Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Rizvan
Posts: 1278
Joined: 27/11/2013 09:25

#101 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Rizvan »

@RahatHurmašica, a za koji kurs si se prijavio/la?
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#102 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by RahatHurmašica »

nisam ja, meni bliska osoba. engleski, pocetni nivo.
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#103 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by RahatHurmašica »

Ima li neko iskusniji da nam pojasni kako se upisuje na kurseve u Fahd centru. Šta je u pitanju, kako vrše odabir, treba li i ovdje štela?
jaca78
Posts: 639
Joined: 28/09/2005 18:12

#104 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by jaca78 »

Ja sam se prošle jeseni prijavila u Kralj Fahd na engleski jezik. Bile su provjere i skoro 2.000 prijavljenih. Na testiranju su rekli da mogu primiti samo 1.000 ljudi, ja tad nisam primljena. Neki dan su me zvali, rekli da počinje novi ciklus kurseva i pitali da li sam i dalje zainteresirana
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#105 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by relativno84 »

Logicno da je veliki broj prijava jer se ne placa, ali nakon dva casa grupe s 35 spadnu na 13 do 18 tako da ima mjesta samo treba insistirati u studentskoj.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#106 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by ilkbahar »

xxfmanxx wrote:imaju besplatni kursevi informatike i engleskog jezika u Rodi, ne znam koji je sad princip prijave, kad sam ja bio bilo je vezano za biro tj. za ljude koji su na birou, pa mozete nazvat biro i pitat da li jos uvijek saradjuju s Rodom. za kompjutere se dobije neki hajmo reci normalni certifikat, a za engleski se dobije certifikat od Cambridge-a.
www.rod-a.com je oficijelna stranica. Biro nema nista s njima, osim sto da bi se upisali na ove kurseve potrebno je da ste nezaposlena osoba, tj.morate pri upisu priloziti potvrdu sa biroa. Isla sam na kurseve koje nudi ROda i mogu reci da su super. Mislim da novi ciklus pocinje negdje u maju, a na stranici procitajte kako se prijaviti.
Obuka obuhvata kurs engleskog (bude testiranje prema kojem vas savrstaju u odredjenu grupu), informatika (windows, excel, word, internet, outlook), poslovne vještine (pregovaranja, rješavanje konflikta, planiranje) i još je uključena i psiho podrška nezaposlenim osobama u vidu razgovora, savjetovanja, zatim pomaganje oko pisanja CV-a, simulacije razgovora za posao i sl. Uglavnom meni je to bilo jedno jako lijepo druzenje koje je trajalo pet mjeseci, a i mnogo se naucilo. Pored RODA certifikata, ukoliko izadjete na eksterne ispite dobijete Cambridge certifikat za engleski kao i ECDL Start Certifikat za informatiku.
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#107 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by BAN___KAI »

ilkbahar wrote:
xxfmanxx wrote:imaju besplatni kursevi informatike i engleskog jezika u Rodi, ne znam koji je sad princip prijave, kad sam ja bio bilo je vezano za biro tj. za ljude koji su na birou, pa mozete nazvat biro i pitat da li jos uvijek saradjuju s Rodom. za kompjutere se dobije neki hajmo reci normalni certifikat, a za engleski se dobije certifikat od Cambridge-a.
http://www.rod-a.com je oficijelna stranica. Biro nema nista s njima, osim sto da bi se upisali na ove kurseve potrebno je da ste nezaposlena osoba, tj.morate pri upisu priloziti potvrdu sa biroa. Isla sam na kurseve koje nudi ROda i mogu reci da su super. Mislim da novi ciklus pocinje negdje u maju, a na stranici procitajte kako se prijaviti.
Obuka obuhvata kurs engleskog (bude testiranje prema kojem vas savrstaju u odredjenu grupu), informatika (windows, excel, word, internet, outlook), poslovne vještine (pregovaranja, rješavanje konflikta, planiranje) i još je uključena i psiho podrška nezaposlenim osobama u vidu razgovora, savjetovanja, zatim pomaganje oko pisanja CV-a, simulacije razgovora za posao i sl. Uglavnom meni je to bilo jedno jako lijepo druzenje koje je trajalo pet mjeseci, a i mnogo se naucilo. Pored RODA certifikata, ukoliko izadjete na eksterne ispite dobijete Cambridge certifikat za engleski kao i ECDL Start Certifikat za informatiku.
Hvala na linku, mislim da cu se prijaviti :thumbup: Ili sam ja slijep ili ne pise nista o tome kada ce moze prijaviti , pise da je bio neki poziv do decembra 2013 i tko je polozio te testove.

Također me zanima jel iko išao na onu neku edukaciju odmah pored Biroa na malti ? Ne sjecam se naziva firme.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#108 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by ilkbahar »

imas kontakt e mail na stranici pa ih kontaktiraj vezano za upis. ja sam skoro ih kontaktirala radi upisa jedne prijateljice i rekli su mi u maju da pocinje novi ciklus. posaljiupit na e mail, brzo ces dobiti odgovor.
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#109 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Rijeka_snova »

joooj wrote:sto niko ne podsjeti da je testiranje za Engleski jezik bilo prosle sedmice.. Ja dosla danas, 7 dana kasnije :-) :lol: :lol:
isto mi se desilo :skoljka: :run:
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#110 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Ana Maria »

Da li ima negdje u Sa. besplatan kurs njemackog jezika?
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#111 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Mr.Penguin »

Počeo je upis na nove kurseve, ako nekog zanima evo link :arrow: http://kf-cc.ba/
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#112 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by eluna »

na radiju čuh da negdje na ilidži organizuju kurs šivanja - pa eto dame, ako upratite javite :-D
malena_EU
Posts: 22
Joined: 15/01/2014 13:55

#113 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by malena_EU »

...
Last edited by malena_EU on 08/04/2024 09:34, edited 1 time in total.
prolazna
Posts: 77
Joined: 25/02/2014 12:46

#114 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by prolazna »

TRebam kurs informatike.. zvala Rodu da provjerim ali mi se niko ne javlja. Iko išta drugo, osim Fahda?
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#115 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by eluna »

malena_EU wrote:
eluna wrote:na radiju čuh da negdje na ilidži organizuju kurs šivanja - pa eto dame, ako upratite javite :-D

Nije na Ilidži nego u CEI Nahla,
http://www.nahla.ba/tekstovi9.aspx?tid= ... bar%202014.

Sretno:)
hvala :thumbup:
malena1244
Posts: 12
Joined: 18/04/2014 08:05

#116 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by malena1244 »

I mene jako zanima..da li neko zna,da li su ovi kursevi u Rodi aktuelni..i jel to zaista besplatno?..Po kojem sistemu funkcionise?..Na telefon mi se nitko ne javlja. Hvala vam unaprijed na odgovoru.Pozdrav :)
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#117 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by BAN___KAI »

malena1244 wrote:I mene jako zanima..da li neko zna,da li su ovi kursevi u Rodi aktuelni..i jel to zaista besplatno?..Po kojem sistemu funkcionise?..Na telefon mi se nitko ne javlja. Hvala vam unaprijed na odgovoru.Pozdrav :)

I ja sam maloprije zvao Rodu ali niko se ne javlja. Mene takodjer zanima kako se prijavljuje ?, može li se ici na sva 3 kursa ?, treba li vaditi nekakve papire preko biro-a i da onda oni finansiraju te kurseve ?
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#118 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by [Emma] »

Prijvih se u kralja Fahda u zadnji momenat, danas zadnji rok. Prijavila sam se za autoCAD piše da će zvati na testiranje, zna li neko šta bude na tom testu? Ja sam jednom u životu otvorila taj program, totalni početnik, neće me valjda testirat autoCAD? :D
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#119 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Mr.Penguin »

Image
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#120 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by [Emma] »

Otvorene su prijave za kurseve http://www.kf-cc.ba/sarajevo.html
smijesni_ste
Posts: 5974
Joined: 09/10/2009 16:46

#121 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by smijesni_ste »

Emma, jesi li dobila moju poruku u vezi sa CCNA? :D

izvinjavam se na OFF-u :D

OK, hvala :-D
Last edited by smijesni_ste on 18/11/2014 19:33, edited 1 time in total.
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#122 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by [Emma] »

Jesam ali nisam imala šta da odgovorim, jer su mi svi skupi pa sam ih otpisala. :D
ess
Posts: 34
Joined: 14/04/2012 21:26

#123 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by ess »

Savjet?
Popunila sam zahtjev za kurs engleskog jezika u kc kralj fahd i stavila sam da želim advanced level (mislila sam da to nema nikakve veze sa daljim učenjem i da će nas oni rasporediti u grupe na osnovu urađenog istog testa za sve).
Ali evo sad vidim, kad su izašli rezultati, da mi ustvari moramo raditi test za koji smo se već level odlučili. Znam poprilično dobro engleski, ali sigurno ne za ovaj napredni level, pa postoji li ikakve mogućnosti da se prebacim prije testiranja na neki niži? Kolike su mi šanse da položim taj test, je li teško?
Ako loše uradim da li idem na niži level ili me skroz izbacuju? :?: :?: :roll:
bubalica
Posts: 3
Joined: 09/06/2014 17:14

#124 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by bubalica »

Imate besplatne kurseve enleskog jezika, informatike i socijalnih vještina, u nevladinoj organizaciji
RODA - Research and Organizational Development Association, postoje od 2006.godine, s tim da prednost imaju oni koji su na birou. Ako budete dobri mozete polagati i u British council. :wink:
smijesni_ste
Posts: 5974
Joined: 09/10/2009 16:46

#125 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by smijesni_ste »

ess wrote:Savjet?
Popunila sam zahtjev za kurs engleskog jezika u kc kralj fahd i stavila sam da želim advanced level (mislila sam da to nema nikakve veze sa daljim učenjem i da će nas oni rasporediti u grupe na osnovu urađenog istog testa za sve).
Ali evo sad vidim, kad su izašli rezultati, da mi ustvari moramo raditi test za koji smo se već level odlučili. Znam poprilično dobro engleski, ali sigurno ne za ovaj napredni level, pa postoji li ikakve mogućnosti da se prebacim prije testiranja na neki niži? Kolike su mi šanse da položim taj test, je li teško?
Ako loše uradim da li idem na niži level ili me skroz izbacuju? :?: :?: :roll:
Znam da sam zakasnio, a i sigurno su ti rekli na samom testu, ali eto i za ubuduce ako nekom zatreba.... nije nikakav problem ako ne položite za nivo za koji ste aplicirali, oni vam ponude niži. Čak i ne morate raditi kad vidite test i skontate da vam je težak, samo kažete da hoćete na niži nivo :D
Post Reply