Begovo etno selo-Sramota!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#76 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Cholina_Lokica »

e stvarno ste zavidni i uskih pogleda na svijet :roll:
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#77 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by vozač »

dobronamjernik wrote:Razumijem vozač, svezan pas laje bez prestanka, nisam znala da si lektor - izvini bilo mi teško da prepoznam
ne kontam, jel ovo neka provala

uzgred, pas ne može biti svezan, nego vezan, izuzev ako mu nisi svezala šape
jbg, nisam lektor, al barem znam pričati

šuti i pusti ljude da misle kako si glupa, vjeruj mi, bolje ti je nego kad progovoriš i otkloniš svaku sumnju
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#78 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by una_bo »

nije beg cicija :D
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#79 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Pera Trta »

Ja tačno vidim ovu dobronamjernu, jedna od "daamaa" novokomponovane bošnjačke "elite", avazovsko-ekspresovsko-azrinskog "jet-seta"...fuj, fuj, fuj!
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#80 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by poznanik »

Dile wrote:kod jos malo pa ce na svakom cosku biti etno selo.... najezda prava vise :-)

Živjeti u etno državi, a nemati etno selo je nezamislivo :D
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#81 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by duboka_misao »

Dile wrote:e stvarno ste zavidni i uskih pogleda na svijet :roll:
pusti ba Dile zavidni su vodim ja tebe na vikendicu ionako mi je 20 metara od begova sela a jeftinije ce te doci :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#82 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Cholina_Lokica »

duboka_misao wrote:
Dile wrote:e stvarno ste zavidni i uskih pogleda na svijet :roll:
pusti ba Dile zavidni su vodim ja tebe na vikendicu ionako mi je 20 metara od begova sela a jeftinije ce te doci :D
hosh mi dat ovce da cuvam? :mrgreen:
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#83 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by duboka_misao »

Dile wrote:
duboka_misao wrote:
Dile wrote:e stvarno ste zavidni i uskih pogleda na svijet :roll:
pusti ba Dile zavidni su vodim ja tebe na vikendicu ionako mi je 20 metara od begova sela a jeftinije ce te doci :D
hosh mi dat ovce da cuvam? :mrgreen:
necu ti cak ni naplatiti ! mozes mi i pokositi ono par dunuma djaba!
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#84 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Cholina_Lokica »

e fala ti
nejra2007
Posts: 75
Joined: 01/09/2008 13:36

#85 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by nejra2007 »

I ja također svake nedjelje sam na selu sa djecom i divno se osjećam...Kome se ne sviđa neka ne ide, a sada mahalati Miki ovako ili onako smiješno...Nemojte ljudi biti zlobni i frustrirani, Stanišići su super za ove što su obišli pola svijeta...A ti što pričaš Miki fukara, pa ti da si pametan imao bi ti selo, Inat kuću,hotel etc, pa nebi imao vremena sjediti na internetu i srati ko foka...
nejra2007
Posts: 75
Joined: 01/09/2008 13:36

#86 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by nejra2007 »

I ja također svake nedjelje sam na selu sa djecom i divno se osjećam...Kome se ne sviđa neka ne ide, a sada mahalati Miki ovako ili onako smiješno...Nemojte ljudi biti zlobni i frustrirani, Stanišići su super za ove što su obišli pola svijeta...A ti što pričaš Miki fukara, pa ti da si pametan imao bi ti selo, Inat kuću,hotel etc, pa nebi imao vremena sjediti na internetu i srati ko foka...
vozač wrote:
GaRGa wrote:@Dobronamjerni jela nisu obiMna nego obiLna :))
a jesi i ti sitničav, pa dovoljno je što ženska jede ČEVAPE, i što NEMOŽETE, sad još i ti da joj na muku prisjedaš,
ovo je izgleda neki "jači" PR :lol: :lol: :lol:
nejra2007
Posts: 75
Joined: 01/09/2008 13:36

#87 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by nejra2007 »

babyline wrote:a gdje je tu etika

Etika je u jednoj rečenici : " Kome se ne sviđa neka ne ide "
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#88 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Šef »

Seljakljuk gdje god se okrenem samo mi još fali da idem u autentični. Ambijent sela je vidljiv svuda i dobro se osjeti, počev od centra grada preko tramvaja do javnih institucija. Autentični, mo'š mislit. :roll:
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#89 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Vragolan »

Šef wrote:Seljakljuk gdje god se okrenem samo mi još fali da idem u autentični. Ambijent sela je vidljiv svuda i dobro se osjeti, počev od centra grada preko tramvaja do javnih institucija. Autentični, mo'š mislit. :roll:
ma na paravom selu je zdrav seljakluk
a ne kao ova, neko ih nazva, avazovska elita, fuj
pa radije bi sa cobanom sa vlasica sjeo i popio kafu nego da ove srdulje/smradove vidim na ulici

a to gore etno sela nije vidilo, nego je danas furka napraviti kafanu u vukojebini obuci kelnera u nosnju, skuhati corbu i napraviti pitu, pored glavnog objekta napraviti supu i vanjsku halu i eto ti etno sela
za malogradjane i papke (niso to vise ni seljaci to su papci) to je etno selo, jer je danas in da se kafana sa supom i vanjskom halom zove etno selo, pa vece etno selo su bungalovi u dolima
dakle prodaju im muda pod bubrege
evo prijedlog za elitu, kada se budete vracail iz tucepa svratite u medjugorje pa da vidite sta je etno selo i sta je dobra hrana
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#90 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Michun »

Šef wrote:Seljakljuk gdje god se okrenem samo mi još fali da idem u autentični. Ambijent sela je vidljiv svuda i dobro se osjeti, počev od centra grada preko tramvaja do javnih institucija. Autentični, mo'š mislit. :roll:
:thumbup:
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#91 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by shuriken »

hebga nisam pratio forum i zaputimo se gore sa zenama i djecama
a kad tamo zlo i naopako
neljubaznost ko cuskijom u glavu na samom ulazu
hrana podnosljiva,
otraga neobezbijedjeno gradiliste taman da dijete pogine, malo dalje djecije igraliste sa gomilom igracaka izrovljenih iz smeca, noge od vrtnog patuljka kojeg je neko razbio etc
mislim i da bi se u vezi drzanja zivotinja iza sela moglo diskutirati kakve su dozvole potrebne i standardi

uglavnom, šatro eko, šatro selo gdje tretiraju goste ko klošare

p.s.
pita je bila dobra! sok prirodni za djecu dobar.

osoblje ne moze biti krivo jer ne moze biti slucajno da klonirani bezobrazni mutavci rade u svim navednim objektima kompanije Mišel ili kako se zove
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#92 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by delightful »

nejra2007, opomena zbog neprimjerenog nacina komunikacije.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#93 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by vozač »

delightful wrote:nejra2007, opomena zbog neprimjerenog nacina komunikacije.
bravo za moderatora, samo tako, na forumu smo, nismo na selu 8)
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#94 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Toto »

tako ti je kad etno selo drze gradjani
staza
Posts: 582
Joined: 04/03/2009 22:58

#95 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by staza »

Nisam mogao da ne reagiram jer redovno svratim u ovo etno selo.
Jedina stvar koju treba naučiti kulturološki u ovoj zemlji je ulazna kapija i ako tu podbaciš donji si. :D
Hele neise, žena meni: Šta ho'š?!
A ja njoj: Zlato moje, izvini molim te, duboko suosjećam sa tvojim položajem ovdje, mogu l' nešto naučit' od tebe i usputno biti i uslužen?!
I da vidite promjene, otvori se ona, priča o svom reumatoidnom artritisu, o proširenim venama, o ljubavniku iz Kirgistana koji povremeno pijan navrati do Bijambara i Nišića i uznemirava je, ma žena je izuzetna, čak čita i Start. :D
U središtu ovoga ekološkoga kutka je bunar iz doba neolita, a oko kojega se ovo etnološko čudo i razvilo.
U nedostatku naših ženskih čeljadi što se po čaršijama zabavljaju sa uglednim 60-godišnjacima - Ukrajinke služe: odmor za oči, sve prirodne plavuše i uklapaju se sa divnim landscapeom na ovoj nadmorskoj visini.
Bosanski lonac sam by myself naučio kuhati, a antikvitetima sam osupnut.
Država je stara, a za selo mogu samo reći da je još starije.
U blizini je Bijambarus Dionisus imao bakanalije, a samo selo je smješteno na drevnoj piramidi Drugoga Mjeseca od Zemlje.
Inače u ovom selu su Kristu mili kasnije pošprdno prozvani Bogu mili tj. bogumili prošvercovali stado ovaca pri povlačenju pred turskom najezdom od Trogira i Zadra: upravo u ovom selu su te ovce ispečene i odnesene banu Kulinu što je onda zaista povjerovao da su bogumili pravi kršćani i stavio ih pod svoju doživotnu zaštitu.
Inače u selu se sastaju dvije struje: transsibirska i saharska i to daje u konačnici blagu mediteransku klimu.
Hrana odlična, uposlenici se ne odvajaju od Interneta, vjeverice i ježevi su izveli i jednu folklornu tačku, hrana se doprema preko Lijanovića iz bratskoga Brazila, a prilazni autoput ide uz metro i jezero u blizini nedavno sagrađeno.
Obavezno posjetiti.
:bih:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#96 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by PipiDugaDevetka »

staza wrote:Nisam mogao da ne reagiram jer redovno svratim u ovo etno selo.
Jedina stvar koju treba naučiti kulturološki u ovoj zemlji je ulazna kapija i ako tu podbaciš donji si. :D
Hele neise, žena meni: Šta ho'š?!
A ja njoj: Zlato moje, izvini molim te, duboko suosjećam sa tvojim položajem ovdje, mogu l' nešto naučit' od tebe i usputno biti i uslužen?!
I da vidite promjene, otvori se ona, priča o svom reumatoidnom artritisu, o proširenim venama, o ljubavniku iz Kirgistana koji povremeno pijan navrati do Bijambara i Nišića i uznemirava je, ma žena je izuzetna, čak čita i Start. :D
U središtu ovoga ekološkoga kutka je bunar iz doba neolita, a oko kojega se ovo etnološko čudo i razvilo.
U nedostatku naših ženskih čeljadi što se po čaršijama zabavljaju sa uglednim 60-godišnjacima - Ukrajinke služe: odmor za oči, sve prirodne plavuše i uklapaju se sa divnim landscapeom na ovoj nadmorskoj visini.
Bosanski lonac sam by myself naučio kuhati, a antikvitetima sam osupnut.
Država je stara, a za selo mogu samo reći da je još starije.
U blizini je Bijambarus Dionisus imao bakanalije, a samo selo je smješteno na drevnoj piramidi Drugoga Mjeseca od Zemlje.
Inače u ovom selu su Kristu mili kasnije pošprdno prozvani Bogu mili tj. bogumili prošvercovali stado ovaca pri povlačenju pred turskom najezdom od Trogira i Zadra: upravo u ovom selu su te ovce ispečene i odnesene banu Kulinu što je onda zaista povjerovao da su bogumili pravi kršćani i stavio ih pod svoju doživotnu zaštitu.
Inače u selu se sastaju dvije struje: transsibirska i saharska i to daje u konačnici blagu mediteransku klimu.
Hrana odlična, uposlenici se ne odvajaju od Interneta, vjeverice i ježevi su izveli i jednu folklornu tačku, hrana se doprema preko Lijanovića iz bratskoga Brazila, a prilazni autoput ide uz metro i jezero u blizini nedavno sagrađeno.
Obavezno posjetiti.
:bih:
Genijalan pristup i opis doživljenog ugođaja!
:thumbup: :bih: :thumbup:
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#97 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Toto »

Taman ko da vise niko ne ide na begovu corbu??
Haman ce internet upropastit ugostitetlje - ko sto je dohako printanim medjima.
nejra2007
Posts: 75
Joined: 01/09/2008 13:36

#98 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by nejra2007 »

Ne znam stvarno šta je bilo neprimjereno...

delightful wrote:nejra2007, opomena zbog neprimjerenog nacina komunikacije.
Biznis
Posts: 274
Joined: 01/09/2007 23:32

#99 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Biznis »

Sajt im je uzas, ne sumnjam da je i usluga ista.

"Dobro došli na stranice Etno Begovog sela, prvog Bosankog etno sela u svijetu. Ideja o izgradnji je nastala kada je vlasnik sela, inače stravstveni kolekcionar starina i kulturnog nasljeđa Bosne, odlučio da sakupljenu kolekciju prezentuje javnosti u originalnom ambijentu Bosanskog sela."

puno pravopisnih gresaka.
"Dvoriste: Praznik za oci ljubitelja starine je velika kolicina originalnim predmeta od kojih su neki stari i po vise desetaka godina"

ja mislio da se umjesto dvoriste kaze avlija. i predmeti stari "vise desetaka godina"? kad su napravljeni 1990te, 1985te? sta je tu posebno, autohtono i staro pobogu?!

"Selo je građeno od originalnih materijala, od kojih su neki i stari par stotina godina, i tehnikama koje su se koristile u tom periodu. Izgrađena je čaršija sa mnoštvom malih kućica i seoskom džamijom odmah pored."

materijali stari "par stotina godina"? koji su to materijali? u autohtonim selima nema carsije, samo kasabe imaju carsiju.

selo koje ima materijale stare "par stotina godina" i predmete stare "vise desetaka godina"? malo neobicno da je sindra stara 600 godina (to je isto par stotina godina) a fildzan star 25 godina.

apartmani imaju i sobu za spavanje? funkcija apartmana i jeste da ima zasebne prostorije, soba za spavanje se podrazumijeva.

na slici sobe potpuna dizajnerska fula jer "autenticna bosanska soba" ima fotelju, nema shisheta, nema dolap i ima neku siniju koja valjda sluzi kao sto. autohtono al malo sutra.

Smjestaj "Smještaj u dvokrevetnim, četverokrevetnim apartmanima i sobama. Te u kućicama koje kao da su izašle iz bajke." gramaticke greske u kucicama iz bajke.

Hrana "Služimo samo Bosansku izvornu hranu koja se decenijama priprema na autentičan način.

Služimo samo bosanska pića domaće proizvodnje te proizvode iz okolnih sela. "

bosanska izvorna hrana (sta god to znacilo) se STOLJECIMA priprema na isti nacin. sta znaci pripremati hranu na autenticni nacin? Dizajn restorana je katastrofa: postavljeni su neki stolovi od drvenih oblica i pored njih stolice koje su postavljene nekom cohom. U bosanskim seoskim kucama se uglavnom jelo sa sinije i sjedilo se na podu. Ove stolice i ovi stolovi ne idu nikako zajedno. Takodje, zid je od cigle. Ako se zeli postici autenticnost trebalo je okreciti taj zid. U kojoj je to autenticnoj bosanskoj kuci iznutra cigla ovako vidljiva?

Flora i fauna:"Flora i fauna ovog područja je živopisna i različita. Crnogorična šuma krije nepresušno bogatstvo životinjskog svijeta, koje čine mnoge vrste ptica pjevačica, nekoliko vrsta ptica grabljivica, te divlje životinje poput vuka, medvjeda, lisice, zeca, divlje svinje, lasice, jelena, divlje mačke itd. "

Od biljnih vrsta su zastupljene mnoge ljekovite biljke poput kunice, nane, majčine dušice, kamilice, te veliki broj jestivih gljiva, po čemu je ovo područje veoma poznato.

koje mnoge vrste ptica pjevacica? Nije to Hutovo blato. Risova na Nisicima nema ima bar nekoliko stoljeca. Takodje ni medvjedi ni vukovi nisu precesti gosti. I nije mudro savjetovati posjetiocima da idu u sumu gledati medvjede da ne bi neko bez glave ostao. Po kojim je tacno gljivama to podrucje poznato? To gore ima neki bosanski pejotl za koji samo Begovo seljaci znaju?

Hint: Idite na Bijambare i prodjite edukativnom stazom. Usput pise tacno koje vrste prica, zivotinja i biljaka rastu tamo.

Inace nije mi jasna opsesija selima. Seljaci su razgulili odozgo i nemaju se namjeru vracati a u isto vrijeme sela postaju turisticka destinacija koju treba posjetiti?! nidje veze. Ko zeli vidjeti pravu bosansku prirodu treba otici u planinarske domove. to su objekti sa tradicijom i jasnim pravilima zasnovanim na planinarskoj etici koja u kombinaciji sa nasim adetima pokazuje na najbolji nacin kako dobri, gostoljubivi i velikodusni mozemo biti. u domovima su uglavnom prava raja, dobri domacini i prava bosanska hrana "koja se pravi na autenticni nacin" kako bi rekli ovi Begovoseljaci.
ovaj trend da se ode u prirodu, otvori objekat i onda masno naplacuje je smijesan. to je prava prevara gostiju: ustipci su koliko 7-8 maraka? to je pljackanje. niti su ustipci hrana za spomenuti, niti vrijede toliko. ova poplava prevaranata u seoskom turizmu u posljednjih nekoliko godina je jad i cemer, Begovo selo je samo dio opce price.

pricaju o gostoprimstvu a ljude vracaju sa vrata.
pricaju o autenticnosti a imaju fotelje u sobama i predmete stare vise desetaka godina.
pricaju o poslovnosti a sajt pun pravopisnih i gramatickih gresaka.
pricaju o selu a grade carsiju.

ovo Begovo selo treba zaobilaziti u sirokom luku. samo bezze bacanje para i trosenje vremena.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#100 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Toto »

Biznis wrote:Sajt im je uzas, ne sumnjam da je i usluga ista.
ovo Begovo selo treba zaobilaziti u sirokom luku. samo bezze bacanje para i trosenje vremena.
:lol: :lol: :lol:

ta nisu lingvisti vec ugostitetlji
Post Reply