Begovo etno selo-Sramota!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
karanana
Posts: 47234
Joined: 26/02/2004 00:00

#51 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by karanana »

da ga ja finansiram i onda da mi gospodja mujesira tako zalupi vratima. eto mu dveri vala neka ih gradi sebi i svojim begovicima.
hahaha, sa fijakerom u bosanskoj nosnji namjerava dolaziti u grad i u ilijas na pazarni dan.
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#52 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Boom71 »

dzemmo wrote:
MIRSAD NIKŠIĆ: U SELU SAM PRONAŠAO SEBE
Tekst: Živana JovančićFoto: Nedim Trtak



Odlučim da pravim etnoselo! Sve što pravim ovdje, ne smatram svojim materijalnim dobrom; etnoselo pravim za sve ljude, želim da ostane budućim generacijama", započinje priču Mirsad Nikšić, vlasnik d.o.o. Mikkele.
..cuj ne pravi sebi :D
I rece jedan forumas da ja dramatizujem :wink: !

Sve ovakve i slicne likove javno prozivati!
Ja ne zelim da mojim buducim generacijama ovakvi budu primjer u bilo cemu!

:sax:
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#53 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by vozač »

fakat je smiješno polemisati o nekome koga su čitav život zvali "miki smrdo" i koga i dan danas svi u sarajevu tako zovu, jebi ga kad ti raja da nadimak, džaba ti, možeš biti za nekoga gospon michele :lol: , al zna se ko si i šta si, pa njega gospodinom može nazvati samo neko ko razmišlja po sistemu "ti mene serdare, ja tebe vojvodo, a mi najbolje znamo koja smo govna"

ne znam koga treba impresionirati tipična predratna fukara, a ratni profiter, čovjek koji je svoju ekspanziju doživio samo zahvaljujući agresiji i onom poznatom "nekom rat, nekom brat", fuj

zaista ne mogu zamisliti u kakvom psihofizičkom stanju bih trebao biti da svratim u neki od njegovih objekata, evo pokušavam, al ne ide, džaba,
Last edited by vozač on 01/11/2010 09:32, edited 1 time in total.
ZEKI-RIKI
Posts: 128
Joined: 07/04/2006 02:43
Location: Sarajevo/Mejtas

#54 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by ZEKI-RIKI »

karanana wrote:da ga ja finansiram i onda da mi gospodja mujesira tako zalupi vratima. eto mu dveri vala neka ih gradi sebi i svojim begovicima.
hahaha, sa fijakerom u bosanskoj nosnji namjerava dolaziti u grad i u ilijas na pazarni dan.
bio sa negdje u ljetos,radni dan,nismo se najavili...kad smo pokucali,zena koja radi u gore nam je otvorila,i pita jemo li procitali sta pise,jasno je bilo da se ne moze sjediti i supljirati uz kafu i caj,pitao sam jeli se pika da je rucak i ustipci,on je rekla da je u redu.Dobili smo ogromnu porciju ustipaka,sa odlicnim sirom,a kasnije su dolazili i ostali gosti uglavnom nasa dijaspora,niko se bar taj dan nije vratio.
Lijep izlet,porcija usipaka i dva caja 12 km,ambijent predivan,nije guzva...Kasnije nam je ova zena rekla da je puno bolje radnim danom dolaziti jer je wikendom velika guzva.Nikakvih problema nije bilo taj dan.
Dugo mi prijatelj radi u slasticarni Michel-u/vise od 10 god./,i moram reci da je prezadovoljan,sigurno jedna od najboljih konobarskih plata u SA...
User avatar
TarikSA
Posts: 254
Joined: 22/04/2009 01:00
Location: Sarajevo

#55 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by TarikSA »

ZEKI-RIKI wrote:
karanana wrote:da ga ja finansiram i onda da mi gospodja mujesira tako zalupi vratima. eto mu dveri vala neka ih gradi sebi i svojim begovicima.
hahaha, sa fijakerom u bosanskoj nosnji namjerava dolaziti u grad i u ilijas na pazarni dan.
bio sa negdje u ljetos,radni dan,nismo se najavili...kad smo pokucali,zena koja radi u gore nam je otvorila,i pita jemo li procitali sta pise,jasno je bilo da se ne moze sjediti i supljirati uz kafu i caj,pitao sam jeli se pika da je rucak i ustipci,on je rekla da je u redu.Dobili smo ogromnu porciju ustipaka,sa odlicnim sirom,a kasnije su dolazili i ostali gosti uglavnom nasa dijaspora,niko se bar taj dan nije vratio.
Lijep izlet,porcija usipaka i dva caja 12 km,ambijent predivan,nije guzva...Kasnije nam je ova zena rekla da je puno bolje radnim danom dolaziti jer je wikendom velika guzva.Nikakvih problema nije bilo taj dan.
Dugo mi prijatelj radi u slasticarni Michel-u/vise od 10 god./,i moram reci da je prezadovoljan,sigurno jedna od najboljih konobarskih plata u SA...
E pa onda bi trebali da klece gostu, a ne onako bezobrazno se ponasaju...znaci kod nas konobari sto veca plata to bahatiji i bezobrazniji...lijepo...lijepo...bas ih je miki smrdo (ne zasluzuje veliko slovo na pocetku imena) lijepo naucio, kao i ove u smrdo selu...ja sam odusevljen...
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#56 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Toto »

Semiramida wrote:Bili i mi neki dan; kao većina ostalih ovdje - nismo pojeli ručak, nego govno.
Isto je bila ona plava Hajdi.
Neće mene više ni Michelle vidjeti, a kamoli Inat kuća, Etno selo i šta već imaju...

Sreća - blizu Bijambare, pa se ima i prošetati i jesti.
a jeste li se najavili??
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#57 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Cholina_Lokica »

kod jos malo pa ce na svakom cosku biti etno selo.... najezda prava vise :-)
Semiramida
Posts: 311
Joined: 15/09/2005 14:03
Location: Sarajevo

#58 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Semiramida »

Toto wrote:
Semiramida wrote:Bili i mi neki dan; kao većina ostalih ovdje - nismo pojeli ručak, nego govno.
Isto je bila ona plava Hajdi.
a jeste li se najavili??
Jesmo, naravno - čuli smo za njihov "kućni red", pa smo se najavili.
Nego, mislim da su i djeca tamo nepoželjna, pored ljubimaca.

Takođe sam primijetila da su zato stranci jako poželjni. Nije bitno je l' su došli 'nako, il' će jest & pit i ostalo.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#59 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Toto »

Semiramida wrote:
Toto wrote:
Semiramida wrote:Bili i mi neki dan; kao većina ostalih ovdje - nismo pojeli ručak, nego govno.
Isto je bila ona plava Hajdi.
a jeste li se najavili??
Jesmo, naravno - čuli smo za njihov "kućni red", pa smo se najavili.
Nego, mislim da su i djeca tamo nepoželjna, pored ljubimaca.

Takođe sam primijetila da su zato stranci jako poželjni. Nije bitno je l' su došli 'nako, il' će jest & pit i ostalo.
a jeste li vi sigurni koje selo ste rezervisali ??
ne mrem bilivit da ni rezervacija ne pika
paprica29
Posts: 321
Joined: 27/10/2003 00:00

#60 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by paprica29 »

....
Last edited by paprica29 on 02/11/2010 10:31, edited 1 time in total.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#61 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Toto »

paprica29 wrote:Jesmo, naravno - čuli smo za njihov "kućni red", pa smo se najavili.
Nego, mislim da su i djeca tamo nepoželjna, pored ljubimaca.

Takođe sam primijetila da su zato stranci jako poželjni. Nije bitno je l' su došli 'nako, il' će jest & pit i ostalo.
a jeste li vi sigurni koje selo ste rezervisali ??
ne mrem bilivit da ni rezervacija ne pika[/quote]
ma nisu sigurni, vjerovatno ti imaš pravi broj, a izgleda da si i pravni zastupnik, pa de nam napiši taj pravi broj da više ne lutamo!??[/quote]

A zasta tebi sluzi internet?? kad nisi u stanju sa njega pokupit par telefona i mailova najpozantije selende u Bosnjaka :D :D :D
fino Smrdo nakitio prezentaciju navlakusu a plemic nisu u stanju ni to naci na natu. kako ce tek selo naci.. :D :D :D :D :D
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#62 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by branimir stulic »

Bili sa mnom novinari jedne poznate svjetske kuce i zatekli smo zatvorena vrata, pravila kuce napisana na siniji... i vrlo neljubaznu domacicu koja nas nije pustila unutra "nako".
Ah da... novinari su trebali snimiti reportazu o ljubaznosti nasih ljudi i raznovrsnosti turističke ponude BiH...
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#63 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Toto »

branimir stulic wrote:Bili sa mnom novinari jedne poznate svjetske kuce i zatekli smo zatvorena vrata, pravila kuce napisana na siniji... i vrlo neljubaznu domacicu koja nas nije pustila unutra "nako".
Ah da... novinari su trebali snimiti reportazu o ljubaznosti nasih ljudi i raznovrsnosti turističke ponude BiH...

Imam osjecaj da si se samo ti provalio u ovoj prici, ako si mazno lovu svjetskim novinarima za vodica i organizaciju a nisi ugovorio sve sa begovicom. Isto bi ti se desilo i u tim svjetovima idakle su ti tvoji novinari dosli. Mislio si na begovici obrnut lovu. :D :D :D :D :D
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#64 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Admir_1984 »

Al kakve veze ima i da se treba najaviti, rezervisati?? Valjda bi trebalo biti sekunde nekog postovanja pa reci, izvinite ali ovde je praksa ako mislite rucati da se najavite, mozete popiti caj, prosetati po selu, reci par stvari o selu i slicno. Pa ces drugi put fino nazvati, rezervisati i sve ok
dobronamjernik
Posts: 2
Joined: 01/11/2010 19:58

#65 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by dobronamjernik »

Čitajući ove nesuvisle komentare, moram se uključiti i bar pojasniti normalnim ljudima u našem gradu, za koje sam sigurna da postoje i koji trebaju tačne informacije. Etno selo je predivno, lično sam bila sa djecom i društvom. Mogu vam reći da je mjesto predivno, šuma fantastična, mjesto gdje se djeca mogu igrati, a mi ostali po navici dobro jesti i odmoriti se. Hrana izvrsna i obimna, čak smo i večeru kući ponijeli, jer se nije moglo sve pojesti, domačini predivni, djeca umorna i zadovoljna. Znači ljudi, zaista vrijedi otići i provesti divan dan na svježem zraku.
Mogla bih vam pisati još satima ili prepričavati utiske, ali nema potrebe, sve što trebate je otići i uvjeriti se sami.
Što ovo sve pišem - čisto iz razloga da vama, koji nemate zla u sebi, kao pojedini, opsjednuti Mikijem i onim što čovjek ima, a koji sigurna sam nisu ni bili u Etno selu dam ispravnu sliku o predivnom mjestu gdje trebate otići. E sad ne vidim šta je tu problem, ako se treba najaviti. U koji se to restoran ili na koje mjesto može otići ONAKO, kad odete na čevape bilo gdje, nemožete sjediti a da ne poručite čevape, ili na pitu ili u bilo koji restoran. Po Vrelu Bosne ili na Baricama, možete šetati, ali vjerujem da ćete poslije šetnje sjesti i nešto pojesti, ili ne, no to nije ni važno, možda ste ponijeli sendviče, ali to je Vrelo Bosne, park ondosno šetalište, ali sam sigurna na nećete ponijeti svoje sendviče i otiči sjesti u restoran na Vrelu Bosne, bilo koji restoran i tu jesti svoje sendviče, a Etno selo je imanje, malog kapaciteta i naravno da se treba najaviti za ručak.
Ali po običaju, sve što je novo i drugačije prvo zlurado komentarišu bolesni ljudi, bolesni u duši što ništa nemaju, a nemaju jer ih koči zloba i zla energija koju šire oko sebe, pa je tako važno ono što je nevažno i treba ocrniti sve oko sebe, treba potrošiti 1 marku a tražiti kraljevski tretman, pa ako to ne dobiju onda npr. vozač zna i nadimak iz djetinjstva. E pa vozač dao si sam sebi nadimak, još ako ti je to i jedina diploma u životu, onda te policajac jednim zviždukom ostavi bez diplome na par mjeseci.
Znam da sada slijede još gori komentari, jer je to naprosto tako, ali ja, kao što rekoh u početku, nisam ovo ni pisala zbog energetskih vampira, već zbog normalnih ljudi, koji kada žele negdje otići da im bude lijepo, idu sa dobrim namjerema,
Ljudi idite i uživajte, postoji telefon za najavu,hrana je fantastična, ambijent poseban, a primit će vam i ugostiti kraljevski.
User avatar
karanana
Posts: 47234
Joined: 26/02/2004 00:00

#66 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by karanana »

i kome ja sad da vjerujem, vecem broju ljudi koji su dozivili isto neprijatno iskustvo ili jednoj osobi koja se maksuz registrovala da iznese svoje utiske?

e ovako, u vecinu se restorana moze otici nenajavljeno i probati uci bez rezervacije. mozda je nekad stvarno puno i nema mjesta ali postoji nacin da se to na normalan nacin kaze gostu. niko ovdje nije govorio ni o kakvim sendvicima i unosenju hrane, svi su se zalili na negostoljubivost odmah na kapiji i nemogucnosti ne samo dobijanja restoranske usluge, jer to donekle moze biti i razumljivo, nego nemogucnosti ulaska na imanje i razgledanja tog skupljenog smeca.

i to mogu donekle razumjeti, imanje je privatno. ali koji klinac onda uopste i pravis javnu prezentaciju imanja kroz tv i internet priloge i koji klinac direktno i indirektno pozivas sve ljude da ti dodju? napravi odmah znak na ulazu da je imanje privatnog karaktera i da se moze uci samo po pozivnici i najavi vlasniku. lakse ce ti biti a i lakse ce biti gospoji da ne mora svaki sekund ustajat i dolazit i odbijat ljude i sama se nervirat kad joj neko nenajavljen pozvoni.
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#67 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Boom71 »

karanana wrote:
i to mogu donekle razumjeti, imanje je privatno. ali koji klinac onda uopste i pravis javnu prezentaciju imanja kroz tv i internet priloge i koji klinac direktno i indirektno pozivas sve ljude da ti dodju? napravi odmah znak na ulazu da je imanje privatnog karaktera i da se moze uci samo po pozivnici i najavi vlasniku. lakse ce ti biti a i lakse ce biti gospoji da ne mora svaki sekund ustajat i dolazit i odbijat ljude i sama se nervirat kad joj neko nenajavljen pozvoni.
Gospodine @dobronamjernice,
nema potrebe da vrijedjate ljude.Mogu razumjeti ako ste clan familije(uze) ili prijatelj porodice ili ste slucajno uboli dan,ali da na osnovu vaseg,usamljenog misljenja smatrate forumase zlim i pakosnim kokuzima,e to je bas nekulturno.

Imam veze ili sam imao sa ugostiteljstvom i to ne samo u Sarajevu.Obisao sam prilican broj interesantnih destinacija na Kugli zemaljskoj,pa tako i ugostiteljskih objekata.Od Zabavnih parkova i luxuznih Svicarskih restorana zatvorenog tipa,pa do Mexickih rupetina gdje ti pice sipa krezavi konobar sa macetom za pojasom.

Nisam kokuz frustrirani koji po cijeli dan smislja sitne i krupne pakosti onima koji su bolji od mene.Ja samo zelim da mi,normalna raja ovim putem bar pokusamo napraviti nas zivotni prostor boljim i kvalitetnijim.

:idea:
User avatar
karanana
Posts: 47234
Joined: 26/02/2004 00:00

#68 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by karanana »

jeli to greska u citatu ili je komentar upucen na moj post?
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#69 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by Boom71 »

karanana wrote:jeli to greska u citatu ili je komentar upucen na moj post?
Nije greska.
Tvoga sam misljenja i bezveze mi bilo da pisem ono sto si ti napisao,pa sam te citirao.

:-D
User avatar
karanana
Posts: 47234
Joined: 26/02/2004 00:00

#70 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by karanana »

Boom71 wrote:
karanana wrote:jeli to greska u citatu ili je komentar upucen na moj post?
Nije greska.
Tvoga sam misljenja i bezveze mi bilo da pisem ono sto si ti napisao,pa sam te citirao.

:-D
aha, sad sam skonto da je ono nick @dobronamjernik.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#71 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by vozač »

dobronamjernik wrote:Čitajući ove nesuvisle komentare, moram se uključiti i bar pojasniti normalnim ljudima u našem gradu, za koje sam sigurna da postoje i koji trebaju tačne informacije. Etno selo je predivno, lično sam bila sa djecom i društvom. Mogu vam reći da je mjesto predivno, šuma fantastična, mjesto gdje se djeca mogu igrati, a mi ostali po navici dobro jesti i odmoriti se. Hrana izvrsna i obimna, čak smo i večeru kući ponijeli, jer se nije moglo sve pojesti, domačini predivni, djeca umorna i zadovoljna. Znači ljudi, zaista vrijedi otići i provesti divan dan na svježem zraku.
Mogla bih vam pisati još satima ili prepričavati utiske, ali nema potrebe, sve što trebate je otići i uvjeriti se sami.
Što ovo sve pišem - čisto iz razloga da vama, koji nemate zla u sebi, kao pojedini, opsjednuti Mikijem i onim što čovjek ima, a koji sigurna sam nisu ni bili u Etno selu dam ispravnu sliku o predivnom mjestu gdje trebate otići. E sad ne vidim šta je tu problem, ako se treba najaviti. U koji se to restoran ili na koje mjesto može otići ONAKO, kad odete na čevape bilo gdje, nemožete sjediti a da ne poručite čevape, ili na pitu ili u bilo koji restoran. Po Vrelu Bosne ili na Baricama, možete šetati, ali vjerujem da ćete poslije šetnje sjesti i nešto pojesti, ili ne, no to nije ni važno, možda ste ponijeli sendviče, ali to je Vrelo Bosne, park ondosno šetalište, ali sam sigurna na nećete ponijeti svoje sendviče i otiči sjesti u restoran na Vrelu Bosne, bilo koji restoran i tu jesti svoje sendviče, a Etno selo je imanje, malog kapaciteta i naravno da se treba najaviti za ručak.
Ali po običaju, sve što je novo i drugačije prvo zlurado komentarišu bolesni ljudi, bolesni u duši što ništa nemaju, a nemaju jer ih koči zloba i zla energija koju šire oko sebe, pa je tako važno ono što je nevažno i treba ocrniti sve oko sebe, treba potrošiti 1 marku a tražiti kraljevski tretman, pa ako to ne dobiju onda npr. vozač zna i nadimak iz djetinjstva. E pa vozač dao si sam sebi nadimak, još ako ti je to i jedina diploma u životu, onda te policajac jednim zviždukom ostavi bez diplome na par mjeseci.
Znam da sada slijede još gori komentari, jer je to naprosto tako, ali ja, kao što rekoh u početku, nisam ovo ni pisala zbog energetskih vampira, već zbog normalnih ljudi, koji kada žele negdje otići da im bude lijepo, idu sa dobrim namjerema,
Ljudi idite i uživajte, postoji telefon za najavu,hrana je fantastična, ambijent poseban, a primit će vam i ugostiti kraljevski.
opaaaa, počeli smo se šamarati,

slušaj kraljice, što je pogodilo, lutka moja lijepa, pa nisam ja to izmislio, to je činjenica, prođi mejtašem i pitaj za "gospon mikija" iz "begovske familije" :lol:, to što tebi odgovara da si u društvu takvih osoba i što misliš da si faca, o tome se može porazgovarati sa sociolozima, psiholozima itd., a što se mene tiče, slobodno ga povedi kući

fukaro jadna, ti ćeš nekome reći da je bolestan u duši, a započinješ konstatacijom da se obraćaš normalnima i da si "po navici dobro jela",

uostalom, mogla bi za početak savladati upotrebu č i ć, pa se onda registrovati mahsuzije da glumiš PR-a

vezano za diplomu, lako ti se mangupisati i mene prozivati, ako si mangu-pica pitaj karananu jel mu to jedina diploma u životu
GaRGa
Posts: 2760
Joined: 25/02/2009 15:00

#72 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by GaRGa »

@Dobronamjerni jela nisu obiMna nego obiLna :))
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#73

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 13/05/2015 06:37, edited 2 times in total.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#74 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by vozač »

GaRGa wrote:@Dobronamjerni jela nisu obiMna nego obiLna :))
a jesi i ti sitničav, pa dovoljno je što ženska jede ČEVAPE, i što NEMOŽETE, sad još i ti da joj na muku prisjedaš,
ovo je izgleda neki "jači" PR :lol: :lol: :lol:
dobronamjernik
Posts: 2
Joined: 01/11/2010 19:58

#75 Re: Begovo etno selo-Sramota!

Post by dobronamjernik »

Razumijem vozač, svezan pas laje bez prestanka, nisam znala da si lektor - izvini bilo mi teško da prepoznam
Post Reply