Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post Reply
User avatar
BHCluster
Posts: 23408
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#426 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by BHCluster »

Skijaš wrote:
BHCluster wrote:A u ovom videu on bas takve poput tebe vrlo dobro opisuje. To jeste svi mi sve znamo svako moze pricati to jeste prditi a nedaj Boze da neko nesto uradi jer mi zivimo u najbolje mogucem sistemu za nas!
Ja radim koliko i profesor, možda i više, a razlika između nas dvojice je u tom što je on plaćen i u tom što on svoju priču mijenja zavisno od tog kojoj se publici obraća. Pa ako govori u Banjaluci, šanse su da će pljuvati po Sarajevu bacajući auditorijum u trans i kolektivni orgazam.

A naš izlaz iz ovog stanja leži u porazu jednog od suprotstavljenih tabora, ili nas koji se zalažemo za multietničko društvo ili Dodika i sličnih koji žele dalje podjele. To je izlaz i kad tako postaviš stvar, sve postaje kristalno jasno. Onda se svim snagama baciš na lobiranje kako unutar zemlje tako i vani kako bi do tog sloma velikosrpstva došlo što prije i kako bi se konačno mogli okrenuti stabilizaciji društva. Evo, nisam univerzitetski profesor ali sam definisao i rješenje i metodu ostvarenja tog rješenja.
Nikakvo ti rjesenje nisi postavio! Dodika nemogu ni politicki ni ekonomski poraziti ne zato sto je Dodik neki kapacitet nego zato sto su isti ovi iz federacije govorim o politicarima i nema potrebe za mjenjanjem, prodaju drzavu i ljudska prava a to nazivaju kompromisom. A to sto si ti kao " definisao i rješenje i metodu ostvarenja tog rješenja" je bazirano na nekom ulicnom prdenju u prazno umjesto na nekoj naucnoj strategiji, radis isto kao ovi 6 politicki opcija to jeste umjesto institucija oni to rade po kafanam, restoranima itd... Ali zato je kriv Spahic ili pak nuvazavanje nauke?

De mi molim te reci ko politicki predvodi taj blok za koji se zalaže za multietničko društvo?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#427 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by ultima_palabra »

Teea wrote:
ultima_palabra wrote:Za onakve baljezgarije Besim bi na ovom forumu dobio ban. A eto ima ih koji "lajkaju" onaj govor, što bi značilo da se susprežu da sa nama podijele svoja prava razmišljanja...
da i lajkacu ga opet na oci izgleda onaj post drzak bolan los ali kad bi samo imao neko da ti istefsiri svaku onu recenicu da imamo jednom ibn Kajima za Besimove govore gledali bi otvorenih ociju bez tog nacizma shovinizma separatizma fasizma u vasim srcima.
De prevedi, živa bila :zoka:
User avatar
Teea
Posts: 437
Joined: 11/09/2011 17:18

#428 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Teea »

ultima_palabra wrote:
Teea wrote:
ultima_palabra wrote:Za onakve baljezgarije Besim bi na ovom forumu dobio ban. A eto ima ih koji "lajkaju" onaj govor, što bi značilo da se susprežu da sa nama podijele svoja prava razmišljanja...
da i lajkacu ga opet na oci izgleda onaj post drzak bolan los ali kad bi samo imao neko da ti istefsiri svaku onu recenicu da imamo jednom ibn Kajima za Besimove govore gledali bi otvorenih ociju bez tog nacizma shovinizma separatizma fasizma u vasim srcima.
De prevedi, živa bila :zoka:

da i lajkacu ga iopet, na oci izgleda onaj post drzak, bolan, los ali kada bi samo imali nekoga da istefsiri (dubinski pojasni) svaku onu recenicu njenu dubinsku misao ne povrsnu, da imamo jednog ibn Kajima (greska mislila na ibn Kesira) za Besimove govore, gledali bi otvorenih ociju bez tog nacizma, shovinizma, separatizma, fasizma u vasim srcima.

korigirala
User avatar
Skijaš
Posts: 12589
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#429 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Skijaš »

Teea wrote:da imamo jednog ibn Kajima (greska mislila na ibn Kesira) za Besimove govore, gledali bi otvorenih ociju bez tog nacizma, shovinizma, separatizma, fasizma u vasim srcima.
aaaaaa to me je bunilo
volant
Posts: 99
Joined: 05/04/2012 17:45

#430 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by volant »

ja besima ne razumijem. ali fakat. pocme pa si proturijeci.
User avatar
Skijaš
Posts: 12589
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#431 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Skijaš »

BHCluster wrote:
Skijaš wrote:
BHCluster wrote:A u ovom videu on bas takve poput tebe vrlo dobro opisuje. To jeste svi mi sve znamo svako moze pricati to jeste prditi a nedaj Boze da neko nesto uradi jer mi zivimo u najbolje mogucem sistemu za nas!
Ja radim koliko i profesor, možda i više, a razlika između nas dvojice je u tom što je on plaćen i u tom što on svoju priču mijenja zavisno od tog kojoj se publici obraća. Pa ako govori u Banjaluci, šanse su da će pljuvati po Sarajevu bacajući auditorijum u trans i kolektivni orgazam.

A naš izlaz iz ovog stanja leži u porazu jednog od suprotstavljenih tabora, ili nas koji se zalažemo za multietničko društvo ili Dodika i sličnih koji žele dalje podjele. To je izlaz i kad tako postaviš stvar, sve postaje kristalno jasno. Onda se svim snagama baciš na lobiranje kako unutar zemlje tako i vani kako bi do tog sloma velikosrpstva došlo što prije i kako bi se konačno mogli okrenuti stabilizaciji društva. Evo, nisam univerzitetski profesor ali sam definisao i rješenje i metodu ostvarenja tog rješenja.
Nikakvo ti rjesenje nisi postavio! Dodika nemogu ni politicki ni ekonomski poraziti ne zato sto je Dodik neki kapacitet nego zato sto su isti ovi iz federacije govorim o politicarima i nema potrebe za mjenjanjem, prodaju drzavu i ljudska prava a to nazivaju kompromisom
Pa evo ako se SDP ne popravi do opštih izbora, podržaćemo Našu Stranku i za više nivoe vlasti. Oni neće prodavati državu. Vidiš šta se desilo ? Vodimo dijalog sa konkretnim koracima, prvi, drugi, treći itd. Kod Spahića nema nikakvih konkretnih koraka, nego trebamo biti počešljani, širiti znanje, plaćati račune na vrijeme, čestitati praznike jedni drugima itd itd

A to zna i dijete od 15 godina. Nego se vi ložite na Besima jer vam daje nadu da vidi rješenje koje vi ne vidite, uhvatili mu se za sako i stvarate kult ličnosti oko čovjeka koji je šupalj k'o makaron
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#432 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by asurbanipal »

ultima_palabra wrote:Za onakve baljezgarije Besim bi na ovom forumu dobio ban. A eto ima ih koji "lajkaju" onaj govor, što bi značilo da se susprežu da sa nama podijele svoja prava razmišljanja...
:thumbup:

Lično, niti sam ikada imao, niti imam neko posebno mišljenje o ovom čovjeku...Jednostavno svojim proturiječnostima sam sebi skače u usta...Ne može se ni porediti, ma ni prismrditi intelektualnim gromadama kao što su Ferid Muhić, a pogotovo rahmetli Fuad Muhić...
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#433 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by asurbanipal »

Evo postadoše @ultima palabra i Skijaš fundamentalisti... :lol: :lol: :lol:
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#434 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by NIN »

asurbanipal wrote:
ultima_palabra wrote:Za onakve baljezgarije Besim bi na ovom forumu dobio ban. A eto ima ih koji "lajkaju" onaj govor, što bi značilo da se susprežu da sa nama podijele svoja prava razmišljanja...
:thumbup:

Lično, niti sam ikada imao, niti imam neko posebno mišljenje o ovom čovjeku...Jednostavno svojim proturiječnostima sam sebi skače u usta...Ne može se ni porediti, ma ni prismrditi intelektualnim gromadama kao što su Ferid Muhić, a pogotovo rahmetli Fuad Muhić...
Bas bih volio da vidim o kojim se proturjecnostima radi pa, velim, prosvijetli me!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#435 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by ultima_palabra »

asurbanipal wrote:
ultima_palabra wrote:Za onakve baljezgarije Besim bi na ovom forumu dobio ban. A eto ima ih koji "lajkaju" onaj govor, što bi značilo da se susprežu da sa nama podijele svoja prava razmišljanja...
:thumbup:

Lično, niti sam ikada imao, niti imam neko posebno mišljenje o ovom čovjeku...Jednostavno svojim proturiječnostima sam sebi skače u usta...Ne može se ni porediti, ma ni prismrditi intelektualnim gromadama kao što su Ferid Muhić, a pogotovo rahmetli Fuad Muhić...
To onaj s kljovom? :mrgreen:
dragonz
Posts: 1787
Joined: 20/09/2008 13:12

#436 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by dragonz »

Blesim Spahić je neartikulisani moron koji bi morao dobro preispitati za šta se školovao i gdje mu je mjesto da ne bi se prosipao kao prije par godina kada je lajao o Muhammedu a.s. i njegovoj porodici na paljanskoj OSM TV bez imalo stida.
User avatar
Teea
Posts: 437
Joined: 11/09/2011 17:18

#437 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Teea »

dragonz wrote:Blesim Spahić je neartikulisani moron
ja ipak mislim da ste vi ograniceni da bi razumjeli njegove artikulacije i sad je on morom sto ste vi paglu.
Odoh
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#438 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by japin_mutapi »

Teea wrote:
dragonz wrote:Blesim Spahić je neartikulisani moron
ja ipak mislim da ste vi ograniceni da bi razumjeli njegove artikulacije i sad je on morom sto ste vi paglu.
Odoh
evo ja priznajem javno da sam glup kad je u pitanju stručnjak besim jer zaista ne razumijem njegove artikulacije
doduše ne razumijem ni tebe šta si htjela reči sa ovim al nema veze ja sam glup svakako
User avatar
Skijaš
Posts: 12589
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#439 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Skijaš »

Teea wrote:
dragonz wrote:Blesim Spahić je neartikulisani moron
ja ipak mislim da ste vi ograniceni
i ta je tvoja reakcija simptom postojanja kulta ličnosti, postoje oni koji shvataju i oni koji ne shvataju, spašeni i izgubljeni, a iznad vas spašenih Besko nasmijan i blaženog lica gleda negdje u daljinu. Jao jesam ljubomoran

Šta kaže, hoće li vas voditi na drugu planetu ?
User avatar
BHCluster
Posts: 23408
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#440 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by BHCluster »

Skijaš wrote:
Pa evo ako se SDP ne popravi do opštih izbora, podržaćemo Našu Stranku i za više nivoe vlasti. Oni neće prodavati državu. Vidiš šta se desilo ? Vodimo dijalog sa konkretnim koracima, prvi, drugi, treći itd. Kod Spahića nema nikakvih konkretnih koraka, nego trebamo biti počešljani, širiti znanje, plaćati račune na vrijeme, čestitati praznike jedni drugima itd itd

A to zna i dijete od 15 godina. Nego se vi ložite na Besima jer vam daje nadu da vidi rješenje koje vi ne vidite, uhvatili mu se za sako i stvarate kult ličnosti oko čovjeka koji je šupalj k'o makaron
Evo ti jedna PROFESORSKA pa razmisljaj staje:
Marketing koorjentacijske centripetalne sinhronizacije i drustvenog sistema i povezivanja gradjana/zitelja drzave.

I kani se ti mahalski nego trebamo biti počešljani, širiti znanje, plaćati račune na vrijeme, čestitati praznike jedni drugima itd... Kada se havtas necega konkretnog uvazavaj nauku a ne ulicu pa ce biti bolje!
User avatar
Skijaš
Posts: 12589
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#441 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Skijaš »

BHCluster wrote: Evo ti jedna PROFESORSKA pa razmisljaj staje:
Marketing koorjentacijske centripetalne sinhronizacije i drustvenog sistema i povezivanja gradjana/zitelja drzave
Kako to ? Marketing kooorje ... hmmmm. Priznajem da sam zbunjen, možeš li mi molim te pojasniti šta je tebe očaralo u toj rečenici. Hvala
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#442 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by fatamorgana »

Skijaš wrote:
Teea wrote:
dragonz wrote:Blesim Spahić je neartikulisani moron
ja ipak mislim da ste vi ograniceni
i ta je tvoja reakcija simptom postojanja kulta ličnosti, postoje oni koji shvataju i oni koji ne shvataju, spašeni i izgubljeni, a iznad vas spašenih Besko nasmijan i blaženog lica gleda negdje u daljinu. Jao jesam ljubomoran

Šta kaže, hoće li vas voditi na drugu planetu ?
Ma :dance: planetu, ja bi u džennet, :D
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#443 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by asurbanipal »

NIN wrote:
asurbanipal wrote:
ultima_palabra wrote:Za onakve baljezgarije Besim bi na ovom forumu dobio ban. A eto ima ih koji "lajkaju" onaj govor, što bi značilo da se susprežu da sa nama podijele svoja prava razmišljanja...
:thumbup:

Lično, niti sam ikada imao, niti imam neko posebno mišljenje o ovom čovjeku...Jednostavno svojim proturiječnostima sam sebi skače u usta...Ne može se ni porediti, ma ni prismrditi intelektualnim gromadama kao što su Ferid Muhić, a pogotovo rahmetli Fuad Muhić...
Bas bih volio da vidim o kojim se proturjecnostima radi pa, velim, prosvijetli me!
Pošto se bavim historijskom naukom, evo jedan "biser" od ovog "intelektualca":

“Svi imaju svoju priču – Srbe zanima Kosovo, a o tome pojma nemaju, Hrvate hrvatske zemlje nekih pet država bela, plava, crvena, a nigde nijedne, a muslimane zanima samo turska istorija i Evlija Čelebija. Za muslimane je prvi čovek Al Fatih zato što je doneo islam, a drugi je Alija Izetbegović. Ne znaju da je Al Fatiha rodila ćerka nemanjićke dinastije, ćerka Lazara i Milice. :mrgreen:

Ko imalo bolje poznaje historiju/povijest, zna da je sultana, Mehmeda II rodila Hatice Âlime Hümâ Khātûn... :mrgreen:

Ima još nebuloza koje je iznio Blesim Spahić, pogotovo onog dijela koji se odnosi na historiju/povijest...
User avatar
BHCluster
Posts: 23408
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#444 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by BHCluster »

Skijaš wrote:
BHCluster wrote: Evo ti jedna PROFESORSKA pa razmisljaj staje:
Marketing koorjentacijske centripetalne sinhronizacije i drustvenog sistema i povezivanja gradjana/zitelja drzave
Kako to ? Marketing kooorje ... hmmmm. Priznajem da sam zbunjen, možeš li mi molim te pojasniti šta je tebe očaralo u toj rečenici. Hvala
Patu i jeste problem jer si ti
imun sam na titule a i na generalno znanje
a tu je srz problema, to svo katastofalno stanje u drustvu pa onda u drzavi radi neuvazavanja nauke, je ulica sto me nauci je sve sto mi treba jeste ali za ulice ne za upravljnjem drzavom i sluzbi narodu, jer nemoze mesar po zanimanju biti predsjednik nigdje drugo nego samo kod nas, a onda cemo kada sve to pukne uglavu glastai za druge a pritom se nepitamo za koja mjesta ti ljudi ce biti raspodjeljeni jesu li solovani uopste za to moguli to raditi? To nije vazno!
User avatar
Skijaš
Posts: 12589
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#445 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Skijaš »

BHCluster wrote:
Sjedio si ispred monitora pola sata, sjeban mojim pitanjem, i onda, kao što sam znao da će se desiti, izbjegao odgovoriti ličnim napadom. A ja te nisam pitao jer mi je trebala pomoć, nego zato što sam siguran da ti blage veze nemaš o značenju tih gluposti koje Blesim bljuje. Klasični kult.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#446 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by fatamorgana »

skijaš ba, tebe je izgleda neko nasanko, :lol:
User avatar
Skijaš
Posts: 12589
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#447 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Skijaš »

fatamorgana wrote:skijaš ba, tebe je izgleda neko nasanko, :lol:
više puta u životu, ali zašto je to bitno u ovoj diskusiji ?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#448 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by direstraits0078 »

Poenta svakog predavanja dr. Besima Spahica na temu bosanske historije (a i povijesti, za one koji uhavizaju razliku) je jasna, bez obzira koliko lapsusa ili cak gresaka Besim izrekao:

Bosanska nacija i bosanska drzava su jedini zajednicki imenitelj oko kojega se stanovnistvo (da ne kazem gradjani, jer su ovi posljednji odavno u manjini) s prostora BiH moze okupiti i identificirati.
Sve ostalo, a pod tim osobito mislim na vjeru i nacionalnost (u smislu kako se to uzima danas u BiH: Bosnjaci/muslimani, Hrvati/krscani, Srbi/hriscani), je samo poluga koju koriste politicke i druge grupacije koje upravljaju zivotima bosanskohercegovackog stanovnistva.

Sasvim je druga prica to sto politickim elitama ne odgovara da "ovce" nauce bilo sta o sebi, jer kad bi "ovce" spoznale sebe, i znale da drze mjeru, politicke elite bi mogle da traze svoju egzistenciju van granica drzave BiH.

Zato, pozdravljam svaku radio ili TV stanicu, novine i internet portal koji daju medijski prostor dr. Spahicu, bez obzira na njihov stvarni (nekad i maliciozan) cilj.
User avatar
Skijaš
Posts: 12589
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#449 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Skijaš »

direstraits0078 wrote:Bosanska nacija i bosanska drzava su jedini zajednicki imenitelj oko kojega se stanovnistvo (da ne kazem gradjani, jer su ovi posljednji odavno u manjini) s prostora BiH moze okupiti i identificirati.
Sve ostalo, a pod tim osobito mislim na vjeru i nacionalnost (u smislu kako se to uzima danas u BiH: Bosnjaci/muslimani, Hrvati/krscani, Srbi/hriscani), je samo poluga koju koriste politicke i druge grupacije koje upravljaju zivotima bosanskohercegovackog stanovnistva.
Nema bosanske nacije, postoji bosanskohercegovačka, a za ostalo se slažem. Etničke i vjerske razlike se zloupotrebljava kako bi određeni krugovi profitirali na podjelama, sebe predstavljajući kao zaštitnike kolektiviteta a ustvari čitavo vrijeme pljačkajući budžet dajući svojim golobradim sinovima višemilionske kredite. Međutim, izlaz iz tog stanja nije brisanje te etničke i vjerske šarolikosti, nego afirmacija iste i jačanje svijesti da je to bogatstvo.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#450 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by NIN »

asurbanipal wrote:Pošto se bavim historijskom naukom, evo jedan "biser" od ovog "intelektualca":

“Svi imaju svoju priču – Srbe zanima Kosovo, a o tome pojma nemaju, Hrvate hrvatske zemlje nekih pet država bela, plava, crvena, a nigde nijedne, a muslimane zanima samo turska istorija i Evlija Čelebija. Za muslimane je prvi čovek Al Fatih zato što je doneo islam, a drugi je Alija Izetbegović. Ne znaju da je Al Fatiha rodila ćerka nemanjićke dinastije, ćerka Lazara i Milice. :mrgreen:

Ko imalo bolje poznaje historiju/povijest, zna da je sultana, Mehmeda II rodila Hatice Âlime Hümâ Khātûn... :mrgreen:

Ima još nebuloza koje je iznio Blesim Spahić, pogotovo onog dijela koji se odnosi na historiju/povijest...
Jasno je na sta i na koga cilja Spahic ovom pricom, a jos jedino da provjerimo njegove navode i reference koje se nude sa tom izjavom. Ne znam da je ovo rekao niti sam upoznat ko su Fatihovi roditelji bili ali je itekako poznato da su mnostvo nekih nasih predaka begova i inih otomanskih aparatcika zapravo bili friski konvertiti s pravoslavlja i katolicanstva, sto je i vise nego cinjenica koja se svjesno ignorise, ciji su opet preci bili konvertiti sa nekih nazovi paganskih religija.
Post Reply