Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#226 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by Mirza007 »

Capsicum wrote:Ja bih volio da si u pravu. Ali mislim da strahovito podcjenjuješ odanost uhljebske kaste. Nema značajnijeg odstupanja u broju glasova koje dobijaju nacionalistički orjentisani kandidati na izborima za B člana predsjedništva. Evo pogledaj rezultate od 2002 npr. pa na ovamo. Slobodno saberi glasove SDA i ZABIH kandidata, pa vidi... Radončić je ukrao dio glasova i ljevici i desnici, a zbog njegove medijske mašinerije ne treba računati da će se taj broj sada nešto značajno smanjiti. Meni je nerealno računati da Bećirović može pored Komšića, skupiti preko 200k. Bukvalno utopija. Daj Bože da griješim.
Nacionalne stranke imaju odano i disciplinirano biracko tijelo koje tu odanost crpi ne iz politicko-ideoloskih uvjerenja nego ponajvise iz ekonomskih interesa (uhljebska kasta, slazem se - nema sta).
Nezadovoljnici medjutim nemaju obicaj sviju sudbinu odredjivati na izborima nego trpe dok se ne isele vani. I zbog takvog pristupa imamo to sto imamo zadnjih tridesetak godina.
Ako bi se apstinenti mobilizirali mogli bi proci i Becirovic i Komsic ali mali su izgledi za to.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#227 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by malakh »

Mirza007 wrote:
Capsicum wrote:Ja bih volio da si u pravu. Ali mislim da strahovito podcjenjuješ odanost uhljebske kaste. Nema značajnijeg odstupanja u broju glasova koje dobijaju nacionalistički orjentisani kandidati na izborima za B člana predsjedništva. Evo pogledaj rezultate od 2002 npr. pa na ovamo. Slobodno saberi glasove SDA i ZABIH kandidata, pa vidi... Radončić je ukrao dio glasova i ljevici i desnici, a zbog njegove medijske mašinerije ne treba računati da će se taj broj sada nešto značajno smanjiti. Meni je nerealno računati da Bećirović može pored Komšića, skupiti preko 200k. Bukvalno utopija. Daj Bože da griješim.
Nacionalne stranke imaju odano i disciplinirano biracko tijelo koje tu odanost crpi ne iz politicko-ideoloskih uvjerenja nego ponajvise iz ekonomskih interesa (uhljebska kasta, slazem se - nema sta).
Nezadovoljnici medjutim nemaju obicaj sviju sudbinu odredjivati na izborima nego trpe dok se ne isele vani. I zbog takvog pristupa imamo to sto imamo zadnjih tridesetak godina.
Ako bi se apstinenti mobilizirali mogli bi proci i Becirovic i Komsic ali mali su izgledi za to.
jedan od njih dvojice je buduci clan predsjednistva, samo je pitanje koji ce vise doci do svoje baze.

i simptomaticno je da za njih glasaju apsolutno svi, od teskih nacionalista, komunista do teskih liberala i u tome i jeste njihova prednost.
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#228 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by kockakockica »

Covjek iz naroda sto bi se reklo. Becirovic i Komsic, prvi zadatak kad budete izabrani aBd je ubrzana modernizacija OS BH, u pamet momci :thumbup:


kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#229 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by kockakockica »

Evropski covjek, rado vidjen gost u EU i NATO. Napredan, obziran, i pravi tradicionalni Hrvat 8)


Image
User avatar
seherzada_begovica
Posts: 205
Joined: 05/06/2018 13:16

#230 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by seherzada_begovica »

kockakockica wrote:Covjek iz naroda sto bi se reklo. Becirovic i Komsic, prvi zadatak kad budete izabrani aBd je ubrzana modernizacija OS BH, u pamet momci :thumbup:


Denis, ovo je po prvi put u barem posljednjih deset godina jedna izjava proizisla iz SDP u kojoj ima nekakve pameti. Odmjerena, posebno kada je u pitanju ljevica i odnos sa Komsicem i DF-om.

I kada se to usporedi sa:



Pazi ti glupog dembila Niksica, koji u glavi ima rizu: "mi u SDP-u smatramo i pozivamo Zeljka Komsica da povuce svoju jednostranu kandidaturu za hrvatskog clana predsjednistva..." i onda nekakvo trtljemrtlje, ljubav imanema, itd.

Znaci ono sto je Zeljko najznacajniji kandidat ljevice, i to za hrvatskog clana predsjednistva, ovaj demebl to mu nije prioritet, vec mu je prioritet da se to vrati u blok unutar kojeg bi on se mogao ugraditi, i da se tu i nadugo i nasiroko razglaba, trampi, ucjenjuje, rascjenjuje, itd. itd. Pun je SDP ovakvih debila, nesposobnih krpelja, koji bi da se nakace drugim. Kamen koji vuce ljevicu nadole, kojeg joj je na nogu svez'o nas prezaljeni Slatko.

Najbolje mi je kad ih Zeljko otresa sa sebe, ko sline, i onda pocnu kmecati "ako ima ljubavi, ako nema ljubavi" i tako... :razz:

To treba voditi racuna i Denis, a i Zeljko, da u ljevici (a to je jedna stranka SDP+DF), bi trebali imati strategiju i javnu i stranacku na ciscenju ovih krpelja iz ljevice. To bi cak trebali prezentirati i u kampanji javno, ako im pocnu otezavati.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#231 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by pemanapemani »

Šta će tek biti kada Željko počne podastirati šta je svašta uradio za vrijeme 8 godina u Predsjedništu, te one silne inicijative koje je predložio u Parlamentu BiH u ove 4 zadnje godine.
Ne treba spominjati koliko je oslabio i raskrinkao HDZ za 12 godina. Kada se samo sjetim kako je prije četiri godine nabio Čovića nogom u guzicu kada mu je južni Srbin na koljenima došao moliti koaliciju. Onda mu u šali opalio zadnji šamar i rekao - hajd može, kad toliko kmečiš, ali pod uslovom da DF ima sve tri hrvatske pozicije u VM BiH i četiri od pet pozicija u Vladi FBiH.
Koliko ga je oslabio, pokazuje i ovo zatvaranje tog nekog predstavništva kantona sa hrvatskom većinom u Briselu. Što bi se u narodu reklo - ubio ga ko vola u kupusu.

Nermin Nikšić, još jedan veliki kapacitet i vizionar. Nakon što su ga građani nagradili na izborima nevjerovatnom podrškom, zbog sjajno obavljenog posla Premijera FBiH, preuzima vodstvo SDP i stranku izbacuje u kozmičke visine.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#232 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by Banksy »

pemanapemani wrote:
Šta će tek biti kada Željko počne podastirati šta je svašta uradio za vrijeme 8 godina u Predsjedništu, te one silne inicijative koje je predložio u Parlamentu BiH u ove 4 zadnje godine.

Ne treba spominjati koliko je oslabio i raskrinkao HDZ za 12 godina. Kada se samo sjetim kako je prije četiri godine nabio Čovića nogom u guzicu kada mu je južni Srbin na koljenima došao moliti koaliciju. Onda mu u šali opalio zadnji šamar i rekao - hajd može, kad toliko kmečiš, ali pod uslovom da DF ima sve tri hrvatske pozicije u VM BiH i četiri od pet pozicija u Vladi FBiH.

Što bi se u narodu reklo - ubio ga ko vola u kupusu.
:lol:
User avatar
seherzada_begovica
Posts: 205
Joined: 05/06/2018 13:16

#233 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by seherzada_begovica »

pemanapemani wrote:Šta će tek biti kada Željko počne podastirati šta je svašta uradio za vrijeme 8 godina u Predsjedništu, te one silne inicijative koje je predložio u Parlamentu BiH u ove 4 zadnje godine.
Ne treba spominjati koliko je oslabio i raskrinkao HDZ za 12 godina. Kada se samo sjetim kako je prije četiri godine nabio Čovića nogom u guzicu kada mu je južni Srbin na koljenima došao moliti koaliciju. Onda mu u šali opalio zadnji šamar i rekao - hajd može, kad toliko kmečiš, ali pod uslovom da DF ima sve tri hrvatske pozicije u VM BiH i četiri od pet pozicija u Vladi FBiH.
Koliko ga je oslabio, pokazuje i ovo zatvaranje tog nekog predstavništva kantona sa hrvatskom većinom u Briselu. Što bi se u narodu reklo - ubio ga ko vola u kupusu.

Nermin Nikšić, još jedan veliki kapacitet i vizionar. Nakon što su ga građani nagradili na izborima nevjerovatnom podrškom, zbog sjajno obavljenog posla Premijera FBiH, preuzima vodstvo SDP i stranku izbacuje u kozmičke visine.
LOL

Krpeljima u SDP-u ocito nije jasno da im je Zeljko odveo 1/2 glasackog tijela, i da tu vracanja na staro nema. To je izvan SDP-ove kontrole, to je DF-ovo glasacko tijelo.

Kada Denis odvede jos 1/2 od tih 1/2, onda ce se krpelji moci hraniti samo na "velikom vizionaru i kapacitetu". :razz:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#234 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by Chmoljo »

kako sam rekao, najbolje što će se desiti na ovim izborima jeste potop DFa, pa da se više ne gleda ova nekonstruktivna kurčevitost.

stvarno se drogira ko misli da DF može ikako ponoviti rezultat sa prošlih izbora.
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#235 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by muha_sa »

dzaba udjoh, fula :(
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#236 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by Chmoljo »

sad izađi fino.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#237 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by pemanapemani »

Chmoljo wrote:kako sam rekao, najbolje što će se desiti na ovim izborima jeste potop DFa, pa da se više ne gleda ova nekonstruktivna kurčevitost.

stvarno se drogira ko misli da DF može ikako ponoviti rezultat sa prošlih izbora.
Građani su krivi, jer ne žele nagraditi požrtvovani rad (kao u onom Nadreality show - narod je kriv, pa zamjene narod). Komšić je u opoziciji dao duplo više nego svi ostali zajedno. Predsjedavajući u Parlamentu morao gasiti mikrofon, da ne pregori od silnih Željkovih inicijativa, prijedloga, amandmana...
Frajer satro tri kopir aparata u zgradi Parlamenta BiH koliko je printao i množio svoj mukotrpni rad. Kasnije je gazda one kopirnice pored Unitica trljao ruke koliko je Željko navalio.

P.S. Svako jutro, kada se umivam, sebi prvo kažem da sam budala i glupan koji je podržavao Komšića u dva mandata u Predsjedništvu i dao glas DF na prethodnim izborima, onda uriniram. Svaki dan se prisjetim neke osobe koju sam 10 godina gnjavio i maltretirao hvaleći Komšića, pa ga nastojim kontaktirati i uputiti duboko izvinjenje za zlostavljanje hvaleći neradničku ublehu.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#238 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by horkesh »

pemanapemani wrote:
Chmoljo wrote:kako sam rekao, najbolje što će se desiti na ovim izborima jeste potop DFa, pa da se više ne gleda ova nekonstruktivna kurčevitost.

stvarno se drogira ko misli da DF može ikako ponoviti rezultat sa prošlih izbora.
Građani su krivi, jer ne žele nagraditi požrtvovani rad (kao u onom Nadreality show - narod je kriv, pa zamjene narod). Komšić je u opoziciji dao duplo više nego svi ostali zajedno. Predsjedavajući u Parlamentu morao gasiti mikrofon, da ne pregori od silnih Željkovih inicijativa, prijedloga, amandmana...
Frajer satro tri kopir aparata u zgradi Parlamenta BiH koliko je printao i množio svoj mukotrpni rad. Kasnije je gazda one kopirnice pored Unitica trljao ruke koliko je Željko navalio.

P.S. Svako jutro, kada se umivam, sebi prvo kažem da sam budala i glupan koji je podržavao Komšića u dva mandata u Predsjedništvu i dao glas DF na prethodnim izborima, onda uriniram. Svaki dan se prisjetim neke osobe koju sam 10 godina gnjavio i maltretirao hvaleći Komšića, pa ga nastojim kontaktirati i uputiti duboko izvinjenje za zlostavljanje hvaleći neradničku ublehu.
:D :D :D
User avatar
seherzada_begovica
Posts: 205
Joined: 05/06/2018 13:16

#239 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by seherzada_begovica »

Chmoljo wrote:kako sam rekao, najbolje što će se desiti na ovim izborima jeste potop DFa, pa da se više ne gleda ova nekonstruktivna kurčevitost.

stvarno se drogira ko misli da DF može ikako ponoviti rezultat sa prošlih izbora.
Nikakvog potopa DF-a nece biti, zato sto je DF zdravo tkivo bh ljevice. Pa bez DF-a, niti nema zdrave ljevice.

Kancerogeno tkivo bh ljevice nalazi se u SDP-u, ono koje je otjeralo Nijaza, staru gardu, Zeljka, a i Denis ukoliko bude imao dovoljno kicme da se ne savija, morat ce otici.

Da, jako pozeljna i neophodna za ljevicu je konstruktivna nekurcevitost, ali se to ne moze sprovesti sa kancerom. Ukoliko ljevica hoce da uspijeva i raste, potrebno je imati zajednicku strategiju i DF-a, i NS-a, i GS-a, i dijela SDP-a za izolaciju kancera koji je metastazirao u SDPu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#240 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by Chmoljo »

pemanapemani wrote:
P.S. Svako jutro, kada se umivam, sebi prvo kažem da sam budala i glupan koji je podržavao Komšića u dva mandata u Predsjedništvu i dao glas DF na prethodnim izborima, onda uriniram. Svaki dan se prisjetim neke osobe koju sam 10 godina gnjavio i maltretirao hvaleći Komšića, pa ga nastojim kontaktirati i uputiti duboko izvinjenje za zlostavljanje hvaleći neradničku ublehu.
:lol:

isto.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#241 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by Chmoljo »

seherzada_begovica wrote:Nikakvog potopa DF-a nece biti, zato sto je DF zdravo tkivo bh ljevice. Pa bez DF-a, niti nema zdrave ljevice.
ko rek'o, zeko rek'o.


osim ako nisi u DFu, moram ti reći da baš i nisi u toku.

realnost jeste da cijeli opštinski odbori metastaziraju pa prelaze u kancer, dok se u DFu bave fotošopom.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#242 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by Banksy »

Chmoljo wrote:
pemanapemani wrote:
P.S. Svako jutro, kada se umivam, sebi prvo kažem da sam budala i glupan koji je podržavao Komšića u dva mandata u Predsjedništvu i dao glas DF na prethodnim izborima, onda uriniram. Svaki dan se prisjetim neke osobe koju sam 10 godina gnjavio i maltretirao hvaleći Komšića, pa ga nastojim kontaktirati i uputiti duboko izvinjenje za zlostavljanje hvaleći neradničku ublehu.
:lol:

isto.
:lol:

isto.
User avatar
seherzada_begovica
Posts: 205
Joined: 05/06/2018 13:16

#243 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by seherzada_begovica »

Chmoljo wrote:
seherzada_begovica wrote:Nikakvog potopa DF-a nece biti, zato sto je DF zdravo tkivo bh ljevice. Pa bez DF-a, niti nema zdrave ljevice.
ko rek'o, zeko rek'o.


osim ako nisi u DFu, moram ti reći da baš i nisi u toku.

realnost jeste da cijeli opštinski odbori metastaziraju pa prelaze u kancer, dok se u DFu bave fotošopom.
Ja sam izuzetno u toku. :D Sjecas li se ti ovoga:



Jesi i ti bio medju ovima sto su pljeskali? :razz:
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#244 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by pemanapemani »

:-) Ko se ne bi sjećao. Komšić bio jedan od rijetkih koji su bili za rahmetli Nijaza.
To što je opstao toliko dugo u SDP, samo pokazuje njegovu političku sposobnost.
U rangu sa Titom i historijskim NJET Sovjetima.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#245 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by Chmoljo »

seherzada_begovica wrote:
Ja sam izuzetno u toku. :D Sjecas li se ti ovoga:



Jesi i ti bio medju ovima sto su pljeskali? :razz:
samo tako. kurčevito ko i Željko.

vidimo dokle mu je stranka dobacila. samo što su nekima potrebni još potvrđeni rezultati od CIKa.
User avatar
seherzada_begovica
Posts: 205
Joined: 05/06/2018 13:16

#246 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by seherzada_begovica »

pemanapemani wrote::-) Ko se ne bi sjećao. Komšić bio jedan od rijetkih koji su bili za rahmetli Nijaza.
To što je opstao toliko dugo u SDP, samo pokazuje njegovu političku sposobnost.
U rangu sa Titom i historijskim NJET Sovjetima.
Nikada nije kasno, za razumjeti Nijazove rijeci.

Zeljko je to razumio nedavno.

Slijedeci je Denis.
User avatar
seherzada_begovica
Posts: 205
Joined: 05/06/2018 13:16

#247 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by seherzada_begovica »

Chmoljo wrote: samo tako. kurčevito ko i Željko.

vidimo dokle mu je stranka dobacila. samo što su nekima potrebni još potvrđeni rezultati od CIKa.
Tako je, Zeljko napustio kancerogenu stranku, napravio svoju stranku, kandidirao se za hrvatskog clana predsjednistva koje 99% dobija, dok "vizionar i kapacitet" kmeci "da se povuce kandidatura". :D Bice neki nikako da prezale da nemaju vise control nad Zeljkom, sta li?

Tak da Zeljko i DF, nema tu neke sekirancije za njih, i ne znam zasto se neki sekiraju toliko za njima - posebice kada su oni vec rekli da hoce da se takmice sa HDZ-om i Covicem, i da ih ne interesira naguravanje unutar ljevice. Ja mislim da bi se mi vise trebali sekirati o tome sta raditi sa SDP-om i kancerom koji u njemu egzistira i dalje.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#248 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by Chmoljo »

sve si u pravu. ubi onkološkim argumentima.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#249 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by pemanapemani »

seherzada_begovica wrote:
Chmoljo wrote: samo tako. kurčevito ko i Željko.

vidimo dokle mu je stranka dobacila. samo što su nekima potrebni još potvrđeni rezultati od CIKa.
Tako je, Zeljko napustio kancerogenu stranku, napravio svoju stranku, kandidirao se za hrvatskog clana predsjednistva koje 99% dobija, dok "vizionar i kapacitet" kmeci "da se povuce kandidatura". :D Bice neki nikako da prezale da nemaju vise control nad Zeljkom, sta li?

Tak da Zeljko i DF, nema tu neke sekirancije za njih, i ne znam zasto se neki sekiraju toliko za njima - posebice kada su oni vec rekli da hoce da se takmice sa HDZ-om i Covicem, i da ih ne interesira naguravanje unutar ljevice. Ja mislim da bi se mi vise trebali sekirati o tome sta raditi sa SDP-om i kancerom koji u njemu egzistira i dalje.
Takmičenje i borba sa HDZ-om, koalicijom sa HDZ-om i pristajanje na sve uslove koje postavi Čović.

Tako se DF borio i takmičio sa HDZ-om 2014. godine, pa sada ponovo traže podršku od građana da nastave borbu. :-)
User avatar
seherzada_begovica
Posts: 205
Joined: 05/06/2018 13:16

#250 Re: Bećirović i Komšić će uvjerljivo pobijediti na oktobarskim izborima!

Post by seherzada_begovica »

Chmoljo wrote:sve si u pravu. ubi onkološkim argumentima.
Ti pitao, ja odgovorila.

Ne razumijemo se, dace bog nekad valjda da se ljevicari sloze.
Locked