Bezicni zvucnici

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#1 Bezicni zvucnici

Post by forel »

Nesto eto imam neku ideju da malo uredim sobu kako valja, skupilo se nekog kesha, kupio se hlaptop, i izbacio stari sto od racunara, kupio sam i ruter za bezicni net i sad mi pada na pamet jedna ideja, napravio bi policu i sada bi htio da tu stavim zvucnike.Da li ima neko bezicno rijesenje Bluetooth ili kupit ili svojih ruku djelo?Sto se tice napajanja takvih zvucnika ne bi bilo problem kad bi bio napojni kabal u zid.Imam stare zvucnike pa moze se od njih nesto iskemiljat pa eto tako.Imal neko kakvih ideja, il neko mozda ima vec bezicne zvucnike pa da neki prijedlog ili gdje je kupio i koliko je to zapravo glasno.Ne ocekujem sad da mi buba da trese zidove, prosjecna snaga nista pretjerano.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#2 Re: Bezicni zvucnici

Post by sema911s »

odmah da ti kazem to je preskupo i ne isplati se,.
kvalitet zvuka nemoj ocekivat,
jednostavnije je kupi prozirni kablo, i dobro sakrijes isto,.

ja sam to nesto pokusao i izade 3x cak i vese para,., a dajes pare za nesto sto relativno neces moci iskoristit vec samo radi sminke
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#3 Re: Bezicni zvucnici

Post by forel »

sema911s wrote:odmah da ti kazem to je preskupo i ne isplati se,.
kvalitet zvuka nemoj ocekivat,
jednostavnije je kupi prozirni kablo, i dobro sakrijes isto,.

ja sam to nesto pokusao i izade 3x cak i vese para,., a dajes pare za nesto sto relativno neces moci iskoristit vec samo radi sminke
Znam da je preskupo :D gledao sam i ja malo po netu, to je ono ''exkluzivna'' oprema i obicno se to masno placa, cisto da vidimo da nije neko sta pravio uz pomoc starih zvucnika i onih mali BT stickova.Nekako mi je to prvo palo na pamet da bi se moglo napravit.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#4 Re: Bezicni zvucnici

Post by sema911s »

vidis to sa bt stickov-ima,.,nije losa ideja samo kako oni rade, jel mogu konstantno primat signal,. koliiki ce lag da bude i too,. sony ima u ponudi nesto slicno ali kosta par hiljada,
ali kada vec dovodis zvucniku napajanje bolje to kablo iskoristit za prijenos zvuka, bar znas da ce signal stizat do svakog zvucnika u isti trnutak, kako bi se centrala ponasala, cime bi slao signal,., ima tu nauke,.,
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#5 Re: Bezicni zvucnici

Post by BHCluster »

Jedini bezicni zvucnik koji ima odlicnu kvalitetu zvuka je Sonos sistem, licno imam 2 Play:3 i jedan Pley:5, malo su skupi ali kvaliteta je tu.
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#6 Re: Bezicni zvucnici

Post by Praetorious »

Kada već misliš napajanje voditi kroz zid, onda vrlo lako uz napojni možeš provesti i dvožilni kabl za signal. Izdubi kanal od pozicije jednog zvučnika do poda, postavi kablove, zatrpaj s malo cimente, gletuj, prekreči, usisaj, pobriši tovar prašine, uhvati se za glavu i reci Šta mi je koga Q ovo trebalo - i to je to. Potreban ti je samo jedan "rov", a prostor između dva zvučnika i kablove sakrij ispod drvene letvice. Djelovaće i kao ukras, a skriva kablove.
Sve, naravno, ako baš ne želiš da se kablovi vide.
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#7 Re: Bezicni zvucnici

Post by forel »

Praetorious wrote:Kada već misliš napajanje voditi kroz zid, onda vrlo lako uz napojni možeš provesti i dvožilni kabl za signal. Izdubi kanal od pozicije jednog zvučnika do poda, postavi kablove, zatrpaj s malo cimente, gletuj, prekreči, usisaj, pobriši tovar prašine, uhvati se za glavu i reci Šta mi je koga Q ovo trebalo - i to je to. Potreban ti je samo jedan "rov", a prostor između dva zvučnika i kablove sakrij ispod drvene letvice. Djelovaće i kao ukras, a skriva kablove.
Sve, naravno, ako baš ne želiš da se kablovi vide.
Svaki bezicni zvucnik mora imat svoje napajanje mislio sam na uticnicu pobogu...da ne koristim baterije, da stemam nove zidove?I molerisem, pa isplatnije ce me doc kupit zvucnike od 200 KM bezicne neg stemat zid pa ga ponovno malterisat pa plus navlacit ... :D

Bwt najveci problem kod bezicnih zvucNjaka :D je prijem, mora se imat BT prijemnik koji ce reprudokovat zvuk, isto tako nije lose rjesenje neki moderniji hi fi linija, ove novije imaju i BT (neke gledao sam po radnjama) pa ono ako se vec moras iskesirat za zvucnike ako bi se nasla neka hi fi linija sa BT moze se i to koristit.Nisam naisao da je netko pravio nesto slicno a BT zvucnici bi imali dosta upotrebe, prije svega za laptope, pa i za kucna kina.Nekako mi je cudno da se proizvodjaci zabavne tehnike ne okrenu tome.Realno kupis sebi kucno kino sa kojim dobijes veliki kotur zice, moras kupovat vodilice pa to mačkarit il providni kabal...ono BT i picis okacis ga gdje hoces, a obzirom da je BT dosta uznapredovo...Mozda i izbije neka nova ideja u skorije vrijeme..
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#8 Re: Bezicni zvucnici

Post by jahh »

z5500 su tu vec odavno, ne znam jel Logitech izdao nove.
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#9 Re: Bezicni zvucnici

Post by forel »

jahh wrote:z5500 su tu vec odavno, ne znam jel Logitech izdao nove.
Trazio sam ih samo ne znam gdje ih ima kupit :/

Edit pronasao na piku 650 KM :shock: :shock: :shock:
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#10 Re: Bezicni zvucnici

Post by BHCluster »

jahh wrote:z5500 su tu vec odavno, ne znam jel Logitech izdao nove.
Ako negrijesim Z906 ih je zamijenio
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#11 Re: Bezicni zvucnici

Post by jahh »

Moze biti, po izgledu bi rekao da su dosta noviji.
FuzzyLojak
Posts: 58
Joined: 15/02/2010 01:38

#12 Re: Bezicni zvucnici

Post by FuzzyLojak »

Sta mislis o portable zvucniku sa bluetooth-om?

Dacu ti 3 dobra, mozda se mogu naci kod nas:
TDK A33
http://www.amazon.com/TDK-Life-Record-W ... B008VMT2HQ

Bose SoundLink
http://www.amazon.com/Bose-SoundLink-Mi ... h+speakers

JBL Flip
http://www.amazon.com/JBL-FLIP2BLKJN-FL ... jbl+flip+2

Sva tri imaju perverzija zvuk, sto je dobro mozes ih ponijeti sa sobom gdje god ides.
Last edited by FuzzyLojak on 27/03/2014 14:32, edited 1 time in total.
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#13 Re: Bezicni zvucnici

Post by forel »

FuzzyLojak wrote:Sta mislis o portable zvucniku sa bluetooth-om?

Dacu ti 3 dobra, mozda se mogu naci kod nas:
TDK A33
http://www.amazon.com/TDK-Life-Record-W ... B008VMT2HQ

Bose SoundLink
http://www.amazon.com/Bose-SoundLink-Mi ... h+speakers

JBL Flip
http://www.amazon.com/JBL-FLIP2BLKJN-FL ... jbl+flip+2

Sva tri imaju perverzija zvuk, sto je dobro mozes ih ponijeti sa sobom gdje god ides.
Ma ni to nije lose rijesenje, nije da pravim disko klub pa da mi treba ozvucenje od 1000 Wati i da mi komsija zove muriju :D

Ovi portabl nisu losi :D
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#15 Re: Bezicni zvucnici

Post by forel »

Ovi drugi su skupi, s obzirom da 5.1 sistem Z5500 kosta 650 KM i imas postenski zvuk i 5 komada omjer cjene i kvalitete...ovi prvi mogu i nekako proci :)

Ne mislim ja to nohat po torbi neg drzat u kuci :D
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#16 Re: Bezicni zvucnici

Post by sema911s »

druze iskreno sto ces dati za te bezicne 650km od nekoliko wati,., bolje ti je uzmes ko ja lg 5,1 1500w,. komsija nek se ljuti koliko hoce, a zice se i nevide sakrijes ih iza lajsni
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#18 Re: Bezicni zvucnici

Post by forel »

Koji si tamo :D Bwt znam za ovo imam tamo profil citao sam o ovim zvucnicima ...valjda se bude nesto smislilo u skorije vrijeme, imam neke i Trustove zvuCnjake 5.1 sistem.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#19 Re: Bezicni zvucnici

Post by rovac13 »

z5500 su jedni od najjacih zvucnika koje sam slusao,po austriji i njemackoj kostali su oko 250€ ali ih vise ne vidjam,nasljednici z906 kostaju isto toliko.

Kome ne treba toliko jako ima logitech i po 50-100€,pogotovo je lakse kupit 2.1 komene treba 5.1 kao npr z2300 koji su takodje prejaki.

A to bezicno hm,daleko bilo.
User avatar
dzemaludin007
Posts: 668
Joined: 20/06/2014 17:00
Location: I. Sarajevo

#20 Re: Bezicni zvucnici

Post by dzemaludin007 »

Da ne otvaram novu temu, preporuka za neki mini Bluetooth zvucnik za telefon i tako te gedzete, do 50ak KM. Gdje ima toga konrektno kupiti u Sarajevu ?

Naletih na ovo, dobar je:

http://www.sonymobile.com/global-en/pro ... -srs-btv5/
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#21 Re: Bezicni zvucnici

Post by sema911s »

Imas toga u fis-u nest pravo jeftino

Mada bolja Ti je opcija naruci Sa ebay,. Dosta jeftinije I veci izbor
User avatar
dzemaludin007
Posts: 668
Joined: 20/06/2014 17:00
Location: I. Sarajevo

#22 Re: Bezicni zvucnici

Post by dzemaludin007 »

sema911s wrote:Imas toga u fis-u nest pravo jeftino

Mada bolja Ti je opcija naruci Sa ebay,. Dosta jeftinije I veci izbor
Necu te kineske jeftinije, nego provjereno samo. Gledao sam konkretno ovaj Sony na ebayu skuplji nego ovde. Mozda bih narucio sa ebaya, da znam tacno koji, i ako nema ovde. Smaranje je i cekati. :)
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#23 Re: Bezicni zvucnici

Post by sema911s »

dzemaludin007 wrote:
sema911s wrote:Imas toga u fis-u nest pravo jeftino

Mada bolja Ti je opcija naruci Sa ebay,. Dosta jeftinije I veci izbor
Necu te kineske jeftinije, nego provjereno samo. Gledao sam konkretno ovaj Sony na ebayu skuplji nego ovde. Mozda bih narucio sa ebaya, da znam tacno koji, i ako nema ovde. Smaranje je i cekati. :)

a to sto kupis ovjde sa naljepnicom sony je ok,., imas po piku prodaju sto su dobijali uz telefone u bh telecomu,. oko50km,
User avatar
dzemaludin007
Posts: 668
Joined: 20/06/2014 17:00
Location: I. Sarajevo

#24 Re: Bezicni zvucnici

Post by dzemaludin007 »

sema911s wrote: a to sto kupis ovjde sa naljepnicom sony je ok,.,
Ne kontam. :D Znam sta hoces reci (kao da nisi siguran je l'i ovo original), ali nisi fino slozio. Naravno da jeste original, zasto ne bi bilo, primjetim razliku izmedju kopije tj. fuseraja na kilometar. Vise volim uzeti provjerenog proizvodjaca najnizu klasu, nego najbolju kopiju. Alergican sam na fuseraj, radije ne bih ni uzimao. :)
sema911s wrote: imas po piku prodaju sto su dobijali uz telefone u bh telecomu,. oko50km,
Koje tacno su dobijali i prodaju po PIKu, ove Sony? :)

Ovo bih koristio za telefon, tablet i laptop. Mozes i streaming neki pustiti dok si u kupatilu, a ujedno ti sluzi i kao speakerphone ima i microphone. :izet: :lol:
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#25 Re: Bezicni zvucnici

Post by Curve »

Image
Post Reply