Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#126 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Rijeka_snova »

Trenutno je aktuelan kurs kaligrafije u KC Kralj Fahd. Ja sam zavrsila prvi nivo, bilo mi je super, nove sam tehnike usvojila ali necu nastaviti jer nije to bas za mene. :)

Za skeptike, prijateljica i ja se prvi put prijavljujemo na kurs engleskog u Centru, i odmah sam primljene obje. :bih: We're just lucky. :bih:
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#127 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Rijeka_snova »

Do 25.1. prijave za kurseve informatike u KC Kralj Fahd

http://kf-cc.ba/sarajevo.html
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#128 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by The BEN10 »

Inače, mislim da se u KC Fahd u ovom terminu prijavilo cca 3500 kandidata...
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#129 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Queen_of_hearts »

EUS kursevi,jesu ograniceni samo na studente ?
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#130 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Mr.Penguin »

Queen_of_hearts wrote:EUS kursevi,jesu ograniceni samo na studente ?
Niko te ti neće tražiti indeks kao dokaz.
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#131 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Queen_of_hearts »

Mr.Penguin wrote:
Queen_of_hearts wrote:EUS kursevi,jesu ograniceni samo na studente ?
Niko te ti neće tražiti indeks kao dokaz.
:mrgreen: tenkju
User avatar
SmokingMan
Posts: 18713
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#132 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by SmokingMan »

Ako bude usput neki besplatan HTML,CSS,ili java script,kurs,obavezno naglasite na forumu.
User avatar
rale58
Posts: 2
Joined: 10/02/2015 10:42

#133 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by rale58 »

HTML i CSS, koliko je meni poznato, bit će u Kralj Fahd centru. imali su upis prošli mjesec i grupa je već krenula, al naredni upis za informatičke kurse je 09.03.2015. tako su mi dolje rekli. :-D
Mart23
Posts: 16
Joined: 13/07/2013 16:06

#134 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Mart23 »

Jedno pitanjce,,, aktuelan je upis na jezike. Zanima me arapski jezik ( totalni laik), Ako ima neko ko je prošao kurs osnovne info da saopći: testiranje, koliko ukupno traje, koliko puta sedmično se održava isl...unaprijed hvala. :) :-D
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#135 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by sve na kvadrat »

Mart23 wrote:Jedno pitanjce,,, aktuelan je upis na jezike. Zanima me arapski jezik ( totalni laik), Ako ima neko ko je prošao kurs osnovne info da saopći: testiranje, koliko ukupno traje, koliko puta sedmično se održava isl...unaprijed hvala. :) :-D
Ovako.Kurs ima od ponedjeljka do četvrtka,ti biraš dva dana na koji možeš da ideš.. Jedan termin traje 2 časa. Možeš da biraš PON-SRI ILI UTO-ČET,A TERMINI ODRŽAVANJA SU:10-12,12-14,,17-19,19-21h. S tim da možeš uzeti samo jedan termin predavanja.Ako ne znaš uopšte sufaru (harfove) nije teško da se nauči,jedino što moraš uraditi je biti redovan na na nastavi i dosta vježbati kod kuće. Ja sam trenutno na A2 početni nivo gramatike. ;)
Bond0001
Posts: 11
Joined: 04/11/2014 10:41

#136 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Bond0001 »

Pozdrav svima, možda nisam na pravom topicu ali me zanima jeli iko probao ove online kurseve njemačkog jezika koji se nude preko stranica grupna kupovine BiH po dosta povoljnim cijenama.
Ako neko ima neko iskustvo sa ovim molim bi da ga podijeli s nama, može li se išta naučit, vrijedi li išta?
Unaprijed hvala
TheRedhead
Posts: 815
Joined: 09/02/2015 18:27

#137 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by TheRedhead »

Ima li kod nas negdje švedski jezik? :)
User avatar
Pozuri_Polako
Posts: 20
Joined: 28/08/2014 20:43

#138 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Pozuri_Polako »

Pozdrav svima,
sigurno cu promasiti temu s ovim pitanjem, ali ovde ste aktivni i mislim da cu prije doci do odgovora.
Naime, zanima me ako je neko u posljednje vrijeme dobio Certifikat za odgovornu osobu - da li je ista cijena za dobivanje tog certifikata kao i za certifikat za tehnicku odnosno fizicku zastitu?
Koliko se dugo ceka da oforme jednu grupu i koliko dana traje obuka?
Hvala puno svakom ko mi odgovori. ;)
diablo23
Posts: 126
Joined: 02/10/2011 21:05

#139 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by diablo23 »

Pozdrav svima,
Je li istina da se po zavrsenom kursu engleskog u Kralju Fahdu (kf-cc.ba) dobije Cambridge-ov certifikat?
Tako mi danas rece jedan lik, ali mu nesto bas i ne vjerujem, zna li neko iz prve ruke? :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#140 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by vjesticanametli »

bubalica wrote:Imate besplatne kurseve enleskog jezika, informatike i socijalnih vještina, u nevladinoj organizaciji
RODA - Research and Organizational Development Association, postoje od 2006.godine, s tim da prednost imaju oni koji su na birou. Ako budete dobri mozete polagati i u British council. :wink:
Poslala im upit i nisu nikada odgovorili..... stoka
Rizvan
Posts: 1283
Joined: 27/11/2013 09:25

#141 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Rizvan »

vjesticanametli wrote:
bubalica wrote:Imate besplatne kurseve enleskog jezika, informatike i socijalnih vještina, u nevladinoj organizaciji
RODA - Research and Organizational Development Association, postoje od 2006.godine, s tim da prednost imaju oni koji su na birou. Ako budete dobri mozete polagati i u British council. :wink:
Poslala im upit i nisu nikada odgovorili..... stoka
Pročitao sam cijelu temu, ko god ih je kontaktirao odavde, nikom se nisu javili.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#142 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by vjesticanametli »

ober stoka
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#143 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by vješalica »

stoka stokava :D
Pozuri_Polako wrote:Pozdrav svima,
sigurno cu promasiti temu s ovim pitanjem, ali ovde ste aktivni i mislim da cu prije doci do odgovora.
Naime, zanima me ako je neko u posljednje vrijeme dobio Certifikat za odgovornu osobu - da li je ista cijena za dobivanje tog certifikata kao i za certifikat za tehnicku odnosno fizicku zastitu?
Koliko se dugo ceka da oforme jednu grupu i koliko dana traje obuka?
Hvala puno svakom ko mi odgovori. ;)

moraš prvo dobiti rješenje iz MUP-a,zajedno sa ljekarskim,to se čeka,pa kad nakupe ljudi onda zovu sa akademije
mislim da za fizičku ide brže,a ja sam polagala tehničku i za odgovorno lice,prije par godina,znam da sam predala kao u mart/april,a onda sam išla u oktobru gore
bilo je nešto oko 300km,više se ne sjećam da me ubiješ
samo znam da mi je ljekarsko bilo 60KM i ona taxa za uvjerenje sa suda da se ne vodi postupak 15KM i one budalaste kopije i to je to
User avatar
rale58
Posts: 2
Joined: 10/02/2015 10:42

#144 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by rale58 »

diablo23 wrote:Pozdrav svima,
Je li istina da se po zavrsenom kursu engleskog u Kralju Fahdu (kf-cc.ba) dobije Cambridge-ov certifikat?
Tako mi danas rece jedan lik, ali mu nesto bas i ne vjerujem, zna li neko iz prve ruke? :)
Kursevi se izvode po Oxford University Press-New Headway 4th edition.
Ne znam ko je provalio za Cambridge certifikate.
User avatar
Pozuri_Polako
Posts: 20
Joined: 28/08/2014 20:43

#145 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by Pozuri_Polako »

vješalica wrote:stoka stokava :D
Pozuri_Polako wrote:Pozdrav svima,
sigurno cu promasiti temu s ovim pitanjem, ali ovde ste aktivni i mislim da cu prije doci do odgovora.
Naime, zanima me ako je neko u posljednje vrijeme dobio Certifikat za odgovornu osobu - da li je ista cijena za dobivanje tog certifikata kao i za certifikat za tehnicku odnosno fizicku zastitu?
Koliko se dugo ceka da oforme jednu grupu i koliko dana traje obuka?
Hvala puno svakom ko mi odgovori. ;)

moraš prvo dobiti rješenje iz MUP-a,zajedno sa ljekarskim,to se čeka,pa kad nakupe ljudi onda zovu sa akademije
mislim da za fizičku ide brže,a ja sam polagala tehničku i za odgovorno lice,prije par godina,znam da sam predala kao u mart/april,a onda sam išla u oktobru gore
bilo je nešto oko 300km,više se ne sjećam da me ubiješ
samo znam da mi je ljekarsko bilo 60KM i ona taxa za uvjerenje sa suda da se ne vodi postupak 15KM i one budalaste kopije i to je to
A hvala i tebi! Kontaktirala sam Vraca jucer, neka se fina teta javila, neko ljubazan za promjenu. Cijena certifikata za odgovornu osobu je sada 500KM i mislim da je to jedina promjena.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#146 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by vješalica »

moguće,još se sjećam ko nije iz sarajeva da je plaćao gore smještaj,ali tu cijenu ne znam
ali otprilike to je to
diablo23
Posts: 126
Joined: 02/10/2011 21:05

#147 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by diablo23 »

rale58 wrote:
diablo23 wrote:Pozdrav svima,
Je li istina da se po zavrsenom kursu engleskog u Kralju Fahdu (kf-cc.ba) dobije Cambridge-ov certifikat?
Tako mi danas rece jedan lik, ali mu nesto bas i ne vjerujem, zna li neko iz prve ruke? :)
Kursevi se izvode po Oxford University Press-New Headway 4th edition.
Ne znam ko je provalio za Cambridge certifikate.
A koja je cijena tih knjiga i koliko bi me doslo da ih kopiram, recimo u Nedjaricima, jer cujem da su oni najjeftiniji? :)
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#148 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by tagomago »

gdje mogu brzo i efikasno, bez puno muke i peglanja, obaviti testiranje štaveć te dobiti potvrdu o poznavanju engleskog jezika?

nije nužno da bude neka organizacija koja je vani priznata, jer mi ne treba za odlazak vani, već za tu, kod nas, za poslovnog dosijea.

o kojim ciframa govorimo?

hvala.
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#149 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by black_noke »

zna li neko ima li negdje besplatnih kurseva programiranja u sarajevu?
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#150 Re: Besplatni kursevi u Sarajevu ?

Post by desperate housewife »

black_noke wrote:zna li neko ima li negdje besplatnih kurseva programiranja u sarajevu?
Imaš u ksc Kralj Fahd. Ja sam išla na Javu, bio je html i css (ako to smatraš prog. Jezicima), bude često c++, nekad i c#. Nisu isti kursevi svakog ciklusa, pa provjeravaj svako mjesec-dva.
Post Reply