Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
klempavizeka
Posts: 25
Joined: 20/05/2020 00:59

#1 Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Post by klempavizeka »

Pozdrav svim ljudima s foruma, ovo je moj drugi post na ovom sajtu. Slična tema kao prethodna, naime. Muči me od prošle godine jedan te isti problem a sve pretrage sam skoro uradio i ništa mi ne govore. Samo me pošalju psihologu i kažu jel me tko maltretira u obitelji i da se ne sekiram, ma da se ne sekiram nisam u depresiji, nemam probleme sem ovih, 20 mi je godina.
Imam titranje po cijelom tijelu, pročitao sam da se to zove benigne fascikulacije, jednom prilikom sam taj naziv spomenuo
doktorici začuđeno me je gledala u fazonu "šta je to" Nemam ni nešto novaca da se gonjam privatnim doktorima, ma da i to su mi
savjetovali na proslom postu. Gledao sam na Youtube-u video gdje su očiti trnci na tijelu kod nekih ljudi i u mene je isto tako, samo u mene je malo drugačije tipa u mene je osjećaj oko srca pa čak imam osjecaj da mi se neki misic u mozgu trese, igra.
Nije mi svejedno, godinu dana me ovo muči i ne mogu funkcionirati u svakodnevnim stvarima u životu. Pitao sam puno i drugih
ljudi ma da stariji to navode kao "damari" i kažu ništa to. I to me najviše boli što je svima izreka ma mlad si šta će ti biti i tako sl.
Ne drogiram se, ne opijam se, popijem maks 2 pive u kaficu i to nekad.
Pušim dnevno kutiju cigareta. Čitao sam na internetu da kažu da može biti i Ateroskleroza, međutim nisu mi to u bolnici otkrili.
Čitao sam po stranim forumima diskusije, ljudi navode da može biti i rak. A mlad sam, jednostavno bojim se i živi mi se. Ali ovo me usporava, ne mogu funkcionirati, ne mogu spavati, samo mislim na to.
Molim sve forumaše, ukoliko imaju vremena da odgovore, starije i iskusne. Ako mogu da kažu ako imaju slično kao i ja.
Lijep pozdrav svima i hvala vam unaprijed. I izvinjavam se na smetnji svima.
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#2 Re: Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Post by L u c i f e r »

"Pušim dnevno kutiju cigareta"
klempavizeka
Posts: 25
Joined: 20/05/2020 00:59

#3 Re: Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Post by klempavizeka »

L u c i f e r wrote: 09/12/2021 20:30 "Pušim dnevno kutiju cigareta"
Znam druže, imaš pravo...
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#4 Re: Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Post by forum_selektor »

Isti problem imao prije nekih 8-9 godina, radio sve moguće pretrage, na kraju uzrok Gastroezofagealni refluks (GERB). Prestani pušit cigare, imaš elektronske kao alternativu. Ukini gazirano, kafu i počni da ujutro na gladan stomak piješ prirodni čaj od Kantariona, i što više kretanja. Sretno i bez predaje. :)
klempavizeka
Posts: 25
Joined: 20/05/2020 00:59

#5 Re: Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Post by klempavizeka »

To ja imam brate, gastritis ako se ne varam.
Ustanovili su mi to, krenulo sa zarenjem oko srca imao sam osjecaj kao da se srce peče. Toliko je neugodno bilo da sam plakao i tek tada se osjecao bolje. Ali opet me brine to titranje oko srca i mozga, da li si to imao?
Ja imam osjecaj nekad da mi srce nesto dodiruje, ali znam da je to valjda kako se zeludac napuse i ometa rad srca.
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#6 Re: Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Post by liaar »

prvo i osnovno, pusti se online dijagnoza, foruma i sličnih gluposti na internetu, jer ćeš samo sebe uništiti psihički a nećeš ni shvatiti. Po internetu i obična glavobolja može biti rak mozga.

A što se tiče tog problema, lagano brate kreneš od kardiologa, kako KCUS tako i Vojna bolnica, tražiš uputnice za pregled i konsultacije pa sjedeš sa doktorom i otvoriš se čovjeku i objasniš mu sve što te muči. Možda se susreo sa tim, pa na prvu ubode, ali u svakom slučaju bitno je da ne dođeš do doktora i sjediš ko mulac, kad i ako ti kaže "eto ne nerviraj se" fino se pozoveš na njegovu Hipokratovu zakletvu i nalijepiš ga da je dužan da te liječi, a ne da te "tješi" itd.
Jbg sa dosta njih moraš malo bezobrazno igrati, jer se njima realno ne radi ali eto moraju.
User avatar
fortaleza
Posts: 5585
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#7 Re: Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Post by fortaleza »

Jesi radio test na boreliozu? Ostavi cigare, izbaci alkohol, gazirano.
klempavizeka
Posts: 25
Joined: 20/05/2020 00:59

#8 Re: Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Post by klempavizeka »

Nisam, citao sam to negdje na netu da može i to. Upravu je korisnik koji je naveo da se pustim interneta ali ne znam šta da radim. Nije mi svejedno ipak, evo sad ce skoro godina ipo da me to muči i ništa mi nisu našli. Navečer kad legnem da spavam osjetim igranje mišića u tijelu a najgore mi je kad stavim ruku na srce i osjetim kako mi srce pleše u predjelu grudi. Kad to ispričam doktoru ovdje oni misle da sam budala i dadnu mi uputnicu za psihijatra koju ja naravno bacim u smeće. A baš me ovo zahvatilo za vrijeme covid dešavanja i da samo gledaju da me skinu s dnevnog reda. Ja i dalje normalno funkcioniram u društvu i u svemu što sam radio i prije ovoga ali kad pomislim nekad možda je nešto opasno. Od moje generacije nitko ovo nema, pisao sam i sa englezima ali nitko nema simptome sličnim meni. Običajeno su mi govorili da imaju benigne fascikulacije i da im igra mišić na nogama, rukama i to je to. A meni titra sve, najgore mi je kad srce osjetim. Kao poduplani puls ili ne znam.
Samo žalim jer mi se ovo dešava, nikad nisam ništa loše radio sem cigareta i ponekad koje pivo. Nisam se drogirao nit išta, ali u bolnici valjda i to misle a čak su me jednom i to pitali pa fazon de budalu psihijatru uzima bobe ovaj.
Volio bih kad bi netko naletio konkretno ko je imao simptome iste kao i ja pa da me uputi da izgonjam što se da izgonjat, jer ne znam mlad sam, ne znam ništa o bolestima i neiskusan sam a pomoći mi nema jer sam sam.
Hvala svima koji ste odgovarali do sada i iznijeli svoja mišljenja i savjete.
User avatar
fortaleza
Posts: 5585
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#9 Re: Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Post by fortaleza »

Izgonjaj elisa i potvrdni test za westerna blot za borelioza.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7409
Joined: 16/01/2007 23:38

#10 Re: Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Post by banjaluka078 »

klempavizeka wrote: 21/01/2022 00:01 Kad to ispričam doktoru ovdje oni misle da sam budala i dadnu mi uputnicu za psihijatra koju ja naravno bacim u smeće. A
A zašto je baciš u smeće? Zašto ne otkloniš sumnju da je možda u pitanju neki od anksioznih ili sličnih poremećaja? Očigledano je da ti te senzacije sad već jako smetaju i zabrinjavaju te i lako možeš upasti u krug pojava senzacija-anksiozna reakcija-pojačana senzacija usljed ankioznosti-još jača anksioznost...sve do pravih paničnih napada. Ima psiholog na uputnicu, popričaj, objasni, vidi.
Ja sam imala divlje tahikardije i aritmiju i bila sam kod svih doktora redom, od obične krvne slike do detaljnih kardioloških obrada. I onda sam otišla psihologu i nakon testiranja dobila dijagnozu da sam pod akutnim stresom i na pragu PTSP-a. Od terapije sam imala samo razgovore i kako sam sanirala sve ono što je isplivalo tokom tih sesija, više nijednu posjetu hitnoj nisam imala.
klempavizeka
Posts: 25
Joined: 20/05/2020 00:59

#11 Re: Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Post by klempavizeka »

banjaluka078 wrote: 21/01/2022 15:41
klempavizeka wrote: 21/01/2022 00:01 Kad to ispričam doktoru ovdje oni misle da sam budala i dadnu mi uputnicu za psihijatra koju ja naravno bacim u smeće. A
A zašto je baciš u smeće? Zašto ne otkloniš sumnju da je možda u pitanju neki od anksioznih ili sličnih poremećaja? Očigledano je da ti te senzacije sad već jako smetaju i zabrinjavaju te i lako možeš upasti u krug pojava senzacija-anksiozna reakcija-pojačana senzacija usljed ankioznosti-još jača anksioznost...sve do pravih paničnih napada. Ima psiholog na uputnicu, popričaj, objasni, vidi.
Ja sam imala divlje tahikardije i aritmiju i bila sam kod svih doktora redom, od obične krvne slike do detaljnih kardioloških obrada. I onda sam otišla psihologu i nakon testiranja dobila dijagnozu da sam pod akutnim stresom i na pragu PTSP-a. Od terapije sam imala samo razgovore i kako sam sanirala sve ono što je isplivalo tokom tih sesija, više nijednu posjetu hitnoj nisam imala.
Nije da nalazim izlike u svemu i mane u svakom, nego, zadnji put kad sam bio uvjeravala me je žena da me muči nešto što nije u suštini. Ja sam imao loše djetinjstvo i ne bih takvo poželio nikome, svoju majku rođenu sam izbrisao iz života, nebitno sada zašto. I nije me to nikada u mom životu mučilo ni morilo, nisam postavljao pitanja - zašto, ali ona je mene ubjeđivala da mi je to to i da probam oprostiti, kako da oprostim nekom ko me je pokušao ubiti. Nikad.
Razgovori meni nisu problem, samo što ja živim u malom gradiću i dva psihologa svega postoje i oba ne valjaju.
Samo glupo mi je za ove benigne fascikulacije, ko da imam vibrator u grudima a ne srce, ovako večeri. Da oproste svi stariji korisnici na mom izrazu.
Od zadnjeg mog Reply-ja nisam niti jednom otišao u bolnicu jer ne mogu doći na red, korona je sada trend, njima se bave više. Ignoriraju me. Evo ti izvadi krv pa donesi nalaz, pa ćemo vidjet. Ma ništa, hej. Otiđi malo kod psihologa, a on mene tretira ko osobu sa nesigurnim osjećajima evo od prethodno navedenog. Mislim, ne morate se svi složiti sa mnom, ali sve u svemu, zeznuto je ovo. Kad ti je nešto, a nije ništa. :/
Nikola-doca
Posts: 4
Joined: 08/05/2021 19:36

#12 Re: Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Post by Nikola-doca »

Pozdrav, ne znam da li si još uvek aktivan na temi, ali imam isti problem kao ti to igranje mišića u predelu srca. Zanima me da li si rešio problem sa tim i šta je bilo u pitanju.
Nikola-doca
Posts: 4
Joined: 08/05/2021 19:36

#13 Re: Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Post by Nikola-doca »

=Nikola-doca post_id=18055736 time=1649428056 user_id=452480]
Pozdrav, ne znam da li si još uvek aktivan na temi, ali imam isti problem kao ti to igranje mišića u predelu srca. Zanima me da li si rešio problem sa tim i šta je bilo u pitanju. Ja sam odradio sve preglede u vezi srca i nista mi ne govore.
[/quote]
klempavizeka
Posts: 25
Joined: 20/05/2020 00:59

#14 Re: Benigne Fascikulacije, probadanje oko srca, aritmija...

Post by klempavizeka »

Nisam, koliko dugo imaš tegobe?
Post Reply