Belaj u tramvaju - mladić zboden

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#226

Post by lady midnight »

de ljudi, molim vas... mozhe li ikako bez politiziranja i "nacionalnih" pricha i pricha o "doshljacima"... iz poshtovanja prema mladicu, iz poshtovanja prema njegovoj majci i prijateljima, i onome shto oni osjecaju u ovom trenutku...

ova smrt je toliko uzhasna da chovjek naprosto zanijemi...:(:(

neka mu je laka zemlja :(
User avatar
hrusta
Posts: 485
Joined: 24/11/2006 15:01
Location: Per ardua ad astra....

#227

Post by hrusta »

toj bagri treba ubiti boga u njima, ufatio se mangup kurchiti sa nozem u tramvaju i ubi malca na pravdi boga. sila na silu, to se jedino tako moze rijesiti. treba mu metak spucati u koljeno, pa ce sepati do kraja zivota i sjeti ce se svaki dan sto je to fasovo. mater im seljacku..njih trojica na njega, i seljacina nosi noz sa sobobom. jooooj nam drzave, nigdje policije, krkani spavaju u autu ili se sile na ljudima zbog sitnica, eto niste upalili svjetla, usli ste u zabranu ovo ono, a lopovluk i kriminal na ulici nikad veci. neka treba ovo nama, glasali smo za glavonje koje se vozaju u drzavnim autima a mi po tramvajima smo napadani a njih boli neka stvar. :x
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#228

Post by valterbranisarajevo »

Postoje, znači tri solucije.

1. Otići pred školu i zapaliti svijeću ili donijeti cvijeće.

2. Skupiti se u određeno vrijeme na nekom mjestu i uraditi isto (tada bi se u isto vrijeme na jednom mjestu okupilo mnogo ljudi)..

3. Za one koji ne mogu drugačije - otvoriti temu na forumu u određeno vrijeme..

U stvari mogu se realizovati sva tri prijedloga.

Evo ovako za 3. prijedlog..

Ako se slažete, neovisno od prva dva prijedloga, ja ću večeras u 23:00 otvoriti novu temu na podforumu Sarajevo. Možemo je nazvati "Za Denisa".

Svi koji su u prilici neka se pojave između 23:00 - 00:00 i neka se samo prijave na toj temi.

Ako se vas makar 5 složi sa ovim mojim prijedlogom ja ću to učiniti...
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#229

Post by obuca »

ja se slazem :(
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#230

Post by shuriken »

valterbranisarajevo wrote:Postoje, znaèi tri solucije.

1. Otiæi pred ¹kolu i zapaliti svijeæu ili donijeti cvijeæe.

2. Skupiti se u odreðeno vrijeme na nekom mjestu i uraditi isto (tada bi se u isto vrijeme na jednom mjestu okupilo mnogo ljudi)..

3. Za one koji ne mogu drugaèije - otvoriti temu na forumu u odreðeno vrijeme..

U stvari mogu se realizovati sva tri prijedloga.

Evo ovako za 3. prijedlog..

Ako se sla¾ete, neovisno od prva dva prijedloga, ja æu veèeras u 23:00 otvoriti novu temu na podforumu Sarajevo. Mo¾emo je nazvati "Za Denisa".

Svi koji su u prilici neka se pojave izmeðu 23:00 - 00:00 i neka se samo prijave na toj temi.

Ako se vas makar 5 slo¾i sa ovim mojim prijedlogom ja æu to uèiniti...
1. i 2. treba objediniti, da se nadje nas puno pred skolom u isto vrijeme i zapali svijeæe i donese cvijeæe

3. super za ljude van Sarajeva
gradjani svijeta
Posts: 180
Joined: 23/01/2007 07:31

#231

Post by gradjani svijeta »

Topla voda wrote:sta covjek da napise?
ne znam kako ce Denisova mama Ana zivjeti bez njega.
nek joj je Bog na pomoci.

ne osudjujem nikog u tom tramvaju ,zato sto nije pritekao u pomoc,vjerovatno u tom metezu nisu ni skontali da je borba za zivot u pitanju.
vjerujem da bi se neko umijesao da su ljudi znali da ce ovako zavrsiti.
mnogo puta se to samo zavrsi tucom i zaboravi do jutra.

ono sto ne mogu shvatiti je svirepost tog mladica.

kako stvari stoje,jedan od tih momaka nije ga udarao.
drugi ga je izudarao bokserom.

i onda se tu pojavljuje treci,najmladji, koji ga na kraju izudaranog,ubada nozem,na nacin da je nakon uboda okrenuo noz i razderao mu arteriju i izazvao ogromno krvarenje.
nisam nesto vican medicini,i mozda sam u necemu pogrijesio,al vjerujem da bi mozda ostao ziv..da je samo uboden..al ocito je da je taj "maloljetnik",zelio da mu razdere utrobu i da ga usmrti.
otkud ,zaboga ta svirepost?
otkud paljenje starice?
otkud vracanje na mjesto zlocina i pet puta gazenje tamicem covjeka za 50km?
Taj koji je ubo nozem pa onda okrenuo noz, vrlo dobro zna da je to ubod koji najcesce dovodi do smrtnog krvarenja. To je klasican ubilacki zahvat sto znaci da ga je neko dobro poducio i/ili da mu to nije prvo put. Strasno, uzasno, jezivo. I, moram reci, tipican nacin napada na seoskim sijelima i dernecima - to dobro znaju doktori iz hitne i sa hirurgijw - uvijek donose ljude sa takvim povredama nakon kojekakvih vasara kad se napiju pa onda prazne frustracije na kome stignu.
Uzas...
gradjani svijeta
Posts: 180
Joined: 23/01/2007 07:31

#232

Post by gradjani svijeta »

shuriken wrote:
valterbranisarajevo wrote:Postoje, znači tri solucije.

1. Otići pred školu i zapaliti svijeću ili donijeti cvijeće.

2. Skupiti se u određeno vrijeme na nekom mjestu i uraditi isto (tada bi se u isto vrijeme na jednom mjestu okupilo mnogo ljudi)..

3. Za one koji ne mogu drugačije - otvoriti temu na forumu u određeno vrijeme..

U stvari mogu se realizovati sva tri prijedloga.

Evo ovako za 3. prijedlog..

Ako se slažete, neovisno od prva dva prijedloga, ja ću večeras u 23:00 otvoriti novu temu na podforumu Sarajevo. Možemo je nazvati "Za Denisa".

Svi koji su u prilici neka se pojave između 23:00 - 00:00 i neka se samo prijave na toj temi.

Ako se vas makar 5 složi sa ovim mojim prijedlogom ja ću to učiniti...
1. i 2. treba objediniti, da se nadje nas puno pred skolom u isto vrijeme i zapali svijeće i donese cvijeće

3. super za ljude van Sarajeva
slazem se
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#233

Post by anakadabra »

I ja :(
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#234

Post by shuriken »

u koliko sati, do kada radite?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#235

Post by mIRCerka »

shuriken wrote:u koliko sati, do kada radite?
Ja radim do 5...gore mogu bit u 5 i 30....
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#236

Post by skojotovski »

shuriken wrote:
valterbranisarajevo wrote:Postoje, znači tri solucije.

1. Otići pred školu i zapaliti svijeću ili donijeti cvijeće.

2. Skupiti se u određeno vrijeme na nekom mjestu i uraditi isto (tada bi se u isto vrijeme na jednom mjestu okupilo mnogo ljudi)..

3. Za one koji ne mogu drugačije - otvoriti temu na forumu u određeno vrijeme..

U stvari mogu se realizovati sva tri prijedloga.

Evo ovako za 3. prijedlog..

Ako se slažete, neovisno od prva dva prijedloga, ja ću večeras u 23:00 otvoriti novu temu na podforumu Sarajevo. Možemo je nazvati "Za Denisa".

Svi koji su u prilici neka se pojave između 23:00 - 00:00 i neka se samo prijave na toj temi.

Ako se vas makar 5 složi sa ovim mojim prijedlogom ja ću to učiniti...
1. i 2. treba objediniti, da se nadje nas puno pred skolom u isto vrijeme i zapali svijeće i donese cvijeće

3. super za ljude van Sarajeva
slazem se!

p.s. da ne mislis da te mrzim :D
User avatar
rimac
Posts: 439
Joined: 22/09/2004 11:09

#237 oglasio se Grad

Post by rimac »

Gradonačelnica i njeni zamjenici oštro osudili ubistvo 17-godišnjaka
Sarajevo, 7.2.2008


Gradonačelnica Sarajeva Semiha Borovac i njeni zamjenici Josip Jurišić i Predrag Mitrović najoštrije osuđuju gnusan zločin koji se desio u utorak navečer u Sarajevu kada su trojica mladića u tramvaju pretukli i nožem izboli srednjoškolca Denisa Mrnjavca iz Sarajeva, a koji je jučer od zadobijenih povreda preminuo u Kliničkom centru Koševo.


Gradonačelnica i njeni zamjenici upućuju javnu sućut porodici ubijenog mladića i Katoličkom školskom i svim njegovim učenicima. Također očekuju od pravosudnih organa da pravovremeno u skladu sa zakonom kazne počinioce ovog zločina.

Čelnici Grada Sarajeva zatečeni su činjenicom da niko od prisutnih u tramvaju nije priskočio u pomoć i spriječio ovaj gnusni zločin.

Čelnici Grada očekuju od svih nadležnih institucija i ustanova u gradu i državi da poduzmu hitne mjere na suzbijanju maloljetničke delikvencije koja je u stalnom porastu.

Izvor: Gradska uprava
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#238

Post by mIRCerka »

ma nek su se oni zgrozili/....
http://www.sarajevo-x.com/clanak/080206105
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#239

Post by lady midnight »

valterbranisarajevo wrote: Evo ovako za 3. prijedlog..

Ako se slažete, neovisno od prva dva prijedloga, ja ću večeras u 23:00 otvoriti novu temu na podforumu Sarajevo. Možemo je nazvati "Za Denisa".

Svi koji su u prilici neka se pojave između 23:00 - 00:00 i neka se samo prijave na toj temi.

Ako se vas makar 5 složi sa ovim mojim prijedlogom ja ću to učiniti...
slazhem se, red je da se barem nekako izrazi sucut...
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#240

Post by shuriken »

U 5 i 30 ko god moze nek dodje, javite raji mailovima i fejsbucima i majspejsima itd
AANNAA
Posts: 24
Joined: 28/01/2008 00:00

#241

Post by AANNAA »

valterbranisarajevo wrote:Postoje, znači tri solucije.

1. Otići pred školu i zapaliti svijeću ili donijeti cvijeće.

2. Skupiti se u određeno vrijeme na nekom mjestu i uraditi isto (tada bi se u isto vrijeme na jednom mjestu okupilo mnogo ljudi)..

3. Za one koji ne mogu drugačije - otvoriti temu na forumu u određeno vrijeme..

U stvari mogu se realizovati sva tri prijedloga.

Evo ovako za 3. prijedlog..
Sazem se...
Ako se slažete, neovisno od prva dva prijedloga, ja ću večeras u 23:00 otvoriti novu temu na podforumu Sarajevo. Možemo je nazvati "Za Denisa".

Svi koji su u prilici neka se pojave između 23:00 - 00:00 i neka se samo prijave na toj temi.

Ako se vas makar 5 složi sa ovim mojim prijedlogom ja ću to učiniti...
Fordas
Posts: 1430
Joined: 30/01/2008 13:17
Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?

#242

Post by Fordas »

mIRCerka wrote:ma nek su se oni zgrozili/....
http://www.sarajevo-x.com/clanak/080206105
:lol: :lol: :lol: :lol:
Cuj njihovo prisustvo na javnim mjestima. pa sta su radili sve ove godine? ko da se tek prekljucer dogodila prva tragedija u tramvaju, autobusu... Pored njim ce ovaj narod pokrepat :x
Nihad_27
Posts: 265
Joined: 20/09/2007 07:00

#243

Post by Nihad_27 »

Ne shvatam ove koji pljuju po ljudima u tramvaju. Kako odmah znati sta se desava i ko je kriv u tuci? Mislim sjedis u tramvaju i odjednom cujes galamu, okrenes se i vids naguravanje i tucu i sad tu treba "reagovati" u par sekundi?

Mislim budite realni.

Ja sam prisustvovao slicnoj sceni prije par godina u kaficu gdje je zboden mladic par metara od mene. "Osjetis" naguravanje, galamu, tucu i samo sam odjednom vidio momka kako je pao na pod. Dok shvatis sta je bilo ubica je bio vec vani... mada ga je policija vec sutra uhapsila. Ko bi se mjesao u neku tucu dok ne zna o cemu se radi?


A prije dvije godine kad sam bio u Sarajevu vozio sam se tramvajem prema Ilidzi. Bio sam kupio par knjiga u knjizari Svjetlost i njih sam listao a iza mene je sjedio stariji covjek ali krupne tjelesne grade. Odjednom sam cuo neku galamu... okrenem se kad ovaj sto je sjedio iza mene uhavatio nekog cigana za gusu i i dere se "vracaj sto si ukr'o"... Jos jedan covjek 35-40 god je stajo uz ovog covjeka i prijetio ciganu. 2 sekunde kasnije dolaze i dvije ciganke s kraja tramvaja i pocinju da skice.

Trebalo je 10-tek sekundi da shvatim kako je ovaj cigan "zavukao" ruku u dzep ovog starca a ovaj to osjetio... Sve u svemu diglo nas se 5-6 u tramvaju cigo je dobio nogu u bubrege i izletio naglavacke iz tramvaja. Bilo je to u augustu 2006.

To su bila moja dva iskustva gdje se u jednom nisam ni pokusao u umjijesati a drugom da.

Sve u svemu ogromna tragedija.
JKG
Posts: 172
Joined: 08/08/2007 10:03
Location: Sarajevo

#244 Re: oglasio se Grad

Post by JKG »

rimac wrote:Gradonačelnica i njeni zamjenici oštro osudili ubistvo 17-godišnjaka
Sarajevo, 7.2.2008


Gradonačelnica Sarajeva Semiha Borovac i njeni zamjenici Josip Jurišić i Predrag Mitrović najoštrije osuđuju gnusan zločin koji se desio u utorak navečer u Sarajevu kada su trojica mladića u tramvaju pretukli i nožem izboli srednjoškolca Denisa Mrnjavca iz Sarajeva, a koji je jučer od zadobijenih povreda preminuo u Kliničkom centru Koševo.


Gradonačelnica i njeni zamjenici upućuju javnu sućut porodici ubijenog mladića i Katoličkom školskom i svim njegovim učenicima. Također očekuju od pravosudnih organa da pravovremeno u skladu sa zakonom kazne počinioce ovog zločina.

Čelnici Grada Sarajeva zatečeni su činjenicom da niko od prisutnih u tramvaju nije priskočio u pomoć i spriječio ovaj gnusni zločin.
Čelnici Grada očekuju od svih nadležnih institucija i ustanova u gradu i državi da poduzmu hitne mjere na suzbijanju maloljetničke delikvencije koja je u stalnom porastu.
Izvor: Gradska uprava
Zateceni smo i mi, obicni smrtnici...
A sta su ovi krampuzi ucinili da Sa postane grad sigurnijeg zivljenja...?
Nije sve u pokazivanju novih "kompletica"...
Muka mi je od sviju i svakoga, od ovog grada gdje sam rodjena, a sada se osjecam kao da nikada nisam ovdje zivjela. Kao roditelj djeteta od 17 g sam ocajna i zabrinuta...
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#245

Post by anakadabra »

Znači, dogovorili smo se u 17 i 30 ispred KŠC.
Fex
Posts: 29
Joined: 08/04/2007 14:13
Location: Sarajevo

#246

Post by Fex »

anakadabra wrote:Znači, dogovorili smo se u 17 i 30 ispred KŠC.
Ovo je finalni dogovor?
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#247

Post by valterbranisarajevo »

U znak osude svirepog ubistva Denisa Mrnjavca, večeras 7.2.2008. u 23:00 na forumu Sarajevo-x, podforum Sarajevo, biće otvorena tema “ZA DENISA”, gdje će svi koji to žele moći izraziti svoju žalost, ogorčenje i osudu zbog ovog svirepog ubistva. Pozivamo vas da se, u što većem broju, u periodu između 23:00 – 00:00 prijavite na ovu temu, da svoju žalost, i saučešće porodici izrazite: kratkim tekstom, “tužnim” smajlijem ili slikom na kojoj se nalazi cvijet ili svijeća. Molimo Vas da putem P.P.-a maila, web stranica, bloggera ili na neki drugi način o ovoj komemoraciji obavijestite svoje prijatelje.
Last edited by valterbranisarajevo on 07/02/2008 14:14, edited 1 time in total.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#248

Post by Pearl »

ja odoh veceras, ne mogu poslije posla... znate li ima li neka cvjecara koja radi do jedno 10, 11 navece?
vijest o okupljanju u 5.30 prenosim dalje....

pokoj mu dusi :(:(
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#249

Post by anakadabra »

Fex wrote:
anakadabra wrote:Znači, dogovorili smo se u 17 i 30 ispred KŠC.
Ovo je finalni dogovor?
Izgleda.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#250

Post by shuriken »

valjda je
nije niko imao primjedbe
par ljudi je potvrdilo
Locked