BEKO SHOP Sarajevo

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
sjemenjak
Posts: 11
Joined: 02/09/2007 22:35

#1 BEKO SHOP Sarajevo

Post by sjemenjak »

Sta vi mislite o ovom novom objektu sto je otvoren u gradu?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#2 Re: BEKO SHOP Sarajevo

Post by chuchumbamayumbe »

sjemenjak wrote:Sta vi mislite o ovom novom objektu sto je otvoren u gradu?
Sta imam da mislim o tom objektu? Da slucajno nisi njihov zaposlenik?!
sjemenjak
Posts: 11
Joined: 02/09/2007 22:35

#3

Post by sjemenjak »

Mislio sam na njihovu uslugu i njihov brend. Neko ovdje spomenu Robot i Biru pa sam htio da vidim vase misljenje o ostalim brendovima sto se prodaju kod nas. Ima li tu imalo kvaliteta ili su sve to "cunga-lunga" marke, kao sto neko rece?
nelo
Posts: 227
Joined: 04/12/2006 22:58

#4

Post by nelo »

Kao brend jesu noviji, ali su kupili grundig-a koji je prije rata slovio za jace u ovoj oblasti. Od bire ne mogu biti losiji ni pod razno.
ja imam frizider beko i prezadovoljan sam.uzeo bih i sve kucanske aparate al zbog kvalitetnijeg servisa sam se odlucio za druge.....
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#5

Post by chuchumbamayumbe »

Imam frizider i mikrovalnu Beko, ferceraju bez problema i sto je najvaznije, ne izgledaju nimalo kineski za svoju cijenu.
Ja mislim da je Beko Turski?
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#6

Post by cico x »

nelo wrote:Kao brend jesu noviji...
ma ti nisi dobar ociju mi,beko "poznata" marka od prije rata,ili si mlad pa se ne sjecas?
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#7

Post by karanana »

cico x wrote:
nelo wrote:Kao brend jesu noviji...
ma ti nisi dobar ociju mi,beko "poznata" marka od prije rata,ili si mlad pa se ne sjecas?
Beko prije rata je bila poznata marka u industriji tekstila i konfekcije a nikako u proizvodnji i prodaji kucanskih aparata, tako da mjesas 2 beka.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#8

Post by sulesavic »

BEogradska KOnfekcija?
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#9

Post by zena21 »

a gdje vam je taj beko?
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#10

Post by karanana »

zena21 wrote:a gdje vam je taj beko?
ene ga u vojnickom polju kod cevabdzinice vrbas, gdje imaju dobre banjalucke cevape i shish. kad prodjes studentske domove i semafor za nedzarice, pa iduca desno i onda nekih 200 metara. ma nista posebno, poprilicno malen prostor i nije neka ponuda.
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#11

Post by cico x »

The name of the company founded in 1954 was registered as Beko which was a combination of the first two letters of Koç and Bejerano

;)
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#12

Post by DobroJutroKolumbo »

nelo wrote:Kao brend jesu noviji, ali su kupili grundig-a koji je prije rata slovio za jace u ovoj oblasti. Od bire ne mogu biti losiji ni pod razno.
ja imam frizider beko i prezadovoljan sam.uzeo bih i sve kucanske aparate al zbog kvalitetnijeg servisa sam se odlucio za druge.....
Jeste kupili su Grundig-a ,ali vlasnici BEKO-a su Nijemci, pa ti vidi ko je koga kupio... :D :D :lol:
Semiramida
Posts: 311
Joined: 15/09/2005 14:03
Location: Sarajevo

#13

Post by Semiramida »

Posjetila, vidjela, kupila svasta nesto. :)

Jedina mi je zamjerka na Beko sto fakat ne daju veliki popust na cijenu, samo 3-4%. Servis: dolaze na adresu, pa ako ne otklone kvar u roku od 40 dana, dobijes novi uredjaj. Doduse, nije mi zatrebalo, nego teoretisem...

Zasto Beko, a ne Gorenje? Ne zbog cijene, jer su tu negdje kad bude snizenje u Gorenju, nego zato sto nam Slovenci tuse godinama sve ono sto ne tuse EU, a ni servis im nije bajan. Licno mi je rekao jedan ciko iz Gorenja da pola uredjaja Gorenje ni ne proizvodi, nego nalijepi svoj logo i svi veseli (npr. masine za ves, masine za sudje). Osim toga, Beko za neke uredjaje ima duzi period garancije, 5 godina, a Gorenje 3.

Jos jedna zamjerka Beko salonu: oni sto dole rade bas i nisu nesto obuceni za prezentaciju svih performansi, a ni katalog im nije bogzna usminkan.
nokturno
Posts: 221
Joined: 04/12/2007 22:32
Location: "zzzzz"

#14

Post by nokturno »

nelo wrote:Kao brend jesu noviji, ali su kupili grundig-a koji je prije rata slovio za jace u ovoj oblasti. Od bire ne mogu biti losiji ni pod razno.
ja imam frizider beko i prezadovoljan sam.uzeo bih i sve kucanske aparate al zbog kvalitetnijeg servisa sam se odlucio za druge.....
Proizvoljna ocjena da je bira losa. Ja eto imam vise nego dobro iskustvo sa birinom ves masinom.

Inace, za beko kazu da je pravo kvalitetan i ne sumnjam da je dobar izbor.
User avatar
koma
Posts: 191
Joined: 10/09/2005 13:32

#15

Post by koma »

cico x wrote:The name of the company founded in 1954 was registered as Beko which was a combination of the first two letters of Koç and Bejerano

;)

Code: Select all

The name of the company founded in 1954 was registered as Beko which was a combination of the first two letters of Koç and Bejerano. Yet, the situation in the country at the time did not allow it to start operations.

Code: Select all

After having transferred its Arçelik dealership rights to Atılım in 1977, Beko Ticaret began, as of 1983, to operate in the field of white goods industry under the brand name of Beko on such vast experience built up in time.

As of 1990's, when Koç Holding Durable Consumer Goods Group opted for overseas activities, Beko was chosen as the export brand. 
http://www.beko.com/TR/EN/history.htm

Kako god, poceli su debelo prije rata : )
Post Reply