Besplatan parking u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
PlayItCoolowski
Posts: 235
Joined: 05/08/2013 17:31

#1 Besplatan parking u Sarajevu

Post by PlayItCoolowski »

Pretpostavljam da je većina vidjela "radosnu" vijest: https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /171011107 :bih:

Gdje sada može da se parkira auto na par sati besplatno a da nije previše daleko od centra? Ja sam par puta parkirao u jednoj uličici desno od Japanske ambasade (kroz onaj tunel) pa nekih 200, 300 metara pravo i onda lijevo. 2 min. od Vijećnice.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#2 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by ultima_palabra »

Kakvi bolidi jbt :-) :-) :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Šta sve predstavlja javni parking?
Jesu li to i parkinzi zgrada ili?
The BEN10
Posts: 7557
Joined: 19/09/2011 09:03

#4 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by The BEN10 »

Valja prehranit gladnu budžetsku stoku. :twisted:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/akcija- ... /171011040
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#5 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by ultima_palabra »

Tomahawk11 wrote:Šta sve predstavlja javni parking?
Jesu li to i parkinzi zgrada ili?
Misli se na parkinge bez rampe koje kontroliše Rad... obično uz cestu, tipa onih mjesta s lijeve strane u blizini Drvenije ili Vijećnice.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

ultima_palabra wrote:
Tomahawk11 wrote:Šta sve predstavlja javni parking?
Jesu li to i parkinzi zgrada ili?
Misli se na parkinge bez rampe koje kontroliše Rad... obično uz cestu, tipa onih mjesta s lijeve strane u blizini Drvenije ili Vijećnice.
Aha....reko da nisu skontali i ove ostale....recimo, onaj na Ciglanama im je idealan.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#7 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by sabina1 »

Tomahawk11 wrote:
ultima_palabra wrote:
Tomahawk11 wrote:Šta sve predstavlja javni parking?
Jesu li to i parkinzi zgrada ili?
Misli se na parkinge bez rampe koje kontroliše Rad... obično uz cestu, tipa onih mjesta s lijeve strane u blizini Drvenije ili Vijećnice.
Aha....reko da nisu skontali i ove ostale....recimo, onaj na Ciglanama im je idealan.
Vrlo , vrlo brzo na red dolaze i ostali - javni....brže nego što mislimo...
User avatar
Azamo
Posts: 556
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#8 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Azamo »

PlayItCoolowski wrote:Pretpostavljam da je većina vidjela "radosnu" vijest: https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /171011107 :bih:

Gdje sada može da se parkira auto na par sati besplatno a da nije previše daleko od centra? Ja sam par puta parkirao u jednoj uličici desno od Japanske ambasade (kroz onaj tunel) pa nekih 200, 300 metara pravo i onda lijevo. 2 min. od Vijećnice.
Imaš pored inat kuće ispod hadžijske džamije samo moraš poraniti :izet:
User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#10 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by nepass1 »

PlayItCoolowski wrote:Pretpostavljam da je većina vidjela "radosnu" vijest: https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /171011107 :bih:

Gdje sada može da se parkira auto na par sati besplatno a da nije previše daleko od centra? Ja sam par puta parkirao u jednoj uličici desno od Japanske ambasade (kroz onaj tunel) pa nekih 200, 300 metara pravo i onda lijevo. 2 min. od Vijećnice.
pa nema sanse da ce naplacivati isevica sokak ili a sahinagica (to je gdje si ti parkirao)
ima tih mjesta po sg gdje se moze parkirati free
User avatar
Thorgerson
Posts: 8481
Joined: 15/04/2015 11:26

#11 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Thorgerson »

Imas na Alipasinom polju. Na Dobrinji.

Ima i Hadzicima, Ilijasu isto parkinga besplatnog.
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#12 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Logovan »

Idioti!
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#13 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Better Man »

Idioti i to na kubnu. U Londonu poslije 18:00 h parking se ne plaća, a nedeljom se ne plaća nikako. Ali zato naši idoti nastoje nelegalno da od građana otimaju novac.
hzsa22
Posts: 973
Joined: 16/12/2011 18:25

#14 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by hzsa22 »

Sto nelegalno? Izglasali odluku ljudi koje smo mi izabrali. Mozemo ga fafat samo i spremit lovu za parking ili pjesaka
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#15 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by bersK »

Samo da kazem da je ovo nezakonito. Prema pravilima, usluge naplaćivanja parkinga su na leđima opština, a ne grada. Eto toliko. Znači nelegalno je ovo. Dobiće od mene kurac dizbiju oči.
hzsa22
Posts: 973
Joined: 16/12/2011 18:25

#16 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by hzsa22 »

bersK wrote:Samo da kazem da je ovo nezakonito. Prema pravilima, usluge naplaćivanja parkinga su na leđima opština, a ne grada. Eto toliko. Znači nelegalno je ovo.

Ali KS ima jedini komunalna preduzeca koju su na kantonalnom a ne na opstinskom nivou. Sve po zakonu sto bi rekli. :D
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#17 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by bersK »

hzsa22 wrote:
bersK wrote:Samo da kazem da je ovo nezakonito. Prema pravilima, usluge naplaćivanja parkinga su na leđima opština, a ne grada. Eto toliko. Znači nelegalno je ovo.

Ali KS ima jedini komunalna preduzeca koju su na kantonalnom a ne na opstinskom nivou. Sve po zakonu sto bi rekli. :D

Cuo sam da ce SDP potegnuti tuzbu iz ovog razloga. Nezakonito uzeo upravljanje javnim parkinzima, a onda bez saglasnosti javnih zajednica uveli ovaj harač. Uostalom dok je meni ugostiteljske i dugog sokaka, naplatiće mi mudo marjanovo.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#18 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Bluemore »

Better Man wrote:Idioti i to na kubnu. U Londonu poslije 18:00 h parking se ne plaća, a nedeljom se ne plaća nikako. Ali zato naši idoti nastoje nelegalno da od građana otimaju novac.
Ne nastoje oni nista
Capaju kako im volja
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#19 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by muha_sa »

Bluemore wrote:
Better Man wrote:Idioti i to na kubnu. U Londonu poslije 18:00 h parking se ne plaća, a nedeljom se ne plaća nikako. Ali zato naši idoti nastoje nelegalno da od građana otimaju novac.
Ne nastoje oni nista
Capaju kako im volja
valjda oni znaju zasto to uvode--domaci eksperti su mjesecima proucavali i skontali da tako treba - placat parking 24 sata :thumbup:
ljudi zavrsili prestizne fakultete u Travniku, Sirokom jal Kiseljaku i sad bi vi forumasi da bolje znadete od njiha :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#20 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Haris.ba »

Kad se izglasavala uredba - znalo se da je neustavna. I što nije onda opozicija pokrenula zahtjev za ocjenu ustavnosti? Imala je ruke.

Nije jer je znala da će ovo da se uradi - pa da politički iskoriste. Arlaukaće, ali kad bi vlast sutra osvojili - isto bi uradili.

A podržavam plaćanje na javnim površinama. Vrijeme je da se shvati da ono što nije ograđeno ogradom i upisano 1/1 - i nije tvoje.

Ne postoji ljudsko pravo na besplatan parking.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#21 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by ultima_palabra »

Haris.ba wrote:Kad se izglasavala uredba - znalo se da je neustavna. I što nije onda opozicija pokrenula zahtjev za ocjenu ustavnosti? Imala je ruke.

Nije jer je znala da će ovo da se uradi - pa da politički iskoriste. Arlaukaće, ali kad bi vlast sutra osvojili - isto bi uradili.

A podržavam plaćanje na javnim površinama. Vrijeme je da se shvati da ono što nije ograđeno ogradom i upisano 1/1 - i nije tvoje.

Ne postoji ljudsko pravo na besplatan parking.
Postoji na Poljinama :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#22 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Haris.ba »

I parkinga i vode kolko hoćeš. :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4341
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#23 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by VladaFBiH »

imam osjećaj da će ovo oko parkinga više pogoditi raju nego to što vode nema više od 12 sati dnevno...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#24 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Haris.ba »

Što je najgore - slažem se.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#25 Re: Besplatan parking u Sarajevu

Post by Skyfox »

Pa vide da im prolazi sve... Zato zašto da ne i neki porez na cisti zrak/smog!?

Srećom ne moram autom u grad ali ljudi koji dolaze poslom ili zbog drugih obaveza su donji.
Pogotovo oni koji dolaze autom na liječenje ili posjet doktoru, povrh svega plećati i parking...
Post Reply