Better Call Saul (2015– )

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Rinzler
Posts: 151
Joined: 11/02/2015 16:19

#101 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by Rinzler »

Kao prvo djecice slatka trebate pogledat masu i masu bbc produkcije da bi shvatili vaznost dobre dramaturgije i stiha u seriji.
Krenucemo od novijih, obavezno podrazumjeva se sherlock, peaky blinders i escape artist sa toby kebelom. Uz to dodao bih i the take, malo stariju mini seriju sa tom hardiem.
Od americke produkcije, obavezno the black donnellys, how to make it in america, californication, house of cards, halt and catch fire. Dosta edukacije za veceras, kad sazvacete ovu domacu zadacu, prelazimo na next level :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#102 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by kakavdanakneiskustvu »

otkud znas da nismo sve to pregledali?
Deda Kurcoje
Posts: 427
Joined: 05/06/2013 08:59

#103 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by Deda Kurcoje »

Ja sam ljubitelj BBC produkcije, Sherlock je izvrstan, ali nije u rangu sa Breaking Bad. Jednostavno nije. Hocemo li da pricamo o "samoubistvu" Sherlocka i vjerovatnoci da se, zaista, nesto slicno isplanira i uradi? Cak i za fikciju i TV seriju to je bio pregolem zalogaj za (ne)progutati. Nema veze, jer je serija odlicna i covjek gleda da bi se zabavio. Californication, House of cards, poredjenje sa BB? Nikad! E, sad, sto neko misli da zna bolje od svih ljudi ovdje, pa pocne sa visine da "educira" o worldwide TV produkciji, govori o jalovom egocentrizmu i palanackom snobizmu. I pri tome bespredmetno je, da li je neko iz palanke ili nije.
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#104 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by elmirčo »

" Svi ste vi glupi, samo ja JEDINI pametan " :mrgreen: :run:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#105 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by agnostic_front »

Joj uhvate se ljudi raspravljati sa trolom (nadam se da je trol) dvije stranice :-) :-)

Odakle skidate ove epizode (može pp, ako se ne smije ovdje)? Hvala.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#106 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by nema me tamo »

Što troll što ima 56 postova? :D

Samo se malkiceee zajeb'o pa konta da je jedini bolesnik za serijama. :D
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2562
Joined: 28/02/2010 19:25

#107 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by Plavo-bijeli »

Htio sam nešto da posebno komentarišem(ali neću)na postove od ovog što, koliko sam shvatio, smatra da je BB glup, jer mu je nerealan?! Ili tako nešto? A onda kaže da voli Sherlocka koji ima nadnaravne moći i koji sve shvati iako nema šansi da je moguće na osnovu onoga što on zna shvatiti, a možda sam ga i ja pogrešno shvatio(ne sherlocka nego..), ali hajd nije bitno.
Što se tiče žice.. ja sam odgledao nekoliko epizoda, dobra je, ali mi se ne da gledati više... više volim par glavnih glumaca i neke koje se postepeno poljavljuju, a ne da moram kroz čitavu seriju da razmišljam ko je ko i da povezujem imena, bježi...

Inače prva epizoda bila dosadna, a druga je već bila vrh! Nešto kontam kako bi moćno bilo da nisam pratio Breaking Bad pa nakon ove serije početi sa BB... ili nekako da izbrišem iz mozga sve što znam o BB i to bi bilo vrh... 8-)
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#108 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by ćiribiribela »

Ja citavo vrijeme kontala da veceras izlazi nova epizoda, a ono sutra. :-)

Isto jedva cekam da vidim kako ce poceti njegova suradnja sa Mike-om. :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#109 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by nema me tamo »

Svo vrijeme. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#110 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by ćiribiribela »

Bitno je sto sam napravila gramaticku gresku. :-)

Hvala na ispravci. :wink:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#111 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by nema me tamo »

Ma smijem se sebi jer konstantno i ja isto pišem i znam da je pogrešno.. :mrgreen:
I kad mi kazu svo obicno udarac završi po rebrima. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#112 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by insomnia78 »

Deda Kurcoje wrote:Ja sam ljubitelj BBC produkcije, Sherlock je izvrstan, ali nije u rangu sa Breaking Bad. Jednostavno nije. Hocemo li da pricamo o "samoubistvu" Sherlocka i vjerovatnoci da se, zaista, nesto slicno isplanira i uradi? Cak i za fikciju i TV seriju to je bio pregolem zalogaj za (ne)progutati.
Plus su citavu zadnju sezonu upropastili
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#113 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by ćiribiribela »

Dzontra Volta wrote: podsjetila na onu kada su ga maskirani Jessie i Heisenberg kidnapovali, a on ih nagovorio da da skinu fantomke i jos mu daju novca :D

:lol:

A ne sjecam se je li u BB ikad spomenuto njegovo pravo ime i otkud mu Saul Goodman. :mrgreen:
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#114 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by elmirčo »

ćiribiribela wrote:
Dzontra Volta wrote: podsjetila na onu kada su ga maskirani Jessie i Heisenberg kidnapovali, a on ih nagovorio da da skinu fantomke i jos mu daju novca :D

:lol:

A ne sjecam se je li u BB ikad spomenuto njegovo pravo ime i otkud mu Saul Goodman. :mrgreen:
polako, doci cemo do togaa :D :D ja mislim da nije nijednom...ali ne mogu da se sjetim kako su se hajzenberg i on "upoznali"...
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#115 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by ćiribiribela »

elmirčo wrote:
ćiribiribela wrote:
Dzontra Volta wrote: podsjetila na onu kada su ga maskirani Jessie i Heisenberg kidnapovali, a on ih nagovorio da da skinu fantomke i jos mu daju novca :D

:lol:

A ne sjecam se je li u BB ikad spomenuto njegovo pravo ime i otkud mu Saul Goodman. :mrgreen:
polako, doci cemo do togaa :D :D ja mislim da nije nijednom...ali ne mogu da se sjetim kako su se hajzenberg i on "upoznali"...
Evo nadjoh ovo

Upon first meeting Walt, Saul explains that his real name is not Goodman, and that he is actually Irish, not Jewish, as his name would imply. He says he has chosen his name because it sounded Jewish: "My real name's McGill. The Jew thing I just do for the homeboys.

A upoznali su se u drugoj sezoni, 8. epizoda koja se zove "better call saul". :D

I to sam nasla, ni ja se ne sjecam. :D
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#116 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by vicious »

Fakat ni ja nisam mogao da se sjetim, evo ovdje piše da su došli kod Saula kad je uhapšen onaj kreten Badger :D

http://breakingbad.wikia.com/wiki/Better_Call_Saul
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#117 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by karanana »

ni ja se nesto ne sjecam da li ih je neko uputio na saula ili su vidjeli reklame i bilboarde i otisli do njega na osnovu reklame. nesto se sjecam da je ono neko, mozda badger, bio uhapsen na klupi gdje je bila saulova reklama zalijepljena.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#118 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by karanana »

ko je cudni lik s kojim zivi? bio je partner u nekoj adokatskoj firmi i posvadjo se i sad ga kao saul zastupa da ga ovi isplate? a ovaj ko nece to nego hoce da se vrati tamo? a nemaju za struje u kuci?
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#119 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by elmirčo »

ako nista skontacemo kako je saul uputio hajzija kod los polos hermanos ekipe. :D bice gust pogledat breaking bad poslije ovog, kad se sve zavrsi :mrgreen:
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#120 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by ćiribiribela »

elmirčo wrote: bice gust pogledat breaking bad poslije ovog, kad se sve zavrsi :mrgreen:
:thumbup:
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#121 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by l33t »

karanana wrote:ko je cudni lik s kojim zivi? bio je partner u nekoj adokatskoj firmi i posvadjo se i sad ga kao saul zastupa da ga ovi isplate? a ovaj ko nece to nego hoce da se vrati tamo? a nemaju za struje u kuci?
to mu je buraz valjda koji se boji EM zracenja - fobija neka :D
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#122 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by DON_eARL »

Jimmy's older brother Chuck is a name partner at one of Albuquerque's most prestigious law firms. A brilliant man of high ideals, Chuck believes that doing the right thing is the true and proper route to success. Unfortunately, an unusual illness makes it difficult for him to lead a normal life.
User avatar
derion
Posts: 1113
Joined: 06/01/2008 17:08

#123 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by derion »

Kod nas su svi "siromašni" konstruktivisti: samo nas interesuje ono što bi mi voljeli da vidimo, ko šljivi to što drugi prave. :) Pa probajte se malo uživiti u onu ideju, koja vam se predstavlja, majka mu stara, a to je da je naš drug Saul centralna figura, a ne Pink Panter ili Huntelaar.
Odgledao sam prvu epizodu i meni je odlična - serija ima skroz istu atmosferu i kinematografiju kao i stariji brat BB. Čini mi se da, ako ste voljeli Breaking Bad, da ćete onda uživati i u Saulu.
User avatar
IcedMFEarth
Posts: 2634
Joined: 15/08/2011 16:15
Location: http://www.clixsense.com/?6843403

#124 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by IcedMFEarth »

elmirčo wrote:ako nista skontacemo kako je saul uputio hajzija kod los polos hermanos ekipe. :D bice gust pogledat breaking bad poslije ovog, kad se sve zavrsi :mrgreen:
Pa preko Ehrmantrauta :D
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#125 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by Paul F. »

vicious wrote:Fakat ni ja nisam mogao da se sjetim, evo ovdje piše da su došli kod Saula kad je uhapšen onaj kreten Badger :D

http://breakingbad.wikia.com/wiki/Better_Call_Saul
Da, druga sezona, osma epizoda. Epizoda se zove Better call Saul. Sad je pogledah ponovo i svima preporučujem de je pogledaju. Badger je valjda sam pozvao Saula jer su njegove reklame svugdje bile... :D
Post Reply