Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Forum za humanitarne akcije.
FrozenCastle
Posts: 732
Joined: 01/09/2007 15:39

#1 Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by FrozenCastle »

Traži tako malo....samo hranu.
Francis Ernest Frank je Belgijanac francuskog porijekla koji se na strani Armije RBiH borio cijeli rat. Danas živi u siromaštvu i zaboravljen, sam, jer mu je cijela porodica poginula u selu Slatina kod Osijeka kada je 1991. godine počeo rat u Hrvatskoj.

Francisa znaju svi u selu Donje Žeželevo gdje se nastanio nakon što je demobilisan. Živi u objektu koji je ustvari nekadašnja ozidana štala i ne može se nazvati kućom, ali to je njegov dom. Uz pomoć dobrih ljudi uspio je napraviti krov i dimnjak, zatvoriti prozore i postaviti vrata, no kuća je neuvjetna. Kupatilo nije urađeno, podova nema, a sve što ima u životu nalazi se u jednoj maloj sobi. Ekipa portala Klix.ba pronašla je Francisa uz pomoć Općine Hadžići.

"Moj otac je bio ljekar pedijatar, specijalista, a majka je bila ambasadorica. Živjeli smo u selu Slatina kod Osijeka. Osnovnu i srednju školu sam završio u Parizu, a fakultet u SAD-u. Po struci sam inžinjer elektronike specijaliziran za pravljenje satelita. Živio sam s roditeljima, braćom i sestrama te suprugom i dvoje djece kada je počeo rat u Hrvatskoj. JNA je opkolila i napala selo, od 313 ljudi koliko je u njemu živjelo, preživjeli smo ja i jedna petogodišnja djevojčica Mađarka", prisjetio se Francis najtežih trenutaka svog života.

U napadu na ovo selo poginuli su mu roditelji, dvije sestre, dva brata te supruga i dvoje djece. Kada je bježao, čuo je vapaje iz komšijine garaže i provirio je kroz prozor. Vidio je dvojicu vojnika kako siluju petogodišnju djevojčicu i odlučio ju je spasiti.

"Znao sam da njen otac ima lovačku pušku. Ušao sam u kuću, uzeo pušku i dva metka, te ih ubio obojicu. Uzeo sam djevojčicu u naramak i počeo bježati niz potok. Tada nas je vidio jedan vojnik i počeo pucati prema nama. Ranjeni smo oboje, ali nastavio sam pješačiti 25 kilometara do Osijeka gdje me je u bolnici dočekala moja prijateljica koja nas je oboje operisala. Više nisam imao nikoga", prisjetio se sa suzama u očima.

Kada se oporavio odlučio je da će se priključiti hrvatskoj vojsci i prijavio se u komandu u Osijeku. Bio je dobar vojnik koji je bio zadužen za obaranje aviona i helikoptera JNA.

"Oborio sam četiri aviona i dva helikoptera. Dobio sam i medalje, ali to mi nije značilo ništa. Nisam imao novca, nisam imao ništa. Ubrzo je došla obavijest da se stranci više ne mogu boriti u Hrvatskoj. Tada sam krenuo za Bosnu i došao u Hrasnicu gdje sam se priključio Crnim labudovima. S drugom Avdom (Subašić, pukovnik, op.a.) sam obilazio sve terene i ranjen sam ponovo", kazao nam je Francis.

Nakon oporavka 1993. godine dolazi u Hadžiće gdje se priključuje 4. bataljonu ARBiH. Stalno je bio na terenu. Saborci ga pamte kao neustrašivog borca. Demobilisan je u junu 1996. godine.

"Nisam znao gdje da idem jer nisam imao ni gdje, ni kome. Jedna prijateljica odavde mi je rekla da ne brinem, da ona ima jednu kuću u kojoj mogu živjeti. Ovo je nekada bila štala. Dio krova je bio urušen, nije bilo dimnjaka, prozora, niti vrata. Ali ušao sam da imam gdje da se sklonim preko zime. Uz pomoć dobrih ljudi uspio sam napraviti krov, prozore i vrata", kazao je.

Državljanstvo još nije dobio. Ističe da mu tadašnji komandant nije riješio status, a da je svu dokumentaciju predao Uredu za strance. Nema ni zdravstvenog osiguranja niti ikakvih primanja. Više je gladan nego sit.

"Prije sam imao kuću, farmu, životinje od kojih sam živio i zemlju. Uvijek sam imao hranu, ali sada nemam. Najpotrebnija mi je hrana. Doručkujem kafu, ručam čaj i navečer napravim sebi makarone ili rižu na vodi. Drugarica iz Švedske mi pošalje 100 KM godišnje i lijekove. Putem emisije 'Ispuni mi želju' nabavili su mi motornu pilu da mogu rezati drva, ali su mi je ukrali", kaže ponovo sa suzama u očima.

Iako ima malo, Francis odvoji malo hrane i da svojim mačkama koje ga redovno posjećuju i umiljato se vrte oko njegovih nogu i ruku. Posebno ga vole djeca, a kaže da voli i on njih, jer svoje više nema. Ističe kako bi im rado kupio slatkiše za praznike, ali nema od čega.

Francis je skroman čovjek. Nije tražio ni novu kuću, namještaj, niti bilo šta drugo. Samo hranu da ne bude gladan. Dao je život za ovu državu, a ona je zaboravila na njega. Kada smo krenuli kući Francis nas je pozvao da ga posjetimo kada bude lijepo vrijeme, da popijemo kafu i kako kaže, razmijenimo lijepu riječ.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/belgijan ... /151208116
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#2 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by animals »

Gdje su sad Bosanci i borci Armije BIH..
sto ne pomognu..da je za Siriju, bilo bi ih puna kapa :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by insomnia78 »

Meni ovo djeluje totalno izmisljeno
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by spreca »

Ovo bi bilo dobro da provjeri neko od forumasa svu ovu pricu pa da se covjeku pomogne.....nadam se da ce se javiti neko ko pozna ovog covjeka ili je snjim bio u armiji bih
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#6 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by HAVANA »

Rado bi belgijancu pomogao,i oni su meni,ako nije suplja,ko sto puta do sada... :roll:
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#7 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by muha_sa »

nek ovi što su ovo objavili potraže tog pukovnika Avdu Subašica i porazgovaraju. Valjda ih pukovnik primi
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#8 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by HAVANA »

Hase bi mogo znat,pitacemo njega.Tiric je labud bio.
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#9 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by Edin H. »

insomnia78 wrote:Meni ovo djeluje totalno izmisljeno
Meni ovo djeluje da vise da je covjek puko od rata, tesko ce biti saznati sta se konkretno dogodilo.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#10 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by dustaban »

Majka ambasadorica, pravio satelite, oborio 4 aviona, poginula mu sva 10-clana belgijanska familija u hrvatskom selu...
:roll:
:run:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by insomnia78 »

Hrvati nigdje ne spominju masakr nad 300 civila pored Osjeka a morali bi
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#12 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by bingov buraz »

Edin H. wrote:
insomnia78 wrote:Meni ovo djeluje totalno izmisljeno
Meni ovo djeluje da vise da je covjek puko od rata, tesko ce biti saznati sta se konkretno dogodilo.
Vjerovatno,sto ne znaci da mu ne treba pomoci.
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#13 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by Edin H. »

bingov buraz wrote:
Edin H. wrote:
insomnia78 wrote:Meni ovo djeluje totalno izmisljeno
Meni ovo djeluje da vise da je covjek puko od rata, tesko ce biti saznati sta se konkretno dogodilo.
Vjerovatno,sto ne znaci da mu ne treba pomoci.
Da, u pravu si, pa ima li tamo socijalnih radnika?
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#14 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by drunken tiger »

Fascinantno je to kako se gleda na plaćenike u svojoj vojsci i na plaćenike u drugoj vojsci...OK je da je Belgijanac bio u ARBiH, ali nije OK što je Grk bio u vojsci RS-a...
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#15 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by muha_sa »

drunken tiger wrote:Fascinantno je to kako se gleda na plaćenike u svojoj vojsci i na plaćenike u drugoj vojsci...OK je da je Belgijanac bio u ARBiH, ali nije OK što je Grk bio u vojsci RS-a...
jedno je bit u agresorskoj vojsci i vojsci koja je iza sebe ostavila preko 400 masovnih grobnica a sasvim drugo bit u armiji koja je branila napadnutu zemlju
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#16 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by drunken tiger »

muha_sa wrote:
drunken tiger wrote:Fascinantno je to kako se gleda na plaćenike u svojoj vojsci i na plaćenike u drugoj vojsci...OK je da je Belgijanac bio u ARBiH, ali nije OK što je Grk bio u vojsci RS-a...
jedno je bit u agresorskoj vojsci i vojsci koja je iza sebe ostavila preko 400 masovnih grobnica a sasvim drugo bit u armiji koja je branila napadnutu zemlju
:thumbup:
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#17 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by Bobi »

Rat je završen 1995...danas je 2015..piše dole u cosku pored sata :mrgreen:
User avatar
beniciodeltoro
Posts: 534
Joined: 28/10/2015 18:14

#18 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by beniciodeltoro »

drunken tiger wrote:Fascinantno je to kako se gleda na plaćenike u svojoj vojsci i na plaćenike u drugoj vojsci...OK je da je Belgijanac bio u ARBiH, ali nije OK što je Grk bio u vojsci RS-a...
Fascinantno je kako Bošnjaci sami gledaju na to je li Arap ili Sandžaklija ili je li Belgijanac, Francuz itd. odmah se gleda drugim očima :-)
Nema komentara kao kod Sandžaklija "Mrš iz Bosne, rat je se završio prije 20 godina" ali ali on traži samo malo, hranu, kakva patetika hebote :lol:
Kako vi možete znati šta on traži kada niste ni upoznati sa slučajem. Radi se o čovjeku koji ima teške mentalne probleme kao posljedica horora koji je doživjeo u ratu. To je čovjek koji se danas može vratiti u Antwerpen u Belgiji i živjeti solidan život jer država podržava ovakve slučajeve ali taj čovjek odbija da se vrati i dobrovoljno živi u štali jer je slučaj za psihijatriju koji je umislio sebi da se mora živjeti u državi koju je branio pa makar to bilo i u štali.
Njegov slučaj nije baš neka medijska atrakcija u Belgiji tako da država i ne reaguje na ovaj slučaj jer je se "zagubio" među ostalim slučajevima ai po njegovoj biografiji on je više slučaj za državu Hrvatsku nego za državu BiH. Čak Klix pokazuje neprofesionalnost tako što mentalno oboljele da pričaju svoju priču i to objavljuje kao činjenicu npr. rušenje aviona i helikoptera, opis stradanja porodice kao i sateliti je pretjerano.
Ali normalno naš Bošnjo ne vidi potrebe ni da se informiše nego kreće sa standardnim pljuvanjem i standardnim pominjanjem stvari koje nemaju veze sa temom kao Sirija, jedva čekam još da krenu sa Mahmuljinom i koje mu je boje fasada od kuće :D
Čuj i onog "gdje su sada pripadnici Armije, da je za Siriju..." hajd ti što voliš druge opominjati što ne sjedneš i napišeš pismo na francuskom i pokreneš da se ovaj čovjek vrati u Belgiju i pruži mu se profesionalna pomoć umjesto da pametuješ na temi gdje očito nisi upoznat sa ovim slučajem.
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#19 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by Edin H. »

beniciodeltoro wrote:
drunken tiger wrote:Fascinantno je to kako se gleda na plaćenike u svojoj vojsci i na plaćenike u drugoj vojsci...OK je da je Belgijanac bio u ARBiH, ali nije OK što je Grk bio u vojsci RS-a...
Fascinantno je kako Bošnjaci sami gledaju na to je li Arap ili Sandžaklija ili je li Belgijanac, Francuz itd. odmah se gleda drugim očima :-)
Nema komentara kao kod Sandžaklija "Mrš iz Bosne, rat je se završio prije 20 godina" ali ali on traži samo malo, hranu, kakva patetika hebote :lol:
Kako vi možete znati šta on traži kada niste ni upoznati sa slučajem. Radi se o čovjeku koji ima teške mentalne probleme kao posljedica horora koji je doživjeo u ratu. To je čovjek koji se danas može vratiti u Antwerpen u Belgiji i živjeti solidan život jer država podržava ovakve slučajeve ali taj čovjek odbija da se vrati i dobrovoljno živi u štali jer je slučaj za psihijatriju koji je umislio sebi da se mora živjeti u državi koju je branio pa makar to bilo i u štali.
Njegov slučaj nije baš neka medijska atrakcija u Belgiji tako da država i ne reaguje na ovaj slučaj jer je se "zagubio" među ostalim slučajevima ai po njegovoj biografiji on je više slučaj za državu Hrvatsku nego za državu BiH. Čak Klix pokazuje neprofesionalnost tako što mentalno oboljele da pričaju svoju priču i to objavljuje kao činjenicu npr. rušenje aviona i helikoptera, opis stradanja porodice kao i sateliti je pretjerano.
Ali normalno naš Bošnjo ne vidi potrebe ni da se informiše nego kreće sa standardnim pljuvanjem i standardnim pominjanjem stvari koje nemaju veze sa temom kao Sirija, jedva čekam još da krenu sa Mahmuljinom i koje mu je boje fasada od kuće :D
Čuj i onog "gdje su sada pripadnici Armije, da je za Siriju..." hajd ti što voliš druge opominjati što ne sjedneš i napišeš pismo na francuskom i pokreneš da se ovaj čovjek vrati u Belgiju i pruži mu se profesionalna pomoć umjesto da pametuješ na temi gdje očito nisi upoznat sa ovim slučajem.
Dobro si ti ovo sve srocio, osim jednog detalja - ne znam za Belgiju, ali znam za Britaniju da ukoliko ne boravis u zemlji duze vrijeme, po povratku odredjeno vrijeme nemas pravo na zdravstvenu, socijalnu, niti bilo kakvu drugu pomoc, bez obzira na drzavljanstvo, dok ponovo ne steknes status residenta.

U svakom slucaju trebalo bi kontaktirati belgijsku ambasadu i raspitati se.
User avatar
beniciodeltoro
Posts: 534
Joined: 28/10/2015 18:14

#20 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by beniciodeltoro »

Taj je čovjek čak bio (sjećam se dobro) prije 10-15 godina na BHT ili FTV Televiziji gdje je ispričao tu priču koja je danas objavljena. Tražio sam na YouTube ali je nisam našao ali je bio 100% na TV sa istim slučajem. Tada je govorio da ne želi da se vrati nazad i da želi živjeti u zemlji koju je branio i da mu je lijepo jer ima dobre komšije oko sebe koje mu uvijek pomognu.
Teško je to primjetiti kada se samo čita članak ali ko je gledao tog čovjeka kako priča i kako se ponaša jasno mu je da taj čovjek ima ozbiljnih mentalnih problema i da odbija bolji život jer je umislio da ovako mora biti jer je se borio za to.
Njemu ne trebaju samo donacije i protesti ispred kuže Izetbegovićevih i ostalih nego njemu treba profesionalna pomoć i obraćanje Belgiji, to je pravo rješenje.

@Edin
Znam da je tada govorio da može ali se ne želi vratiti nazad, to je bilo otprilike 8-10 godina poslije rata, ako već tada, 10 godina poslije rata, njegova prava u svojoj državi nisu zastarjela nisu sigurno ni danas.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#21 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by Walther »

drunken tiger wrote:Fascinantno je to kako se gleda na plaćenike u svojoj vojsci i na plaćenike u drugoj vojsci...OK je da je Belgijanac bio u ARBiH, ali nije OK što je Grk bio u vojsci RS-a...
ono kad neko porediti legitimnu vojsku drzave i teroriste....
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#22 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by Walther »

beniciodeltoro wrote:Taj je čovjek čak bio (sjećam se dobro) prije 10-15 godina na BHT ili FTV Televiziji gdje je ispričao tu priču koja je danas objavljena. Tražio sam na YouTube ali je nisam našao ali je bio 100% na TV sa istim slučajem. Tada je govorio da ne želi da se vrati nazad i da želi živjeti u zemlji koju je branio i da mu je lijepo jer ima dobre komšije oko sebe koje mu uvijek pomognu.
Teško je to primjetiti kada se samo čita članak ali ko je gledao tog čovjeka kako priča i kako se ponaša jasno mu je da taj čovjek ima ozbiljnih mentalnih problema i da odbija bolji život jer je umislio da ovako mora biti jer je se borio za to.
Njemu ne trebaju samo donacije i protesti ispred kuže Izetbegovićevih i ostalih nego njemu treba profesionalna pomoć i obraćanje Belgiji, to je pravo rješenje.

@Edin
Znam da je tada govorio da može ali se ne želi vratiti nazad, to je bilo otprilike 8-10 godina poslije rata, ako već tada, 10 godina poslije rata, njegova prava u svojoj državi nisu zastarjela nisu sigurno ni danas.
bio je na Hayatu prije 10tak godina, tad je trazio (dobio) pilu za drva...

Image
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#23 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by salik79 »

Edin H. wrote:
beniciodeltoro wrote:
drunken tiger wrote:Fascinantno je to kako se gleda na plaćenike u svojoj vojsci i na plaćenike u drugoj vojsci...OK je da je Belgijanac bio u ARBiH, ali nije OK što je Grk bio u vojsci RS-a...
Fascinantno je kako Bošnjaci sami gledaju na to je li Arap ili Sandžaklija ili je li Belgijanac, Francuz itd. odmah se gleda drugim očima :-)
Nema komentara kao kod Sandžaklija "Mrš iz Bosne, rat je se završio prije 20 godina" ali ali on traži samo malo, hranu, kakva patetika hebote :lol:
Kako vi možete znati šta on traži kada niste ni upoznati sa slučajem. Radi se o čovjeku koji ima teške mentalne probleme kao posljedica horora koji je doživjeo u ratu. To je čovjek koji se danas može vratiti u Antwerpen u Belgiji i živjeti solidan život jer država podržava ovakve slučajeve ali taj čovjek odbija da se vrati i dobrovoljno živi u štali jer je slučaj za psihijatriju koji je umislio sebi da se mora živjeti u državi koju je branio pa makar to bilo i u štali.
Njegov slučaj nije baš neka medijska atrakcija u Belgiji tako da država i ne reaguje na ovaj slučaj jer je se "zagubio" među ostalim slučajevima ai po njegovoj biografiji on je više slučaj za državu Hrvatsku nego za državu BiH. Čak Klix pokazuje neprofesionalnost tako što mentalno oboljele da pričaju svoju priču i to objavljuje kao činjenicu npr. rušenje aviona i helikoptera, opis stradanja porodice kao i sateliti je pretjerano.
Ali normalno naš Bošnjo ne vidi potrebe ni da se informiše nego kreće sa standardnim pljuvanjem i standardnim pominjanjem stvari koje nemaju veze sa temom kao Sirija, jedva čekam još da krenu sa Mahmuljinom i koje mu je boje fasada od kuće :D
Čuj i onog "gdje su sada pripadnici Armije, da je za Siriju..." hajd ti što voliš druge opominjati što ne sjedneš i napišeš pismo na francuskom i pokreneš da se ovaj čovjek vrati u Belgiju i pruži mu se profesionalna pomoć umjesto da pametuješ na temi gdje očito nisi upoznat sa ovim slučajem.
Dobro si ti ovo sve srocio, osim jednog detalja - ne znam za Belgiju, ali znam za Britaniju da ukoliko ne boravis u zemlji duze vrijeme, po povratku odredjeno vrijeme nemas pravo na zdravstvenu, socijalnu, niti bilo kakvu drugu pomoc, bez obzira na drzavljanstvo, dok ponovo ne steknes status residenta.

U svakom slucaju trebalo bi kontaktirati belgijsku ambasadu i raspitati se.
Kao psihicki bolesnik bi morao imati sva prava na skrb u Belgiji. Bez obzira na period odsustva.
User avatar
sinuhe
Posts: 11443
Joined: 03/06/2011 11:33

#24 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by sinuhe »

Ah mozda nije do belgijskih ljekara vec do pandura.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#25 Re: Belgijanac koji se u ratu borio za BiH danas živi u siromaštvu zaboravljen od svih

Post by Rampage »

Moja malenkost poznaje lično čovjeka.

Bio je jedan od najboljih boraca Armije RBiH na području doline rijeke Lepenica i Tarčina, odnosno na ratištima oko Hadžića. To vam može potvrditi svaki mještanin ili borac koji je tu bio u ratu, svi znaju za "Franca". Mještani danas povremeno organizuju akcije prikupljanja pomoći, ali sve je to tanko....

Da, činjenica je da je čovjek "odlijepio" (a ko i ne bi, pogledajte samo u kakvim uslovima živi) i da se uglavnom malo zna o njegovom pravom porijeklu...
Post Reply