Bermudski tougao

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Fahro84
Posts: 145
Joined: 18/09/2008 22:57
Location: Priboj

#1 Bermudski tougao

Post by Fahro84 »

Na Zemlji postoje područja u kojima se dešavaju tajanstveni nestanci aviona, brodova, podmornica, a s njima i sva posada.

Najpoznatije područje u kojima se dešavaju takvi misterizoni nestanci zasigurno je Bermudski trokut. Njega omeđuju Florida, Puerto Rico i Bermudski otoci.

Samo od 1945. godine dogodilo se 1000 misterizonih nestanaka od privatnih brodova i aviona do komercijalnih mlažnjaka i putničkih brodova.
Ni nakon mukotrpne potrage nisu našli olupine brodova ili aviona.
Kao da su negdje prebačeni.



Najpoznatiji slučaj nestanaka aviona je onaj leta 19. Vođa tog leta bio je Charles Taylor, a uz njega su bila još četiri pilota.
U jednom trenutku, dok su letjeli, instrumenti su ''poludjeli'' i vođa je izgubio orijentaciju.
Ubrzo je poslna spasilačka ekipa, ali ona i svih pet aviona leta 19 nestali su i nikada ih više nitko nije vidio.
Nestali su kao da su prošli kroz nekakav prolaz koji vodi u drugu dimenziju.



Avion cessnu 172 slijedio je čudan oblak. Instrumenti su prestali raditi, a pilot je izgubio orijentaciju. Avion se srušio, a preživjeli su posvjedočili istinitost događaja.

Nisu samo avioni nestajali. ''Nestanak broda Body Too više je nego nevjerojatan'' piše poručnik američke obalne straže Richard Blias. ''Brod je imao radio-stanicu, a nije tražio pomoć! Isključeno je da bi nevrijeme ili eksplozija potopili brod.''

Brojni nestanci u proteklih 50 godina:
Britanski transporter York 1952, mornarički Super Constellationa 1954, civilni teretni zrakoplov 1966, dva Stratotankera 1963... U tim je nestancima živote izgubilo više od 200 ljudi.



Avion DC3 poletio je 21.rujna 1981. iz Fort Laundala.
Vrijeme je bilo lijepo i činilo se kao da će let proteći bez problema.
Sve je bilo u redu dok avion nije stigao do kubanske obale.
Veza je prekinuta, a avion je nestao s ekrana.
Odmah je počela potraga za njim ali ni nakon tri dana ništa nije pronađeno.

Sve su to slučajevi za koje nije ponuđeno pravo rješenje, ali zato postoje brojne teorije.
Stručnjaci za hidrodinamiku iz Trontheima nakon dugogodišnjeg proučavanja nestanaka u Sjevernom moru došli su do nekih pouzdanih zaključaka. Otkrili su ''prag'' kontinenata duž tih opasnih zona. Ona ima oblik i razmjere koji u određenim vremenskim prilikama – mogu izazvati izuzetna strujanja mora.
Te struje uz pomoć oluje dolaze do ustaljenim morskim strujama, sudaraju se i ponekad se gotovo okomito podiže vodena masa i nastaje ''piramidalan val'' velikih razmjera.

Oni misle da je baš to pravi odgovor za nestanke brodova jer brod, posebno teretni, neće moći izbjeći potapanje, ako se susretne s takvim valom.
On se u tom slućaju nagne na jednu stranu, teret se pomakne pa se tako poremeti težište broda. Potapanje je neizbježno.

Ali kako objasniti nestanke aviona? Na to pitanje stručnjaci iz Trontheima nisu dali odgovor jer ih ne zanima.
Oni isključuju prisustvo letećih tanjura iz svemira ili morskih dubina.

Brojni svjedoci tvrde kako su vidjeli NLO u području Bermudskog trokuta.
Neki čak govore kako su ih vidjeli dok su se strmoglavo spuštali prema moru kada se ono otvorili, a potom zatvorilo, kada je NLO ''ušao''.
Mnogi spominju i zelenu izmaglicu, prema kojoj su kasnije napravili pokus Philadelphia, kako okružuje avion ili brod.

Bermudski trokut i dalje ostaje jedna od neriješenih misterija u kojima i opet nepoznati leteći objekti imaju umiješane svoje prste.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#2 Re: Bermudski tougao

Post by pure_love »

dedzdzalska posla :D
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#3 Re: Bermudski tougao

Post by Rambo-Amadeus »

Shuplja, dajte ba ljudi nije 15 vijek
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#4 Re: Bermudski tougao

Post by dr.gog »

Tema..ide na razne diskusije :D
BajrinNajmladji
Posts: 609
Joined: 23/07/2008 12:26
Location: Živim u nadi, druge adrese nemam

#5 Re: Bermudski tougao

Post by BajrinNajmladji »

Kako se zove ona, uslovno rečeno, novootkrivena meteo-pojava u prirodi sa nekom linijom ''komešanja vazdušnih masa'' priblizno paralelna sa ekvatorom od Južne Amerike preko Afrike do, otprilike Japana,...Uh,...gledao sam putem tv.,...sada bih proguglao, ali sam zaboravio kako se uopšte zove taj prirodni fenomen?
Otkrivene neke stvari u vezi sa ovim tokom II sv. rata, ali razjašnjeno znatno kasnije, pa nisam imao prilike učiti o tome na Poznavanju prirode i sličnim predmetima u školi.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#6 Re: Bermudski tougao

Post by Eborg »

Shto se tiche brodova chitao sam negdje da je potapanje brodova objashnjeno chinjenicom da tu postoje neki podvodni vulkani.Elem,po nekom chudnom principu pritiska navodno mjehur koji izleti nakon erupcije mozhe "usisati" manje brodove nazad u vulkan...

Pored toga neko mi je rekao da je Bermudski trougao "prijestolje shejtana"... :D Samo nikako nije mogao naci odgovor na moju konstataciju da u 7. vijeku kada je objavljen Kur'an Bermudski trougao nije bio ni BLIZU otkrica... :D
User avatar
to sam ja
Posts: 605
Joined: 04/09/2008 10:29

#7 Re: Bermudski tougao

Post by to sam ja »

Ma ovo se meni s parama desava :shock:
User avatar
Fahro84
Posts: 145
Joined: 18/09/2008 22:57
Location: Priboj

#8 Re: Bermudski tougao

Post by Fahro84 »

Nisam ja Ahmed Bosnić. Našao sam ove stvari koje možda nekog interesuju. Vjerovatno neđto od svega ovoga ima. Međutim, vrlo je teško sve ovo objasniti ljudima. Da li zaista ovo postoji ili su ovo slučajnosti. Po mom skromnom mišljenju ove stvari koje se dešavaju nisu čista slučajnost. U tome i leži poenta da se mišljenja sučeljavaju argumentima, razmišljanjima i sl.
User avatar
black
Posts: 17156
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#9 Re: Bermudski tougao

Post by black »

ja koliko znam misterija leta 19 je razrijesena
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#10 Re: Bermudski tougao

Post by Skyfox »

medju ovim vagabundima ne treba iznositi ovakve teme :D
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#11 Re: Bermudski tougao

Post by colt »

Na mjestu Bermutskih otoka i ti mjesta oko toga postoji jako magnetno polje.Samo na tom mjestu, recimo kompas ne moze pokazati gdje mu je sjever a gdje jug, nego se okrece u krug.
Kada uzmemo kompas ono ce nam pomocu mognetnog polja pokazati gdje je sjever . . .a na podrucuju Bermuda nece. To svaki lik koji putuje na tom mjestu ce znati da ce mu se to desiti. Samo se neki izgube i stradaju. Pronadjeno je dosta olupina aviona i brodova na dnu oceana. Pusti te te price da su bas nestali bez traga !!!
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#12 Re: Bermudski tougao

Post by Abacija »

Ima takvih geometrijskih oblika i kod nas. Vidje ovo:
Subject: Desavanja u Srbiji
pesak wrote:Image

bermudski trougao :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
x generation
Posts: 247
Joined: 02/07/2008 02:13
Location: Athens

#13 Re: Bermudski tougao

Post by x generation »

User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#14 Re: Bermudski tougao

Post by slavkoimamodilera »

black wrote:ja koliko znam misterija leta 19 je razrijesena
Nije za one sto nece da se potrude da saznaju... ;-)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#15 Re: Bermudski tougao

Post by seln »

palamudski trougao.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#16 Re: Bermudski tougao

Post by tranquil »

slavkoimamodilera wrote:
black wrote:ja koliko znam misterija leta 19 je razrijesena
Nije za one sto nece da se potrude da saznaju... ;-)
Čudi me što na ovoj temi već nema odgovora nikoga od društva sa teme "Kutak za ljubitelje..." zna se koga ;-)
User avatar
Layne
Posts: 5716
Joined: 24/04/2008 14:12

#17 Re: Bermudski tougao

Post by Layne »

sheiiilaaaaaa, trebaju te vamo. Nešto u vezi tvog prebivališta :mrgreen:
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#18 Re: Bermudski tougao

Post by Leonid Breznjev »

dr.gog wrote:Tema..ide na razne diskusije :D
nakon dva bezuspijesna diskutovanja.. :D osvrnimo se jos jednom na temu sa filozofske strane.. :D :D
walkabout
Posts: 7869
Joined: 19/05/2007 00:46

#19 Re: Bermudski tougao

Post by walkabout »

Fahro84 wrote:Nisam ja Ahmed Bosnić....
Svi smo mi - Ahmed ! :oops: :mrgreen:

ps. blago vama, vi oko Bermudskog tougaoa...ja se josh uvijek bakcem sa Evinim... :oops:
User avatar
Arminovski
Posts: 1234
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#20 Re: Bermudski tougao

Post by Arminovski »

Fahro84 wrote:Na Zemlji postoje područja u kojima se dešavaju tajanstveni nestanci aviona, brodova, podmornica, a s njima i sva posada.

Najpoznatije područje u kojima se dešavaju takvi misterizoni nestanci zasigurno je Bermudski trokut. Njega omeđuju Florida, Puerto Rico i Bermudski otoci.
Poznata su mi objasnjenja o velikim valovima i o naslagama gasova ispod morske povrsine.
Gledajuci ocima skeptika, procentualna frekvencija nestanaka nije nista veca nego u ostalim dijelovima svijeta. Problem je jedino kroz taj region prolazi mnogo saobracaja pa su i nesrece ucestalije.
User avatar
Hidden_Reminder
Posts: 45
Joined: 07/10/2012 11:22

#21 Re: Bermudski tougao

Post by Hidden_Reminder »

Vanzemaljci su krivi za sve :)
Post Reply