besplatna navigacija

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#76 Re: besplatna navigacija

Post by zdruzdjo »

supercali wrote:Pa napisi i kontra i radit ce
Ma nisam nista edit-ovao. Ubacio sam ovu koju sam imao ali na internu memoriju i odatle instalirao.
Proslo sve.
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#77 Re: besplatna navigacija

Post by spree »

ima li kakvih linova za narodnu verziju igoa? valjda imaju mape prilagodene 2k ekranu tj. 1440x2560 rez?
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#78 Re: besplatna navigacija

Post by DrugaGimnazija »

spree wrote:navigon mi je nekada bio vrhunski, ali neki dan ga probam kad i on poceo navoditi na neke nebitne ulicice. nekada je fino prepoznavao koje su bitne, a koje ne. sad je tu negdje sa here, mada jos uvijek malo bolji. waze mi je djeciji totalno, a google ima uzasan interface. volio bi probati igo, ali pekomplikovano za instalirati :( .
Waze ima malo djetinjast interface, ali ima najpreciznije mape, tacno vrijeme putovanja i upozorenja za radare. Plus glasovnu navigaciju na nasem jeziku, tako da ne moras ni gledati u interface dok vozis. ;)
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#79 Re: besplatna navigacija

Post by spree »

DrugaGimnazija wrote:
spree wrote:navigon mi je nekada bio vrhunski, ali neki dan ga probam kad i on poceo navoditi na neke nebitne ulicice. nekada je fino prepoznavao koje su bitne, a koje ne. sad je tu negdje sa here, mada jos uvijek malo bolji. waze mi je djeciji totalno, a google ima uzasan interface. volio bi probati igo, ali pekomplikovano za instalirati :( .
Waze ima malo djetinjast interface, ali ima najpreciznije mape, tacno vrijeme putovanja i upozorenja za radare. Plus glasovnu navigaciju na nasem jeziku, tako da ne moras ni gledati u interface dok vozis. ;)
Sve to ima navigon, a izgleda mnogo ozbiljnije, plus radi offline. Mislim da je waze bez interneta skoro neupotrebljiv. Skoro svaku navigacijsku app sam testirao, osim igoa. Duduse na novom navigonu ne mogu da nadjem izbor jezika, a na prethodnoj verziji je bilo :-)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#80 Re: besplatna navigacija

Post by supercali »

Jesi testirao yandex?
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#81 Re: besplatna navigacija

Post by spree »

To ona ruska? Mislim da jesam nekada i da nije bilo nasih mapa uopste.
xplisko
Posts: 90
Joined: 22/03/2018 08:57

#82 Re: besplatna navigacija

Post by xplisko »

spree wrote:
DrugaGimnazija wrote:
spree wrote:navigon mi je nekada bio vrhunski, ali neki dan ga probam kad i on poceo navoditi na neke nebitne ulicice. nekada je fino prepoznavao koje su bitne, a koje ne. sad je tu negdje sa here, mada jos uvijek malo bolji. waze mi je djeciji totalno, a google ima uzasan interface. volio bi probati igo, ali pekomplikovano za instalirati :( .
Waze ima malo djetinjast interface, ali ima najpreciznije mape, tacno vrijeme putovanja i upozorenja za radare. Plus glasovnu navigaciju na nasem jeziku, tako da ne moras ni gledati u interface dok vozis. ;)
Sve to ima navigon, a izgleda mnogo ozbiljnije, plus radi offline. Mislim da je waze bez interneta skoro neupotrebljiv. Skoro svaku navigacijsku app sam testirao, osim igoa. Duduse na novom navigonu ne mogu da nadjem izbor jezika, a na prethodnoj verziji je bilo :-)
gdje se moze skinuti noviji navigon, torrent ili ?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#83 Re: besplatna navigacija

Post by supercali »

spree wrote:To ona ruska? Mislim da jesam nekada i da nije bilo nasih mapa uopste.
A orux maps?
Garantujem ti da uz osmand orux je najbolja navigacija koja postoji javno
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#84 Re: besplatna navigacija

Post by zdruzdjo »

supercali wrote:
spree wrote:To ona ruska? Mislim da jesam nekada i da nije bilo nasih mapa uopste.
A orux maps?
Garantujem ti da uz osmand orux je najbolja navigacija koja postoji javno
Osmand je fakat super. Pogotovo zbog silnih poi-a koje mozes namjestati po svom izboru.
nekad davno je bilo nekih opcija koje u u kasnijim verzijama ukinuli.
Tipa skidanje nekih drugih vrsta mapa za offline koristenje. jeste da je to islo na varijantu skidanja "oblasti" a ne drzave ali je super radilo. kasnije su to ukinuli nekim novijim verzijama.

Razlog sto se meni svijda iGo je one njihove 3d zgrade i nacin ubacivanja. skines sa neta file u krk u folder.
kod nas, pa to i nije cemu. ali kad sam u becu bio prije dvije tri godine, pa covjece to je super. sve ti fino predstavljeno, a u 3d-u. pravo se lijepo snalaziti cak i kad si "pjesak". a o samoj intuitivnosti unutar interface-a ne treba ni govoriti.
Post Reply