Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Najbolja lokacija za Aidu?

Ferhadija
8
16%
BBI
4
8%
SCC
10
20%
Alta
2
4%
Importanne
5
10%
Titova
22
43%
 
Total votes: 51

User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#351 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by homega »

Kako će kolač u Aidi biti svjež i dobar, nakon proizvodnje u Beču i njegove avionske dopreme u Sarajevo :?
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#352 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by zipoo »

Kako im se isplati uvoziti svaki dan :?

Što se tice kolaca nista specijalno, preslatki kao i u drugim kafe-slasticarnima.
Dok sestra ne napravi nema dobrog kolaca.
Naslovnica
Posts: 27896
Joined: 20/03/2013 15:38

#353 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Ne kontam kakva im je ono furka sa ponovnim otvaranjem!?
Otvorili jednom, izreklamirali se, kad opet neki dan otvaranje, lafo zapadni sistem, ovo-ono?
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#354 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by Hemera »

klixforum135 wrote:Nisam bila u slasticarnoj, i ne znam ni kakvi su kolaci ni kakva je usluga.. Ono koliko sam vidjela na slikama, djeluje mi odlicno, i jedva cekam da budem u prilici da odem. Ali, ne mogu da ne prokomentarisem vecinu vas koji ste ostavili komentar.. Ne znam kako ne shvatite da su ti komentari ogledalo vas a ne onoga koga 'pljujete'. To sto vi niste u stanju da zaradite toliko novca da vam je svejedno da li kolac kosta 4 ili 5 ili 10 KM je vasa krivica a ne onoga ko nudi takve kolace. Ili npr., komentarisete vlasnika, kao odakle njemu novac za pocetnu investiciju.. Ko ste vi da zabadate nos u tudji zivot!?! Vjerovatno opet pokusavate sebe i svoju nesposobnost da opravdate sto ne mozete ni da sanjate o toj sumi novca, a ne da je ulazete u posao.

Kako bih voljela da jedanput na neki pozitivan tekst procitam i pozitivne komentare.. A ne konstantnu ogorcenost nasih ljudi.. Kad cete da shvatite da vam nije kriva ni drzava, ni ovaj ni onaj za vas neuspjeh.. Krivi ste sami sto ne znate da se izborite za sebe i sto ocekujete da vam drzava servira posao dok vi kukate po kafama.
ma ne seri majke ti...to što je tebe neko uvalio na siku,pa ti sad se pečiš ovdje kao radna...nemoj bgt
svako ima pravo i da pljuje i da ne pljuje,a tebe neće pitati za dozvolu
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#355 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by alphonse kauders »

Edin H. wrote:
Jolpaz wrote:Preskupi kolaci, kvalitet onako haman kao margarinasi iz "Saraya";
Konobari pod prisilom kulturni, svaka druga :"gospodine";
Seljacina od zastitara u sintetickoj kosulji sa tankom kravaticom ala 68' i tablom na prsima sa nekom cudnom gravurom broji zalogaje...

Steta ulozenih para ako vlasnik ostane na ovom...
I gdje su sada realno najbolji kolaci u Sarajevu? Ono da znaju, i da ne stede na sastojcima.
Delizie di Sendi - Dobrinja, prekoputa ex Mercatora, kolači 2-3 KM, međutim kolači su toliko ukusni da za tu cijenu ne vjerujem da ćeš dobiti bolji kvalitet igdje u gradu.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#356 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by StupskaBitanga »

Naslovnica wrote:Ne kontam kakva im je ono furka sa ponovnim otvaranjem!?
Otvorili jednom, izreklamirali se, kad opet neki dan otvaranje, lafo zapadni sistem, ovo-ono?
loš promet
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#357 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by VjecitiStudent »

Otkako je nestala originalna "Parkuša" i njene crvene 'kifle', prokletstvo prati sve sljedeće vlasnike :evil:
klixforum135
Posts: 3
Joined: 21/05/2013 09:17

#358 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by klixforum135 »

Hemera wrote:
klixforum135 wrote:Nisam bila u slasticarnoj, i ne znam ni kakvi su kolaci ni kakva je usluga.. Ono koliko sam vidjela na slikama, djeluje mi odlicno, i jedva cekam da budem u prilici da odem. Ali, ne mogu da ne prokomentarisem vecinu vas koji ste ostavili komentar.. Ne znam kako ne shvatite da su ti komentari ogledalo vas a ne onoga koga 'pljujete'. To sto vi niste u stanju da zaradite toliko novca da vam je svejedno da li kolac kosta 4 ili 5 ili 10 KM je vasa krivica a ne onoga ko nudi takve kolace. Ili npr., komentarisete vlasnika, kao odakle njemu novac za pocetnu investiciju.. Ko ste vi da zabadate nos u tudji zivot!?! Vjerovatno opet pokusavate sebe i svoju nesposobnost da opravdate sto ne mozete ni da sanjate o toj sumi novca, a ne da je ulazete u posao.

Kako bih voljela da jedanput na neki pozitivan tekst procitam i pozitivne komentare.. A ne konstantnu ogorcenost nasih ljudi.. Kad cete da shvatite da vam nije kriva ni drzava, ni ovaj ni onaj za vas neuspjeh.. Krivi ste sami sto ne znate da se izborite za sebe i sto ocekujete da vam drzava servira posao dok vi kukate po kafama.

ma ne seri majke ti...to što je tebe neko uvalio na siku,pa ti sad se pečiš ovdje kao radna...nemoj bgt
svako ima pravo i da pljuje i da ne pljuje,a tebe neće pitati za dozvolu
Moram da te razocaram, niko mene nigdje nije 'uvalio', a nesto se ne 'pecim' ni kao radna, s obzirom da trenutno uzivam u rucku, na suncu.. Sve sama sebi zaradila, privatnim poslom, i to sa 26 godina. Znaci, moze se i u Bosni, ako se dovoljno potrudis i upotrijebis mozak.

Naravno da svako ima pravo da pljuje.. Samo, prosperitetnija zemlja bi nam bila kad bi ljudi manje pljuvali po drugima a vise radili na sebi..

Evo npr., reci ti meni zasto ljudi ovdje 'pljuju' po slasticarnoj koja je moderna i lijepo izgleda (znaci, krasi nas grad), koja radi po uspijesnom konceptu vec 100 god i to svugdje u svijetu (ali eto nasem narodu ne odgovara zasto se kolaci prave po izvornoj recepturi i dostavljaju iz Austrije), ili 'pljuju' po vlasnicima koji su odlucili da rade, zaposljavaju ljude, i donesu nesto lijepo nasoj drzavi..!?!
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#359 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by navedeni »

Sad sam prošao nema mjesta ni za nasloniti se, ali jebo slasticarnu bez tufahija i ostalih turskih proizvoda
ime_kojeg_nema
Posts: 743
Joined: 02/11/2010 16:22

#360 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by ime_kojeg_nema »

klixforum135 wrote:Evo npr., reci ti meni zasto ljudi ovdje 'pljuju' po slasticarnoj koja je moderna i lijepo izgleda (znaci, krasi nas grad), koja radi po uspijesnom konceptu vec 100 god i to svugdje u svijetu (ali eto nasem narodu ne odgovara zasto se kolaci prave po izvornoj recepturi i dostavljaju iz Austrije), ili 'pljuju' po vlasnicima koji su odlucili da rade, zaposljavaju ljude, i donesu nesto lijepo nasoj drzavi..!?!
Slasticarne postoje radi kolaca, a ne lijepog izgleda. Rekla si da nisi isla. Otidji pa procjeni zasto ljudi "pljuju". Kolaci nisu dobri. Kakve veze s tim ima ljudska sposobnost da covjek sebi obezbijedi lagodan zivot? Osim toga, znamo cija je to, uglavnom, privilegija danas.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#361 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by karanana »

fakat 3 puta se do sad svecano otvarala.
klixforum135
Posts: 3
Joined: 21/05/2013 09:17

#362 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by klixforum135 »

ime_kojeg_nema wrote:
klixforum135 wrote:Evo npr., reci ti meni zasto ljudi ovdje 'pljuju' po slasticarnoj koja je moderna i lijepo izgleda (znaci, krasi nas grad), koja radi po uspijesnom konceptu vec 100 god i to svugdje u svijetu (ali eto nasem narodu ne odgovara zasto se kolaci prave po izvornoj recepturi i dostavljaju iz Austrije), ili 'pljuju' po vlasnicima koji su odlucili da rade, zaposljavaju ljude, i donesu nesto lijepo nasoj drzavi..!?!
Slasticarne postoje radi kolaca, a ne lijepog izgleda. Rekla si da nisi isla. Otidji pa procjeni zasto ljudi "pljuju". Kolaci nisu dobri. Kakve veze s tim ima ljudska sposobnost da covjek sebi obezbijedi lagodan zivot? Osim toga, znamo cija je to, uglavnom, privilegija danas.
Slasticarne i kafici postoje radi generalnog ugodjaja.

A ako nekome kolaci ili ambijent tamo nisu po licnom ukusu, ode negdje drugo i to je to. Nema potrebe da ostavlja ovakve komentare, jer kao sto rekoh sve je stvar ugla iz kojeg posmatramo. Ako ne mozemo swbi da priustimo lagodan zivot, odnosno kolac od 5 KM, odmah nam nevalja slasticarna, vlasnik, konobar, ili nesto slicno.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#363 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by razonoda »

homega wrote:Kako će kolač u Aidi biti svjež i dobar, nakon proizvodnje u Beču i njegove avionske dopreme u Sarajevo :?
mislis da u sarajevskim slasticarnama prave svaki dan , svjeze?
drugo, kad bi znali ko vam kuva i cisti u sa, nebi nikad usli u bilo koji restoran.
trece , vise vjerujem austriji , sto za sastojke i cistocu, a sto nije isti dan iz rerne , nije bitno.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#364 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by dobar osjecaj »

Slasticarna izgleda lijepo. Na prometnoj je lokaciji i uvijek ce imati posla. Nisam neki ljubitelj kolaca ali sam otisla jedno vece poslije kina s dvije prijateljice. Uzele smo svaka po jedan razlicit kolac da probamo. Probala sam zalogaj svakog i nijedan mi nije vrijedan pet maraka koliko svaki pojedinacno kosta. Svidja mi se da ima onakav ambijent kad pozelim sjediti u onakvom okruzenju mozda popiti kafu i uzivati u suncu. Kolace vise nemam zelju probati.
Svidjele su mi se i one grijalice jer mi je bilo prohladno za sjediti vani a uz one grijalice je bilo ugodnije.
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#365 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by navedeni »

Kakve to imaju grijalice? Nisam to vidio? Je li to u bašti?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#366 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by dobar osjecaj »

Grijalice su nalik kvarcnim i smjestene su vani u basti nekako iznad stolova ali nekako ne direktno iznad stolova nego nekako izmedju cini mi se.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#367 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by manekenka u penziji »

Zvuci kao nešto sto imaju u basti u Palmi.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#368 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by dobar osjecaj »

manekenka u penziji wrote:Zvuci kao nešto sto imaju u basti u Palmi.
Nisam odavno bila u Palmi ali cini mi se da u Palmi imaju grijace na sjedistima. Makar kad sam ja bila u Palmi nisam primjetila ove grijalice koje su zapravo na stropu ispod tende.
User avatar
energIs
Posts: 146
Joined: 10/07/2007 12:56

#370 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by energIs »

Katastrofa kolaci, ukus nidje veze...
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#371 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by homega »

manekenka u penziji wrote:Ista stvar u palmi ;)
Palmini kolači su daleko iznad prosjeka sarajevskih kolača, standardno kvalitetni i ukusni, uvijek svježi.
User avatar
mobsterc
Posts: 2322
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#372 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by mobsterc »

Ja sam razocaran kolacima. Lose.. (mozda sto sam puno ocekivao)
Neko spomenu Sendi dobrinja, kilo secera i margarina, ali nisu ni losiji od ovih u Aidi (a 2-3KM) tako da preporuka moze da stoji :D
Neki dan u Sendiju pojeo panakotu, fuj.
U metropolisu kako te zapadne, nekada bude extra kolac, a nekada taj isti onako, srednja zalost.
U vatri ima par dobrih kolaca, torte i to takodjer.
Iznenadili su me u Cordobi dole u BBI, popravili se nesto, moze se pojesti kolac.
Dolama pistacija u sarajbosni je da prste polizes, ali je vidis svako dva mjeseca :D

Mislice ljudi da samo po slasticarnama hodam, ima i dobrih bifteka po Sarajvu... :-D
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#373 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by jalijas74 »

Kolace nisam probao ali im je kafa odlicna. Nije sad ono nesto puno kajmaka pa da propada secer polako ali ikad poslije prvog srka kajmak ode ukus kafe je isti odlican ni previse jak ni previse blag. Nesto sto vuce na Lavacu ali nije moram da ih pitam koju kafu koriste. Kafe aparat im je svjedsko cudo vrijedi sigurno ko neko novo auto. Sve nesto digitalno, dugmici na klikic led svjetla a doza kolko hoces. Mislim da mogu izbaciti ono 5 kafa i 3 caja bez poteskoca u istoj turi.
A cijena je 2 KM za ekspreo koji ja pijem je za tu lokaciju i ambijent sasvim OK.
FMDzem
Posts: 651
Joined: 23/07/2011 20:30

#374 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by FMDzem »

Koriste svoju kafu Aida, i možeš čak i da je kupiš kod njih, u nekom pakovanju. Roza kutija, i plava/crna čini mi se...
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#375 Re: Bečka slastičarna „Aida“ otvara filijalu u Sarajevu

Post by shalla »

Qratz od ovce, eto šta je "Aida"...

Dajte mi cheesecake, joj nemamo, ok dajte mi (ne znam šta sam drugo tražio da me ubiješ), nemamo ni to (iskreno, po meni nedopustivo ako već furaš neki nivo). Haj, nađem neki kolač da probam (presladak, niđe veze), možemo li supruga i ja dobiti vode, može, stižu dvije najmanje čaše u istoriji čovječanstva, viđao sam većih čepova od onoga...

Neka hvala, ima Palma, ima KUP i na kraju krajeva ima Torte i to (ok, platiću cheesecake 5 KM ali bar ću pojesti kolač da valja)...
Post Reply