BEKO SERVIS (SARAJEVO)

User avatar
Bigtaurus
Posts: 79
Joined: 17/06/2009 11:09

#1 BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by Bigtaurus »

Zdravo,

Interesuje me dali ima ovlasteni srvis kucanskih aparata BEKO i dali neko ima adresu ili broj telefona slucajno?Htio sam se nesto informisati na osnovu vaseg iskustva o aparatima BEKO.Naime radi se o frizideru BEKO koji sam dobio kao vjencani dar.Sad mi se desilo da frizider ne ledi nikako ne znam sta mu je pa sam trazio garantni list ili racun al kad ce ti baksuz nema ga nigdje i ne nogu se sjetiti dali sam uopste dobio jer je to bilo prije 3. godine.Malo sam citao na internetu i saznao sam da BEKO daje 5. godina garanciju na svoje uredjaje a ja dobio frizider prije 3. godine i mislim da je jos pod garancijom.E sad me interesuje dali BEKO servis ili prodavnica BEKO u svojoj bazo podataka moze pronaci frizider pod serijskim brojem i dali na bilo koji nacin moze vidjet da je frizider jos pod garancijom da bi mogao izvrsiti servis.Ne znam sta mi se desilo s zriziderom jednostano je prestao da ledi i ne znam sta da radim sad ako je pod garancijom a nemam garantrni list a ni racun jer sam dobio kao vjencani dar.Nadam se da je neko iskustvo imao sto se tice servisa frizidera BEKO pa ako moze da napise par rijeci iz iskustva ili dali ima neko neku ideju sta bi mogao biti kvar i od prilike koliko bi to kostalo.

Ako sam pogresio rubriku molim administratora da premjesti tamo gdje je mjesto i da obavjesti me na mail.
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#2 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by van Basten »

koliko ja znam, ovlašteni ditributer za BiH je Omega iz Tuzle (ili Lukavca, uglavnom iz tih krajeva). Ja sam jednom zvao za mašinu za suđe i sjećam se da sma okretao 035... problem smo riješili za minut na obostrano zadovoljstvo.
Evo ti link sa nekim njihovim telefonskim brojevima :http://www.omega.ba/?w=c&idc=4 pa probaj... ako nisu ti, sigurno će oni znati reći tačan broj servisa.
Uglavnom, ako sa njima ne riješiš telefonom, oni će dati nalog ekipi da dođe na lice mjesta (ekipa je iz Sarajeva)... sad, mogao bi ti biti problem što nemaš garantni kod sebe, ali vidi sa njima to.
maajaa
Posts: 305
Joined: 14/05/2007 16:14

#3 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by maajaa »

Trebas nazvati "Omegu" i prijaviti kvar, a onda ce oni dati nalog serviseru za podrucje Sarajeva i on ce te kontaktirati. Usput, serviser je negdje kod salona namjestaja Malagic. Sto se tice garancije, ne vjerujem da ces moci uraditi nesto bez racuna i garantnog lista. A ako je frizider kupljen prije 3 godine, postoji mogucnosti da je tada garancija na BEKO proizvode bila 3 godine, (kao sto je kod mene bio slucaj, frizider kupljen krajem 2007, garancija 3 god, mjesec dana nakon isteka garantnog roka motor otkazao poslusnost :roll: )
User avatar
arbosan
Posts: 297
Joined: 04/07/2005 08:50
Location: Sarajevo

#4 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by arbosan »

Nebi da te plasim, ali znam da nase prodavnice nece ti priznati garanciju bez racuna!. Zato nazovi tu firmu i vidi sta ce ti reci, i pitaj ih odma dali mogu priznati garanciju ako nemas racun uz garanciju, ili ako nemas oba!

Sretno sa nasima :-)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#5 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by Alfons Kauders »

Bigtaurus wrote:Zdravo,

Interesuje me dali ima ovlasteni srvis kucanskih aparata BEKO i dali neko ima adresu ili broj telefona slucajno?Htio sam se nesto informisati na osnovu vaseg iskustva o aparatima BEKO.Naime radi se o frizideru BEKO koji sam dobio kao vjencani dar.Sad mi se desilo da frizider ne ledi nikako ne znam sta mu je pa sam trazio garantni list ili racun al kad ce ti baksuz nema ga nigdje i ne nogu se sjetiti dali sam uopste dobio jer je to bilo prije 3. godine.Malo sam citao na internetu i saznao sam da BEKO daje 5. godina garanciju na svoje uredjaje a ja dobio frizider prije 3. godine i mislim da je jos pod garancijom.E sad me interesuje dali BEKO servis ili prodavnica BEKO u svojoj bazo podataka moze pronaci frizider pod serijskim brojem i dali na bilo koji nacin moze vidjet da je frizider jos pod garancijom da bi mogao izvrsiti servis.Ne znam sta mi se desilo s zriziderom jednostano je prestao da ledi i ne znam sta da radim sad ako je pod garancijom a nemam garantrni list a ni racun jer sam dobio kao vjencani dar.Nadam se da je neko iskustvo imao sto se tice servisa frizidera BEKO pa ako moze da napise par rijeci iz iskustva ili dali ima neko neku ideju sta bi mogao biti kvar i od prilike koliko bi to kostalo.

Ako sam pogresio rubriku molim administratora da premjesti tamo gdje je mjesto i da obavjesti me na mail.
omega ima poslovnicu na nedzaricima, drugi semafor od studentskih domova cini mi se... nadji na netu telefon i nazovi, mozda imaju i servis u sa...

bez papirologije sumnjam da ce priznati garanciju...

a kvar... jbg pojma nemam
User avatar
Bigtaurus
Posts: 79
Joined: 17/06/2009 11:09

#6 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by Bigtaurus »

Nista mi ne preostaje nego da nazovem servis pa da mi dodju i vide o cemu je rijec pa ako se treba platiti jbg sta ces bolje nego nov da se kupije jer nema frizider ispod 400KM.
maajaa
Posts: 305
Joined: 14/05/2007 16:14

#7 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by maajaa »

cisto informativno, zamjena motora je kostala 200 KM.
valjda ce to tvoje biti barem 50% jeftinije :)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#8 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by zelenashica »

Centralni servisni centar Beka je u Lukavcu u TC Omega.
Nazovi broj centrale 035/550-910 i od njih traži da te spoje sa servisom.

Što se garancije tiče,garancija jeste 5 godina ali ne puna garancija.
3 Godine imaš obezbijeđen servis i dijelove,a naredne 2 obezbijeđene dijelove ali plaćaš rad servisera.

Što se tiče baze podataka ista postoji i moguće je pronaći sve podatke ako je kupljeno u jednoj od njihovih radnji,ali ne i kod preprodavaca. Moraš znati mjesto kupovine i datum....ostalo ide lako,to ti mogu uraditi ili u prodavnici u kojoj si kupio frižider ili u centralnom info centru u Živinicama.
Sad da li će ti priznati garanciju to je stvar dobre volje :-) koliko znam na Garantnom listu stoji da se samo na osnovu istog priznaje garancijska reklamacija.

http://www.omega.ba/
User avatar
japo
Posts: 1987
Joined: 06/08/2007 16:45

#9 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by japo »

imaš radnju beko u rajlovcu , preko puta trafo stanice :D ne mozeš fulit ili probaj naći broj tel, mislim da i servisiraju tamo nisam siguran al znam da je oogromna radnja ...
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#10 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by DaffyDuck »

Iskustva sa Beko servisom, dobra- losa?
suncokret10
Posts: 314
Joined: 06/12/2013 20:35

#11 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by suncokret10 »

dobra
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#12 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by drndalo »

Meni nije bio velik kvar, momak je dosao dan nankon poziva centrali u Zivinicama, kako sam im dobro objasnio sta se desavalo, ponio je i sve potrebno (dio) za zamjenu, i zavrsio za 20 min. Uglavnom pozitivno.
aljuka
Posts: 27
Joined: 27/03/2011 20:39

#13 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by aljuka »

Beko servis u Lukavcu 035551761 iskustva sa ovim u Lukavcu dobra,trebao mi je dio za koji su drugi serviseri tražili 20 km a kod njih sam to dobio za 3 km
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#14 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by DaffyDuck »

Ja imam problem, skoro tri mjeseca cekam da im dodje dio, a prije 15 dana su mi rekli da je stiglo, da ne mogu odmah isporuciti zbog inventure do ove sedmice, i kad je trebalo to, ne moze do iza praznika :twisted:
fikret-sa
Posts: 6
Joined: 21/02/2010 21:02

#15 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by fikret-sa »

GARANCIJA ZA BEKO PROIZVODE JE 5 GODINA.
Prve tri godine imaš besplatnu garanciju za Beko proizvode. A one dvije godine što su ostale imaš garanciju pod posebnim uslovima i to: Dijelovi su besplatni a ovlašteni serviser ti naplaćuje dolazak i ruke. Naplaćuje čak i dolazak i ruke za one popravke istog dijela koji se bio pokvario i oni ga servisirali u prve tri godine.Pravo Vam kažem nisam pročitao uslove garancije kad sam kupovao Beko proizvode i u međuvremenu u zadnjih nekoliko godina većinu kućanskih aparata upravo kupio BEKO proizvode.Za ove uslove garancije sam saznao tek kad mi se desio kvar na proizvodu koji je pri kraju garancije. Moje mišljenje je da je to nepošteno prema svim kupcima jer kad se kupuje proizvod fino piše 5 GODINA. Trebali su napisati 3 + 2 godine.
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#16 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by semirsar »

Kao sto pise u postu iznad, garancija je 3+2, s tim da nema sanse da serviser izadje dok ne dobije nalog od centrale iz Lukavca, broj je 035/551-777.
U Sarajevu ima servis u Zabrdju, ali po proceduri se prvo mora zvati Lukavac pa kad oni posalju nalog u Sarajevo tek tad serviser dolazi. Poslao sam mail sa podacima u subotu, u ponedeljak popodne me zvali na telefon da mi kazu da ce serviser doci u roku do 5 dana??? :shock:
Sutradan ujutru zove serviser i pita kad moze doci pogledati ves masinu :roll:
Moram priznati, momak je expresno detektovao kvar i isti u kratkom vremenu otklonio :thumbup:

I da dodam, ovo 3+2, jes' mi prodavac rekao da su to punih 5 godina, medjutim, ispade da me je doveo u zabludu, sto ipak nije fer prema kupcima. Kad vec kupis nesto s jednim ubjedjenjem pa se ispostavi da to nije bas tako, upitno je da li ces opet otici u tu trgovinu... banalno zvuci ali ipak nije tako bezazleno. :evil:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#17 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by DaffyDuck »

Koliko im kosta dolazak i radni sat?
mudrac2
Posts: 994
Joined: 29/01/2015 13:00

#18 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by mudrac2 »

koliko se ja sjećam univerzalna cijena dolaska, u zadnje dvije godine garancije, sa bilo kakvom popravkom je 30km.

No, kad smo kod servisa, brzo dođu nakon poziva i uljudni su. Ali problem nastaje kada nakon isteka garancije pokušate kupiti neki dio. Ja tražio grijač za el šporet i nema, na kraju kupio kod onog lopova u pony na malti za 45km. I sad mi muka kad se sjetim.

U drugom slučaju sam tražio dio za veš mašinu i čekao ravno dva mjeseca da ga nabave. Dakle na stanju imaju vrlo malo dijelova.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#19 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by valjuga »

mudrac2 wrote:koliko se ja sjećam univerzalna cijena dolaska, u zadnje dvije godine garancije, sa bilo kakvom popravkom je 30km.

No, kad smo kod servisa, brzo dođu nakon poziva i uljudni su. Ali problem nastaje kada nakon isteka garancije pokušate kupiti neki dio. Ja tražio grijač za el šporet i nema, na kraju kupio kod onog lopova u pony na malti za 45km. I sad mi muka kad se sjetim.

U drugom slučaju sam tražio dio za veš mašinu i čekao ravno dva mjeseca da ga nabave. Dakle na stanju imaju vrlo malo dijelova.
Kupiš gorenjev grijač I ugradiš ga,iste su jačine .....Ha ja :thumbup:
mudrac2
Posts: 994
Joined: 29/01/2015 13:00

#20 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by mudrac2 »

valjuga wrote:
mudrac2 wrote:koliko se ja sjećam univerzalna cijena dolaska, u zadnje dvije godine garancije, sa bilo kakvom popravkom je 30km.

No, kad smo kod servisa, brzo dođu nakon poziva i uljudni su. Ali problem nastaje kada nakon isteka garancije pokušate kupiti neki dio. Ja tražio grijač za el šporet i nema, na kraju kupio kod onog lopova u pony na malti za 45km. I sad mi muka kad se sjetim.

U drugom slučaju sam tražio dio za veš mašinu i čekao ravno dva mjeseca da ga nabave. Dakle na stanju imaju vrlo malo dijelova.
Kupiš gorenjev grijač I ugradiš ga,iste su jačine .....Ha ja :thumbup:
ma isu bas isti, uzi su pa im treba onu zicu sto kaci produziti. No, drugi put cu tako i uraditi. Onu pljacku u pony-u još nisam zaboravio.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#21 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by valjuga »

Čak I taj grijač za veš mašinu mislim da paše od gorenja. :mrgreen:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#22 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by DaffyDuck »

Dobro, ko zna uvijek nadje kompromis. Medjutim, razocaravajuce je da sa toliko prodatih uredjaja imaju slab lager sa rezervnim dijelovima.
User avatar
mayab
Posts: 27021
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#23 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by mayab »

Ja narucio neke dihtunge za perilicu suđa, i stiglo za 15-tak dana, nazvali me kad je stiglo, a nije ni skupo u cjelini, tako da za BEKO imam :thumbup:
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#24 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by ranger »

ja sam sve u kuci uzeo Beko i sad za sad sve fercera kako treba.
ono sto sam posebno zadovoljan su rokovi isporuke, mozes s ljudima dogovorit bukvalno kad ti pase. prije par dana nadjem na netu nesto od b.tehnike vrijednosti 500KM odem u salon kaze mlada nema, reko mozes li provjerit ima li negdje drugo, kao pa jedino da zovem radnju po radnju?! kontam e kozo glupa... imas sistem provjeris sta imas na skladistu i vozdra. elem zovnem centralu, momak me ljubazno spoji s prodajom, dobar dan dobar dan trebam to i to, jos ja i sifru zapiso, kaze javim za 5 minuta ima li. zove lik za 5 minuta kaze ima, zelite li naruciti... dam podatke, kaze doci ce za 2-3 dana. rekoh de nek pozure jos 2 dana sam na odmoru kaze ok onda za 2 dana. drugi dan ujutro u 10 zove lik mozemo li doci. dosli, donijeli aparat ja platio i vozdra. i sve je tako bilo, obicno sam trazio subotom isporuku i sve su bili tacni u minutu.
sto se tice usluge i dostave ja sam pre pre zadovoljan a i aparati jbg rade, pa do kad ce... :D
User avatar
newphoenix
Posts: 349
Joined: 13/01/2012 20:00
Location: White Hole

#25 Re: BEKO SERVIS (SARAJEVO)

Post by newphoenix »

frizider i napa rade bez problema, ali stednjak 3 puta se servisirao kada je bila garancija a sad nega garanciju ima dva kvara i nece gospoda beko servis
da dodu cekam vec 30 dana, 4 puta zvao.
Post Reply