Bezobrazluk HRT-a

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
escobar__
Posts: 8876
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#51 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by escobar__ »

Onda bismo i mi trebali snimit nešto tipa "Širom Bosne ponosne...", a onda snimat Bošnjake Zagreba, Rijeke, Novog Pazara i sl. :D
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#52 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Truba »

za to ti prvo trebaju riječi himne :D
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#53 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Mišo_Kovač »

escobar__ wrote:Onda bismo i mi trebali snimit nešto tipa "Širom Bosne ponosne...", a onda snimat Bošnjake Zagreba, Rijeke, Novog Pazara i sl. :D
Ko vam brani? :P
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#54 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Truba »

eno najprije mogu u Gunju
ako ih prime... samo ne znam koga će poslati s BHT :mrgreen: možda nekog obožavatelja riste đoge :lol:
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#55 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by dulekrele »

Mišo_Kovač wrote:
escobar__ wrote:Onda bismo i mi trebali snimit nešto tipa "Širom Bosne ponosne...", a onda snimat Bošnjake Zagreba, Rijeke, Novog Pazara i sl. :D
Ko vam brani? :P
trebas biti teski djikan i snimati onakve emisije.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#56 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Banksy »

Mišo_Kovač wrote:
escobar__ wrote:Onda bismo i mi trebali snimit nešto tipa "Širom Bosne ponosne...", a onda snimat Bošnjake Zagreba, Rijeke, Novog Pazara i sl. :D
Ko vam brani? :P
Zdrav razum i obraz, prije svega.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#57 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Mišo_Kovač »

Banksy wrote:
Mišo_Kovač wrote:
escobar__ wrote:Onda bismo i mi trebali snimit nešto tipa "Širom Bosne ponosne...", a onda snimat Bošnjake Zagreba, Rijeke, Novog Pazara i sl. :D
Ko vam brani? :P
Zdrav razum i obraz, prije svega.
Stoposto huehuehue
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#58 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by rajv0sa »

Banksy wrote:
Mišo_Kovač wrote:
escobar__ wrote:Onda bismo i mi trebali snimit nešto tipa "Širom Bosne ponosne...", a onda snimat Bošnjake Zagreba, Rijeke, Novog Pazara i sl. :D
Ko vam brani? :P
Zdrav razum i obraz, prije svega.
hahahhahahahahahahahhaha čvrsta ruka i poštenje
što me nasmija na ovaj teški dan
Last edited by rajv0sa on 31/07/2018 15:29, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#59 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Banksy »

broj dva wrote:Kako se zove ona kratka emisija na HRT posvecena kulturi, nekih 5-10 minuta o nekoj slavnoj licnosti mahom na godisnjicu rodjenja ili smrti..?
E pa u toj emisiji, posvecenoj Maku Dizdaru hladno ga proglasise hrvatskim pjesnikom. Nisam mogao vjerovati kada sam ih cuo.
Poznavao sam mnoge od tih pisaca koji su se opredjeljivali. Osim Alije Nametka ne pamtim da je ijedan to opredjeljivanje uzimao drugacije nego knjizevno. Mak Dizdar mi je govorio, "Ako me nema u antologiji hrvatske poezije, nema me nikako". Srbi uvrstavaju Husu i Izeta. Samo po sebi ovo opredjeljivanje i svojatanje knjizevnika, i umjetnika uopce, nije tako strasno kako ga neki poimaju. Ivo Andric je bio veci dio zivota opredijeljeni Srbin, a danas ulazi u ediciju "Pet stoljeca hrvatske knjizevnosti", Mesa Selimovic je bio i "musliman" i "Srbin", cas govorio jedno, cas drugo...

http://www.camo.ch/hrvatsko_svojatanje.htm

U godinama nakon Makove smrti dosta se polemika vodilo o njegovom nacionalno-političkom identitetu. Poznato je da se izjašnjavao kao Hrvat i da je uvršten u mnogobrojne antologije hrvatske književnosti. Je li Mak Dizdar veličinom svog djela bošnjački, bosanskohercegovački, hrvatski ili jugoslavenski / južnoslavenski književnik?

- Ja lično nigdje nisam naišao na konkretan dokaz da se Mak Dizdar izjašnjavao kao Hrvat iako se taj podatak često navodi u javnosti. Ono za šta postoje brojni dokazi jeste da je on prihvatao biti dijelom hrvatske književnosti. Međutim, neophodno je imati na umu da u to vrijeme nije postojala ni bosanskohercegovačka, ni bošnjačka, ni muslimanska književnosti, već samo srpska i hrvatska. Njegovu pripadnost hrvatskoj književnosti stoga moramo posmatrati u kontekstu vremena. Što se, pak, tiče njegovih ličnih stavova, dakle, onih koji nisu filtrirani aktualnim političkim okolnostima, dovoljno je pročitati njegov uvod u Stare bosanske tekstove i tekst Marginalije o jeziku i oko njega. Mak je, za mene, prije svega bosanski pjesnik, a tek onda i, upravo tim redoslijedom, bošnjački, bosanskohercegovački, južnoslavenski i hrvatski.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/go ... a-je-zivio
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#60 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Banksy »

Mišo_Kovač wrote:
Banksy wrote:
Mišo_Kovač wrote: Ko vam brani? :P
Zdrav razum i obraz, prije svega.
Stoposto huehuehue
Ako nije to, šta je onda prepreka?
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#61 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by rajv0sa »

Da je "osvještena" uprava i uredništvo u BHRT ko u TVSA bilo bi Bosanskim ejaletom od Gline do Pazara. Da se ne lažemo.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#62 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Banksy »

rajv0sa wrote:Da je "osvještena" uprava i uredništvo u BHRT ko u TVSA bilo bi Bosanskim ejaletom od Gline do Pazara. Da se ne lažemo.
Ali, da se ne lažemo, toga nema.

Moraš biti vrhunski kloc i budalaš da ono gdje moraš s pasošem zoveš Lijepom svojom. :D

Istina je, ovi naši se ne ubijaju od profesionalnosti, ali tu mrvu zdravog razuma su sačuvali.
User avatar
video
Posts: 6820
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#63 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by video »

Black swan wrote:za to ti prvo trebaju riječi himne :D
Evo komi, ima da naucis za par dana!
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#64 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Humljanin »

Banksy wrote:
Moraš biti vrhunski kloc i budalaš da ono gdje moraš s pasošem zoveš Lijepom svojom. :D

Istina je, ovi naši se ne ubijaju od profesionalnosti, ali tu mrvu zdravog razuma su sačuvali.

Previše se palite... Kakve veze ima naslov emisije sa tim nekim besmislicama koje joj pridodajete.
To je baš jedna lijepa kulturno-zabavna emisija. Počeli su prije nekih 20ak godina iza rata vjerojatno sa željom otkrivanja svih krajeva RH i promoviranja različitih kultura i tradicija.
Poslije su nastavili i izvan RH, gdje god ima Hrvata. (važno je napomenuti da u RH nisu skoncentrirani isključivo šovinistički samo na Hrvate nego upoznaju kulturu i svih nacionalnih manjina, tako da je to i jedna multikulturalna emisija koja promovira svačiju tradiciju).
Nastupali su po Austriji i Srbiji.. neznam za Ameriku, ali znam da su ih pozivali i u Indoneziju i Afriku. Dobijali su neke međunarodne nagrade..

I sad je problem samo u nas što emisija ima takav naziv "Lijepom Našom"? Šta bi se trebalo preimenovat kada prelaze granicu sa BiH?
Pretjerujete, opustite se :bih:

btw, da pogledate malo češće tu emisiju vidjeli bi da ima i bošnjačkih autora, te da promoviraju i različite kutke BiH (naravno sa naglaskom na kulturno nasliješe Hrvata, ali ne isključivo) :thumbup:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#65 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Banksy »

Ne pretjeruj. Emisija je tek vesela treš kičerica na ivici šunda, s jakim nacionalnim nabojem i strastvenim (HDZ) voditeljem, a izleti u Bosnu i Hercegovinu su sitna provokacija, pokušaj zapišavanja svakog teritorija gdje žive Hrvati, makar do njih stizali s putovnicom, već viđeno, onako kako je to radio i Žika s RTS-a Šarenicama iz Banja Luke i Prijedora... Mi smo opušteni, ali obično oni koji provociraju nisu. :bih:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#66 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by dječak sa šibicama »

Hanka i Halid su redovni ucesnici Lijepom nasom.

Uz jos neke manje poznate bih umjetnike.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#67 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Humljanin »

Banksy wrote:Ne pretjeruj. Emisija je tek vesela treš kičerica na ivici šunda, s jakim nacionalnim nabojem i strastvenim (HDZ) voditeljem, a izleti u Bosnu i Hercegovinu su sitna provokacija, pokušaj zapišavanja svakog teritorija gdje žive Hrvati, makar do njih stizali s putovnicom, već viđeno, onako kako je to radio i Žika s RTS-a Šarenicama iz Banja Luke i Prijedora... Mi smo opušteni, ali obično oni koji provociraju nisu. :bih:

E jadan ti si ti sa takvim razmišljanjem... žalim te :-)

Je li ti bezobrazluk i provokacija i kada u sred Hrvatske redovito u toj emisiji nastupa npr. Hanka Paldum i pjeva tradicionalne bosanske sevdalinke? Kič? Šund? Treš? Zapišavanje?

Liječi se.. :kiss:
User avatar
video
Posts: 6820
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#68 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by video »

Banksy wrote:Ne pretjeruj. Emisija je tek vesela treš kičerica na ivici šunda, s jakim nacionalnim nabojem i strastvenim (HDZ) voditeljem, a izleti u Bosnu i Hercegovinu su sitna provokacija, pokušaj zapišavanja svakog teritorija gdje žive Hrvati, makar do njih stizali s putovnicom, već viđeno, onako kako je to radio i Žika s RTS-a Šarenicama iz Banja Luke i Prijedora... Mi smo opušteni, ali obično oni koji provociraju nisu. :bih:
Ka'e zika, u sarenici, poslije lijepe sevdalinke koja je pjevana proslu subotu u Novom Pazaru, E sad idu Srpske reklame :shock:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#69 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Banksy »

Humljanin wrote:
Banksy wrote:Ne pretjeruj. Emisija je tek vesela treš kičerica na ivici šunda, s jakim nacionalnim nabojem i strastvenim (HDZ) voditeljem, a izleti u Bosnu i Hercegovinu su sitna provokacija, pokušaj zapišavanja svakog teritorija gdje žive Hrvati, makar do njih stizali s putovnicom, već viđeno, onako kako je to radio i Žika s RTS-a Šarenicama iz Banja Luke i Prijedora... Mi smo opušteni, ali obično oni koji provociraju nisu. :bih:

E jadan ti si ti sa takvim razmišljanjem... žalim te :-)

Je li ti bezobrazluk i provokacija i kada u sred Hrvatske redovito u toj emisiji nastupa npr. Hanka Paldum i pjeva tradicionalne bosanske sevdalinke? Kič? Šund? Treš? Zapišavanje?

Liječi se.. :kiss:
Ne zaboravi putovnicu... :kiss:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#70 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Humljanin »

Banksy wrote:
Humljanin wrote:
Banksy wrote:Ne pretjeruj. Emisija je tek vesela treš kičerica na ivici šunda, s jakim nacionalnim nabojem i strastvenim (HDZ) voditeljem, a izleti u Bosnu i Hercegovinu su sitna provokacija, pokušaj zapišavanja svakog teritorija gdje žive Hrvati, makar do njih stizali s putovnicom, već viđeno, onako kako je to radio i Žika s RTS-a Šarenicama iz Banja Luke i Prijedora... Mi smo opušteni, ali obično oni koji provociraju nisu. :bih:

E jadan ti si ti sa takvim razmišljanjem... žalim te :-)

Je li ti bezobrazluk i provokacija i kada u sred Hrvatske redovito u toj emisiji nastupa npr. Hanka Paldum i pjeva tradicionalne bosanske sevdalinke? Kič? Šund? Treš? Zapišavanje?

Liječi se.. :kiss:
Ne zaboravi putovnicu... :kiss:
Također :kiss:
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#71 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Kejn »

Sitne provokacije malih iskompleksiranih nacija poput Hrvata. Dobra stvar kod Bošnjaka je da prihvataju da su mala nacija te da zahvaljujući ne posjedovanju velikobošnjačkih planova mogu hladne glave da bivstvuju na ovim prostorima bez ikakvih kompleksa, depresija i očekivanja. Hrvati i Srbi nažalost još nisu izašli iz 19. vijeka. te smatraju da moraju dobiti mnogo više nego što imaju.

Kad se samo sjetim da su na HRT-u i to u emisiji o flori i fauni Hercegovine, za Počitelj kojeg je sagradio Tvrtko I hladno izvalili : "Počitelj.... stara hrvatska utvrda"....
Ili kada je nakon posjete HR vrha Jajcu, na web stranici vlade osvanuo tekt u kojem su kako kažu bili u Hrvatskom kraljevskom gradu....

Jadan je to narod kojem su njegovi kraljevski gradovi u susjednoj državi te za čiji je jezički standard uzet naglasak iz susjedne države....
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#72 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Banksy »

Humljanin wrote:
Banksy wrote: Ne zaboravi putovnicu... :kiss:
Također :kiss:
Naravno, Kako iz države u državu nego s putovnicom. :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#73 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Truba »

video wrote:
Black swan wrote:za to ti prvo trebaju riječi himne :D
Evo komi, ima da naucis za par dana!
futur treći

ja koliko znam uz španjolsku nema rijeĆi
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#74 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Truba »

Humljanin wrote: Liječi se.. :kiss:
to je pregrubo

treba samo prestat biti ljevičar




sad se sjeth neke emisije o slavoniji možda je i lijepom našom doveli nekog bošnjaka iz gradačca da pjeva narodne pjesme... hm bošnjaka

da prate klix možda bi i prestali s tim
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#75 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Humljanin »

Black swan wrote:
Humljanin wrote: Liječi se.. :kiss:
to je pregrubo

treba samo prestat biti ljevičar




sad se sjeth neke emisije o slavoniji možda je i lijepom našom doveli nekog bošnjaka iz gradačca da pjeva narodne pjesme... hm bošnjaka

da prate klix možda bi i prestali s tim
To je čista okupacija. I fašizam, naravno...
Tko je vidio da ljudi pjevaju :-)
Post Reply