Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#76 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by MedenoSrce »

Dobar kurs pravo, dobijes papir i boli te briga :wink:
Potočna pastrmka
Posts: 338
Joined: 20/08/2013 00:19

#77 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Potočna pastrmka »

MedenoSrce wrote:Pretpostavljam tezak, ucis excel a ispit iz worda i painta :D

Pa u pravu su, moraš prvo završiti 1 i 2 razred da bi išto u 3. razred.

Prvi i drugi razred su windows i word. :-D
Potočna pastrmka
Posts: 338
Joined: 20/08/2013 00:19

#78 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Potočna pastrmka »

MedenoSrce wrote:Dobar kurs pravo, dobijes papir i boli te briga :wink:

Bolje imat papir, nego ne imat. :D
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#79 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by lavorpunvode »

MedenoSrce wrote:Pretpostavljam tezak, ucis excel a ispit iz worda i painta :D
po meni sasvim logicno, jer je nakon worda, sljedeci stepen excel, te da bi ga upisao, moras poznavati bar osnove rada u wordu.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#80 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by MedenoSrce »

a kako se paint tu uklapa?
meni opet nije logicno, mozes biti master level u excelu, raditi pivot tabele, pisati scripte i da opet ne moras nikada otvoriti word
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#81 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by lavorpunvode »

Kastanienallee wrote:
MedenoSrce wrote:Pretpostavljam tezak, ucis excel a ispit iz worda i painta :D
Mislila sam da ne kontam najbolje jer jedva gledam na oci, pa sam citala ponovo, i jos jednom ponovo i ove komentare prije u kojima objasnjavaju da ce test iz Excela raditi u Wordu ali i dalje ne vidim nista u vezi Excela, sto bi rekli na deklaracijama za razne prehrambene proizvode "ni u tragovima" :)
pa tek upisujes excel, pa se valjda i podrazumijeva da upisujes da bi tek naucila raditi u istom.
isto kao sto se i engleski radi test za drugi stepen kad upisujes treci. prethodni stepen moras uraditi za prolaz da bi upisao naredni. ;)

@medeno srce
ne znam za paint, ja i jos 2, 3 djevojke koje znam, smo polagale word kad smo upisivale excel.
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#82 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Yapi Yapo »

Oni najbolji nastavljaju kurs u Siriji. :mrgreen:
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#83 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by BAN___KAI »

Evo sada sam radio kurs za programiranje c++ , i moram reci da nisam u zivotu radio tezi test.

Vecina pitanja je bilo u vezi programiranja, i matematickih pitanja, poput.

Kerim je zamislio broj ____ koji je sabrao sa 7 , onda je to pomnozio sa 3, oduzeo je 5 , pa to podijelio sa 6 , i na kraju je dobio rezultat 7 . Koji je broj on zamislio ? Nije baš tacno pitanje kao što je bilo na testu i nemoj te ga pokusati rijesiti jer sam samo dodao random brojeve.

Drugo pitanje. Kolika je cijena jedne banane, ako su 2 narandze+banana 6 km, 1 ananas je iste cijena kao 2 narandze. :D

Onda bude nekakva tabela sa plavim i bijelim blokovima, i onda se treba odrediti koliko postotaka plavi blokovi zauzimaju u tabeli. Plavih je bilo mislim 26, a bijelih 16. Ja neam pojma koliko to izadje %
User avatar
blonda
Posts: 14
Joined: 14/01/2013 21:03
Location: Sarajevo

#84 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by blonda »

Sto se tice testa za Excel, juce nam je i receno da prvo provjeravaju znanje iz worda, windowsa, paint manje-vise, da bi vidjeli koliko ko zna....bilo ih je par sto nece nastaviti sa Excelom, vec su vraceni na kurs iz worda prvo....logicno je da treba neke osnove znati da bi mogao raditi i sa wordom pa onda sa excelom, a ono sto su juce trazili u testu su bas neke osnove...
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#85 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by frfi. »

joooj wrote:Image

vidi se redoslijed kurseva, od windowsa 7 do interneta i logicno ako nisi polagao prije toga kurseve kod njih, a hoces na excel moras da pokazes zadovoljavajuci nivo znanja iz windowsa (sto ukljucuje i paint) i worda ;-)
nije bas takav redoslijed, ide windows - osnove rada sa rcunarom, word, power point (3 sedmice) internet (3 sedmice), excel, access
(svi osim naglasenih traju po 6 sedmica. )

za excel je logicno da se testiraju osnove da se ne bi desilo da dodje osoba na kurs excela a ne zna ubaciti sliku u dokument ili spasiti ga na odredjenu lokaciju :)

a programiranje je bilo zabibreno samo tako :-D
Potočna pastrmka
Posts: 338
Joined: 20/08/2013 00:19

#86 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Potočna pastrmka »

Da li iz Joomle bude neki ulazni test ?
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#87 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by relativno84 »

joooj wrote:Bude.. Ja sam bas zavrsila taj kurs, a na testiranju smo imali tri zadatka cini mi se. Prvi je bio obrada teksta u wordu (razliciti fontovi, boje slova, polozaj slika i bukvalno je morao da izgleda kao i zadati tekst cak i sto se tice razmaka), drugi je bio tabela u excelu (sabiranje, prosjek, postotak - sve to koristenjem onih formula i na kraju ubacivanje grafika koji ce prikazivati jednu od tih izracunatih kolona). Na kraju sve to se trebalo spasiti u novi folder sa tvojim imenom, koji ce se nalaziti na desktopu (to je valjda onda bio treci zadatak) :)

A moze li se prepisivati? :lol:
User avatar
i_ja_na_forumu
Posts: 923
Joined: 11/03/2010 23:08

#88 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by i_ja_na_forumu »

rezultati za c++ su izasli, dobili su poruke da kurs pocinje u pon. u 19h
User avatar
blonda
Posts: 14
Joined: 14/01/2013 21:03
Location: Sarajevo

#89 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by blonda »

Moze li neko napisati koji je princip testiranja za kurs engleskog jezika u Kulturnom centru Fahd?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18637
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#90 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by SmokingMan »

BAN___KAI wrote:Evo sada sam radio kurs za programiranje c++ , i moram reci da nisam u zivotu radio tezi test.

Vecina pitanja je bilo u vezi programiranja, i matematickih pitanja, poput.

Kerim je zamislio broj ____ koji je sabrao sa 7 , onda je to pomnozio sa 3, oduzeo je 5 , pa to podijelio sa 6 , i na kraju je dobio rezultat 7 . Koji je broj on zamislio ? Nije baš tacno pitanje kao što je bilo na testu i nemoj te ga pokusati rijesiti jer sam samo dodao random brojeve.

Drugo pitanje. Kolika je cijena jedne banane, ako su 2 narandze+banana 6 km, 1 ananas je iste cijena kao 2 narandze. :D

Onda bude nekakva tabela sa plavim i bijelim blokovima, i onda se treba odrediti koliko postotaka plavi blokovi zauzimaju u tabeli. Plavih je bilo mislim 26, a bijelih 16. Ja neam pojma koliko to izadje
%
Fakat,zar je bilo i ovakvih pitanja,nema logike ako se radi o kursu programiranja.
Manager19sa
Posts: 193
Joined: 26/08/2007 12:43
Location: Sarajevo

#91 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Manager19sa »

SmokingMan wrote:
BAN___KAI wrote:Evo sada sam radio kurs za programiranje c++ , i moram reci da nisam u zivotu radio tezi test.

Vecina pitanja je bilo u vezi programiranja, i matematickih pitanja, poput.

Kerim je zamislio broj ____ koji je sabrao sa 7 , onda je to pomnozio sa 3, oduzeo je 5 , pa to podijelio sa 6 , i na kraju je dobio rezultat 7 . Koji je broj on zamislio ? Nije baš tacno pitanje kao što je bilo na testu i nemoj te ga pokusati rijesiti jer sam samo dodao random brojeve.

Drugo pitanje. Kolika je cijena jedne banane, ako su 2 narandze+banana 6 km, 1 ananas je iste cijena kao 2 narandze. :D

Onda bude nekakva tabela sa plavim i bijelim blokovima, i onda se treba odrediti koliko postotaka plavi blokovi zauzimaju u tabeli. Plavih je bilo mislim 26, a bijelih 16. Ja neam pojma koliko to izadje
%
Zna li neko kada pocinje naredni ciklus ovih kurseva , konkretno programiranje i Joomla ? Koliko cesto imaju ovi kursevi i testiranja ? Hvala unaprijed na odgovorima
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#92 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Rijeka_snova »

Trenutno je upis na kurs kaligrafije u KC Kralj Fahd, termin odrzavanja kursa je petkom, 16:00-17:50 ili 18:00-19:50 :)


Upis za kurseve informatike počinje u ponedjeljak 10.03.2014.
Manager19sa
Posts: 193
Joined: 26/08/2007 12:43
Location: Sarajevo

#93 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Manager19sa »

Rijeka_snova wrote:Trenutno je upis na kurs kaligrafije u KC Kralj Fahd, termin odrzavanja kursa je petkom, 16:00-17:50 ili 18:00-19:50 :)


Upis za kurseve informatike počinje u ponedjeljak 10.03.2014.
Hvala puno
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#94 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Rijeka_snova »

nema na cemu, sretno :bih:
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#95 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by relativno84 »

joooj wrote:sto niko ne podsjeti da je testiranje za Engleski jezik bilo prosle sedmice.. Ja dosla danas, 7 dana kasnije :-) :lol: :lol:
:oops: :facepalm:




















:lol: :lol: :lol:
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#96 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by RahatHurmašica »

izgleda i u fahd centru treba stela.
smijesni_ste
Posts: 5974
Joined: 09/10/2009 16:46

#97 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by smijesni_ste »

Puno prijava ima definitivno...bar za engleski :sad:
xxfmanxx
Posts: 185
Joined: 02/10/2011 19:34

#98 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by xxfmanxx »

imaju besplatni kursevi informatike i engleskog jezika u Rodi, ne znam koji je sad princip prijave, kad sam ja bio bilo je vezano za biro tj. za ljude koji su na birou, pa mozete nazvat biro i pitat da li jos uvijek saradjuju s Rodom. za kompjutere se dobije neki hajmo reci normalni certifikat, a za engleski se dobije certifikat od Cambridge-a.
User avatar
nermaa
Posts: 37
Joined: 23/02/2012 23:00

#99 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by nermaa »

RahatHurmašica wrote:izgleda i u fahd centru treba stela.
Moj brat i ja smo se prijavili. Ja sam primljena, a on nije. Ne znam na osnovu kojih kriterija se pravi odabir.
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#100 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by RahatHurmašica »

i ja se to pitam. Mislim da cu od njih traziti pojasnjenje.
Post Reply