Besplatan parking u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#26 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by ultima_palabra »

Ovo uglavnom pogađa ljude koji žive u centru, a nemaju garažu ili stalni Radov stiker.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#27 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Bluemore »

muha_sa wrote:
Bluemore wrote:
Better Man wrote:Idioti i to na kubnu. U Londonu poslije 18:00 h parking se ne plaća, a nedeljom se ne plaća nikako. Ali zato naši idoti nastoje nelegalno da od građana otimaju novac.
Ne nastoje oni nista
Capaju kako im volja
valjda oni znaju zasto to uvode--domaci eksperti su mjesecima proucavali i skontali da tako treba - placat parking 24 sata :thumbup:
ljudi zavrsili prestizne fakultete u Travniku, Sirokom jal Kiseljaku i sad bi vi forumasi da bolje znadete od njiha :-)
sta to pricas ja sam doktorirala u travniku
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#28 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Bluemore »

Haris.ba wrote:Kad se izglasavala uredba - znalo se da je neustavna. I što nije onda opozicija pokrenula zahtjev za ocjenu ustavnosti? Imala je ruke.

Nije jer je znala da će ovo da se uradi - pa da politički iskoriste. Arlaukaće, ali kad bi vlast sutra osvojili - isto bi uradili.

A podržavam plaćanje na javnim površinama. Vrijeme je da se shvati da ono što nije ograđeno ogradom i upisano 1/1 - i nije tvoje.

Ne postoji ljudsko pravo na besplatan parking.
isto podrzavam
zato postoji pravo na kradju :bih:
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#29 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Johnny_x »

Zna li neko koliko košta mjesecni parking u kampusu?
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#30 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by man_464 »

Nastavno osoblje fakulteta plaća 27KM
Studenti 10KM

Za mjesec....
Sat je 1KM
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#31 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by supercali »

man_464 wrote:Nastavno osoblje fakulteta plaća 27KM
Studenti 10KM

Za mjesec....
Sat je 1KM
10 maraka mjesec?
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#32 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Johnny_x »

A za one što nisu studenti, je li vrijedi ista cijena, 10 km mjesecno?
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#33 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by breuer »

Johnny_x wrote:A za one što nisu studenti, je li vrijedi ista cijena, 10 km mjesecno?
mislim da je za ostale građane 40 KM mjesečno, studenti 10, nastavno osoblje koje predaje u krugu kampusa plaća 20 KM...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#34 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by supercali »

Pa to je onda super za parkiranje ako naravno imas index
Al kako ide ta prodaja na mjesec
Posaljem ja nekog studenta I kako ce znati da ja koristim umjesto njega?
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#35 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by MOSALJOZE »

Vjerovatno će automati zaživjeti i izvan gradske jezgre,gdje će stanari imati opciju kupovine mjesečne karte..
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#36 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Thorgerson »

supercali wrote:Pa to je onda super za parkiranje ako naravno imas index
Al kako ide ta prodaja na mjesec
Posaljem ja nekog studenta I kako ce znati da ja koristim umjesto njega?
Upisi ba fakultet, dobijes index. Izadje te jeftinije nego da placas punu cijenu parkinga. :D
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#37 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by liaar »

Ja znam da oko Hamama ispod bistričke pekare ima dosta mjesta za besplatan parking. Uz zid hamama, imaju 3 ili četiri mjesta do znaka za smjer, i iza znaka još 2 auta mogu stati. Na onom ostrvu raja ostavlja auta al' mene nešto šuha, te od znaka taxi štanda do nekad skoro do mosta iza raja ostavlja auta na trotoaru, nema znaka zabrane, zabrana kreće tek od štanda na dole prema Latinskoj.
Za ovo uza zid kod hamama sam provjerio i sa saobraćajnim policajcem, kaže nije regulisan taj dio i može se ako ima mjesta.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#38 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Dope_Man »

Ljudi kod nas tripuju a realno u gdje je to u BG ili ZG moguce naci parking u samom centru grada, a da se ne placa? U SA je jos moguce bez problema parkirati u krugu 5 minuta hoda od Bascarsije (cemu pogoduje teren grada) tako da mogu biti sretni svi koji hoce u sred grada autom i jos ne bi da plate par marki parking.

Samo ce biti krsljus sad kad zicaru otvore pa tih prvih par mjeseci dok bude furka, svi ce htjeti pred kabinu zicare ostaviti auto, napraviti krug zicarom i da odmah iz kabine zicare da predju u kabinu auta.
Last edited by Dope_Man on 12/01/2018 14:56, edited 1 time in total.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#39 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Streptokok »

liaar wrote:Ja znam da oko Hamama ispod bistričke pekare ima dosta mjesta za besplatan parking. Uz zid hamama, imaju 3 ili četiri mjesta do znaka za smjer, i iza znaka još 2 auta mogu stati. Na onom ostrvu raja ostavlja auta al' mene nešto šuha, te od znaka taxi štanda do nekad skoro do mosta iza raja ostavlja auta na trotoaru, nema znaka zabrane, zabrana kreće tek od štanda na dole prema Latinskoj.
Za ovo uza zid kod hamama sam provjerio i sa saobraćajnim policajcem, kaže nije regulisan taj dio i može se ako ima mjesta.
na trotoaru je svakako zabranjeno, ne treba znak.
solidsnake
Posts: 287
Joined: 25/01/2012 00:22

#40 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by solidsnake »

Dope_Man wrote:Ljudi kod nas tripuju a realno u gdje je to u BG ili ZG moguce naci parking u samom centru grada, a da se placa?
mislis da se ne placa ??
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#41 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Dope_Man »

EDIT: Sad vidim svoju gresku u gornjem komentu. Da, mislio sam da se ne placa naravno.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#42 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by roki »

Ima na jednoj lokaciji na skenderiji besplatan parking. Uvijek ima barem 5-6 praznih mjesta :D
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#43 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by bersK »

liaar wrote:Ja znam da oko Hamama ispod bistričke pekare ima dosta mjesta za besplatan parking. Uz zid hamama, imaju 3 ili četiri mjesta do znaka za smjer, i iza znaka još 2 auta mogu stati. Na onom ostrvu raja ostavlja auta al' mene nešto šuha, te od znaka taxi štanda do nekad skoro do mosta iza raja ostavlja auta na trotoaru, nema znaka zabrane, zabrana kreće tek od štanda na dole prema Latinskoj.
Za ovo uza zid kod hamama sam provjerio i sa saobraćajnim policajcem, kaže nije regulisan taj dio i može se ako ima mjesta.
[/quote]

Prije 3 dana sam prolazio onuda i vidio sam da policija piše one na ostrvu parkirane. Znači nemre ni tu.
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#44 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by liaar »

bersK wrote:
liaar wrote:Ja znam da oko Hamama ispod bistričke pekare ima dosta mjesta za besplatan parking. Uz zid hamama, imaju 3 ili četiri mjesta do znaka za smjer, i iza znaka još 2 auta mogu stati. Na onom ostrvu raja ostavlja auta al' mene nešto šuha, te od znaka taxi štanda do nekad skoro do mosta iza raja ostavlja auta na trotoaru, nema znaka zabrane, zabrana kreće tek od štanda na dole prema Latinskoj.
Za ovo uza zid kod hamama sam provjerio i sa saobraćajnim policajcem, kaže nije regulisan taj dio i može se ako ima mjesta.
Prije 3 dana sam prolazio onuda i vidio sam da policija piše one na ostrvu parkirane. Znači nemre ni tu.[/quote]
ne znam za ostrvo vidim dosta auta ujutru. Nekad me muka natjera da se parkiram preko dana dok sam na poslu uz Hamam, nisam do sad imao problema. Navečer kad idem u grad obavezno tu ili kod doma zdravlja.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#45 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Thorgerson »

Nema veze ako nema zabrane - na trotoaru se vise ne smije parkirati. I to je odavno tako, jer su vratili ponovo taj clan koji je bio izbrisan.

Naravno, mozete parkirati na rizik. I na dosta mjesta policija ne pise, ali naidje nekada neka smjena npr. i popise sva auta.

To se npr desava u ul Husrefa Redzica. Na trotoaru raja parkira. Od 10 dana drot ce mozda jednom-dvaput pisat, nekad i vise. Pa eto. Kome se isplati moze parkirati. Ja ne bih 20 maraka tek tako bacao.
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#46 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by _ado_ »

kiki-miki wrote:Koliko je parking pored Pozorista?
2km/h. Jedan period, odmah nakon ponovnog otvaranja parkinga, bilo je 1 km/h nakon 23 h. Kolko sam uspio skontati po racunu od proslog vikenda, izgleda da je sad 2 km/h stalno.
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#47 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by mk ultra »

_ado_ wrote:
kiki-miki wrote:Koliko je parking pored Pozorista?
2km/h. Jedan period, odmah nakon ponovnog otvaranja parkinga, bilo je 1 km/h nakon 23 h. Kolko sam uspio skontati po racunu od proslog vikenda, izgleda da je sad 2 km/h stalno.
to onaj KJP Rad, pored puta... a citypark je 2.5KM/h čini mi se
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#48 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by she+ »

da priupitam

Otoka, parking kod Konzuma, Dallasa.. iza doma zdravlja Kumrovec.. da li se i prije naplaćivao?

Bila sam već u par navrata tamo i nikad niko ništa. Danas mi lik na ulazu kaže uz naplatu - 1KM sat. Rekoh oke, i dobih kartu?

Kako mi je to sve nešto šuhveli, na izlazu pitam za račun, rekoh službeno auto. I on mi pokazuje na trafiku, kaže vidite ne radi fiskalna sad.. ne morate onda ni plaćati.. da ne budete na gubitku.. spetlja se sav, ja vadim marku da platim, neće da uzme kaže rekli su ko bude pitao za račun da ih samo pustimo da ne naplaćujemo.. obzirom da ne radi sad kasa.. ne radi inače.. :o :-?

I šta ću, odem, ne platim.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15467
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#49 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by problemnatravunu »

Već poodavno se tamo naplaćuje, to po svemu sudeci pripada Konzumovom supermarketu, a pijačari im zauzimali sav parking, pa su odlucili ovako, sličan slučaj sa Mercatorom u Ložioničkoj
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#50 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by she+ »

problemnatravunu wrote:Već poodavno se tamo naplaćuje, to po svemu sudeci pripada Konzumovom supermarketu, a pijačari im zauzimali sav parking, pa su odlucili ovako, sličan slučaj sa Mercatorom u Ložioničkoj
Za Mercator znam, ali su oni to odradili kako treba. Razumijem i njih, ali ovo je skroz neozbiljno i očigledno nelegalno, a da ne govorim da se i na prometnijim lokacijama daje bar 15min besplatno (koliko je meni i trebalo), u Mercatoru je eto bar sat besplatno.

Na "karti" stoji Dallas i mislim da je i radnik imao nešto na sebi sa njihovim logoom, pa je vjerovatnije njihovo a ne Konzumovo.

I da, bila sam tu isto koji dan prije, samo u drugo vrijeme, i tad nikoga nije bilo. Tako da me baš interesuje otkad je to poodavno.

Hvala za info u svakom slučaju. :)
Post Reply