Belaj u tramvaju - mladić zboden

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#151

Post by d2 »

amrica wrote:
don vito wrote:Puno teoretisanja oko problema maloljetnickog kriminala, porijekla pocinilaca i slicnih gluposti a rjesenje je vrlo jednostavno. Trebalo je slusati izjave policije i rjesenje bi samo doslo.

1. Sto je tako rasprostanjen maloljetnicki kriminal?
Odgovor: Zato sto kriminogeni maloljetnici u ovom propalom drustvu nemaju straha da ce odgovarati za svoja nedjela. Policija neke hapsi i po 200 puta i oni opet slobodni na ulici.

2. Zasto maloljetni prestupnici nemaju straha da ce odgovarati za svoja nedjela, odnosno zasto su pojedinaci i nakon 200 hapsenja opet slobodni na ulici?
Odgovor: Zato sto na prostoru Kantonu Sarajevo nema ustanove zatvorenog tipa gdje bi se smjestili oni sto bodu nozem ako ih "neko pogleda".

3. Zasto na prostoru Kantonu Sarajevo nema ustanove zatvorenog tipa gdje bi se smjestili oni sto bodu nozem ako ih "neko pogleda"?
Odgovor: Zato sto za to nema para u budzetu Kantona Sarajevo.

4. Zasto za to nema para u budzetu Kantona Sarajevo?
Odgovor: Zato sto nista ne ostane od nezasite administracije, ogromne birokratije, parazita sa Kantonalne TV, vjeroucitelja iz obdanista itd.

5. Zasto se pare gradjana, odnosno poreskih obveznika Kantona Sarajevo, trose na ovakav nacin? Zasto je prioritet snimiti Semihu za Dnevnik kantonalne TV umjesto osigurati bezbjednost gradjana koji zive u Kantonu SA?
Odgovor: Zato sto su tako htjeli gradjani glasajuci na posljednjim izborima za Skupstinu Kantona Sarajevo.
Nazalost, to nije problem samo KS nego cijele BiH, nema ni jednog maloljetnickog zatvora.
Lijepa Amerika, bez obzira koliko je ubica mlad, vaze se tezina krivicnog djela, ako napr., sa 13 godina pokazuje da je monstrum, sudi mu se kao odraslom, moze dobiti elektricnu stolicu ili inekciju. A sa 17 su definitivno odrasli, sa svim posljedicama. I idu u zatvor za odrasle.
gledao sam prije par dana na discoveryju pricu o valjda kao najzloglasnijem americkom zatvoru u kaliforniji, izmedju ostalog pokazuje momka koji je tu dospio pa u dobroj mjeri zahvaljujuci losoj sreci. isparkiravao se i kucnuo tipa iza autom, tip izasao i udario ga, momak potom svojim autom pratio njegovo auto, gurao se sa njim po cesti i tip sleti sa ceste spuca u stub rasvjete i pogine i on i njegova zena koja je bila trudna. definitivno nesto sto nije nemoguce da se desi bilo kome... uglavnom momak zaglavi u tom najzloglasnijem zatvoru jer je fakticki ubio troje ljudi ... sto ti kazes tamo nema pardona, jesi ti mlad, mozda 18, ubio ljude iako vjerovatno nisi to mislio... zatvor jaro i to onaj najgori, da vidis faca i likova tamo. skontas da je dovoljan trenutak nepaznje ili bijesa da i sam takvo sta napravis i unistis sebi zivot radi tog momenta... jebeno.
Last edited by d2 on 07/02/2008 03:28, edited 1 time in total.
AbU_JamaL_MovE
Posts: 238
Joined: 14/05/2007 16:34

#152

Post by AbU_JamaL_MovE »

Ma kakvo ba metenje!Maksimalna moguća zatvorska kazna uz molitve da će mu neki hajvan tamo lagano i sigurno pokazati sve one "loše strane" zatvorskog sistema!HAAAAALOOOOOOOOOOOOOOOOO pa treba čovjeka iz čista mira zbost nožem i pri tome mu nanijet smrtnu povredu pa odšetat!Nema pokajanja i nema oprosta i ništa slično!
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#153

Post by d2 »

campa_xxx wrote:Zna li iko kakve su kazne za maloljetnike u inostranstvu, mislim postji li mogucnost da se osude na dugotrajnu robiju pod uslovom da do 18-te godine budu zatvoreni u neki dom za maloljetnike ili tako nesto???
A gledam veceras na TV-u nekakva gospodja Korac predlaze da se maloljetnici kazne prislinim radom, npr. da par mjeseci metu ulice i sl.

Jerane ubijes covjeka i hajde meti ulicu par mjeseci :x
da je pravde mogli bi mesti ulice ali one u okviru KPZ Foca.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#154

Post by teAMICA »

AANNAA wrote:
Guevara wrote:
pike wrote:Treba sad svim silama insistirati da im se pukne robija na vise decenija. Gradjani trebaju to zahtjevat svim mogucim silama, putem medija, interneta, sms poruka kako kod, samo vrsiti pritisak na vladajuce organe da se kazne kako treba.
To i nije tako losa ideja...Pada mi na pamet jedna ideja, ne znam da li bi ste bili za, ali da izadjemo na ulice, napisemo npr: "Svi smo mi Denis". i da bude kao mirna manifestacija gradom. Mislim da bi se dosta ljudi prikljucili. Mozda bi njegovoj majci u ovoj groznoj situaciji, ne mogu reci pomoglo, ali bilo lijepo pokazati da nije sama i da su Sarajlije uz nju.

Sta mislite?
I ja sam za, mislim da bi fakat trebali izaci na ulice, ne mogu mirno da sjedim... :( Ima li jos onih koji su za to? Ne mozemo puno uraditi - ali barem to mozemo! Nema fajde da nas bude 5-6, treba pola grada da izadje u subotu npr., kad nas masa ne radi i masa je u gradu...

Evo da se i ja ukljucim u diskusiju... u soku sam od prosle noci. mislim da je ta ideja o izlasku na ulice stvarno super. samo jos da se realizira. njegova majka nije uopce svjesna sta se dogadja. ali znala bi da nije sama...
KYLIE
Posts: 199
Joined: 05/02/2008 21:21

#155

Post by KYLIE »

u sarajevu definitivno vlada totalna anarhija sto se tice kriminala i to se tek primjeti kad odes negdje drugo van bih,
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#156

Post by shuriken »

fakat vidi se i po frekvenciji i postovima da je sarajevska i forumska javnost jako senzibilizirana na nasilje i nepravdu. da je neka forumasica napisala da sarajevski frajeri imaju problema sa erekcijom ucas bi se stvorilo 12 stranica bijesnih postova.

Bijedno.

A za kriz, nista nije iskljuceno. Istrazitelji moraju ispitati sve indicije i moguce motive. Mislite li da se to moze iskljuciti ? Unaprijed to iskljucivati kao motiv je isto kao i unaprijed to proglasavati motivom.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#157

Post by Truba »

saće tri dana sve biti OK

kriminalci će se primiriti

policija ce biti strožija

sudstvo će 2-3 slučaja odraditi kako treba...

dok se mlado tijelo ne ohladi

i onda ajmo jovo jopet nanovo


trajnu soluciju vidim u ubojstvu nekog amiđića političara navlasti :x
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#158

Post by obuca »

a i ona reklama o policiji na radiju. poginula / ranjena 2 sugradana nazovite policiju. pohitite. ma nista od ovoga. treba zakone donijet i te kretene ubijat. sto neko rece imao si sansu da od svog zivota nesto napravis i to sto si je prokocko tvoj problem.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#159

Post by shuriken »

obzirom da smo dvojica trebamo se dogovoriti ko ce voziti a ko ce pucati
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#160

Post by uvjek dobar gost »

Ma ja Denis uzoriti Zvizdić je našao rješenje... da policija bude vidljivija na određenim lokacijama... za koje se zna da su kritične.....

Nigdje niti jedne ostavke, ničega... a svake sedmice smo svjedoci barem jednog gnusnog zločina.....
Odgovornosti i morala gradske ,kantonalne i opštinske vlasti nemaju ni sekunde jedne......

A "građani" nemaju vremena da misle u tom pravcu jer ko će im platiti račune.....
User avatar
HarisKavaz
Posts: 52
Joined: 12/02/2005 18:53
Location: zelena livada
Contact:

#161

Post by HarisKavaz »

campa_xxx wrote:Zna li iko kakve su kazne za maloljetnike u inostranstvu, mislim postji li mogucnost da se osude na dugotrajnu robiju pod uslovom da do 18-te godine budu zatvoreni u neki dom za maloljetnike ili tako nesto???
A gledam veceras na TV-u nekakva gospodja Korac predlaze da se maloljetnici kazne prislinim radom, npr. da par mjeseci metu ulice i sl.

Jerane ubijes covjeka i hajde meti ulicu par mjeseci :x

ev navodim jedan primjer iz Tesnja kada je jedan maloljetnik i sa jos jednim punoljetnim ubili starca u kuci,,pokusali su ga opljackati,,,jadnog dedu su izmrcvarili tupim predmetim,,al bas,,u SAD bi na el.stolici sjedili,,medjutim taj maloljetnik dobio je kaznu zatvora od 5 godina,,,i izaso na slobodu,,jer se to desilo nekad 2002 god... i vec je pocinio novi zlocin,,kradja auta po Zenici i obijanje stanova..pa su se po Bosni ganjali sa policijom i to nedavno,,sad je u KPZ i ceka valjda sudjenje..,,,samo hocu da kazem da sumnjam da ce i ovi likovi dobiti vise od 5 god...
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#162

Post by shuriken »

Guevara wrote:
pike wrote:Treba sad svim silama insistirati da im se pukne robija na vise decenija. Gradjani trebaju to zahtjevat svim mogucim silama, putem medija, interneta, sms poruka kako kod, samo vrsiti pritisak na vladajuce organe da se kazne kako treba.
To i nije tako losa ideja...Pada mi na pamet jedna ideja, ne znam da li bi ste bili za, ali da izadjemo na ulice, napisemo npr: "Svi smo mi Denis". i da bude kao mirna manifestacija gradom. Mislim da bi se dosta ljudi prikljucili. Mozda bi njegovoj majci u ovoj groznoj situaciji, ne mogu reci pomoglo, ali bilo lijepo pokazati da nije sama i da su Sarajlije uz nju.

Sta mislite?
nazalost, dragi Che, niko nista ne misli o tome
mozda ACIPS izda saopcenje ako to bude bilo u interesu SDP-a

a GROZD i DOSTA ce haplicirat za grantove za papir i boju
:twisted: :twisted:
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#163

Post by madner »

komi wrote: trajnu soluciju vidim u ubojstvu nekog amiđića političara navlasti :x
:roll:

Već se desilo -> Harisov amiđić.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#164

Post by shuriken »

150 gradjana se odazvalo tu noc da da krv
srecom u pravom svijetu je manje mlitavaca nego na forumu
ima logike, pravi svijet - pravi ljudi

velika je vjerovatnost da je ademir lelovic pocinitelj jer je on sakrio noz i bokser u radnji svoje majke na Bascarsiji. sto bi uvaljivao majku ako on nije kriv? a maloljentik preuzme odgovornost i svi sretni.

i dalje, imaju li nasi ljekari znanja i opreme da spasavaju ljude?
mislim, kako na zapadu krpaju kapilare a kod nas ne mogu trbusnu aortu od veceri kad je nastala povreda, do jutra kad je umro.

ne optuzujem nego pitam
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#165

Post by atko »

Topla voda wrote: otkud ,zaboga ta svirepost?
otkud paljenje starice?
otkud vracanje na mjesto zlocina i pet puta gazenje tamicem covjeka za 50km?
To se i ja pitam... kao smo se transformisaliu drustvo koje uzgaja bolesne umove :shock:

Ovo vise nisu obicni delikventi to su monstrumi... koliko im god godina cuze sad zapadne... taman da ih osude na 20 godina ... opet ce izaci sa 35 godina u drustvo ... stariji, ljudji i jaci... ja bih to osudio na 5 godina strogog posmatranja, uz apsolutnu radnu i svaku drugu disciplinu ... na human ali ne i demokratski nacin ... e poslije 5 godina bih odlucio dali idu u dozivtnu samicu ili dozivotni radni zatvor ili na elektricnu stolicu... nazad u drustvo svakako vise nebi da se ja pitam :x
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#166

Post by skojotovski »

shuriken wrote:150 gradjana se odazvalo tu noc da da krv
srecom u pravom svijetu je manje mlitavaca nego na forumu
ima logike, pravi svijet - pravi ljudi

velika je vjerovatnost da je ademir lelovic pocinitelj jer je on sakrio noz i bokser u radnji svoje majke na Bascarsiji. sto bi uvaljivao majku ako on nije kriv? a maloljentik preuzme odgovornost i svi sretni.

i dalje, imaju li nasi ljekari znanja i opreme da spasavaju ljude?
mislim, kako na zapadu krpaju kapilare a kod nas ne mogu trbusnu aortu od veceri kad je nastala povreda, do jutra kad je umro.

ne optuzujem nego pitam
prije nego pocnes lupetati, procitaj malo sta je trbusna aorta i koliko te sekundi dijeli od onog svijeta u slucaju povrede, pucanja i sl. iste!
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#167

Post by anakadabra »

Guevara wrote:
pike wrote:Treba sad svim silama insistirati da im se pukne robija na vise decenija. Gradjani trebaju to zahtjevat svim mogucim silama, putem medija, interneta, sms poruka kako kod, samo vrsiti pritisak na vladajuce organe da se kazne kako treba.
To i nije tako losa ideja...Pada mi na pamet jedna ideja, ne znam da li bi ste bili za, ali da izadjemo na ulice, napisemo npr: "Svi smo mi Denis". i da bude kao mirna manifestacija gradom. Mislim da bi se dosta ljudi prikljucili. Mozda bi njegovoj majci u ovoj groznoj situaciji, ne mogu reci pomoglo, ali bilo lijepo pokazati da nije sama i da su Sarajlije uz nju.

Sta mislite?
... ljudi moji, evo čitam ove vaše postove i nemam što dodati osim da mi je žao malog Denisa, neka mu je pokoj vječni, a njegovoj majci Ani neka Dragi Bog da snage da podnese ovu bol! :( :( :( :( :( :(

Mene više ništa ne može iznenaditi u ovoj našoj UREĐENOJ državi :x Što neko reče prije mene neznam samo šta je sljedeće što će nam se dogoditi.

Što se tiče ovog okupljanja podržavam i dolazim bilo kad i bilo gdje. Ako se ne smijemo tim naoružanim balavcima suprotstaviti u tramvaju ovo barem možemo!
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#168

Post by Mikado »

Sve njih treba prepustit nasim specijalcima da ih kao Aldina Camu odvedu negdje u Nahorevo i izivljavaju se na njima.

Moj RESPECT ide onim specijalcima i svim ostalim koji koriste onakve metode. Kad svaki mali kriminalac bude onako kaznjavan i javnost to otvoreno podrzi onda ce se situacija popravljat.
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#169

Post by obuca »

SARAJEVOM SETA 26 MALOLJETNIH UBICA - IZVOR RSG
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#170

Post by shuriken »

skojotovski wrote:
shuriken wrote:150 gradjana se odazvalo tu noc da da krv
srecom u pravom svijetu je manje mlitavaca nego na forumu
ima logike, pravi svijet - pravi ljudi

velika je vjerovatnost da je ademir lelovic pocinitelj jer je on sakrio noz i bokser u radnji svoje majke na Bascarsiji. sto bi uvaljivao majku ako on nije kriv? a maloljentik preuzme odgovornost i svi sretni.

i dalje, imaju li nasi ljekari znanja i opreme da spasavaju ljude?
mislim, kako na zapadu krpaju kapilare a kod nas ne mogu trbusnu aortu od veceri kad je nastala povreda, do jutra kad je umro.

ne optuzujem nego pitam
prije nego pocnes lupetati, procitaj malo sta je trbusna aorta i koliko te sekundi dijeli od onog svijeta u slucaju povrede, pucanja i sl. iste!
prije nego pocnes kakiti, procitaj koliko je sekundi proslo od povrede do dolaska hitne do zbrinjavanja u bolnici do momenta smrti. ako si doktor (a mogao bi po svojoj aroganciji biti) onda malo bolje objasni. ako nisi, odhebi u troskocima
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#171

Post by klixober »

obuca wrote:SARAJEVOM SETA 26 MALOLJETNIH UBICA - IZVOR RSG
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=47048
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#172

Post by mIRCerka »

KAd i gdje je sahrana?
mala sarajka
Posts: 9
Joined: 21/01/2005 11:04
Location: sarajevo

#173

Post by mala sarajka »

shuriken wrote:
skojotovski wrote:
shuriken wrote:150 gradjana se odazvalo tu noc da da krv
srecom u pravom svijetu je manje mlitavaca nego na forumu
ima logike, pravi svijet - pravi ljudi

velika je vjerovatnost da je ademir lelovic pocinitelj jer je on sakrio noz i bokser u radnji svoje majke na Bascarsiji. sto bi uvaljivao majku ako on nije kriv? a maloljentik preuzme odgovornost i svi sretni.

i dalje, imaju li nasi ljekari znanja i opreme da spasavaju ljude?
mislim, kako na zapadu krpaju kapilare a kod nas ne mogu trbusnu aortu od veceri kad je nastala povreda, do jutra kad je umro.

ne optuzujem nego pitam
prije nego pocnes lupetati, procitaj malo sta je trbusna aorta i koliko te sekundi dijeli od onog svijeta u slucaju povrede, pucanja i sl. iste!
prije nego pocnes kakiti, procitaj koliko je sekundi proslo od povrede do dolaska hitne do zbrinjavanja u bolnici do momenta smrti. ako si doktor (a mogao bi po svojoj aroganciji biti) onda malo bolje objasni. ako nisi, odhebi u troskocima
kakite obojica. kake svi koji se prave pametni kad je ovo u pitanju. stvar je u tome da je izgubio previše krvi za malo vremena, i bez obzira što je primio oko 25 doza, bilo je pitanje hoće li neki organi, kao recimo crijeva, funkcionisati normalno jer su bili dugo vremena bez krvi. (ne pravim se pametna, prepričavam šta sam čula...)
Last edited by mala sarajka on 07/02/2008 11:21, edited 1 time in total.
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#174

Post by skojotovski »

shuriken wrote:
skojotovski wrote:
shuriken wrote:150 gradjana se odazvalo tu noc da da krv
srecom u pravom svijetu je manje mlitavaca nego na forumu
ima logike, pravi svijet - pravi ljudi

velika je vjerovatnost da je ademir lelovic pocinitelj jer je on sakrio noz i bokser u radnji svoje majke na Bascarsiji. sto bi uvaljivao majku ako on nije kriv? a maloljentik preuzme odgovornost i svi sretni.

i dalje, imaju li nasi ljekari znanja i opreme da spasavaju ljude?
mislim, kako na zapadu krpaju kapilare a kod nas ne mogu trbusnu aortu od veceri kad je nastala povreda, do jutra kad je umro.

ne optuzujem nego pitam
prije nego pocnes lupetati, procitaj malo sta je trbusna aorta i koliko te sekundi dijeli od onog svijeta u slucaju povrede, pucanja i sl. iste!
prije nego pocnes kakiti, procitaj koliko je sekundi proslo od povrede do dolaska hitne do zbrinjavanja u bolnici do momenta smrti. ako si doktor (a mogao bi po svojoj aroganciji biti) onda malo bolje objasni. ako nisi, odhebi u troskocima
nervozu i primitivno ulicarsko ponasaje, ostavi za kuce.
procitaj jos jednom sta si napisao i na sta se odnosilo TVOJE DRUGO pitanje. na dolazak hitne ili na " znanje ljekara, opremu, krpanje kapilara i trbusne aorte"?!
Last edited by skojotovski on 07/02/2008 11:46, edited 2 times in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#175

Post by DaysleepeR »

Mikado wrote:Sve njih treba prepustit nasim specijalcima da ih kao Aldina Camu odvedu negdje u Nahorevo i izivljavaju se na njima.

Moj RESPECT ide onim specijalcima i svim ostalim koji koriste onakve metode. Kad svaki mali kriminalac bude onako kaznjavan i javnost to otvoreno podrzi onda ce se situacija popravljat.
bas sinoc razmisljam o ovom i mislim da tu nije rjesenje

Camu su pretukli a on je opet slijedeci dan nastavio po starom

tek mjesec dana kasnije se pojavio snimak i negova stara je digla frku

batine nisu pomogle ama bas nista

ovo je ogroman problem koji ce biti prisutan jako dugo iz razloga sto se niko ama bas niko nije ni pocesao po guzici od kraja rata pa naovamo a jako puno malih kriminalaca je stasalo

ovo nije kulminacija ovo je tek pocetak haosa koji slijedi

nebriga, nemar, javasluk i sve ostalo sto su radile vlasti ce tek sa da se pojavi u smisli ogromnih problema

samo gledajte
Locked