Belaj u tramvaju - mladić zboden

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#126

Post by atko »

groar wrote: Ja zaista ne vidim sta to ima fasisticko u bilo kojoj mojoj rijeci.
Tema je o stradanju jednog mladica od strane hostaplercica a ti pocinjes o nakim prijeratnim i poslijeratnim procentima...
groar wrote: tako ti je to kada se skoro svak ko je bio normalan i civilizovan odselio, a ddoselili su se divljaci. Citam negdje da u Sarajevu dannas zivi svega 14 % ljudi koji su tu bili i prije rata.
Da paradoks bude veci... strasno me zanima koliki je procenat tih prijeratnih Sarajlija koji su se rasporedili po rovovima oko grada i priredili nezaboravnih hiljadu i kusur dana opsade... i ne zaboravi da su za taj isti grad zivote dali mnogi "divljaci" koji su SHLJegli da bi ga odbranili od tih roDZenih Sarajlija... i zato sram da te bude... jer da si prezivio hiljadu i kusur pomenutih dana opsade vjerovatno bi drugacije pricao.
groar wrote: .....ali zar ne vidis covjece da je danas tohga 800 puta vise i da se s tim susrecemo na svakom koraku....
O ovome mozemo razgovarati... davno sam ja rekao da je sve devalvilaro do dna... a ta posast ne poznaje nikakve odrednice ;)
MPC
Posts: 71
Joined: 24/01/2008 00:25
Location: Tu sam

#127

Post by MPC »

Gdje je stara "MILICIJA"? Treba to tuci ko stoku,pardon to je uvreda za stoku.
AbU_JamaL_MovE
Posts: 238
Joined: 14/05/2007 16:34

#128

Post by AbU_JamaL_MovE »

SARAJEVO - Sedamnaestogodišnji Denis Mrnjavac podlegao je juče nakon što su ga na povratku iz škole napala i izbola nožem tri mladića bez ikakvog povoda, potvrđeno je u policiji.

Mrnjavca su u utorak naveče u GRAS-ovom tramvaju pretukli N.S. (17), Berin Talić (19) i Ademir Lelović (18), a maloljetni N.S. ga je potom ubo nožem u predjelu stomaka.

Biljana Jandrić, portparol bolnice "Koševo", kazala je da nesretnom mladiću presječena arterija u trbuhu na dva mjesta, te da je i pored svih napora ljekara je podlegao.

Prema policijskim informacijama, za napad nije bilo nikakvog povoda.

"Jedan od nasilnika pitao je Mrnjavca: 'Šta me gledaš?' On je rekao: 'Šta gledam' i oni su ga počeli udarati rukama, nogama, bokserom, a N.S. ga je zbo nožem", rekao je naš sagovornik iz policije.

Policija je naknadno u jednom objektu na Baščaršiji pronašla bokser koji je korišten u tuči, te nož kojim je zboden.

U Kantonalnom tužilaštvu je potvrđeno da su sva trojica osumnjičenih uhapšena, koji su inače iz Sarajeva, te je za njih predložen pritvor. U policiji kažu da su N.S. i Lelović odranije poznati po vršenju krivičnih djela razbojništa i nasilničkog ponašanja.

"Policija je protiv njih nekoliko puta podnosila krivične prijave tužilaštvu u prošloj godini", naglasili su u policiji.

Saznajemo i da je veliki broj građana i policajaca u utorak naveče dao krv u Zavodu za transfuziologiju, pošto je mladić imao rijetku krvnu grupu.


http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vi ... 603&meni=6
mala sarajka
Posts: 9
Joined: 21/01/2005 11:04
Location: sarajevo

#129

Post by mala sarajka »

nermin sikirica, taj maloljetnik...
User avatar
Guevara
Posts: 135
Joined: 31/01/2006 13:45

#130

Post by Guevara »

AbU_JamaL_MovE wrote:SARAJEVO - Sedamnaestogodišnji Denis Mrnjavac podlegao je juče nakon što su ga na povratku iz škole napala i izbola nožem tri mladića bez ikakvog povoda, potvrđeno je u policiji.

Mrnjavca su u utorak naveče u GRAS-ovom tramvaju pretukli N.S. (17), Berin Talić (19) i Ademir Lelović (18), a maloljetni N.S. ga je potom ubo nožem u predjelu stomaka.

Biljana Jandrić, portparol bolnice "Koševo", kazala je da nesretnom mladiću presječena arterija u trbuhu na dva mjesta, te da je i pored svih napora ljekara je podlegao.

Prema policijskim informacijama, za napad nije bilo nikakvog povoda.

"Jedan od nasilnika pitao je Mrnjavca: 'Šta me gledaš?' On je rekao: 'Šta gledam' i oni su ga počeli udarati rukama, nogama, bokserom, a N.S. ga je zbo nožem", rekao je naš sagovornik iz policije.

Policija je naknadno u jednom objektu na Baščaršiji pronašla bokser koji je korišten u tuči, te nož kojim je zboden.

U Kantonalnom tužilaštvu je potvrđeno da su sva trojica osumnjičenih uhapšena, koji su inače iz Sarajeva, te je za njih predložen pritvor. U policiji kažu da su N.S. i Lelović odranije poznati po vršenju krivičnih djela razbojništa i nasilničkog ponašanja.

"Policija je protiv njih nekoliko puta podnosila krivične prijave tužilaštvu u prošloj godini", naglasili su u policiji.

Saznajemo i da je veliki broj građana i policajaca u utorak naveče dao krv u Zavodu za transfuziologiju, pošto je mladić imao rijetku krvnu grupu.


http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vi ... 603&meni=6

Boze sacuvaj!!! Joj tu trojicu treba prvo sa zemljom sastavit, pa onda sto ostane od njih u zatvor poslati dok se ne ucrvaju!! :x
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#131

Post by sibelius »

molio bih upoznate da dostave satnicu i mjesto sahrane...

savjetujem svima nama da dodjemo ispratiti momka...

ne samo radi njega...
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#132

Post by bice_bice »

gdje je politika, gdje su mediji?
User avatar
groar
Posts: 265
Joined: 10/05/2007 22:33
Location: Sarajevo

#133

Post by groar »

atko wrote:
groar wrote: Ja zaista ne vidim sta to ima fasisticko u bilo kojoj mojoj rijeci.
Tema je o stradanju jednog mladica od strane hostaplercica a ti pocinjes o nakim prijeratnim i poslijeratnim procentima...
groar wrote: tako ti je to kada se skoro svak ko je bio normalan i civilizovan odselio, a ddoselili su se divljaci. Citam negdje da u Sarajevu dannas zivi svega 14 % ljudi koji su tu bili i prije rata.
Da paradoks bude veci... strasno me zanima koliki je procenat tih prijeratnih Sarajlija koji su se rasporedili po rovovima oko grada i priredili nezaboravnih hiljadu i kusur dana opsade... i ne zaboravi da su za taj isti grad zivote dali mnogi "divljaci" koji su SHLJegli da bi ga odbranili od tih roDZenih Sarajlija... i zato sram da te bude... jer da si prezivio hiljadu i kusur pomenutih dana opsade vjerovatno bi drugacije pricao.
groar wrote: .....ali zar ne vidis covjece da je danas tohga 800 puta vise i da se s tim susrecemo na svakom koraku....
O ovome mozemo razgovarati... davno sam ja rekao da je sve devalvilaro do dna... a ta posast ne poznaje nikakve odrednice ;)
Da, ja sam od rodjenja u Sarajevu ukljucujuci i 1000 i nesto dana opsade. Znam da se pomalo degutantno baviti procentima......ali sam nastojao izvesti kratki socioloski presjek naseg ovdasnjeg drustva......a seobe naroda itekako imaju utjecaja na sve pojave u drustvu ukljucujuci i dobre, a u nasem slucaju ih je jako malo. Uglavnom su to one, kako si ih ti nazvao, devalvirajuce pojave. Nisam nacionalista ni rasista ni fasista ni sovinista i ne okrivljujem za takvo stanje te ljude koji vjerovatno vecim dijelom nisu imali izbora nego da bjeze tj dodju ovdje...sirotinja....a sta drugo da nastane od njih uslijed nedostatka kucnog odgoja i neadekvatnog obrazovanja nego maloljetni delikventi..........Ja upravo krivim ljude koji su na vlasti i koji ne poduzimaju nista povodom toga, jer je anarhija upravo ono sto njima odgovara. Sada ce se deset dana pricati o smrti jadnog Denisa, a pogledi ce biti sklonjeni sa njihovih mutnih radnji...ali ne lezi vraze....oni ce ovaj dogadjaj savrseno iskoristiti za sopstvenu promociju...kao uvodit ce neke mjere osiguranja...........E o takvom miljeu koj ise docepao vlasti ja cijelo vrijeme govorim i ne mislim da nam se misljenja puno razilaze...mozda sam samo upotrijebio neodgovarajucu leksiku za ovu priliku.
pozdrav
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#134

Post by in33sa »

Dakle, Nermin Sikirica (17) Berin Talić (19) i Ademir Lelović.

Ubice.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#135

Post by shuriken »

taliæa ima 39, to ce biti malo te¾e, nema smisla da sve kopiram ima na bh telekom imeniku

a sikirica nijedan ?

tesko djetinjsto? odrastanje bez telefona? moze se na to pozivat kao olaksavajucu okolnost
Last edited by shuriken on 07/02/2008 00:21, edited 1 time in total.
User avatar
pike
Posts: 921
Joined: 02/12/2004 05:21
Location: Canada

#136

Post by pike »

Treba sad svim silama insistirati da im se pukne robija na vise decenija. Gradjani trebaju to zahtjevat svim mogucim silama, putem medija, interneta, sms poruka kako kod, samo vrsiti pritisak na vladajuce organe da se kazne kako treba.
Last edited by pike on 07/02/2008 00:50, edited 1 time in total.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#137

Post by shuriken »

navodno je Denis Mrnjavac napunio 16 u decembru
isao u Katolièki ©kolski Centar
i iz Lepenice je kod Kiseljaka

pokoj mu dusi!
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#138

Post by elSaik »

bice_bice wrote:gdje je politika, gdje su mediji?
:lol: Dobar, dobar... :(
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#139

Post by Topla voda »

sta covjek da napise?
ne znam kako ce Denisova mama Ana zivjeti bez njega.
nek joj je Bog na pomoci.

ne osudjujem nikog u tom tramvaju ,zato sto nije pritekao u pomoc,vjerovatno u tom metezu nisu ni skontali da je borba za zivot u pitanju.
vjerujem da bi se neko umijesao da su ljudi znali da ce ovako zavrsiti.
mnogo puta se to samo zavrsi tucom i zaboravi do jutra.

ono sto ne mogu shvatiti je svirepost tog mladica.

kako stvari stoje,jedan od tih momaka nije ga udarao.
drugi ga je izudarao bokserom.

i onda se tu pojavljuje treci,najmladji, koji ga na kraju izudaranog,ubada nozem,na nacin da je nakon uboda okrenuo noz i razderao mu arteriju i izazvao ogromno krvarenje.
nisam nesto vican medicini,i mozda sam u necemu pogrijesio,al vjerujem da bi mozda ostao ziv..da je samo uboden..al ocito je da je taj "maloljetnik",zelio da mu razdere utrobu i da ga usmrti.
otkud ,zaboga ta svirepost?
otkud paljenje starice?
otkud vracanje na mjesto zlocina i pet puta gazenje tamicem covjeka za 50km?
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#140

Post by amrica »

don vito wrote:Puno teoretisanja oko problema maloljetnickog kriminala, porijekla pocinilaca i slicnih gluposti a rjesenje je vrlo jednostavno. Trebalo je slusati izjave policije i rjesenje bi samo doslo.

1. Sto je tako rasprostanjen maloljetnicki kriminal?
Odgovor: Zato sto kriminogeni maloljetnici u ovom propalom drustvu nemaju straha da ce odgovarati za svoja nedjela. Policija neke hapsi i po 200 puta i oni opet slobodni na ulici.

2. Zasto maloljetni prestupnici nemaju straha da ce odgovarati za svoja nedjela, odnosno zasto su pojedinaci i nakon 200 hapsenja opet slobodni na ulici?
Odgovor: Zato sto na prostoru Kantonu Sarajevo nema ustanove zatvorenog tipa gdje bi se smjestili oni sto bodu nozem ako ih "neko pogleda".

3. Zasto na prostoru Kantonu Sarajevo nema ustanove zatvorenog tipa gdje bi se smjestili oni sto bodu nozem ako ih "neko pogleda"?
Odgovor: Zato sto za to nema para u budzetu Kantona Sarajevo.

4. Zasto za to nema para u budzetu Kantona Sarajevo?
Odgovor: Zato sto nista ne ostane od nezasite administracije, ogromne birokratije, parazita sa Kantonalne TV, vjeroucitelja iz obdanista itd.

5. Zasto se pare gradjana, odnosno poreskih obveznika Kantona Sarajevo, trose na ovakav nacin? Zasto je prioritet snimiti Semihu za Dnevnik kantonalne TV umjesto osigurati bezbjednost gradjana koji zive u Kantonu SA?
Odgovor: Zato sto su tako htjeli gradjani glasajuci na posljednjim izborima za Skupstinu Kantona Sarajevo.
Nazalost, to nije problem samo KS nego cijele BiH, nema ni jednog maloljetnickog zatvora.
Lijepa Amerika, bez obzira koliko je ubica mlad, vaze se tezina krivicnog djela, ako napr., sa 13 godina pokazuje da je monstrum, sudi mu se kao odraslom, moze dobiti elektricnu stolicu ili inekciju. A sa 17 su definitivno odrasli, sa svim posljedicama. I idu u zatvor za odrasle.
EliasVeskot
Posts: 784
Joined: 16/05/2007 11:02

#141

Post by EliasVeskot »

Zao mi je momka, :( koliko puta se i meni desilo da me neki isfrustrirani kreten pita "šha gleaš", no nisu svi pripremljeni u toj situaciji da reaguju ovako ili onako. Jasno mi je sto niko iz tramvaja nije mogao da reaguje, takva je psihologija mase, postoji nesto sto se zove Genovese effect, a to je totalna paraliza ljudi koji gledaju kriminalni akt ili bilo sta drugo. Ljudi se jednostavno izgube i ne mogu pomoci nikome. Nije se jedanput desilo da covjek umre dok mu neko pomogne. mozemo mi svi ovako pricat ja bih ovo, ja ono, medjutim trebala je samo jedna osoba da pokaze interes, pa da...al tesko to kod nas :(
nego, treba se naoruzat...
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#142

Post by Leonid Breznjev »

@pike, a i @shuriken ! malo se primirite!

:wink:
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#143

Post by SaraLe »

sibelius wrote:nekada je seselj rekao da nikada nije volio muslimane iz istocne bosne, a da je imao mnogo prijetalja muslimana u sarajevu...


sada ga pocinjem shvatati :(


neizmjerno patim radi momka, i od sada cu se na bilo koji nacin boriti da toj gamadi seljackoj pokazem gdje im je mjesto...

vi ostali heroji pljujte po policiji i drzavi i ostanite u iluziji da i sami niste krivi za ovo...

aferim vama inteligencijo :x :x
Osobu koja razmislja kao ti, treba nozem izbosti i ja bi te prva izbola :x


Za ovog mladog momka :( pocivaj u miru :sad:
User avatar
Guevara
Posts: 135
Joined: 31/01/2006 13:45

#144

Post by Guevara »

pike wrote:Treba sad svim silama insistirati da im se pukne robija na vise decenija. Gradjani trebaju to zahtjevat svim mogucim silama, putem medija, interneta, sms poruka kako kod, samo vrsiti pritisak na vladajuce organe da se kazne kako treba.
To i nije tako losa ideja...Pada mi na pamet jedna ideja, ne znam da li bi ste bili za, ali da izadjemo na ulice, napisemo npr: "Svi smo mi Denis". i da bude kao mirna manifestacija gradom. Mislim da bi se dosta ljudi prikljucili. Mozda bi njegovoj majci u ovoj groznoj situaciji, ne mogu reci pomoglo, ali bilo lijepo pokazati da nije sama i da su Sarajlije uz nju.

Sta mislite?
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#145

Post by in33sa »

Ulazim veceras u zgradu, i ispred vrata zgrade redovno drustvo klinaca od nekih 16-17 godina (svaku noc su tu, kao druze se) i cujem kako komentarisu ovaj slucaj... i naravno, vec je pocela prica kako je Denis imao kriz na lancicu i kako je to bio razlog napada... navodno je mali iz Kiseljaka

Nedaj boze da je ova mahalska prica i istinita....

Ali fakat je ovo selo od Sarajeva cudo, ni 24 sata poslije ubistva, po gradu kola desetak scenarija, svi sve znaju... samo nigdje nikog da konacno nesto ucini na sprjecavanju ovog vala kriminala koje zahvata Sarajevo sve vise i vise
AANNAA
Posts: 24
Joined: 28/01/2008 00:00

#146

Post by AANNAA »

Guevara wrote:
pike wrote:Treba sad svim silama insistirati da im se pukne robija na vise decenija. Gradjani trebaju to zahtjevat svim mogucim silama, putem medija, interneta, sms poruka kako kod, samo vrsiti pritisak na vladajuce organe da se kazne kako treba.
To i nije tako losa ideja...Pada mi na pamet jedna ideja, ne znam da li bi ste bili za, ali da izadjemo na ulice, napisemo npr: "Svi smo mi Denis". i da bude kao mirna manifestacija gradom. Mislim da bi se dosta ljudi prikljucili. Mozda bi njegovoj majci u ovoj groznoj situaciji, ne mogu reci pomoglo, ali bilo lijepo pokazati da nije sama i da su Sarajlije uz nju.

Sta mislite?
Evo da se i ja ukljucim u diskusiju... u soku sam od prosle noci. mislim da je ta ideja o izlasku na ulice stvarno super. samo jos da se realizira. njegova majka nije uopce svjesna sta se dogadja. ali znala bi da nije sama...
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#147

Post by Topla voda »

in33sa wrote:Ulazim veceras u zgradu, i ispred vrata zgrade redovno drustvo klinaca od nekih 16-17 godina (svaku noc su tu, kao druze se) i cujem kako komentarisu ovaj slucaj... i naravno, vec je pocela prica kako je Denis imao kriz na lancicu i kako je to bio razlog napada... navodno je mali iz Kiseljaka

Nedaj boze da je ova mahalska prica i istinita....

Ali fakat je ovo selo od Sarajeva cudo, ni 24 sata poslije ubistva, po gradu kola desetak scenarija, svi sve znaju... samo nigdje nikog da konacno nesto ucini na sprjecavanju ovog vala kriminala koje zahvata Sarajevo sve vise i vise
zanijemise svi.
evo da reagujem
mislim da je ovo suplja prica napusene djecice ispred haustora
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#148

Post by campa_xxx »

Zna li iko kakve su kazne za maloljetnike u inostranstvu, mislim postji li mogucnost da se osude na dugotrajnu robiju pod uslovom da do 18-te godine budu zatvoreni u neki dom za maloljetnike ili tako nesto???
A gledam veceras na TV-u nekakva gospodja Korac predlaze da se maloljetnici kazne prislinim radom, npr. da par mjeseci metu ulice i sl.

Jerane ubijes covjeka i hajde meti ulicu par mjeseci :x
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#149

Post by Topla voda »

campa_xxx wrote:Zna li iko kakve su kazne za maloljetnike u inostranstvu, mislim postji li mogucnost da se osude na dugotrajnu robiju pod uslovom da do 18-te godine budu zatvoreni u neki dom za maloljetnike ili tako nesto???
A gledam veceras na TV-u nekakva gospodja Korac predlaze da se maloljetnici kazne prislinim radom, npr. da par mjeseci metu ulice i sl.

Jerane ubijes covjeka i hajde meti ulicu par mjeseci :x
ma kontam da nisu ovog maloljetnog uvalili da kaze da je on ubio malog nozem,zbog kazne,jer su ova dvojica punoljetni...
..ista stvar se vec desavala..
a ko je ta naucnica?pa je to tako fino smislila...
User avatar
505
Posts: 123
Joined: 03/10/2007 01:07
Location: Volim te BiH

#150

Post by 505 »

in33sa wrote:Ulazim veceras u zgradu, i ispred vrata zgrade redovno drustvo klinaca od nekih 16-17 godina (svaku noc su tu, kao druze se) i cujem kako komentarisu ovaj slucaj... i naravno, vec je pocela prica kako je Denis imao kriz na lancicu i kako je to bio razlog napada... navodno je mali iz Kiseljaka
Nedaj boze da je ova mahalska prica i istinita....

Ali fakat je ovo selo od Sarajeva cudo, ni 24 sata poslije ubistva, po gradu kola desetak scenarija, svi sve znaju... samo nigdje nikog da konacno nesto ucini na sprjecavanju ovog vala kriminala koje zahvata Sarajevo sve vise i vise
a da nije malo čudno da u februaru preko džempera ili jakne visi križ?
i mora li baš odmah o takvim pretpostavkama oslanjajući se na priče "klinaca od nekih 16-17 godina".
policija je svoje uradila i svaka im čast, do koga je sada?
pokoj mu duši
Locked