Belaj u tramvaju - mladić zboden

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#401

Post by atko »

Orbini wrote:Kako su svi hrabri kada su u pitanju sitne ribe, par glupih mladica sto su ugasili jedan zivot i shebali svoj.

Sto ne bi ovoliko poziva na linc i trazenja podataka ubica kada su bile u pitanju krupne ribe poput Gasija, Cela,....


Hocete sigurnije ulice,.. - pa izvolite emotivno i javno prosvjedujte protiv silne mafije. Lako je biti hrabri i odlucni pravednik kada su u pitanju tri balavca kakvih ima na svakom cosku.
Dobro poznati Orbini, sa svojim stavom "vazno je samo da sam ja mimo svijeta"

Kriminal jest tumor svakog drusta, ali paljenje starica, ubijanje djece nozevima po tramvaju itd itd gore od svakog kriminala... kriminalci imaju motive, pravila, a ovo je beuzmlje i svirepost bez definicije !
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#402

Post by zlatiborka »

obuca wrote:printam. ima li jos neko ko je sutra s nama da printa
Printam tekst sa slikama. Kasnije cu kopirati kad momak na kopir aparatu se vrati sa dorucka.

Koliko treba primjeraka?
User avatar
lejlasa
Posts: 1316
Joined: 24/06/2005 11:53
Location: sarajevo

#403

Post by lejlasa »

U povodu ubojstva učenika Katoličkog školskog centra "Sv. Josip" u Sarajevu Denisa Mrnjavca, kojeg su 5. veljače u tramvaju u Sarajevu ničim izazvani pretukli i izboli nožem trojica mladića, nadbiskup vrhbosanski, kardinal Vinko Puljić uputio je izraze sućuti njegovoj majci Ani, direktoru, djelatnicima i učenicima Katoličkog školskog centra.

"Veoma me potresla teška i tužna vijest o ubojstvu učenika Denisa Mrnjavca u sarajevskom tramvaju. Stojim zajedno s vama s bolju u srcu i vjerom u duši pred ovim činom. U prvom redu vama ožalošćenima izražavam svoju blizinu i solidarnost, te najiskrenije izraze kršćanske sućuti. Dušu pokojnog Denisa preporučujemo dobrom i milosrdnom Bogu da je primi u vječni zagrljaj svoje božanske ljubavi.

Vas sve ožalošćene neka božja ljubav tješi onom utjehom koja daje snagu premostiti tajnu zla i vjerovati u pobjedu dobra. Naša nada izvire iz Uskrslog Krista koji daje jamstvo u uskrsnuće mrtvih i život vječni", napisao je kardinal Puljić, koji je i osobno htio poći na ispraćaj zemnih ostataka pokojnog Denisa.

Kardinal Puljić je pozvao sve ljude dobre volje da se ujedine snagom duha i vjere u borbi protiv zla kako bi izgrađivali kulturu života i doprinijeli izgradnji društva u kojem će vladati stabilnost i sigurnost za svakog građanina, te vladavina zakona i pravde protiv svakog zla i onih koji zlo čine.

"Ujedinimo se u molitvi i svim društvenim zakonitim sredstvima za bolju budućnost", napisao je u pismu sućuti kardinal Puljić kojeg će, zbog spriječenosti, na sahrani zastupati njegov osobni izaslanik preč. Ante Meštrović, kanonik i arhiđakon. (Fena)
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#404

Post by obuca »

LoB@ wrote:evo ja kontam s rajom da zakupimo onaj europlakat,veliki onaj, na sedam dana i da stavimo ove slike i njihova imena i prezimena,kao i imena roditelja,to kosta oko 50KM...
ne znam samo s pravne tacke gledista mozeli nam ko to zabraniti il nest...?
e toooooooooooo
User avatar
LoB@
Posts: 26
Joined: 02/09/2007 17:05
Location: Sarajevo,Centar

#405

Post by LoB@ »

ako ko sazna imena roditeljaa nek javii...
da sve to ukomponujem zajedno sa slikama...
ado-pasha
Posts: 78
Joined: 04/02/2008 11:34

#406

Post by ado-pasha »

Svidja mi se ideja sa plakatom, svakako, u potpunosti podrzavam, cak i one male A4 papire isprintati sa slikom i imenima i info, pa polijepiti po zgradama, drvecima, parkovima, posebno u TRAMVAJIMA I TROLAMA I OSTALIM GRADSKIM PREVOZNIM SREDSTVIMA.

Vidim krenulo je i preko mailova, lanci, nek se salje, takodjer predlazem da ove drzavne i gradske i regionalne televizije obavijestite mailovima, npr. Senadu Hadzifejsovicu sa Hayata poslati mail i slike i sve, nista posebno, vbec samo da se snimi sta se radi da se nesto poduzme, ... Do email - adresa nije problem doci.

Roditeljima djece obavezno poslati sliku.

Ovo zvuci mozda grozno, al nije ni mrva blizu cinjenici da ce momak danas biti sahranjen. :sad:
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#407

Post by Troll_Happens »

Ako je ovo istina onda je stvarno zalosno u kakvom je stanju grad i odnos tj nacionalna netrpeljivost prema drugim narodima....u ovom slucaju hrvatima/katolicima/:x :x :x
http://www.pincom.info/bih/opsirnije.asp?ID=54278
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#408

Post by BHG »

ovi primitivci iz pincoma voli sve okrenut na nacionalizam vise neg hljeba se najest. mrs mater vam jebem! ovakvu tragediju koristite za svoje bolesnu bolesnu fasisticku propagandu isti ste ko i ova trojica govnara


a ostali dobri ljudi, vidimo se sutra u 1....
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#409

Post by obuca »

vidimo se sutra. naravno da pincom voli kenjat zato se i ne razlikuje od ova 3 govnara :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#410

Post by mIRCerka »

obuca wrote:
LoB@ wrote:evo ja kontam s rajom da zakupimo onaj europlakat,veliki onaj, na sedam dana i da stavimo ove slike i njihova imena i prezimena,kao i imena roditelja,to kosta oko 50KM...
ne znam samo s pravne tacke gledista mozeli nam ko to zabraniti il nest...?
e toooooooooooo
moze, jedan je maloljetnik i to je protuzakonito...
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#411

Post by Kukuruz_Barbe-q »

Jedan001 wrote:Ako je ovo istina onda je stvarno zalosno u kakvom je stanju grad i odnos tj nacionalna netrpeljivost prema drugim narodima....u ovom slucaju hrvatima/katolicima/:x :x :x
http://www.pincom.info/bih/opsirnije.asp?ID=54278
zna se o pincomu i kako oni sve okrenu na kartu nacionalizma.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#412

Post by shuriken »

zna se za pincom ali nije ni los clanak
koji je to nas medij objavio kronologiju desavanja

mozete googlat, napada na ucenike i na samu zgradu je bilo uvijek
a na zgradu puno vise nego na druge zgrade pa se to ne moze pripisat uobicajenom vandalizmu

jesu li nasi objavili o toj sutkinji Miladu sto pusta prijestupnike na slobodu?
mozda jesu nisam stiago puno citat ovih dana
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#413

Post by Neelix »

sto me iznervirase na novoj maloprije :x

"tri bosnjaka ubila maloljetnog hrvata" :x
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#414

Post by Lincoln-Burrows »

Meni kao Hrvatu je teško i čitati ovo pa i neke komentare, a koliko god se neki okomljuju na Picom ipak on govori (znači ne šuti). Strah ne osjećam, ali tuga
me obuze. Ne valja ovako, da se ovo dogodilo u Hrvatskoj kakvi bi bili komentari ovdje mogu mislit.
Svaka čast većini, što osuđuju vandalizam,
ali nije dobro, nije ljudi dobro što se ovo dešava
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#415

Post by klixober »

Pincom,Avaz..smece :x
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#416

Post by cyprus »

Joj, de svega vam kanite se priče o pincomu na ovoj temi :x .
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#417

Post by Neelix »

komeba wrote:Pincom,Avaz..smece :x
eto nek si ti nasao nacin da uvalis i avaz na ovakvu temu. pogledaj se u ogledalo ako vec smete trazis :x
User avatar
botanicar
Posts: 224
Joined: 22/01/2008 21:23

#418

Post by botanicar »

dabogda im jos gore bilo nego ovom malom....sramota uzas boziji!!!!!!!!!!!!
FUUUJJJJJJJ!!!
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#419

Post by fixer »

Neelix wrote:
komeba wrote:Pincom,Avaz..smece :x
eto nek si ti nasao nacin da uvalis i avaz na ovakvu temu. pogledaj se u ogledalo ako vec smete trazis :x
ako je pincom sranje , a jeste onda je i avaz. ne smijemo ovu temu pretvoriti u tu raspravu al kad primjetis tudja govna, pronadji isto takve u svom toru
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#420

Post by Neelix »

ako smo vec na temi o pokojnom Denisu, i pincom proglasili smecem zbog pisanja o njegovoj smrti, zasto tu trpati i avaz ili glas srpske ili svet ili radio stari grad ili bilo koji drugi medij :? :? :? :? jesul oni nesto objavili o tome, sto nisu trebali? ako jesu, onda povlacim rijec, ako nisu, ne seri bogati.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#421

Post by fixer »

Neelix wrote:ako smo vec na temi o pokojnom Denisu, i pincom proglasili smecem zbog pisanja o njegovoj smrti, zasto tu trpati i avaz ili glas srpske ili svet ili radio stari grad ili bilo koji drugi medij :? :? :? :? jesul oni nesto objavili o tome, sto nisu trebali? ako jesu, onda povlacim rijec, ako nisu, ne seri bogati.
a sta je pincom to objavio a da nije trebao?
pincom je inache sranje. veliko. glupo je da sad u ovom svemu oni pokusavaju od svega napraviti slucaj na nacionalnoj osnovi. al istina stoji da nekim ljudima smeta ksc. dokaz tome je par auta koji su jucer prosli i dobacivali neke stvari kad je najmanje primjerno bilo. ja kao bivshi ucenik mogu da kazem da sam jednom i ja bio uhvacen kao dijete od par budala samo jer sam izashao iz te zgrade. pincom je napisao istinu sto se tice toga da su neki ucenici napadani. al kazem pogrijesno vrijeme. denis nije umro jer je bio druge vjere, nacionalnosti.
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#422

Post by skojotovski »

mIRCerka wrote:
obuca wrote:
LoB@ wrote:evo ja kontam s rajom da zakupimo onaj europlakat,veliki onaj, na sedam dana i da stavimo ove slike i njihova imena i prezimena,kao i imena roditelja,to kosta oko 50KM...
ne znam samo s pravne tacke gledista mozeli nam ko to zabraniti il nest...?
e toooooooooooo
moze, jedan je maloljetnik i to je protuzakonito...
ali je "stariji maloljetnik"
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#423

Post by stochar »

fixer wrote:
Neelix wrote:ako smo vec na temi o pokojnom Denisu, i pincom proglasili smecem zbog pisanja o njegovoj smrti, zasto tu trpati i avaz ili glas srpske ili svet ili radio stari grad ili bilo koji drugi medij :? :? :? :? jesul oni nesto objavili o tome, sto nisu trebali? ako jesu, onda povlacim rijec, ako nisu, ne seri bogati.
a sta je pincom to objavio a da nije trebao?
pincom je inache sranje. veliko. glupo je da sad u ovom svemu oni pokusavaju od svega napraviti slucaj na nacionalnoj osnovi. al istina stoji da nekim ljudima smeta ksc. dokaz tome je par auta koji su jucer prosli i dobacivali neke stvari kad je najmanje primjerno bilo. ja kao bivshi ucenik mogu da kazem da sam jednom i ja bio uhvacen kao dijete od par budala samo jer sam izashao iz te zgrade. pincom je napisao istinu sto se tice toga da su neki ucenici napadani. al kazem pogrijesno vrijeme. denis nije umro jer je bio druge vjere, nacionalnosti.
naravno da im debila koji ce te napasti jer ideš u KŠCm ili što imaš dugu kosu, ili što nosiš ziherice... samo traže razlog.

trebali su oni iz Pincoma pitati direktora Mašinske škole koliko tamo bude napada na učenike, i to sedmično. rokaju se k'o na filmu, i niko te ne pita kako se zoveš...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#424

Post by StupskaBitanga »

ja znam da se Dadina mama zove Alma
svi je znaju na baščaršiji
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#425

Post by fixer »

stochar wrote:
fixer wrote:
Neelix wrote:ako smo vec na temi o pokojnom Denisu, i pincom proglasili smecem zbog pisanja o njegovoj smrti, zasto tu trpati i avaz ili glas srpske ili svet ili radio stari grad ili bilo koji drugi medij :? :? :? :? jesul oni nesto objavili o tome, sto nisu trebali? ako jesu, onda povlacim rijec, ako nisu, ne seri bogati.
a sta je pincom to objavio a da nije trebao?
pincom je inache sranje. veliko. glupo je da sad u ovom svemu oni pokusavaju od svega napraviti slucaj na nacionalnoj osnovi. al istina stoji da nekim ljudima smeta ksc. dokaz tome je par auta koji su jucer prosli i dobacivali neke stvari kad je najmanje primjerno bilo. ja kao bivshi ucenik mogu da kazem da sam jednom i ja bio uhvacen kao dijete od par budala samo jer sam izashao iz te zgrade. pincom je napisao istinu sto se tice toga da su neki ucenici napadani. al kazem pogrijesno vrijeme. denis nije umro jer je bio druge vjere, nacionalnosti.
naravno da im debila koji ce te napasti jer ideš u KŠCm ili što imaš dugu kosu, ili što nosiš ziherice... samo traže razlog.

trebali su oni iz Pincoma pitati direktora Mašinske škole koliko tamo bude napada na učenike, i to sedmično. rokaju se k'o na filmu, i niko te ne pita kako se zoveš...
onda znaci da u stocu ono sto se desi u skoli ne bi trebalo biti popraceno u medijima na taj nacin jer ipak budala ima koji ce te napasti zbog milion razloga. dvostruki standardi. :roll:
Locked