati i bez koaliranja sa SDA. Sve sto je potrebno za to jeste da dokazani patrioti iz SDP, SDA, DF i slicnih stranaka glasaju patriotski u Parlamentu, a Vlada neka bude manjinska, ko ce u njoj biti apsolutno je svejedno, ionako smo svi patrioti? :D

Zagovornici sirokih koalicija koji negiraju patriotizam manjinske vlade u sustini nam govore da patriote moramo platiti pozicijama, inace ce ponasati nepatriotski? :-D
Može bez sda ali ne može bez njihovih derivata: asda, nip, pda, nb. Tako da u suštini opet se svi vraćaju matici. Kako oni ono kažu: U jedinstvu je snaga :mrgreen:
Locked