bermudski trokut

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

tiok
Posts: 66
Joined: 01/11/2010 08:56
Location: gradačac
Contact:

#1 bermudski trokut

Post by tiok »

pozdrav forumaši!
zanima me bermudski trokut.dosta istražujem cita,gledam o tome, i ima veliki broj teorija o duhovima, magnetnim poljima,vanzemaljcima,radijacijama i čemu sve ne :shock:
Očigledno je da je neka sila koju čovjekova inteligencija ne može objasniti, ali zato jasno objašljenje nam je dao Allah dž.š i Muhammed a.s,
koliko vidim dosta je forumaša komentiralo kako su čitali i gledali dosta dokumentaraca ili nešto čitali i sl. a religijska strana nije nikoga zainteresovala?


Naime, o čemu je riječ, vjerujete li u "vanzemaljce" ili "duhove" ? Ja vjerujem, samo što se oni nazivaju "džini", ako niste znali to je rasa koja djeli s nama ovu planetu, zli džini čiji je cilj da nanesu štetu ljudima nazivaju se "šejtani". Njihov lider se nalazi u bermudskom trokutu, gdje je okružen veelikim brojem "šejtanima zaštitarima", koji ne mogu ništa protiv Allaha, ali mogu protiv ljudi,

Očigledno većini nije poznata čiljenica gdje je jedan musliman učeći Kur an prelazio kroz bermudski trokut? Šta mislite je li prošao? Zašto? Zato jer je rastjerao šejtane zvukom Kur ana.

Iblic (Lucifer) je vrhovni lider šejtana,zajedno sa Dedžalom (osoba koja će doći pred Sudnji Dan) nalazi se na Bermudskom Trokutu,

"...nalazi se na mjestu gdje se dodiruju hladna i topla voda..." - Muhammed a.s. (naučno dokazano)

Zelim sada direktno uci u srz , toga , ali nemoguce je jer pored fizike ostaje samo tvrdnja koju cu sada navesti . Jedan nas brat musliman stupio je u kontakt sa Dzinom muslimanom i tako napisao knjigu ( za one koji su druge vjere i koji ne znaju sta su dzini . To su nevidljiva bica koja zive s nama , ih razlicitih vrsta vjera i tako dalje . Fizicki je dokazano zasto se ne vide , jer se njihove molekule brze krecu ).

Pa ce taj Dzin reci ovako :(KOPIRAM)

Džin musliman veli: ''Kazaću ti jednu novu vijest. Amerika, Engleska i Njemačka u saradnji nastoje da otkriju tajnu Bermuda. Oni su postavili novi satelit da snima ovo područje i nikada ništa nisu otkrili. Kaži im da se bez potrebe ne zamaraju. Država koja se nalazi tamo je nevidljiva, ta država je po mnogo čemu ispred njih i oni njene tajne ne mogu dokučiti. Ona nema nikakve moći nad vama ukoliko se pokorite Uzvišenom Allahu''.

Mnoge je od stanovnika tog područja Allah uputio u islam.

''Ja sam uvjeren kada bi musliman prošao kroz to područje učeći Kur'an, da mu ništa ne bi mogao ni Iblis ni njegova vojska''.

Rekoh: Subhanallah! To je tačno, Uzvišeni Allah dž.š je istinu kazao: ''Kada hoćeš da učiš Kur'an, zatraži od Allaha zaštitu od šejtana prokletog, on doista nema nikakve vlasti nad onima koji vjeruju i koji se u Gospodara svog pouzdaju; njegova je vlast jedino nad onima koji njega za zaštitnika uzimaju i koji druge Allahu ravnini smatraju.'' (Nahl, 98.-100.)

Buharija i Muslim prenose da je Allahov Poslanik, Allah ga blagoslovio i spasio, rekao Omeru b Hatabu:

''Sine Hatabov! Kada se šejtan s tobom susretne na putu on skrene drugim putem. ''

Ali prijatelju moj ko ode tamo on se ne vraća pa makar bio i musliman, ukoliko ne posjeduje opremu kojom se može suprostaviti toj ogromnoj carevini na čijem je čelu lični Iblisov prijatelj.

(Džin je u tom momentu zašutio, čudno me je gledao, i nije prozborio ni riječi.)

TROKUT FORMOZA... IIBLISOVA UPRAVA

Rekao sam mom prijatelju: A šta misliš o području koje nazivaju ''Šejtanska jama'' na Formozi? To je područje u vidu trokuta i nalikuje na Bermudski trokut. Nazivaju ga ''Šejtanskajama'', a nalazi se na trouglu Formozi''? Na njemu se dešavaju potpuno iste stvari kao i naBermudima, čak su po nekima i gore.

Džin reče: ''A je li to područje gdje se spajaju dva mora?''

D a, jeste. Naučno je dokazano, daše na tom području dodiruju tople i hladne morske struje!!!

''Reći ću ti jednu tajnu, koju će ljudi prvi put saznati''.

A koju?, upitah. ''Sva područja gdje se dodiriju dva mora, ili gdje se spaja

toplo sa hladnim, su pogodna mj esta za Iblisove dvorce i dvorce njegovih ministara koje je on postavio na određene funkcije u njegovoj državi ili carevini''.

I sta reci ? I kada bi znali razlige i misteriju koja je dio nas , opet ne bismo bili sigurni u nju .

Hvala vam na odvojenom vremenu , do sljedeceg puta pozdrav :)
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2 Re: bermudski trokut

Post by fatamorgana »

bermudski trokut = kadaif
hurmasica
Posts: 1003
Joined: 18/03/2011 08:51

#3 Re: bermudski trokut

Post by hurmasica »

Kud procitah ovo, sad necu moci oka sklopit koliko me je strah :D
super tema, i mene interesiraju ovakve i slicne misterije.
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#4 Re: bermudski trokut

Post by Priorat »

haj nek mi jos neko potvrdi da sam ovo procitao, sam sebi nevjerujem!!!
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#5 Re: bermudski trokut

Post by Sarajevski_Marlboro »

:lol:

Prejak si !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tiok
Posts: 66
Joined: 01/11/2010 08:56
Location: gradačac
Contact:

#6 Re: bermudski trokut

Post by tiok »

hurmasica wrote:Kud procitah ovo, sad necu moci oka sklopit koliko me je strah :D
super tema, i mene interesiraju ovakve i slicne misterije.

hehehe ma nemoj da se brineš , fejs,msn, i forum i do jutra :)
ma koliko god sam citao o ostalih 7-8 teorija il koliko vec ima tih teorija neznam ni sam više, niti jedan mi nije bila uvjerljiva ....sve je bilo povrsno i nagađanje...uvijek sam razmišljao o ovom, religiskom dijelu..sad, kad sam sve ovo saznao ,,čitao o religijskoj teoriji-sve je puno jasnije :)
tiok
Posts: 66
Joined: 01/11/2010 08:56
Location: gradačac
Contact:

#7 Re: bermudski trokut

Post by tiok »

Priorat wrote:haj nek mi jos neko potvrdi da sam ovo procitao, sam sebi nevjerujem!!!
hehehe
potvrda-pročitao si ;)
hurmasica
Posts: 1003
Joined: 18/03/2011 08:51

#8 Re: bermudski trokut

Post by hurmasica »

tiok wrote:
hurmasica wrote:Kud procitah ovo, sad necu moci oka sklopit koliko me je strah :D
super tema, i mene interesiraju ovakve i slicne misterije.

hehehe ma nemoj da se brineš , fejs,msn, i forum i do jutra :)
ma koliko god sam citao o ostalih 7-8 teorija il koliko vec ima tih teorija neznam ni sam više, niti jedan mi nije bila uvjerljiva ....sve je bilo povrsno i nagađanje...uvijek sam razmišljao o ovom, religiskom dijelu..sad, kad sam sve ovo saznao ,,čitao o religijskoj teoriji-sve je puno jasnije :)
pa znas i sam da je u islamu sve ima objasnjenje i da svako zasto ima i svoje zato.
a ja zaista nikada o tom fenomenu nisam razmisljala sa apekta religije pa mi je super sto ovo procitah, za razliku od nekih koji se iscudjavaju
tiok
Posts: 66
Joined: 01/11/2010 08:56
Location: gradačac
Contact:

#9 Re: bermudski trokut

Post by tiok »

hurmasica wrote:
tiok wrote:
hurmasica wrote:Kud procitah ovo, sad necu moci oka sklopit koliko me je strah :D
super tema, i mene interesiraju ovakve i slicne misterije.

hehehe ma nemoj da se brineš , fejs,msn, i forum i do jutra :)
ma koliko god sam citao o ostalih 7-8 teorija il koliko vec ima tih teorija neznam ni sam više, niti jedan mi nije bila uvjerljiva ....sve je bilo povrsno i nagađanje...uvijek sam razmišljao o ovom, religiskom dijelu..sad, kad sam sve ovo saznao ,,čitao o religijskoj teoriji-sve je puno jasnije :)
pa znas i sam da je u islamu sve ima objasnjenje i da svako zasto ima i svoje zato.
a ja zaista nikada o tom fenomenu nisam razmisljala sa apekta religije pa mi je super sto ovo procitah, za razliku od nekih koji se iscudjavaju
upravo to :)
za sva pitanja na koja nauka nema odgovor ( a i ona na koja ima )..islam ima odgovor ili potvrdu
hurmasica
Posts: 1003
Joined: 18/03/2011 08:51

#10 Re: bermudski trokut

Post by hurmasica »

za sva pitanja za koje je nauka pronasla odgovor islam je imao odgovor mnogo ranije :)))
donja_crtica
Posts: 668
Joined: 09/06/2008 13:45

#11 Re: bermudski trokut

Post by donja_crtica »

Prije nego covjek podje tvrditi nesto, i propagirati oko sebe, pogotovo ako se radi o vjeri, mora biti siguran u vjerodostojnost toga.

Elem, povjerovati tek tako da je neki novinar sjedio s dzinom, i da je tek tako od njega dobio odogovore na pitanja o vjeri. Malo mi je naivno to.

Ljude su kroz iglene usi provlacili da bih ih prihavitli kao prenosioce hadisa, za puno bezazlenije rijeci. Kako ces tek ovom povjerovati. Elem, ova knjiga, osim ajeta i hadisa u njoj za mene ima snagu koliko i tekstovi iz "Arke", "Petog oka" ili kako se vec zove ona novina
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#12 Re: bermudski trokut

Post by atko »

hurmasica wrote:za sva pitanja za koje je nauka pronasla odgovor islam je imao odgovor mnogo ranije :)))
Ako tako nastavis nikad ti onaj poso neces upecat za koji po zanimanju treb biti hrvat ili srbin :D sala mala - halali


Za pokretaca teme ... imas brate supljina u znanju, a pristup temi ti je kao scenario za shrek-a :D ... razbucace te ovi okorjeli saxovci komunjare ... pazi sad kad nagrnu :lol: :lol: :lol:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#13 Re: bermudski trokut

Post by fatamorgana »

Kad pomislim samo koliko je ljudi zaronilo u dubine bermudskog trokuta .....
tiok
Posts: 66
Joined: 01/11/2010 08:56
Location: gradačac
Contact:

#14 Re: bermudski trokut

Post by tiok »

donja_crtica wrote:Prije nego covjek podje tvrditi nesto, i propagirati oko sebe, pogotovo ako se radi o vjeri, mora biti siguran u vjerodostojnost toga.

Elem, povjerovati tek tako da je neki novinar sjedio s dzinom, i da je tek tako od njega dobio odogovore na pitanja o vjeri. Malo mi je naivno to.

Ljude su kroz iglene usi provlacili da bih ih prihavitli kao prenosioce hadisa, za puno bezazlenije rijeci. Kako ces tek ovom povjerovati. Elem, ova knjiga, osim ajeta i hadisa u njoj za mene ima snagu koliko i tekstovi iz "Arke", "Petog oka" ili kako se vec zove ona novina
ja ne tvrdim 100 % da je ovo istina.99% sam siguran i ja u ovo vjerujem.
a ovdje imas i dijelova iz Kur`ana,i riječu Muhameda a.s. : dedžal je na mjestu gdje se spaja topla i hladna voda,a to je baš to mjesto trokuta, pored toga, informacije o šejtanima i džinima koje navodim , i ne samo ja nego učenjaci i sam pisac knjige , su u Kur`anu.Tako da ovo nije moje mišljene (izmeđuostalog jest ) , nego i mišljenje mnogih islamskih učenjaka , muslimana i šta ja znam koga već.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1423
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#15 Re: bermudski trokut

Post by astala_vistala »

Crveni jurisssss :D

Gledao sam nedavno na Discovery-u bio je dokumentarni film na temi Bermudski trougao,sve teoriju se istrazivali ali samo jednu su potvrdili da ispod litosfere na kojoj se nalazi trougao iz stotina rupa izlazi neki posebni gas-plin nez sta tacno nisam upucen i testirali su posle u nekom velikom bazenu on regularno potopi brod kao sto teoreticari zavjera navode proguta ga voda.....
Last edited by astala_vistala on 06/04/2011 01:04, edited 1 time in total.
tiok
Posts: 66
Joined: 01/11/2010 08:56
Location: gradačac
Contact:

#16 Re: bermudski trokut

Post by tiok »

fatamorgana wrote:Kad pomislim samo koliko je ljudi zaronilo u dubine bermudskog trokuta .....
ne samo ljudi , nego i brodova,podmornica,aviona.... a 99.99% toga nikad nije izašlo iz trokuta...jezivo
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#17 Re: bermudski trokut

Post by fatamorgana »

tiok wrote:
fatamorgana wrote:Kad pomislim samo koliko je ljudi zaronilo u dubine bermudskog trokuta .....
ne samo ljudi , nego i brodova,podmornica,aviona.... a 99.99% toga nikad nije izašlo iz trokuta...jezivo
A tek muškaraca ...
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#18 Re: bermudski trokut

Post by RtrnOfSalisbury »

ber mudata je ta tema, raspolazem sa informacije da je citava flota aviona nestala u ber mudskom trokutu a zadnje sto su piloti reknuli je bilo isto sto i astronauti koji nisu bili na mjesecu: o maj gaaad, o nooo kkkrrrccc mmmmrrrc
sustanje i gotovo. glasa vise ni. tisina ko na ljubinom grobu. ponekad iz ber mudskog trougla izroni predmet cigarastog oblika i sve satare sto tuda naidje
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#19 Re: bermudski trokut

Post by nellington »

Return of Muhammed Isa Davud :-)

Postavljača teme želim da pitam sljedeće pitanje: jesi li svjestan koliko je ljudi prošlo uzduž i poprijeko BT i ništa im se nije desilo?
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#20 Re: bermudski trokut

Post by RtrnOfSalisbury »

e pa nece ni ber mudski trokut uvijek i svasta. i on bira, nekad oce nekad nece, nekad more nekad nemere isto ko i sezam, ne otvara se sezam vazda i svakome
ROTOR 9
Posts: 243
Joined: 29/07/2009 15:38

#21 Re: bermudski trokut

Post by ROTOR 9 »

Fizika kaze da vidimo tek oko 10 % stvari.. sta je sa onih 90 % ? Kucni ljubimci imaju bolje senzore od covjeka.,pa tako prije i reaguju na datu pojavu.. koliko se puta desilo., dok setate .,oko vas nigdje nikog., a pas se ustremi kao za napad.. ili fiksiran u mjestu i cvili.. u RATU sjecam ., covjek je drzao koze., 4 koze., i kad koze pocnu da bleje ali nije to onako blejanje obicno., vise zvuci histericno.. u roku 15-20 min.. granate bi zasule tuda.. vise puta se desilo., tada sam 100% bio siguran ., postoji nesto jako i nevidljivo..Jedan mladji imam je primjetio to sa kozama., pa je nakon svakog njihovog histericnog blejajanja davao ezane i neke dove., kunem vam se sad dok ovo pisem suze mi naviru kakav je to osjecaj.,granate ne bi padale.,pamticu to dok sam ziv i cesto sanjam.. ne znam sto.,nisam religiozan., ne petljam se u vjerska pitanja., Tada u ratu imao sam malog cuku.. slucajno ga sreo blizu linije i ono za mnom do kuce.. Nigjde nije islo.,stalno je bilo tu blizu vrata.. navece sam dosao.. al nasao sam ga iza kuce kako kopa rupu i cvili.. hajd kontam neke stomacne tegobe unesem ga u kucu u neku deku.. ali on grebe na sve strane i pustim ga., opet ode za kucu i nastavi da kopa.. .. tu noc..cuko je dosao na varata i cvili ko dijete.. otvorio sam i ujeda za noge i laje pa pobjegen za kucu ., pa se vrati do nas opet.. hajd predjemo u sobu ., ciji prozor gled an njega i njegovu rupu sto je kopao..nije proslo 10 sekundi., pocese granate., gadjali su nas haubicama 155 mm ., strana kuce gdje je cuko kopa rupu je ostala netaknuta., cak ni stakla nisu popucala.,ne znam kako ,., a sa druge strane kuce., drasticna promjena svega.. cak ni komadic store nisam mogao naci.. otislo sve u prah i pepeo.. I sebi sam rekao tada., vazda cu neku zivotinju imat sa sobom.,nista nije slucajno bas nista., ima neka tajna sila koja stiti i kaznjava.,tako da kazem..
Mozda je malo off., al sjetih se pa da napisem..
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#22 Re: bermudski trokut

Post by Not My Idea »

:lol:
Is this real life? :run:

Eto drug, ti i taj tvoj brat musliman nazovite tog dzina muslimana i fino Kuran u ruke i lagano preko trokuta.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#23 Re: bermudski trokut

Post by pape »

Tema obecava dobar dernek, ..... uz kokice, a moze i uz dzini-tonik, .... :oops: :zzzz:

Image
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#24 Re: bermudski trokut

Post by nellington »

Kamo ti čin pape, je li to penzija? Kadrovske promjene all over sa-x :D

EDIT: evo sad mi rekoše da je ovo old news, ali eto ja nisam znao :D
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#25 Re: bermudski trokut

Post by talić »

nisam znao da se hladna i topla voda dodiruju u Bermudskom trouglu i bio sam ubjeđen da se to dešava u tuš bateriji.
Locked