Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

merkato
Posts: 168
Joined: 04/08/2012 23:55

#1 Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by merkato »

Treba mi savjet vezano za kućanske aparate

Beko ? Vox ? Kakav je Vox ..ima 5 GOD garancije .. Ima li nesto treće,četvrto da nije gorenje (preskupo mi :roll: ) jer sve osim usisivača uzimam
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#2 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by bersK »

U kući imam Vox usisivač od 2009. godine. Nijednom nije popravljan, niti je bio pokvaren pa makar 2-3 dana.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by drndalo »

merkato wrote:Treba mi savjet vezano za kućanske aparate

Beko ? Vox ? Kakav je Vox ..ima 5 GOD garancije .. Ima li nesto treće,četvrto da nije gorenje (preskupo mi :roll: ) jer sve osim usisivača uzimam
Mi kad smo uzimali sve za kucu, uzesmo mahom sve Gorenje jer su imali 20% popusta za cash krajem godine, sto nam je u odnosu na sve ostale zaista donijelo masinu za ves kao kusur, tj. dzabe... Samo Beko perilicu sudja uzesmo mimo jer je Gorenje ugradbena bila 100% skuplja...

Pogledaj Indesit od General servisa, direktni su uvoznici, obicno OK cijene. Kako kupujes sve, cjenkaj se, popust na kolicinu bar 10%...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by spreca »

merkato wrote:Treba mi savjet vezano za kućanske aparate

Beko ? Vox ? Kakav je Vox ..ima 5 GOD garancije .. Ima li nesto treće,četvrto da nije gorenje (preskupo mi :roll: ) jer sve osim usisivača uzimam
Gorenje neradi usisivace...pod njihovim imenom to radi jedna firma iz slovenije(mozda su je kupili) nemogu se sad sjetiti imena
merkato
Posts: 168
Joined: 04/08/2012 23:55

#5 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by merkato »

spreca wrote:
merkato wrote:Treba mi savjet vezano za kućanske aparate

Beko ? Vox ? Kakav je Vox ..ima 5 GOD garancije .. Ima li nesto treće,četvrto da nije gorenje (preskupo mi :roll: ) jer sve osim usisivača uzimam
Gorenje neradi usisivace...pod njihovim imenom to radi jedna firma iz slovenije(mozda su je kupili) nemogu se sad sjetiti imena


Ma imam usisuvac, Samsung. Pisala sam da kupujem sve osim usisuvaaca.. znaci plate,pecnicu, frizider,masinu za sudje,za ves

Sta mislite o kupovini polovnih stvari. Bosh npr daju mi godinu garancije

Bili smo juce u gorenju, 2800 sa nekim popustom,to mi bas puno sad
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by spreca »

merkato wrote:
spreca wrote:
merkato wrote:Treba mi savjet vezano za kućanske aparate

Beko ? Vox ? Kakav je Vox ..ima 5 GOD garancije .. Ima li nesto treće,četvrto da nije gorenje (preskupo mi :roll: ) jer sve osim usisivača uzimam
Gorenje neradi usisivace...pod njihovim imenom to radi jedna firma iz slovenije(mozda su je kupili) nemogu se sad sjetiti imena


Ma imam usisuvac,
Samsung. Pisala sam da kupujem sve osim usisuvaaca.. znaci plate,pecnicu, frizider,masinu za sudje,za ves

Sta mislite o kupovini polovnih stvari. Bosh npr daju mi godinu garancije

Bili smo juce u gorenju, 2800 sa nekim popustom,to mi bas puno sad
Sory.....ja imam sve gorenje i ovdje gdje sam i u BiH kuci...ja sam prezadovoljan...mozda su skupi ?....a polovno je uvijek polovno i zavisi kolike su cijene...godinu garancija je sranje.....sto mozes sada kupi novo a neke stvari kupi polovne pa ces kad mogodnes kupiti novo....ves masinu kupi polovnu i koristi je po maksimumu tu godinu dok je u garanciji
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#7 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by Thorgerson »

Ja citam Bono Vox muke po tehnici, nista mi nije jasno...
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#8 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by ranger »

meni sve beko i grundig evo trecu godinu radi ok
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#9 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by male_okice »

merkato wrote:Treba mi savjet vezano za kućanske aparate

Beko ? Vox ? Kakav je Vox ..ima 5 GOD garancije .. Ima li nesto treće,četvrto da nije gorenje (preskupo mi :roll: ) jer sve osim usisivača uzimam
moja mama ima beko ves masinu, vec 10tak godina i radi savrseno (a kosta je 349 KM/5kg) .
takodjer ima i usisivac beko sa posudom i zadovoljna je i sa njim.

prosle godine smo kupili vox kombinovani frizider. platili smo ga 330 KM i stvarno sam zadovoljna. gore se sam odmrzava i evo ove vrucine su a on radi na 2, za onu velicinu frizidera i te pare nisam mogla naci nista povoljnije def. isto imamo 5 god garancije.
u firmi imamo klimu vox kupljenu doduse prije 2 mjeseca ali sad zasad se pokazala kao dobra.
imam i mikser vox obicni onaj kucni bio 30KM i isto mi je sasvim ok.

ne znam sta bih ti rekla, ali recimo def sto se tice ves masine ili ovih obicnih kucanskih aparata meni su beko i vox sasvim ok marke. mislila sam kupiti beko ves masinu skoro ali nam je ispala indesit bila na rasprodaji u fisu jer kao to su zadnji takvi modeli meni ne smeta jer ipak garancija joj vazi bez obzira, ona je od 6kg i moze ici do 1000 obrtaja. platili smo je 398 KM (sa tim popustom).
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#10 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by Altsa »

Gorenje svakako izbjegavati. Frizideri LG, pecnice i ploce Electrolux.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#11 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by drndalo »

Ne izbjegavati nista, ganjati cjenovno sta mozes dohvatiti...
merkato wrote: Sta mislite o kupovini polovnih stvari. Bosh npr daju mi godinu garancije

Bili smo juce u gorenju, 2800 sa nekim popustom,to mi bas puno sad
Ako kupujes sve, tesko da ces izaci puno < 2800 KM... Mozda 2500, ali ne puno... Znam da je to puno kada se kucis, ali opet to je investicija sada, pa onda barem 3-5 godina imas garanciju, i deri... Tj. ne bi trebalo biti dodatnih troskova...

Polovno je uvijek macak u vreci... Mozda ako uzimas od nekoga poznatog, pa da ima racune od npr. prije 2 godine, pa imas jos koju godinu, i tako to, jer on mijenja na vece... Ili kad se bas nema para, pa da se ne pere na ruke... :skoljka:

Ako za par mjeseci dodjes do para, a imas polovno koje bi mijenjala, opet problem prodati, problem dodatnog gubitka para, prakticno placas 2x, ali platis vise nego st bi platio da si kupovao 1x kako treba...

Isto tako, ako vec gledas svasta, obrati paznju na energetski razred aparata... Ako je neki aparat jeftiniji 50/100 KM npr. ali je razred C/D, u odnosu na razred A(+), a potrosices na struju vise para zbog njega npr. 80 KM godisnje, onda to nije bas najpametnije... Dugorocno.

Meni je sve Gorenje osim masine za sudje, i ja bih tada izbjegao Slovence da sam mogao, ali po tim uslovima nije bilo bolje ni za iste pare, a kamoli jeftinije... Mas.za sudje je Beko, i nju uzesmo kao sto ranije rekoh jer je bila 58% cijene Gorenja (ugradbene), ova skuplja je bila neka elektronska fancy program, a Beko klasicni obrtni programator... Za 500 KM razlike u cijeni, rado obrcem programator... :lol: Sve nam jos uvijek radi super... Kupljeno krajem 2004 god. Na mas. za sudje zamijenjena jednom pertla/sajla za drzanje otvorenih vrata. Mas. za ves nekidan morala na dotezanje remena za okretanje bubnja, nije bio ni za zamjenu, samo dotegnut... Ploca, rerna, napa (ugradbene) nista dosad, frizider nista...
merkato
Posts: 168
Joined: 04/08/2012 23:55

#12 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by merkato »

:Gorenje sve 2860

Kombinacija vox indesit i Candy (masina za ves) manje od 2000..razlika 850 km..meni to sad bas puno..
Idem na ove ..citala sam malo..ok.su..nek traju 5 god ja zadovoljna..u podstanarskim stanovima sam se nagledala svega tako da ovo Ce bit ok
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#13 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by drndalo »

Sa srecom
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#14 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by nepass1 »

ja uzeo sve beko, sve je super osim frizidera koji je placen preko 900KM. ali toliko je bucno to sranje da je za ne povjerovati, ves masina haman manje se cuje pri centrifugi.
zvao i servis, dolazili, kazu tako rade njihovi frizideri
shheff
Posts: 694
Joined: 22/07/2013 14:11

#15 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by shheff »

beko tj. omega ba trenutno ima popust na masinu za sudje 50%, ako se kupe najmanje dva ugradbena aparata (s tim sto se racuna ploca i pecnica kao jedan) bilo je do 15.7, ali msm da su produzili do 31.7. akciju. Kupio sve ugradbeno: pecnicu 500, plocu 300- dva kola, frizider 500, masina za sudje najskuplja kad se moze :D 800 (tj.400) napa 140. Ukupno na karicu 12mj. 1840, da sam platio kesom bilo bi 1726. Znaci trenutno ne moze za ovaj nivo uredjaja jeftinije, samo mi sad treba sreca da ne bude problema
PRO165
Posts: 232
Joined: 02/06/2012 23:43

#16 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by PRO165 »

Kad je garancija u pitanju pitajte za detalje: da li su pokriveni dijelovi, ruke i izlazak na teren.
Npr, Beko je nekad prije imao 5 god garanciju ali je bila garancija 5 god na dijelove a na ruke 1 god. Meni se kvarila veš mašina jedno 3 puta. Prvi put, jer je bilo tokom prve godine, nismo ništa platili a poslije smo plaćali dolazak na adresu, koliko se sjećam 30KM.
Koliko znam sada imaju punu garanciju - i dijelovi i ruke.
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#17 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by SHTEVELEC »

PRO165 wrote:Kad je garancija u pitanju pitajte za detalje: da li su pokriveni dijelovi, ruke i izlazak na teren.
Npr, Beko je nekad prije imao 5 god garanciju ali je bila garancija 5 god na dijelove a na ruke 1 god. Meni se kvarila veš mašina jedno 3 puta. Prvi put, jer je bilo tokom prve godine, nismo ništa platili a poslije smo plaćali dolazak na adresu, koliko se sjećam 30KM.
Koliko znam sada imaju punu garanciju - i dijelovi i ruke.
Pit'o sam ja kad sam kupov'o susilicu, rekose mi da je 5 godina puna garancija, sve ukljuceno, moj kolega ranije kupio sve kod njih i 2 godine je bilo sve, ostale 3 je platio ruke kad su mu nesto mijenjali
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#18 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by dječak sa šibicama »

Sve je to individualno, ja sam izbjegavao da kupim jeftiniji Vox televizor, kupio Samsung, dva puta je vec bio na servisu evo opet i treci put po panelu sive mrlje se pojavljuju, star dvije ipo godine, dva puta servisiran po garanciji sad mi je istekla i mogu ga baciti jer ako budem placao zamjenu panela, mogu kupiti novi Vox za te pare... komsija kupio Vox prije mene, eno ga jos radi ko nov, nijednom na servisu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by _BataZiv_0809 »

Kakav je ovaj AWT sto ga Robot forsira?

Trebam mi masina za vikendice, a ne kupuje mi se nesto skuplje...

Telefunken i Tesla televizori, ima li iko iskustva?
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#20 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by drndalo »

_BataZiv_0809 wrote:Kakav je ovaj AWT sto ga Robot forsira?

Trebam mi masina za vikendice, a ne kupuje mi se nesto skuplje...

Telefunken i Tesla televizori, ima li iko iskustva?
Vikendica? Koliko puta obijana?

Ako jeste, kupi polovnu za 100 KM. Za jeftinije tv-e nemam iskustva s pomenutim, ali nam kod Punice Elit od 32" radi evo 3-4 godine bez i jedne greske...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by _BataZiv_0809 »

drndalo wrote: Vikendica? Koliko puta obijana?

Ako jeste, kupi polovnu za 100 KM. Za jeftinije tv-e nemam iskustva s pomenutim, ali nam kod Punice Elit od 32" radi evo 3-4 godine bez i jedne greske...
Obezbjedjena :wink:

Ne bih polovno ipak, nekako sta znam, nije mi higijenski :roll:
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#22 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by drndalo »

Ih, kad ukljucis otkuhavanje na 95 stepeni...

Zato rekoh, jel bila obijana posto znam vise slucajeva da ni gedore ne smijes ostaviti... Samo lopatu i krampu nece da kradu...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#23 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by _BataZiv_0809 »

drndalo wrote:Ih, kad ukljucis otkuhavanje na 95 stepeni...

Zato rekoh, jel bila obijana posto znam vise slucajeva da ni gedore ne smijes ostaviti... Samo lopatu i krampu nece da kradu...
Ma nista to, masina za sudje, ves, frizider, rerna, to samo novo brale. Televizor, radio, sat, kosilica, to moRe i polovno :D
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#24 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by mali_balon »

Pored cijena i karakteristika raspitati se i o servisnoj mrezi, dijelovima, garanciji.....
User avatar
lemniskata
Posts: 303
Joined: 25/07/2012 18:48
Location: Sarajevo

#25 Re: Beko,Vox ili nesto treće-muke po tehnici

Post by lemniskata »

plata kombinovana staklena Beko- zadovoljna, lahka za održavanje onim nožićem za čišćenje i dax prskalicom za masnoću
rerna Beko sa ventilatorom- odlično peče. jedina zamjerka što nemaju ili ja nisam pronašla model rerne sa teleskopskim nosačima
frižider Gorenje, stariji neki, dok se ne pokvari tu je.
mašina za suđe Beko- nijednom nisam suđe vratila na ponovno pranje a ne ispirem nikad prije stavljanja. tablete, so i sjaj iz dm-a koristim, ona njihova denk mit marka
mašina za veš hotpoint ariston sa sušilicom 10 kg +7 kg- preskupa je bila. može se naći jeftinija da je isto dobra. najveći mi je problem veliki kapacitet bubnja što odmah znači više vode za ispiranje i veš ne miriše intenzivno :sad:
mikrovalna samsung- sve mi to isto dođe. ova je lijepa ima nekih hiljadu opcija

ukupni dojam sa beko apartima sam zadovoljna, hotpoint ariston ima jako dobrih modela mašina za veš i rade toliko tiho da zaboravim da sam je upalila.

bojler je plinski, ne znam gledaš li i to, sa njima nemam iskustva.

Sretno :)
Post Reply