Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

User avatar
desni
Posts: 1494
Joined: 10/03/2012 01:21

#101 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by desni »

Zato su agresori iz Republike Hrvatske pomognuti domaćim kvislinzima dobili po zubima u srednjoj Bosni i Mostaru od blokiranih uglavnom Bošnjaka i ostalih koji su ostali vjerni svojoj domovini, a kojima je bila onemogućena dostava svega osim zraka. Imali su godinu dana, ali nisu ništa napravili :run:
Evo snimka u kojoj Hrvat na poziciji uživa 8-)

User avatar
desni
Posts: 1494
Joined: 10/03/2012 01:21

#102 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by desni »

Iz Osijeka i Vinkovaca došli da ubijaju po Gornjem Vakufu sa ciljem da uspostave granice Hrvatske kod Travnika :run:

mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#103 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by mo-town »

Ako nastavim raspravu sa ovim nesretnikom cini mi se da cu morat ic' da mi stravu saliju. Vec sam dva put' mor'o pit' vode preko vrelih masica.
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#104 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by mo-town »

desni wrote: 18/01/2022 01:12 Iz Osijeka i Vinkovaca došli da ubijaju po Gornjem Vakufu sa ciljem da uspostave granice Hrvatske kod Travnika :run:

Ta ekipa je sve to isto u stanju ponovo napraviti. Samo ne znam kako ce ih sada dovlaciti jer valja potegnut' do Dablina a ne Osijeka.
Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#105 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by Buli6 »

Zovete u pomoć one kojima ste dali po zubima. Kakav apsurd.

Držimo se teme. To je bitno za budućnost a ne HV u Bosni.
Mo mora pit vodu kao da ja imam neku moć nad BIH.

Nadam se da sam dovoljno pametnog napisao da svima bude jasno
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#106 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by broj dva »

Buli6 wrote: 10/01/2022 23:33 Nisam mogao prije. Ne pozivam se na kralja Zvonimira.
Nego granice BIH jednostavno nemaju veze sa Bošnjacima. BIH je ostala u Hrvatskom prostoru mirom u Srijemskim karlovcima. A Bošnjaci se ponašaju kao da su oni izborili granice. Izborili su Turci silom i predali dalje sve do... današnjoj BIH više nego što joj pripada na štetu RH. Znam to je bilo prije 300 godina ali i dalje je to mišljenje hrvatske strane. Barem ja to tako gledam. I smatram da se Bošnjaci ne bi trebali boriti za cijelu BIH kada Hrvati odluče raskinuti vezu i vratiti svoje. Ono što im je demografski ostalo kao povijesni podsjetnik.
A vama konstitutivnost teško pada i treći entitet a trebate ih sami nuditi iz etičnosti.
Znam napisat ćete da je spin. Uglavnom hvala na odgovoru i ako sam u krivu hvala i na besplatnom školovanju :)
Kada hrvati odluce "raskinuti vezu" i "vratiti svoje" desice se sto se desilo i zadnji put.
Granate,pokolji, silovanja, zlocini, masovne grobnice i ostatak iz paket aranzmana.
Ako prizeljkujes (a menscini da jesi) nadam se da ce prva granata kraj tebe riknut, da te preobrazuje.
I na kraju - ovo su price za 100 eura.Djeca nam bjeze dok mi drkamo o etnijama. Jebe me se za zastavu, jebe me se za imena ulica i imena politicki tvorevina. Ko mi ponudi blagostanje, prosperitet, mir i svjetlu buducnos taj je moj Führer do kraja zivota.
Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#107 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by Buli6 »

Ne radi se tu o meni. Nisam ja živio u 19 stoljeću kad se Hrvatski sabor pozivao na Bosnu i kad je Kvaternik govorio da nije pošteno što se Hrvate nije ništa pitalo. Ponavljam se , pa SHS , Banovina , NDH , Tito koji izmišlja nacionalnost , Tuđman , Čović , tko je sljedeći.

Gdje je problem?
Srbi i Hrvati se vade da je problem u BIH a Zlaja je napisao da je na vama da nas uvjerite da smo u krivu . I to poštujem.
Nadam se puzajučoj strategiji a ne brzoj koljaži. Naravno da je BIH bogata da bi svi samo mahali :bih:
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#108 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by sehohari »

Reci da je BiH dio hrvatskoj istorijskog prostora je suludo ako se uzme u obzir da Hrvatska kao takva uopste nije nikakav istorijski prostor, vec mjesavina teritorija koja u biti nemaju veze jedna sa drugom.

Bosna i Hercegovina cini istorijsku cjelinu, dok je danasnja Hrvatska rezultat raznoraznih istorijskih okolnosti.
Od slobodnog Dubrovnika, mlecanskog Splita pa sve do austrugarskog Zagreba i Osijeka.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#109 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by sehohari »

Buli6 wrote: 17/01/2022 11:25 Točno , palo je Bosansko Kraljevstvo. Ali nema veze. Moje viđenje stvari nije da je cijela BIH od Hrvatske.
Nego ovako

1. Tko je izborio granice BIH? Turci. Nije kraljevina Bosna 1463 bila u granicama BIH.

2. Tko je osnovao granice? Turci , Habsburg itd.

3. Kada je nacionalni sastav stanovništva bio da je to država od Bošnjaka? Nikad

Nula , nula , nula. Tri nule.

A borite se i negirate Hrvatima treći itd što već žele , odvajanje , a niti ste izborili granice , niti ste osnovali granice , niti je nacionalna država Bošnjaka.
U vezi ovog podvucenog:
Da, Turci jesu osvojili Bosnu, ali kasnije njezine granice nije branio niko iz Anadolije, vec uglavnom pretci danasnjih Bosnjaka. Ovo ovdje je bila najisturenija granica Osmanskog carstva, a njezine granice su se branile ogromnom borbom. Glad, bolesti, paljenje i pljackanje gradova - sve su to stvari koje su muslimani tadasnje Bosne morali trpiti kao dio odbrane svoga prostora. Pola Bosne je popaljeno zato sto su se njezini stanovnici oduprijeli napadima na nju. Zato je reci da su eto samo ovi iz Turske branili suludo i smijesno.

I da, svoga prostora. Danasnji Bosnjaci su cinili vecinu stanovnistva, prije svega u gradovima. Pravoslavci i katolici su takodjer cinili znacajan dio stanovnistva, ali oni nisu niti bili odlucujuci demografski, ekonomski, niti politicki faktor. Iz danasnje perspektive, slobodno se moze reci da je Bosna tada bila nacionalna drzava danasnjih Bosnjaka.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#110 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by seln »

Kako vam se da prepirati sa malim hrvaticem?
Covjek ima vlastito vidjenje "povijesti" i ne moze ga ni Isusu ubijediti u suprotno.
Jebote, granice Hrvatske izborila srpska vojska, osnovali ih komunisti... i ono doslo nekome nesto pricati?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65572
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#111 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by _BataZiv_0809 »

Gordan Grlic Radman style. Sve sto ima naslijedio je od ćaće socijalističkog direktora i prvaka Tudjmanove tranzicije, a sad govori da su Hrvati bili u ropstvu u SFRJ.

Srpska mitomanija je veca. Hrvatska je licemjernija i gluplja.
Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#112 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by Buli6 »

sehohari wrote: 18/01/2022 10:24 Reci da je BiH dio hrvatskoj istorijskog prostora je suludo ako se uzme u obzir da Hrvatska kao takva uopste nije nikakav istorijski prostor, vec mjesavina teritorija koja u biti nemaju veze jedna sa drugom.

Bosna i Hercegovina cini istorijsku cjelinu, dok je danasnja Hrvatska rezultat raznoraznih istorijskih okolnosti.
Od slobodnog Dubrovnika, mlecanskog Splita pa sve do austrugarskog Zagreba i Osijeka.
Pa mislim da je opće hrvatsko mišljenje a moglo bi se povezati i sa ustavom rh da je to sve jedna povijesno-kulturna hrvatska cjelina.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#113 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by sehohari »

Buli6 wrote: 18/01/2022 12:02
sehohari wrote: 18/01/2022 10:24 Reci da je BiH dio hrvatskoj istorijskog prostora je suludo ako se uzme u obzir da Hrvatska kao takva uopste nije nikakav istorijski prostor, vec mjesavina teritorija koja u biti nemaju veze jedna sa drugom.

Bosna i Hercegovina cini istorijsku cjelinu, dok je danasnja Hrvatska rezultat raznoraznih istorijskih okolnosti.
Od slobodnog Dubrovnika, mlecanskog Splita pa sve do austrugarskog Zagreba i Osijeka.
Pa mislim da je opće hrvatsko mišljenje a moglo bi se povezati i sa ustavom rh da je to sve jedna povijesno-kulturna hrvatska cjelina.
Povezati sa hrvatskim ustavom? Molim te obrazloži.

A to da je neko opšte mišljenje je inače kod svih naroda slučaj.
I Srbima je cijelo područje do Zagreba jedan prostor, a i danas čujem priče kako je Dubrovnik ustvari bosanski, ipak ima ono jedno mjesto što se zove "Bosanka"...

To su sve raznorazni koncepti, mitomanije i ništa više. Za dobar dio ljudi u BiH je npr. "pravi" hrvatski prostor samo onaj dio od Karlovca do Osijeka...
Last edited by sehohari on 18/01/2022 12:19, edited 1 time in total.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#114 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by sehohari »

_BataZiv_0809 wrote: 18/01/2022 11:44 Gordan Grlic Radman style. Sve sto ima naslijedio je od ćaće socijalističkog direktora i prvaka Tudjmanove tranzicije, a sad govori da su Hrvati bili u ropstvu u SFRJ.

Srpska mitomanija je veca. Hrvatska je licemjernija i gluplja.
Šta zna taj lik kada sve do 90-ih Hrvatsku nije ni vidio. Bugojanac koji je sve do tada bio u Švicarskoj.
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#115 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by mo-town »

Ljudi raspravljate sa covjekom koji nista suvislo ovdje napisao nije.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65572
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#116 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by _BataZiv_0809 »

sehohari wrote: 18/01/2022 12:12
_BataZiv_0809 wrote: 18/01/2022 11:44 Gordan Grlic Radman style. Sve sto ima naslijedio je od ćaće socijalističkog direktora i prvaka Tudjmanove tranzicije, a sad govori da su Hrvati bili u ropstvu u SFRJ.

Srpska mitomanija je veca. Hrvatska je licemjernija i gluplja.
Šta zna taj lik kada sve do 90-ih Hrvatsku nije ni vidio. Bugojanac koji je sve do tada bio u Švicarskoj.
Prisoje, Duvno
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#117 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by foxlife »

hrvatska do tokia al zapadno jer je istocno do tokija srbija
mishic
Posts: 6064
Joined: 28/04/2011 16:29

#118 Re: Bespuća povijesne (neo)zbiljnosti

Post by mishic »

Pisati o "izmišljanju" nacije znači izmišljati historiju. A raspravljati sa onim ko izmišlja historiju je potpuna besmislica.
Post Reply