ARIA - ex BBI Centar

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#76

Post by Alfons Kauders »

malamaca wrote:Izvin'te me, moze bit' ja ne kontam...

Prica je o lopovluku, mitu, korupciji, novopečenim bogatašima, bezakonju, primitivizmu, sili, nezaposlenosti, bijedi

Je l' za sve ovo kriv BBI ili smo krivi mi?

I nisam fulio, nego fulila. Ako sam nesto fulila.

Da, sreca pa svako ima pravo na svoje misljenje i sreca pa nemaju svi ljudi mogucnost da odlucuju. Meni je onih 80 miliona bitno, iako nece u moj dzep, ali hoce u dzep drugih ljudi koji zive oko mene, nesto cak i u dzep ove drzave, zato jer sam sebicna i ne zelim da ljudi u mom okruzenju budu socijalni slucajevi.

Pozdrav vam i zivi bili...
ja pricam o izgledu zgrade, a ti pricaj o receptu za bosanski lonac sto se mene tice...
User avatar
Vilenjak Lego
Posts: 136
Joined: 20/09/2006 12:23
Location: Middle-earth

#77 bankarstvo

Post by Vilenjak Lego »

Svaka cast na objasnjenju. Puno puta sam slusao sta je to, ali uvijek nekako okolo-naokolo. Jos ako je stvarno tako kako ti isprica, onda definitivno ima razlike.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#78

Post by senada »

Izgled zgrade mi se ne svidja, ali zelim da cio projekt zazivi sretno, bericetno, s' rezultatima daleko iznad ocekivanih.
Neka se gradi i neka se radi.

Sretno!
Blueboy-
Posts: 210
Joined: 15/01/2007 19:23

#79

Post by Blueboy- »

Vec duze vrjeme citam komentare mnogi na forumu u vezi posljeratni objekata koji su izgradjeni u sarajevu. mozda nek 5% posto su poztivni a 95 % su negativni. Vazda ima ljepisi od ljepiseg, ali da je ijedan posljeratni objekat toliko ruzan nemogu se sloziti sa tim. Nije valjda da volite one komunisticke sive ruzne blokove koji su gradjeni za vrjeme bivse drzave. Jedino sto je sarajevo krasilo prije rata je stari grad, a sve ostale betonske nakarade su bile manje vise ruzne. Sada se dizu zgrade sa preljepim fasadama, u raznim bojama (mozda to niste navikli), i odlicno se uklapaju u sliku modernog grada.

Cudan je bosanski mentalitet, volili bi investicije, ulaganje, razvoj, a ljubora prema onom ko ulazi i gradi se pretvara u direktnu mrznju. Ima li iko od biznismena u domovini ko vas faciniraa?? Ili ste definitivno misljenja da je taj svaki papak, seljak, coban i lopov.?
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#80

Post by taxi_driver »

Blueboy- wrote:Vec duze vrjeme citam komentare mnogi na forumu u vezi posljeratni objekata koji su izgradjeni u sarajevu. mozda nek 5% posto su poztivni a 95 % su negativni. Vazda ima ljepisi od ljepiseg, ali da je ijedan posljeratni objekat toliko ruzan nemogu se sloziti sa tim. Nije valjda da volite one komunisticke sive ruzne blokove koji su gradjeni za vrjeme bivse drzave. Jedino sto je sarajevo krasilo prije rata je stari grad, a sve ostale betonske nakarade su bile manje vise ruzne. Sada se dizu zgrade sa preljepim fasadama, u raznim bojama (mozda to niste navikli), i odlicno se uklapaju u sliku modernog grada.

Cudan je bosanski mentalitet, volili bi investicije, ulaganje, razvoj, a ljubora prema onom ko ulazi i gradi se pretvara u direktnu mrznju. Ima li iko od biznismena u domovini ko vas faciniraa?? Ili ste definitivno misljenja da je taj svaki papak, seljak, coban i lopov.?



ti ruzni sivi bloklovii su odraz vremena u kojem se gradilo.svugdje u evropi ih ima.
a ti jos uvijek kontas da je sarajevo moderan grad? :D
po cemu mislis da je SA moderan grad?po avazovoj zgradi?
Blueboy-
Posts: 210
Joined: 15/01/2007 19:23

#81

Post by Blueboy- »

ti ruzni sivi bloklovii su odraz vremena u kojem se gradilo.svugdje u evropi ih ima.
a ti jos uvijek kontas da je sarajevo moderan grad?
po cemu mislis da je SA moderan grad?po avazovoj zgradi?
Ocito da se vama vise svidjaju ti ruzni sivi blokovi komunistickog vakta.! Pa sarajevo krosto je proslo po meni je sasvim moderno i napredno za svoju velicinu i proslost kakvu je imalo.



Interesantno, arhitekte iz hrvatske, srbije, austrije strucno opisuju objekte u sarajaevu sa dozom divljenja, a taki ko ti su vjerovatno najveci strucnjaci u ovoj oblasti :D

Najruzniji objekti i jesu sagradjeni u sarajevu za vrjeme tite, onaj zuti hotel je ruglo, lici vise na prcvarnicu nego na hotel, treba mu zvjezdu skinut samo radi vanskog izgleda. Zgrada vlade, ogledalo drzave, posjecam me na zgrade vlade/vojske sovjetskog saveza. Sad ova fasada na toj zgradi nije idealna ali je ljepisa nego prije. Skenderija je najruznija dvorana ikad izgradjena, tamna i mracna, izbor materijala je zesca katastrofa. Sarajevo ne cini samo avaz i avazova zgrada, vama je radoncic trn u oku :D Da bogo ima js taka 2 ili 3 :-D
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#82

Post by senada »

Blueboy- wrote: ...Ocito da se vama vise svidjaju ti ruzni sivi blokovi komunistickog vakta...
ImageImageImageImage
Image
ma nego sta...ruzne, bezlicne, monotone... gradjene bez stila i bez smisla za estetiku.... a ima ih od vijecnice preko slatkog coseta do marijin dvora okupirale grad sa svih strana ... da ti se smuci...
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#83

Post by amrino »

senada wrote:
Blueboy- wrote: ...Ocito da se vama vise svidjaju ti ruzni sivi blokovi komunistickog vakta...
ImageImageImageImage
Image
ma nego sta...ruzne, bezlicne, monotone... gradjene bez stila i bez smisla za estetiku.... a ima ih od vijecnice preko slatkog coseta do marijin dvora okupirale grad sa svih strana ... da ti se smuci...
Sreco moja draga, zao mi je sto te moram razocarati ali te zgrade nisu napravili komunisti nego Austrougari...haj malo prohodaj po gradu, uslikak koju komunisticku zgradu , postavi je pa cemo onda malo prokomentarisati o estetici i arhitekturi...slijedeci put bez ironije...
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#84

Post by senada »

amrino wrote: Sreco moja draga, zao mi je sto te moram razocarati ali te zgrade nisu napravili komunisti nego Austrougari...haj malo prohodaj po gradu, uslikak koju komunisticku zgradu , postavi je pa cemo onda malo prokomentarisati o estetici i arhitekturi...slijedeci put bez ironije...
Stari Grad jeste jedan od najljepsih dijelova Sarajeva ali ne i jedini koji je kulturno i dostojanstveno prezivio sve sisteme osim demokratskog... primjera radi vijecnica, posta i dr. monumentalni spomenici prezivjese sve samo demokratiju ne.
Blueboy- wrote:....Jedino sto je sarajevo krasilo prije rata je stari grad...
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#85

Post by senada »

u pravilu staklo se uklapa u svaku urbanu prostornu cjelinu, a nijanse se ticu individualne percepcije odnosno ukusa tako da na ovoj temi daljnja diskusija ima smisla samo o namjeni objekta, a sto bi nam ipak svima trebao biti primarni razlog za diskusiju.
User avatar
ElRe
Posts: 10836
Joined: 12/12/2011 11:28

#86 Re: BBI Centar

Post by ElRe »

Za novi početak BBI centra, novo ime Aria
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#87 Re: BBI Centar

Post by agent_zero »

Vlasnici i politika isti?
User avatar
ElRe
Posts: 10836
Joined: 12/12/2011 11:28

#88 Re: BBI Centar

Post by ElRe »

agent_zero wrote: 12/10/2022 20:54 Vlasnici i politika isti?
Logo roze boje.
Prema onome što znam BBI banka odustaje od "prilagodjenog islamskog bankarstva". Ne znam da li se mijenja vlasnička struktura.
sarajevsko_pivo
Posts: 3461
Joined: 27/07/2009 16:22

#89 Re: BBI Centar

Post by sarajevsko_pivo »

ElRe wrote: 12/10/2022 21:11
agent_zero wrote: 12/10/2022 20:54 Vlasnici i politika isti?
Logo roze boje.
Prema onome što znam BBI banka odustaje od "prilagodjenog islamskog bankarstva". Ne znam da li se mijenja vlasnička struktura.
Bilo bi dobro novi vlasnik ono je očajno kao i SCC
TheRedhead
Posts: 813
Joined: 09/02/2015 18:27

#90 Re: BBI Centar

Post by TheRedhead »

bas propustena prilika da se zove Sarajka :(
hoce li biti kakvih promjena? mislim u cemu je fazon sa svim ovim ili je samo ime onako promjenjeno?
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#91 Re: BBI Centar

Post by sehohari »

Aria, zašto Aria???
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#92 Re: BBI Centar

Post by L u c i f e r »

:jbt:

SARAJKA, bila i ostala :skoljka:
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#93 Re: BBI Centar

Post by sehohari »

L u c i f e r wrote: 15/10/2022 20:23 :jbt:

SARAJKA, bila i ostala :skoljka:
Ne bih želio da se tako zove.

Zamisli turista koji prvi put vide riječ "Sarajka", pola bi reklo "sarajdzka".

Ali ipak, trebali su naći neki originalniji naziv, a ne Aria. Podsjeća me na marku mineralne vode.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#94 Re: BBI Centar

Post by L u c i f e r »

sehohari wrote: 15/10/2022 20:25
L u c i f e r wrote: 15/10/2022 20:23 :jbt:

SARAJKA, bila i ostala :skoljka:
Ne bih želio da se tako zove.

Zamisli turista koji prvi put vide riječ "Sarajka", pola bi reklo "sarajdzka".

Ali ipak, trebali su naći neki originalniji naziv, a ne Aria. Podsjeća me na marku mineralne vode.
Ja bih

Treba imati malo samopostovanja

Ni Jelisejska polja nisu tako nazvana da bi se ugodilo jebenim turistima, i sl...

Posast naziva sa skracenicama na engleskom koje vecina nasih gradjana ne zna ni izgovoriti, narocito starijih, je cisti debilizam
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#95 Re: BBI Centar

Post by tramvajtrojka »

L u c i f e r wrote: 15/10/2022 20:39
sehohari wrote: 15/10/2022 20:25

Ne bih želio da se tako zove.

Zamisli turista koji prvi put vide riječ "Sarajka", pola bi reklo "sarajdzka".

Ali ipak, trebali su naći neki originalniji naziv, a ne Aria. Podsjeća me na marku mineralne vode.
Ja bih

Treba imati malo samopostovanja

Ni Jelisejska polja nisu tako nazvana da bi se ugodilo jebenim turistima, i sl...

Posast naziva sa skracenicama na engleskom koje vecina nasih gradjana ne zna ni izgovoriti, narocito starijih, je cisti debilizam
vise je kutnije ime postalo BBI i nadjemo se ispred BBI nego sto je sarajka ikad imala realno , nikad mi nije bilo jasno to kmecanje za komunistickim betonskim cudovistem , koja da nije bilo rata bilo bi u raspadu sistema kao boska il robna kuća u Zenici :run:
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#96 Re: BBI Centar

Post by Quaresma »

sehohari wrote: 15/10/2022 20:25
L u c i f e r wrote: 15/10/2022 20:23 :jbt:

SARAJKA, bila i ostala :skoljka:
Ne bih želio da se tako zove.

Zamisli turista koji prvi put vide riječ "Sarajka", pola bi reklo "sarajdzka".

Ali ipak, trebali su naći neki originalniji naziv, a ne Aria. Podsjeća me na marku mineralne vode.
kakve veze ima turista sa imenom? hoce li neko maksuz dolaziti u sarajevo da obidje ariju jer je to lakse procitati nego sarajka?

sumnjam da ce ista donijeti osvjezenje brenda. na bbi je svako do sada navikao.

ali aria mi je totalno bezveze, isto ko da smo u dalmaciji a ne u sarajevu.
suspect_zero
Posts: 25843
Joined: 11/10/2008 21:45

#97 Re: BBI Centar

Post by suspect_zero »

Meni se ovo novo ime ne sviđa 🥴
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#98 Re: BBI Centar

Post by YouAreMyDestiny »

Jebala ih Aria. 🙄 To je Sarajka.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#99 Re: BBI Centar

Post by L u c i f e r »

tramvajtrojka wrote: 15/10/2022 20:42
L u c i f e r wrote: 15/10/2022 20:39

Ja bih

Treba imati malo samopostovanja

Ni Jelisejska polja nisu tako nazvana da bi se ugodilo jebenim turistima, i sl...

Posast naziva sa skracenicama na engleskom koje vecina nasih gradjana ne zna ni izgovoriti, narocito starijih, je cisti debilizam
vise je kutnije ime postalo BBI i nadjemo se ispred BBI nego sto je sarajka ikad imala realno , nikad mi nije bilo jasno to kmecanje za komunistickim betonskim cudovistem , koja da nije bilo rata bilo bi u raspadu sistema kao boska il robna kuća u Zenici :run:
Haj mali idi igraj klikera
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#100 Re: BBI Centar

Post by konektovan »

SaraYka centar....to bi najbolje bilo.
Post Reply