Belaj u tramvaju - mladić zboden

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#101

Post by strong69 »

sibelius wrote:nekada je seselj rekao da nikada nije volio muslimane iz istocne bosne, a da je imao mnogo prijetalja muslimana u sarajevu...


sada ga pocinjem shvatati :(


neizmjerno patim radi momka, i od sada cu se na bilo koji nacin boriti da toj gamadi seljackoj pokazem gdje im je mjesto...

vi ostali heroji pljujte po policiji i drzavi i ostanite u iluziji da i sami niste krivi za ovo...

aferim vama inteligencijo :x :x
Ja bih tebi "inteligencijo" koja se bori protiv "seljacke gamadi" kao i ostalim ksenofobicarima i idiotima, maloumnicima kojima je Seselj jasan i razumiju ga pozelio sudbinu goru od smrti!

Fuj, kako te nije sramota da u ovu uzasnu nesrecu uplices takve stvari. K´o da je bitno ko je to uradio. Al´ eto, ako ce tebe to utjesiti momci su iz Sarajeva pa ce to mozda olaksati tvoju patnju za nesretnim momkom. Fuj!
AbU_JamaL_MovE
Posts: 238
Joined: 14/05/2007 16:34

#102

Post by AbU_JamaL_MovE »

Jedan001 wrote:
dimu wrote:
groar wrote: Najveca kazna ih je ostaviti da zive u unutrasnjem paklu koji su sami sebi stvorili....
ma daj molim te kakva je to kazna... kakav unutrasnji pakao, pa to jos postoji samo u vjerskim knjigama, a kod ljudi sto ovakve stvari rade, takve stvari ne postoje u glavi.

neko ko bi se kajao zato sto je zbo nekoga ne bi to uradio zato sto ga je taj pogledao. jos ce medju svojim vrsnjacima ispati i cool sto su napali momka...

"lik me pogledo ocam i ja njemu sta gledas on nista i ja za noz i odmah na njega, jesam zajeban ocam"

to je danas moderno medju mladjim generacijama, cool su klosari i narkomani koji su usput i jos "mangupi" pa im niko nista ne smije.
to ti je ono klasicno sta me gledas.. i bljam prije je bilo sakama sad pajserima benzinom nozem boxerom itd... valjda vidi sebe u ulozi lokalnih mafijasa ko on zajeban.... sa nozem i jos trojicom u gangu..
evo sad slusam da je ko jedan od te trojice samo maloljetan bio a ostali nisu.. I njemu ce to ubistvo prilijepiti i oslobodit krivnje ostalu dvojicu kakve su to igre kod nas uffff. :x

Ne bi me zacudilo da se ovo gore navedeno desi!
Prije dvije godine prijatelja mi na poslu obezbjeđenja jednog našeg trgovačkog centra zboli dok je pokušavao spriječit tuču u objektu!Čovjek u uniformi radio svoj posao za koji je bio zadužen! Nakon par dana murija ga zove da da izjavu jer su roditelji od dotičnog čakijaša optužili da je napao njihovo čedno i nevino dijete! :D :D hehe a čovjek leži na klinici sa povredama zadobivenim nožem u predjelu kičme :D :D :D presmiješno
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#103

Post by shuriken »

groar wrote:
obuca wrote:jutros je bilo na RSG-u da su ubice rodene i nastanjene u sarajevu. e treba skopat imena i maltretirat i njih i familije im mamicu im njihovu
Onda bi i ti bio isti kao oni.
Najveca kazna ih je ostaviti da zive u unutrasnjem paklu koji su sami sebi stvorili....kad ce vec izici na slobodu veoma brzo uslijed nepostojanja institucije za takve slucajeve.
Nazalost mislim da se ni poslije ovoga nista nece promijeniti. Ostaje nam samo da se klonimo ulice, da ne gledamo nikoga da ne disemo njihov zrak i mozda nam se posreci da ostanemo netaknuti.
najveca kazna ih je javno proklinjat imenom i prezimenom, njih i njihove familije,
placat hodzama i vracarama da ih proklinju, da im se sjeme zatre
policija da ih kaznjava ako predju cestu mimo zebre
poreznici da im vise u granapu sto im familija drzi
kad god je sranje njih privodit kao usual suspects
oduzet putne isprave
ne dat im vozacku jer nisu psihicki u redu
stalno da su im slike i imena u medijima
plasit malu djecu s njihovim imenima, tako da ih generacije zapamte
pregledavat i pretresat im kuce i stanove redovito
kuce po mogucnosti srusiti ako im nisu cisti papiri
ne odobravat kredite
ovisno o vjeroispovjesti da ih se vjerske zajednice odreknu

i na (bioloskom) kraju da ih se sahrani pored mezarja ili groblja ili da ih se ostavi da ih psi raznesu
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#104

Post by Ali_G »

Evo veceras na tv neki glavonja kaze da ce pociniocima biti sudjeno i da ih najvjerovatnije ceka maloljetni zatvor u Zenici u okviru KPD.
A to sto bi se iskopala njihova imena, jel mislite da takvoj bagri to nesto znaci?
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#105

Post by elSaik »

Ma nema nama pomoći... sumrak, bez morala i ideala... dno.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#106

Post by teAMICA »

eee ljudi moji, nemam ni ja rijeci za ovo (ne znam ni kako da nazovem :x ), ne dolazim sebi cijeli dan... :( :( :(
Ali moze li mi neko od vas reci KAKO JE MOGUCE DA OD TOLIKO LJUDI U PUNOM TRAMVAJU NIKO NIJE REAGOVAO? Otisli smo mi u klinac! Evo ja sam zensko pa sam neki dan kad djetetu otese mobitel reagovala i mlatnula klinca po usima... (doduse bio je manji) A stvarno ne mogu da zamislim sebe kako stojim i pravim se luda dok neko nekog bije - ja koja sam zensko - mislim da je prirodno i normalno reagovati, vristati i na njih i na raju oko sebe da se uradi nesto. Mi samo sutimo i mahalamo kako je to grozno a 99% muskih (o zenama i da ne govorim) nema muda nista uraditi. Strasno...
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#107

Post by ins »

Ovo sam napisao povodom napada na pokojnu staricu:
Problem je u tome da su se dva balavca osjecali sasvim komotno i sigurno da u roku od 30 minuta:

a) Provale u parkirani auto iz kojeg ukradu prazan kanister
b) Provale u drugi auto i ukradu benzin
c) Prose pred haustorom
d) Orobe stariju zenu
e) Probaju ubiti ili tesko ozlijediti stariju zenu

Ispada da im je dnevni prosjek oko 50 prekrsajnih ili krivicnih dijela...
Malo prilagodjavanja i spremno je za ovosedmicnu upotrebu... :x
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#108

Post by strong69 »

teAMICA wrote: Ali moze li mi neko od vas reci KAKO JE MOGUCE DA OD TOLIKO LJUDI U PUNOM TRAMVAJU NIKO NIJE REAGOVAO?
Draga teAMICA,

Ja sam prvi put reagovao i dobio slomljenu jagodicnu kost i slomljen nos a oni nista. Da je udarac bio nizi par centimetara zavrsio bih karijeru.

Drugi put reagovao u troli i potukao se s kradljivcem i ja zavrsio u policiji a on pusten jer mu "ne mogu nista". Pred policajcima mi zaprijetio da ja ne znam ko je on (k´o mangup neki) i da ce me mrak pojesti.

Dakle, zasto ljudi okrecu glavu? Zato sto se boje da njih nakon toga nema ko zastiti i da ce njih snaci isto.

I nemojmo sad izigravati neke heroje. Ko bi to od vas stao pred trojicu likova naoruzanih nozevima?

Ja nakon mjesec dana bolnice, operacija i sranja tesko da bih to uradio opet.

Ovo treba da se gleda dublje. Otkud njima tolika sloboda da u punom tramvaju vade nozeve, tuku se, duvaju sintelan i kradu?

I ne ocekujte Supermene i super junake od ljudi koji ionako imaju dovoljno problema u zivotu.
mala sarajka
Posts: 9
Joined: 21/01/2005 11:04
Location: sarajevo

#109

Post by mala sarajka »

evo copy/paste s druge teme... nisam vidjela ovo:

djecak je iz moje skole. drugi djecak ga je ubio, dolazi iz poprilicno lose i neobrazovane porodice. djecak koji ga je ubio je mal, mrvica, isao u osnovnu s dvije moje prijateljice (dvije godine mladji) i nikad nije bio problematican. ali je, bez razloga, izboo svog vrsnjaka roveći mu nozem po utrobi. to samo zivotinja od covjeka moze uraditi. i zasto da se ne objavljuje ime i prezime?! zato sto ce uskoro biti na slobodi, pa da ga slucajno ne bismo opet iznervirali i prisilili na jos jedan ovakav dogadjaj? mi, obicni ljudi, trebamo imati suosjecanja prema takvoj zivotinji?! stvar je u tome da ga treba smjestiti u neku jebenu ustavnovu, jer ocito ima nekih psihickih problema. ako vec nemamo popravne domove kakve bismo trebali imati...

glup smo narod. iz dana u dan se sranja desavaju, mi samo sjedimo i sutimo i govorimo kako se ne treba ni u kakve svadje mijesati. bas zbog toga je taj djecak ubijen. jer niko od sezdeset ljudi koji su bili s njim u tramvaju nije prisao da pomogne. da ga odbrani od malog prcmoljka koji je bio u prednosti jer je drzao noz u rukama.

glup, glup, glup narod.
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#110

Post by dimu »

Jedan001 wrote: to ti je ono klasicno sta me gledas.. i bljam prije je bilo sakama sad pajserima benzinom nozem boxerom itd... valjda vidi sebe u ulozi lokalnih mafijasa ko on zajeban.... sa nozem i jos trojicom u gangu..
e upravo to... njih 3 i eto niko ko oni...

samo zato mi je krivo sto im nisu ljudi u tramvaju i ruke i noge polomili prije nego je policiija dosla...


a jos mi je vise krivo sto jadni momak nije nosao pistolj pa ih svu trojicu propucao...




a sto se tice identiteta, ma jos ce postati poznati, pa ce grad pricati kako su to yebeni likovi kako se ne treba sa njima kaciti, kad neko cuje njihova imena treba se prepasti... to samo treba zatvorit puno puno godina i zdravo...
mala sarajka
Posts: 9
Joined: 21/01/2005 11:04
Location: sarajevo

#111

Post by mala sarajka »

otac ovog djecaka sto ga je ubio je sandzaklija... nebitno sto je sandzaklija, bitno je da nisu sarajlije. ne...
AbU_JamaL_MovE
Posts: 238
Joined: 14/05/2007 16:34

#112

Post by AbU_JamaL_MovE »

Sad me prijateljica zove i priča kako je lik kod šumarskog fakulteta napao nožem i oteo torbu sa dokumentima, upravo podignutim kešom sa bankomata, mobitelom, ključevima od stana itd...Nazvala muriju a njihov komentar je bio:"Gospodjo vi ste 6-ta žrtva na tom mjestu u posljednja dva sata!" :D :D :D :D

Je li potreban komentar????
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#113

Post by chinese_water »

AbU_JamaL_MovE wrote:Sad me prijateljica zove i priča kako je lik kod šumarskog fakulteta napao nožem i oteo torbu sa dokumentima, upravo podignutim kešom sa bankomata, mobitelom, ključevima od stana itd...Nazvala muriju a njihov komentar je bio:"Gospodjo vi ste 6-ta žrtva na tom mjestu u posljednja dva sata!" :D :D :D :D

Je li potreban komentar????
Joj sto bi volio da meni neko tako dode... :roll:
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#114

Post by in33sa »

groar wrote:
obuca wrote:jutros je bilo na RSG-u da su ubice rodene i nastanjene u sarajevu. e treba skopat imena i maltretirat i njih i familije im mamicu im njihovu
Onda bi i ti bio isti kao oni.
Najveca kazna ih je ostaviti da zive u unutrasnjem paklu koji su sami sebi stvorili.....
Ti pokusavas biti duhovit ili sta???

Unutrasnji pakao :-) halo, hladnokrvno su ubili decka jer ih je pogledao, i oni da se kaju???

To za jaja treba objesiti, ko Kinezi sto rade, pa ih rezati na komade dok ne crknu.

Gamad bolesna neizivljena.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#115

Post by don vito »

Puno teoretisanja oko problema maloljetnickog kriminala, porijekla pocinilaca i slicnih gluposti a rjesenje je vrlo jednostavno. Trebalo je slusati izjave policije i rjesenje bi samo doslo.

1. Sto je tako rasprostanjen maloljetnicki kriminal?
Odgovor: Zato sto kriminogeni maloljetnici u ovom propalom drustvu nemaju straha da ce odgovarati za svoja nedjela. Policija neke hapsi i po 200 puta i oni opet slobodni na ulici.

2. Zasto maloljetni prestupnici nemaju straha da ce odgovarati za svoja nedjela, odnosno zasto su pojedinaci i nakon 200 hapsenja opet slobodni na ulici?
Odgovor: Zato sto na prostoru Kantonu Sarajevo nema ustanove zatvorenog tipa gdje bi se smjestili oni sto bodu nozem ako ih "neko pogleda".

3. Zasto na prostoru Kantonu Sarajevo nema ustanove zatvorenog tipa gdje bi se smjestili oni sto bodu nozem ako ih "neko pogleda"?
Odgovor: Zato sto za to nema para u budzetu Kantona Sarajevo.

4. Zasto za to nema para u budzetu Kantona Sarajevo?
Odgovor: Zato sto nista ne ostane od nezasite administracije, ogromne birokratije, parazita sa Kantonalne TV, vjeroucitelja iz obdanista itd.

5. Zasto se pare gradjana, odnosno poreskih obveznika Kantona Sarajevo, trose na ovakav nacin? Zasto je prioritet snimiti Semihu za Dnevnik kantonalne TV umjesto osigurati bezbjednost gradjana koji zive u Kantonu SA?
Odgovor: Zato sto su tako htjeli gradjani glasajuci na posljednjim izborima za Skupstinu Kantona Sarajevo.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#116

Post by in33sa »

Zasto su gradjani na zadnjim izborima glasali kako su glasali???

Ko mi da jedini ispravan odgovor, i ne dozivi salvu napada od patriotikus domestikus forumasa, ima pivu :D
User avatar
Guevara
Posts: 135
Joined: 31/01/2006 13:45

#117

Post by Guevara »

Sta reci nakon sto je ubijen nevini decko u tramvaju?! povraca mi se vise od cijele ove nase drustene situacije ovdje. Ovo je ovdje jbni divlji zapad. Radi ko sta hoce, gdje sta hoce, a nasa nazovimo ih murija sjedi u onim svojim kucercima i, ili kartaju ili rjesavaju ukrstenicu ili spavaju. Pa u sta se ovo sve ovdje pretvara?? Ako je sad ovako, kako li ce onda biti za par godina, jer cisto sumnjam da ce nasa vlast ista poduzeti u vezi pitanja gradjanske sigurnosti,, jer Boze. treba prvo par vikendica izgraditi, pa onda malo supljirati narodu na tv-u..Ma znate sta, jeb... im ja mater svima redom, od murije, pravosudja, i svih ostalih organa vlasti..I jos nesto, fakat smatram totalno neprimjerenom tu pricu, eh da sam ja bio u tramvaju, ja bih ovo, ja ne bih ono..Ne ser.... vise, decka vise nazalost nema, i sva ostala prica, poput pretvaranja u narodnog heroja je suvisna.

Pozz
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#118

Post by don vito »

in33sa wrote:Zasto su gradjani na zadnjim izborima glasali kako su glasali???

Ko mi da jedini ispravan odgovor, i ne dozivi salvu napada od patriotikus domestikus forumasa, ima pivu :D
Evo da ja pokusam... citirati celnike IVZ i "patriotskog bloka"
Nisu zeljeli policijsku drzavu
AbU_JamaL_MovE
Posts: 238
Joined: 14/05/2007 16:34

#119

Post by AbU_JamaL_MovE »

don vito wrote:Puno teoretisanja oko problema maloljetnickog kriminala, porijekla pocinilaca i slicnih gluposti a rjesenje je vrlo jednostavno. Trebalo je slusati izjave policije i rjesenje bi samo doslo.

1. Sto je tako rasprostanjen maloljetnicki kriminal?
Odgovor: Zato sto kriminogeni maloljetnici u ovom propalom drustvu nemaju straha da ce odgovarati za svoja nedjela. Policija neke hapsi i po 200 puta i oni opet slobodni na ulici.

2. Zasto maloljetni prestupnici nemaju straha da ce odgovarati za svoja nedjela, odnosno zasto su pojedinaci i nakon 200 hapsenja opet slobodni na ulici?
Odgovor: Zato sto na prostoru Kantonu Sarajevo nema ustanove zatvorenog tipa gdje bi se smjestili oni sto bodu nozem ako ih "neko pogleda".

3. Zasto na prostoru Kantonu Sarajevo nema ustanove zatvorenog tipa gdje bi se smjestili oni sto bodu nozem ako ih "neko pogleda"?
Odgovor: Zato sto za to nema para u budzetu Kantona Sarajevo.

4. Zasto za to nema para u budzetu Kantona Sarajevo?
Odgovor: Zato sto nista ne ostane od nezasite administracije, ogromne birokratije, parazita sa Kantonalne TV, vjeroucitelja iz obdanista itd.

5. Zasto se pare gradjana, odnosno poreskih obveznika Kantona Sarajevo, trose na ovakav nacin? Zasto je prioritet snimiti Semihu za Dnevnik kantonalne TV umjesto osigurati bezbjednost gradjana koji zive u Kantonu SA?
Odgovor: Zato sto su tako htjeli gradjani glasajuci na posljednjim izborima za Skupstinu Kantona Sarajevo.
Mudro zboriš majstore!
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#120

Post by BHG »

groar wrote:
obuca wrote:jutros je bilo na RSG-u da su ubice rodene i nastanjene u sarajevu. e treba skopat imena i maltretirat i njih i familije im mamicu im njihovu
Onda bi i ti bio isti kao oni.
Najveca kazna ih je ostaviti da zive u unutrasnjem paklu koji su sami sebi stvorili.....
povraticu od ovakvih prica! :roll:
bice kaznjeni kad presele jel?
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#121

Post by silence_is_sexy »

don vito wrote:Puno teoretisanja oko problema maloljetnickog kriminala, porijekla pocinilaca i slicnih gluposti a rjesenje je vrlo jednostavno. Trebalo je slusati izjave policije i rjesenje bi samo doslo.

1. Sto je tako rasprostanjen maloljetnicki kriminal?
Odgovor: Zato sto kriminogeni maloljetnici u ovom propalom drustvu nemaju straha da ce odgovarati za svoja nedjela. Policija neke hapsi i po 200 puta i oni opet slobodni na ulici.

2. Zasto maloljetni prestupnici nemaju straha da ce odgovarati za svoja nedjela, odnosno zasto su pojedinaci i nakon 200 hapsenja opet slobodni na ulici?
Odgovor: Zato sto na prostoru Kantonu Sarajevo nema ustanove zatvorenog tipa gdje bi se smjestili oni sto bodu nozem ako ih "neko pogleda".

3. Zasto na prostoru Kantonu Sarajevo nema ustanove zatvorenog tipa gdje bi se smjestili oni sto bodu nozem ako ih "neko pogleda"?
Odgovor: Zato sto za to nema para u budzetu Kantona Sarajevo.

4. Zasto za to nema para u budzetu Kantona Sarajevo?
Odgovor: Zato sto nista ne ostane od nezasite administracije, ogromne birokratije, parazita sa Kantonalne TV, vjeroucitelja iz obdanista itd.

5. Zasto se pare gradjana, odnosno poreskih obveznika Kantona Sarajevo, trose na ovakav nacin? Zasto je prioritet snimiti Semihu za Dnevnik kantonalne TV umjesto osigurati bezbjednost gradjana koji zive u Kantonu SA?
Odgovor: Zato sto su tako htjeli gradjani glasajuci na posljednjim izborima za Skupstinu Kantona Sarajevo.
lokalni izbori su ove godine... samo hrabro.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#122

Post by stochar »

prije rata je drzava imala organizovan sistem. sad nema nista. maloljetnici pobjegnu iz Huma, i niko ih ne trazi! prije je cijela milicija dizana na noge u tim situacijama.

i, bio je Hum za laganije prestupnike, a Stolac i Krusevac za one teze. pa kad pobjegne s Huma i nesto zaseres, salju te u Stolacm a tamo useres ode u Krusevac. sad odu u Hum, izlaze kad im je kurcu ceif, svaki od tih prestupnika znaju zakone bolje od drotova. kad se svemu ovome doda ono sto je don vito rekao, kad se doda da su glavni uzori omladini Celo, Gasi i ostali, i kad se svemu doda neefikasno sudstvo i tuzilastvo, dobijemo situaciju u kojoj se moramo najvise bojati djece!

ali, kako neko jednom rece: djeca su vojska najjaca!
User avatar
groar
Posts: 265
Joined: 10/05/2007 22:33
Location: Sarajevo

#123

Post by groar »

in33sa wrote:
groar wrote:
obuca wrote:jutros je bilo na RSG-u da su ubice rodene i nastanjene u sarajevu. e treba skopat imena i maltretirat i njih i familije im mamicu im njihovu
Onda bi i ti bio isti kao oni.
Najveca kazna ih je ostaviti da zive u unutrasnjem paklu koji su sami sebi stvorili.....
Ti pokusavas biti duhovit ili sta???

Unutrasnji pakao :-) halo, hladnokrvno su ubili decka jer ih je pogledao, i oni da se kaju???

To za jaja treba objesiti, ko Kinezi sto rade, pa ih rezati na komade dok ne crknu.

Gamad bolesna neizivljena.
Ja samo konstatujem da je to nazalost jedina i najgora kazna koju ce ovi monstrumi dobiti. Vec za par dana ce biti na slobodi i opet uraditi istu stvar jer im drzava ne moze nista. Ne znam, sa mog gledista bi meni najgora kazna bila da zivim s time da sam nekoga ubio....zj da budem kreten....radje bih se odmah ubio nego bio poput njih......ali dobro sam svjestan da to njih ne dotice bas previse.......Nazalost takva je situacija u nasoj "drzavi" i za eventualno poboljsanje treba krenuti od korjena.......a korijen je pravljenje drzave....jer Bosna i Hecegovina je kao drzavna zajednica, ovako kako trenutno "funkcionise", po mom misljenju jedna velika iluzija.
User avatar
groar
Posts: 265
Joined: 10/05/2007 22:33
Location: Sarajevo

#124

Post by groar »

Ni ne napisah nigdje do sada od silnog ogorcenja
RIP :(
Saraswati
Posts: 1817
Joined: 05/05/2006 11:22

#125

Post by Saraswati »

...

:( :( :(
Locked