Belgrade - Serbia in 1990's

User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#26

Post by danas »

Ergot wrote:Redove za kruh u Srbiji nije niko granatirao. A to je luksuz.
igzakli...
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#27 Re: Belgrade - Serbia in 1990's

Post by Shoshana »

:shock: :shock: :shock:

A zasto ne jedu kolace? :? :oops:

:D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45290
Joined: 29/12/2005 01:20

#28

Post by jeza u ledja »

artzy wrote:
baba wrote:Moja stara je pod granatama isla na pivaru po vodu dok sam ja u Azickim rovovima branio grad od sinova ovih sto se tuku za hljeb. Dali treba da se suosjecam sa njima.
Ne mogu a da ne mislim na nase ljude i umrle nane i djedove za vrijueme rata koji nisu imali sta jesti. I djece nase za koju smo bili sretni ako nadjemo mlijeka u prahu.

Za to vrijeme ovi na videu su uzivali jer se "turcima davalo sto zasluzuju". Odu kuci i skandiraju: "Slobo, slobodo, ubij Turcina, siluj tursku kurvu, zakolji tursko kopile.."...

Zao mi je onih koji su izmedju 1990 i 1995 zalili sa dobrim Bosnjanima i Sarajlijama. Drugi svi mogu umrijeti. Vise me ne zanima.

Najljepse bi bilo da je Drina k'o Pacifik. Bosna bi bila raj na zemlji. Daleko od zle pogani. Neka tamo objasnjavaju Bugarima kako su i oni Srbi.
Potpisujem, pogotovo ovo zadnje.

pesak, kad spominjes mobilizacije, za koje sam i ja cuo (tj. znam ljude koji su tako bjezali), ali da li su to bili samo ovi iz BiH i Hr ili su mobilisali i domace?
User avatar
shana_majka
Posts: 2349
Joined: 25/10/2006 03:34

#29

Post by shana_majka »

.
Last edited by shana_majka on 22/12/2008 00:57, edited 1 time in total.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#30

Post by Fair Life »

pesak wrote:Da, Inflacija je bila katastrofa. I sad prodaju te novcanica na Kalemegdanu...bas cu da pitam koliko ima nula... :-) mozda oko 20...
nisi imao sta da jedes, a bio si bilijajder...milijarder...sta vec. Cim se dobije plata, trcalo se na pijacu da se promeni za marke,/ za feninge/ jer u roku od pola sata vrednost marke vec poraste...
Image
Image

Procitaj "Tri ratna druga" od Erich Maria Remarque... vidjeces sta je inflacija.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#31

Post by _BosanaC »

jeza u ledja wrote:
artzy wrote:
baba wrote:Moja stara je pod granatama isla na pivaru po vodu dok sam ja u Azickim rovovima branio grad od sinova ovih sto se tuku za hljeb. Dali treba da se suosjecam sa njima.
Ne mogu a da ne mislim na nase ljude i umrle nane i djedove za vrijueme rata koji nisu imali sta jesti. I djece nase za koju smo bili sretni ako nadjemo mlijeka u prahu.

Za to vrijeme ovi na videu su uzivali jer se "turcima davalo sto zasluzuju". Odu kuci i skandiraju: "Slobo, slobodo, ubij Turcina, siluj tursku kurvu, zakolji tursko kopile.."...

Zao mi je onih koji su izmedju 1990 i 1995 zalili sa dobrim Bosnjanima i Sarajlijama. Drugi svi mogu umrijeti. Vise me ne zanima.

Najljepse bi bilo da je Drina k'o Pacifik. Bosna bi bila raj na zemlji. Daleko od zle pogani. Neka tamo objasnjavaju Bugarima kako su i oni Srbi.
Potpisujem, pogotovo ovo zadnje.

pesak, kad spominjes mobilizacije, za koje sam i ja cuo (tj. znam ljude koji su tako bjezali), ali da li su to bili samo ovi iz BiH i Hr ili su mobilisali i domace?
Po Lazarevcu i Beogradu su se 'misteriozno' pojavljivale smrtovnice domacih momaka, koji su poginuli tamo negdje... Ali posto znamo da Srbija nije slala vojsku (pogotovo domacu) ni u BiH ni u Hrvatsku, ja vjerujem da su se ti momci samoubili :oops:
zlatan01
Posts: 1176
Joined: 23/08/2006 16:29
Location: Halmstad

#32 Re: Belgrade - Serbia in 1990's

Post by zlatan01 »

bilyu wrote:
Meho Kodro wrote:http://www.youtube.com/watch?v=doOhmn0s3F0

Imam dojam da neki tamo jos nisu svjesni u sta ih je Sloba uvalio krajem 80-ih i kroz cijele 90-e, ovakvih scena nema ni u Afganistanu
Gore je nego sto je bilo pocetkom 80 kada smo mi kao djeca isli i cekali u red sa bonovima za mljeko i hljeb.A kasnije smo isto tako cekali za kafu i secer.Uzas kada se sjetim sada.Ovo je najvjerovatnije pred sami kraj Milosevicevog reziam kada je inflacija bila bez ikakvih granica i kada su ljudi u Srbiji Bili Milijarderi a nista nisu mogli kupiti za te novce....
Gdje se to hljeb kupovao na bonove? Tih godina je je bila racionalizacija potrosnje benzina ali za hljeb i mlijeko prvi puta cujem!?
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#33

Post by jugoistocnjak »

Jedan moj drug iz Crne Gore je poginuo na Vukovaru. Njegova sestra mi je poslije pricala da je Zoran (tako se zvao) stavljen pred ultimatum "ili ides na Vukovar ili ostajes odmah bez zaposlenja". Covjek je bio zaposlen tek tri mjeseca u Beogradu, trebao mu je posao jer se tek ozenio i donio je odluku da ide na Vukovar, pogubnu po njega.
djape
Posts: 65
Joined: 11/01/2007 11:57

#34

Post by djape »

edit
Last edited by djape on 26/06/2007 12:22, edited 1 time in total.
djape
Posts: 65
Joined: 11/01/2007 11:57

#35

Post by djape »

rihakm wrote:
artzy wrote:
baba wrote:Moja stara je pod granatama isla na pivaru po vodu dok sam ja u Azickim rovovima branio grad od sinova ovih sto se tuku za hljeb. Dali treba da se suosjecam sa njima.
Ne mogu a da ne mislim na nase ljude i umrle nane i djedove za vrijueme rata koji nisu imali sta jesti. I djece nase za koju smo bili sretni ako nadjemo mlijeka u prahu.

Za to vrijeme ovi na videu su uzivali jer se "turcima davalo sto zasluzuju". Odu kuci i skandiraju: "Slobo, slobodo, ubij Turcina, siluj tursku kurvu, zakolji tursko kopile.."...

Zao mi je onih koji su izmedju 1990 i 1995 zalili sa dobrim Bosnjanima i Sarajlijama. Drugi svi mogu umrijeti. Vise me ne zanima.

Najljepse bi bilo da je Drina k'o Pacifik. Bosna bi bila raj na zemlji. Daleko od zle pogani. Neka tamo objasnjavaju Bugarima kako su i oni Srbi.
Lijepo sroceno!
a da se malo odselite u patagoniju
pacifik je blizu, srba nema, i


samo ne znam na koga bi kukali onda

...majkemi muka mi je kada krene ova tirada, kako je moj babo, dedo, daidza, sestra...90 i neke se smrzavala, srbi silovali i klali

pa jebem mu mater dokle vishe?
mislim i kada bi pobili sve srbe, yemlju spalili i psuli solju ni to ne bi bilo dovoljno
emaptija - strana rec
generalizacija i sterotipizacija- omiljena
kuknjava - nacionalni sport
bosnjak - covek bez mane

aman bre!!!!
djape
Posts: 65
Joined: 11/01/2007 11:57

#36

Post by djape »

Fair Life wrote:
pesak wrote:Da, Inflacija je bila katastrofa. I sad prodaju te novcanica na Kalemegdanu...bas cu da pitam koliko ima nula... :-) mozda oko 20...
nisi imao sta da jedes, a bio si bilijajder...milijarder...sta vec. Cim se dobije plata, trcalo se na pijacu da se promeni za marke,/ za feninge/ jer u roku od pola sata vrednost marke vec poraste...
Image
Image

Procitaj "Tri ratna druga" od Erich Maria Remarque... vidjeces sta je inflacija.
a glede inflacija
top 3
samo ne znam kojim redosledom
madjarska, nemacka, srj
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#37

Post by Fair Life »

djape wrote:a da se malo odselite u patagoniju
pacifik je blizu, srba nema, i


samo ne znam na koga bi kukali onda

...majkemi muka mi je kada krene ova tirada, kako je moj babo, dedo, daidza, sestra...90 i neke se smrzavala, srbi silovali i klali

pa jebem mu mater dokle vishe?
mislim i kada bi pobili sve srbe, yemlju spalili i psuli solju ni to ne bi bilo dovoljno
emaptija - strana rec
generalizacija i sterotipizacija- omiljena
kuknjava - nacionalni sport
bosnjak - covek bez mane

aman bre!!!!
Vidim... pametan si... znaces odgovoriti.

Koliko godina iza WW2 su u Srbiji Njemce zvali Svabama. Koliko godina iza
WW2 su se Kragujevcani molili Svabama za dusu zbog streljanja V3 razreda.

I tako dalje i tako blize...

A kuknjave sto se tice... nemoj o tome. Jos se kuka za carom Lazarom.
__________

Skoro pa identican slucaj.

PS Ne seri !!
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#38

Post by Ergot »

Fair Life wrote: Vidim... pametan si... znaces odgovoriti.

Koliko godina iza WW2 su u Srbiji Njemce zvali Svabama. Koliko godina iza
WW2 su se Kragujevcani molili Svabama za dusu zbog streljanja V3 razreda.

I tako dalje i tako blize...

A kuknjave sto se tice... nemoj o tome. Jos se kuka za carom Lazarom.
__________

Skoro pa identican slucaj.

PS Ne seri !!
Image
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#39

Post by pesak »

jeza u ledja wrote:
artzy wrote:
baba wrote:Moja stara je pod granatama isla na pivaru po vodu dok sam ja u Azickim rovovima branio grad od sinova ovih sto se tuku za hljeb. Dali treba da se suosjecam sa njima.
Ne mogu a da ne mislim na nase ljude i umrle nane i djedove za vrijueme rata koji nisu imali sta jesti. I djece nase za koju smo bili sretni ako nadjemo mlijeka u prahu.

Za to vrijeme ovi na videu su uzivali jer se "turcima davalo sto zasluzuju". Odu kuci i skandiraju: "Slobo, slobodo, ubij Turcina, siluj tursku kurvu, zakolji tursko kopile.."...

Zao mi je onih koji su izmedju 1990 i 1995 zalili sa dobrim Bosnjanima i Sarajlijama. Drugi svi mogu umrijeti. Vise me ne zanima.

Najljepse bi bilo da je Drina k'o Pacifik. Bosna bi bila raj na zemlji. Daleko od zle pogani. Neka tamo objasnjavaju Bugarima kako su i oni Srbi.
Potpisujem, pogotovo ovo zadnje.

pesak, kad spominjes mobilizacije, za koje sam i ja cuo (tj. znam ljude koji su tako bjezali), ali da li su to bili samo ovi iz BiH i Hr ili su mobilisali i domace?
Mislis da li su mobilisali izbeglice ? Nemam pojma za izbeglice. Verovatno jesu... Znam da su mobilisali Beogradjane, rodjene u Beogradu...mobilizacije su obicno bile nocu...samo da se zna...hvatali su ljude svuda...koliko ja znam...i bila je opsta bezanija...ne kazem da je bilo i zaludjenika koji su se dobrovoljno javljali, samo kazem da je bila masovna bezanija iz zemlje od mobilizacije...od samog pocetka rata, racunajuci i bombardovanje...poslednje vatacine ljudi za vojsku su bile za vreme Nato-bombardovanja...znam ljude koji nisu spavali kod kuce sve vreme bombardovanja...zbog mobilizacije...
uzas sta je napravio prvi u nizu - milosevic. dok je njegov sincic orgijao gde god je stigao...i uopste njihovi sincici...udobno smesteni po stranim zemljama...a ovi ovde, na silu odvodjeni u miloseviceve ratove. :x
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#40

Post by pesak »

Da. O tome se cuti...a jako dobro znaju da masa momaka nije smela da se vrati u zemlju da ih ne bi potkacio vojni sud...zbog dezerterstva...

Moj jedan poznanik je isao u nocne vizite i hvatao ljude na spavanju za vojsku...pa se zalio kako pustaju kerove na njega...i svasta, pa mu se smucilo ...bio je, mislim neki rezervista valjda, sta li...uzas. :x

Secam se jednog coveka koji je samnom putovao u Grcku...u istom kupeu...tamo negde na pocetku devedesetih...njegov sin i njegovi drugovi su pobegli u majicama kratkih rukava, sorcevima, samo sa pasosem, veoma na brzinu, i on im je nosio toplu odecu i obucu u Grcku...skrivali su se po grckim ostrvima...farbali camce...svasta radili, samo da se ne vracaju u srbiju kod slobe i ne ucestvuju u njegovim prljavim ratovima. putovala sam za Novu godinu...dakle, zima...a oni su pobegli u leto...i pricalo se da grcke vlasti dosta tolerisu odbegle od vojske srbe, koji ilegalisu...samo ih proteraju sa ostrva na neko drugo, a albance su masovno proterivali iz zemlje...Grcka je bila krcata Beogradjanima koji su uspeli da pobegnu.
Last edited by pesak on 26/06/2007 17:47, edited 2 times in total.
User avatar
karabaja-x
Posts: 2051
Joined: 02/02/2007 04:54
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

#41

Post by karabaja-x »

djape wrote:
rihakm wrote:
artzy wrote: Ne mogu a da ne mislim na nase ljude i umrle nane i djedove za vrijueme rata koji nisu imali sta jesti. I djece nase za koju smo bili sretni ako nadjemo mlijeka u prahu.

Za to vrijeme ovi na videu su uzivali jer se "turcima davalo sto zasluzuju". Odu kuci i skandiraju: "Slobo, slobodo, ubij Turcina, siluj tursku kurvu, zakolji tursko kopile.."...

Zao mi je onih koji su izmedju 1990 i 1995 zalili sa dobrim Bosnjanima i Sarajlijama. Drugi svi mogu umrijeti. Vise me ne zanima.

Najljepse bi bilo da je Drina k'o Pacifik. Bosna bi bila raj na zemlji. Daleko od zle pogani. Neka tamo objasnjavaju Bugarima kako su i oni Srbi.
Lijepo sroceno!
a da se malo odselite u patagoniju
pacifik je blizu, srba nema, i


samo ne znam na koga bi kukali onda

...majkemi muka mi je kada krene ova tirada, kako je moj babo, dedo, daidza, sestra...90 i neke se smrzavala, srbi silovali i klali

pa jebem mu mater dokle vishe?
mislim i kada bi pobili sve srbe, yemlju spalili i psuli solju ni to ne bi bilo dovoljno
emaptija - strana rec
generalizacija i sterotipizacija- omiljena
kuknjava - nacionalni sport
bosnjak - covek bez mane

aman bre!!!!
hej covjece, njemu je muka....ma ja ba, ko ce slusat tudje jade, raja trazi veselo
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#42 Re: Belgrade - Serbia in 1990's

Post by pesak »

dalmatinka wrote:
pesak
Mislim da je ovo snimljeno 94...tad je inflacija bila najveca... imilosevic je pao tek posle bombardovanja, a da nije bilo bombardovanja,mislim da nikad ne bi ni pao...degen. :x
ovo stanje u srbiji sam napisala radi istine.da znate i da su bile i nasilne mobilizacije i da se od vojske masovno bezalo ...kroz prozor, preko komsijskih terasa, skrivali se ljudi kod prijatelja, rodjaka...bila je masovna bezanija...ilegalisali po grckoj, turskoj, bogatiji su bezali u englesku, ameriku, holandiju...svuda...sto dalje od prljavog rata. mislim da ih je pobeglo van zemlje 300 000 .bilo je i namernog ranjavanja...bilo je ljudi koji su sebi pucali u nogu, koji su lomili ruke i noge, samo da ih ne bi uzeli u vosjsku...bilo je ljudi koji su slali u sarajevo pomoc u hrani, slali sta su mogli , u svoj toj nemastini...bilo ih je koji su protestvovali od prvog dana protiv rata i protiv milosevica...
ni ja ne znam da li da zalim miloseviceve i seseljeve glasace. nekako su mi gadni. i mislim da se nisu tukli za hleb oni koji su bili protiv milosevica. ovo na filmu je beda ljudska. to su milosevicevi i seseljevi glasaci.
i sad ih ima ko *ovana. radikalski glasaci i glasaci vrlog premijera... :-)
kao da su svi zaboravili devedesete...
ne znam sta cu bez onih 300 000 normalnih koji su van srbije. borbi nikad kraja, a mnogi su vec umorni...a fasista na sve strane.

zanimljivo je citati vase komentare. poucno. razumem da ste ogorceni. sta da kazu ovi koje sam opisala ?oni nemaju prava na ogorcenost ?
mi smo se, ljudi, potpuno slucajno rodili kao pripadnici ovog ili onog naroda...treba uvek biti svestan toga
Ma shvaćam ja tebe, ali shvati i ti nas ( pogotovo ove iz BiH), nisam nacionalist, ali vjeruj mi zaista poludim kad idem na stranicu tzv. Republike Srpske Krajine i vidim tamo tzv. vladu u izbjeglištvu i shvatim da im sva ova patnja, ubijanja na ovim prostorima uopće nisu važna, žale samo za izgubljenim teritorijama i izgubljenom vlašću. :(
Sta da ti kazem ? Potpuno si u pravu. Vazne su im teritorije, a ne narod.
Mislis da se meni ne dize kosa na glavi od takvih ? eh... :(
User avatar
Sensei
Posts: 1062
Joined: 04/04/2005 19:01

#43

Post by Sensei »

Fair Life wrote: Image
Image
ПЕТ СТОТИНА МИЛИЈАРДИ ДИНАРА
PET STOTINA MILIJARDI DINARA


:lol: :lol: :lol:
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#44

Post by pesak »

jugoistocnjak wrote:Jedan moj drug iz Crne Gore je poginuo na Vukovaru. Njegova sestra mi je poslije pricala da je Zoran (tako se zvao) stavljen pred ultimatum "ili ides na Vukovar ili ostajes odmah bez zaposlenja". Covjek je bio zaposlen tek tri mjeseca u Beogradu, trebao mu je posao jer se tek ozenio i donio je odluku da ide na Vukovar, pogubnu po njega.
Jeste. Svasta su radili ljudima. Dvojica mojih komsija su poludeli...bukvalno...jedan je bio u Vukovaru, a drugi ne znam. Jedan je ostao lud nacisto, a drugi je bio dugo u bolnici, na lekovima i sad je relativno ok.
Mada, ja sam svojim ocima videla kako tenkovi idu u Hrvatsku i kako ih pozdravljaju i masu im i bacaju cvece ovdasnji debili, a rezervisti ili vec kakvi vojnici im odmahuju... :( Jako dobro se secam te scene. Sva sam se tresla od uzasa. I zemlja se tresla od tenkova. Isli su auto-putem. :x u po bela dana, da ih svi vide...uzas.Mnogo ima debila i degenerika..ili ljudi ne razmisljaju svojom glavom. Ne mogu da shvatim. Secam se da su ti u tenkovima bili "nasi"...e to "nasi" nikad nisam uspela da shvatim. Meni su "moji" oni s kojima mogu lepo da razgovaram, koji su mi bliski po razmisljanjima, osecanjima...a ne oni koji su naoruzani debili i koji imaju mesto mozga slem. Mrzim rat. Oduvek.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#45

Post by jugoistocnjak »

pesak wrote:
jugoistocnjak wrote:Jedan moj drug iz Crne Gore je poginuo na Vukovaru. Njegova sestra mi je poslije pricala da je Zoran (tako se zvao) stavljen pred ultimatum "ili ides na Vukovar ili ostajes odmah bez zaposlenja". Covjek je bio zaposlen tek tri mjeseca u Beogradu, trebao mu je posao jer se tek ozenio i donio je odluku da ide na Vukovar, pogubnu po njega.
Jeste. Svasta su radili ljudima. Dvojica mojih komsija su poludeli...bukvalno...jedan je bio u Vukovaru, a drugi ne znam. Jedan je ostao lud nacisto, a drugi je bio dugo u bolnici, na lekovima i sad je relativno ok.
Mada, ja sam svojim ocima videla kako tenkovi idu u Hrvatsku i kako ih pozdravljaju i masu im i bacaju cvece ovdasnji debili, a rezervisti ili vec kakvi vojnici im odmahuju... :( Jako dobro se secam te scene. Sva sam se tresla od uzasa. I zemlja se tresla od tenkova. Isli su auto-putem. :x u po bela dana, da ih svi vide...uzas.Mnogo ima debila i degenerika..ili ljudi ne razmisljaju svojom glavom. Ne mogu da shvatim. Secam se da su ti u tenkovima bili "nasi"...e to "nasi" nikad nisam uspela da shvatim. Meni su "moji" oni s kojima mogu lepo da razgovaram, koji su mi bliski po razmisljanjima, osecanjima...a ne oni koji su naoruzani debili i koji imaju mesto mozga slem. Mrzim rat. Oduvek.
Ja sam tako imao priliku da u septembru '91 gledam slicnu kolonu koja je krenula na Dubrovnik. Najvise me tada pogodila euforija nekih mojih komsija Srba. Kao sto ti kazes, cvijece, poljupci, iznosenje pica i hrane. Da napomenem bio je tu veliki broj prljavih i bradatih spodoba na koje ne bih ni bicikl prislonio, a ne da se grlim sa njima. Cisto iz higijenskih razloga.
BELLUNO
Posts: 125
Joined: 22/10/2004 14:12

#46

Post by BELLUNO »

Sensei wrote:
Fair Life wrote: Image
Image
ПЕТ СТОТИНА МИЛИЈАРДИ ДИНАРА
PET STOTINA MILIJARDI DINARA


:lol: :lol: :lol:
i sta se tad za ovo moglo kupiti gdje je pesak da kaze
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#47

Post by pesak »

Nemam pojma...samo se secam da je 10 maraka bio "dobar" duvan za uvijanje na pijaci...kilo...i to traje oko 2 meseca...
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#48

Post by pesak »

jugoistocnjak wrote:
pesak wrote:
jugoistocnjak wrote:Jedan moj drug iz Crne Gore je poginuo na Vukovaru. Njegova sestra mi je poslije pricala da je Zoran (tako se zvao) stavljen pred ultimatum "ili ides na Vukovar ili ostajes odmah bez zaposlenja". Covjek je bio zaposlen tek tri mjeseca u Beogradu, trebao mu je posao jer se tek ozenio i donio je odluku da ide na Vukovar, pogubnu po njega.
Jeste. Svasta su radili ljudima. Dvojica mojih komsija su poludeli...bukvalno...jedan je bio u Vukovaru, a drugi ne znam. Jedan je ostao lud nacisto, a drugi je bio dugo u bolnici, na lekovima i sad je relativno ok.
Mada, ja sam svojim ocima videla kako tenkovi idu u Hrvatsku i kako ih pozdravljaju i masu im i bacaju cvece ovdasnji debili, a rezervisti ili vec kakvi vojnici im odmahuju... :( Jako dobro se secam te scene. Sva sam se tresla od uzasa. I zemlja se tresla od tenkova. Isli su auto-putem. :x u po bela dana, da ih svi vide...uzas.Mnogo ima debila i degenerika..ili ljudi ne razmisljaju svojom glavom. Ne mogu da shvatim. Secam se da su ti u tenkovima bili "nasi"...e to "nasi" nikad nisam uspela da shvatim. Meni su "moji" oni s kojima mogu lepo da razgovaram, koji su mi bliski po razmisljanjima, osecanjima...a ne oni koji su naoruzani debili i koji imaju mesto mozga slem. Mrzim rat. Oduvek.
Ja sam tako imao priliku da u septembru '91 gledam slicnu kolonu koja je krenula na Dubrovnik. Najvise me tada pogodila euforija nekih mojih komsija Srba. Kao sto ti kazes, cvijece, poljupci, iznosenje pica i hrane. Da napomenem bio je tu veliki broj prljavih i bradatih spodoba na koje ne bih ni bicikl prislonio, a ne da se grlim sa njima. Cisto iz higijenskih razloga.
Ja sam ih videla malo iz daleka ..a bradatih je bio pun Beograd ...puna knez- mihajlova...centar...svuda cetnicke pesme...one njihove crne zastave sa koskama ...sede po kafanama polu-pijani, neki prljavi bas, cak im vire pistolji iz dzepova ili jakne...ma uzas...jednom sam glasno spomenula ime moje prijateljice muslimanke...onako u razgovoru, u autobusu i zamalo batine da dobijem. ma uzas. sta da ti kazem ?imam i dan danas iste prijatelje, raznih nacionalnosti...to mnogo govori...u mojoj ekipi nije bilo nacionalne podele, ali nismo smeli glasno da spominjemo ime nase drugarice koja je slucajno ,muslimanka... :sad: ma grozno... :x
fasizam. ali moram da priznam da je moja ekipa ljudi veoma retka...i dan danas.
Loud
Posts: 127
Joined: 27/08/2003 00:00

#49 Re: Belgrade - Serbia in 1990's

Post by Loud »

zlatan01 wrote:
bilyu wrote:
Meho Kodro wrote:http://www.youtube.com/watch?v=doOhmn0s3F0

Imam dojam da neki tamo jos nisu svjesni u sta ih je Sloba uvalio krajem 80-ih i kroz cijele 90-e, ovakvih scena nema ni u Afganistanu
Gore je nego sto je bilo pocetkom 80 kada smo mi kao djeca isli i cekali u red sa bonovima za mljeko i hljeb.A kasnije smo isto tako cekali za kafu i secer.Uzas kada se sjetim sada.Ovo je najvjerovatnije pred sami kraj Milosevicevog reziam kada je inflacija bila bez ikakvih granica i kada su ljudi u Srbiji Bili Milijarderi a nista nisu mogli kupiti za te novce....
Gdje se to hljeb kupovao na bonove? Tih godina je je bila racionalizacija potrosnje benzina ali za hljeb i mlijeko prvi puta cujem!?
Ni ja se ne sjecam da smo hljeb i mlijeko kupovali na bonove, znam da je bila malo veca potraznja za "crni" hljeb jer je bio jeftiniji. :-D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45290
Joined: 29/12/2005 01:20

#50

Post by jeza u ledja »

djape wrote:
rihakm wrote:
artzy wrote: Ne mogu a da ne mislim na nase ljude i umrle nane i djedove za vrijueme rata koji nisu imali sta jesti. I djece nase za koju smo bili sretni ako nadjemo mlijeka u prahu.

Za to vrijeme ovi na videu su uzivali jer se "turcima davalo sto zasluzuju". Odu kuci i skandiraju: "Slobo, slobodo, ubij Turcina, siluj tursku kurvu, zakolji tursko kopile.."...

Zao mi je onih koji su izmedju 1990 i 1995 zalili sa dobrim Bosnjanima i Sarajlijama. Drugi svi mogu umrijeti. Vise me ne zanima.

Najljepse bi bilo da je Drina k'o Pacifik. Bosna bi bila raj na zemlji. Daleko od zle pogani. Neka tamo objasnjavaju Bugarima kako su i oni Srbi.
Lijepo sroceno!
a da se malo odselite u patagoniju
pacifik je blizu, srba nema, i


samo ne znam na koga bi kukali onda

...majkemi muka mi je kada krene ova tirada, kako je moj babo, dedo, daidza, sestra...90 i neke se smrzavala, srbi silovali i klali

pa jebem mu mater dokle vishe?
mislim i kada bi pobili sve srbe, yemlju spalili i psuli solju ni to ne bi bilo dovoljno
emaptija - strana rec
generalizacija i sterotipizacija- omiljena
kuknjava - nacionalni sport
bosnjak - covek bez mane

aman bre!!!!
Pa jebemu ja mater jeste vi prvi zapoceli sa kuknjavom? Te Tito vas sjebo, te ustase, te Turci vas mlatili, te Kosovo, te Austrija, pa sad evo Amerika, NATO.... Daj ba jebote cijela se srpska historija sadrzi od kuknjave nad nekim porazima. Ne kazem da vas nisu jebali, ali i nas su i sve ostale ovdje na Balkanu, na razne nacine i u razna vremena. Ali vi ste brate u kuknjavi sampioni. I sto je jos gore, vi ste jebali sve ostale zajedno vise nego bilo ko vas. To je ono, opali vam veliki brat sljagu, a vi onda izivljavate komplekse na svojoj manjoj braci.
I sta na kraju da se kaze? Pacifik izmedju nas najbolje, pa se sami na sebi istresajte.
Post Reply