BEX problem - pomoc potrebna

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Pasiflora

BEX problem - pomoc potrebna

Post by Pasiflora » 09/10/2011 14:06

Postovani strucnjaci,

Nadam se da vas nalazim u dobrom raspolozenju. Naime, skinuo sam i instalirao Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad, crack-ovao ga, ali nailazim na problem pri pokretanju programa. Otvori mi se error prozor koji kaze "ROGame.exe has stopped working. Windows can check online for a solution to the problem." Ispod toga imam opcije "Check online for a solution and close the program" (samo zatvara program) i "Close the program" (radi upravo to sto pise da radi). U dnu istog prozora pise "View problem details." Otvorim to i vidim Problem signature. Kaze da se radi o BEX problemu. Google-am malo o tome i nadjem da je to povezano sa DEP-om. Otvorim command prompt u admin modu i ugasim DEP, ali problem i dalje postoji. Koristim 32-bit Vista OS (znam, "Vista ovakva, Vista onakva...).

Hvala puno svima koji pokusaju pomoci!

Dado34

Re: BEX problem - pomoc potrebna

Post by Dado34 » 09/10/2011 14:08

crack ti nije ok, ili ga ti nisi zalijepio kako treba

Pasiflora

Post by Pasiflora » 09/10/2011 14:59

Skinuo drugi crack, provjerio crackovanje, postavio - problem i dalje postoji... :sad:

Dado34

Post by Dado34 » 09/10/2011 15:09

sitno wrote:Skinuo drugi crack, provjerio crackovanje, postavio - problem i dalje postoji... :sad:

taj exe fajl ti je ustvari crack koji kopiras u orginalnu mapu i zamjenis za onaj postojeci. Pogledaj ima li koji .dll fajl u cracku da nisi zaboravio kopirati. Jeli ISO fajl? Da nije neka greska u fajlovima koje si skinuo, da nije preskocio nesto pri skidanju, vrlo cesto se desi ako skidas rar fajlove koje poslije spajas da neki od onih 30-tak zaglavi. To je ono najosnovnije sto ti mogu ponuditi u momentu. Pokusaj reinstalirati pa sa novim crackom.

Pasiflora

Post by Pasiflora » 09/10/2011 15:21

Dado34 wrote:
sitno wrote:Skinuo drugi crack, provjerio crackovanje, postavio - problem i dalje postoji... :sad:

taj exe fajl ti je ustvari crack koji kopiras u orginalnu mapu i zamjenis za onaj postojeci. Pogledaj ima li koji .dll fajl u cracku da nisi zaboravio kopirati. Jeli ISO fajl? Da nije neka greska u fajlovima koje si skinuo, da nije preskocio nesto pri skidanju, vrlo cesto se desi ako skidas rar fajlove koje poslije spajas da neki od onih 30-tak zaglavi. To je ono najosnovnije sto ti mogu ponuditi u momentu. Pokusaj reinstalirati pa sa novim crackom.

u crack fajlu nemam .exe, samo .dll fajlove. Tacnije, steamclient.dll je taj koji je problematican. Ponovo cu napraviti extract svih downloadovanih fajlova i probati opet ali sve mi se cini da nije do crack-a i da nije bilo preskocenih fajlova. Ubi me BEX...

Dado34

Post by Dado34 » 09/10/2011 15:26

sitno wrote:
Dado34 wrote:

u crack fajlu nemam .exe, samo .dll fajlove. Tacnije, steamclient.dll je taj koji je problematican. Ponovo cu napraviti extract svih downloadovanih fajlova i probati opet ali sve mi se cini da nije do crack-a i da nije bilo preskocenih fajlova. Ubi me BEX...

Steam se sam aktivira ako si online, trazi ti username i password koliko sam upucen u pojedinim slucajevima ali vecinom sam kontrolise licencu programa ili igre, nemoj mi sve vjerovati, medjutim moras imati "exe" fajl za zamjenu orginala i ako je steam u pitanju sve moras offline raditi. Nisam vidio o cemu se radi, igrica ili program?

Pasiflora

Post by Pasiflora » 09/10/2011 15:33

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad - igrica. U principu, koliko se sjecam uvijek je bio neki .exe fajl u svim crack fajlovima s kojima sam radio do sad (kod drugih igrica) i malo me zbunilo sto ovdje nema. Gledao sam po netu, crack fajl za RO2 nigdje nema .exe. :?

Post Reply