BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#51 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by pici »

jos bi za dvije kerma da vam cuvaju avta :lol: :lol: :lol: gospodo draga avto je luksuz pa prema tome plati pa klati... :mrgreen:
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#52 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by SSemir »

mousstapha wrote:
kokuz_sa wrote:kakav silaz i uspon je u SCC treba parking biti besplatan..

u zivotu vecu glupost nisam vidio da je rampa u sred uspona..jos isto munara se ide i dole i gore..
Uh jednom se zaletio, zaboravio platiti i morao se vraćati u rikverc. Nikad se više nisam preznojio. :-)
hahaha i meni se isto to desilo. kud mi je tad bilo dugacko auto :D sreca sto je bilo relativno rano, pa nije bilo auta odozdo, ubio bi me neko :D
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#53 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by karanana »

ne znam, meni 2 marke nije ni skupo ako dodjem u sam centar da nesto zavrsim i u roku do sat vremena da se pokupim i idem. prije se moglo naci i dzabnog parkinga, ali sad ili su sve oznacili kao naplatne zone ili su lole postavljajuci raznorazne prepreke od javnog parking mjesta napravile privatna. najocitiji primjer je lola koji je od one rusevine i rupe kod markala napravio biznis na drzavnom zemljistu i pri tom sa gornje strane na ulici ogradio zeljezom jedno 5-6 mjesta da se ne mogu koristiti nego da se parkira kod njega.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#54 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by dobar osjecaj »

Velkoski wrote:
Qler wrote:Ja kako sam naucio voziti nemam problema sa kretanjem uzbrdo. Pogotovo kako zivim u ravnicarskom gradu kao st je Sarajevo...


Plus, nekako mi logicno da se plaća parking pa obično platim prije nego krenem izlaziti, a ne da se sjetim da se plaća kad sam dosao na rampu a iza mene dvadeset auta čeka da ja prošetam do parking aparata i platim...
nađi mi jedno žensko da zna voziti uzbrdo ja ti dam šta ho'sh :mrgreen:
Ljudi moji ja prilicno dobro vozim i pentram se autom svuda. Nemam nikakvih problema u kretanju pod rucnom ali ako mogu izbjeci da idem negdje gdje su takve uske uzbrdice kao sto je parking u SCC-u ja cu to izbjeci. Dugo vremena sam sanjala raskrsnicu na Vracama i scenu kako proklizavam na auta iza mene i to je bila prilicno tegobna nocna mora. I danas svaki put kad svjesno krenem prema toj raskrsnici mene uhvati revolucija u stomaku i moram brzo u wc.
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#55 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by modem33 »

jao_situacije wrote:
modem33 wrote:
jao_situacije wrote:ko nema za parking gorivo i redovno održavanje vozila, auto nije za njega

plati pa se klati, samo je bošnjama sve skupo i bezobrazno nek je džabaluka nerada hljeba i veselja i sve ravno do mora

Logika ti je glupa totalno. Auto je danas potreba i nisu ljudi svi u mogucnosti da priuste sve potrebne troskove jer je sve poskupilo za 100% ...


Drugo je to sto ima glupana i situacije kao sto navode ovi komentatori ove "otkacene debilne scene" 8-)

da da, "logika mi je glupa", s tobom se ne planiram raspravljati, ako se dobro sjećam, ti si onaj koji kaže da u bih ima preko 1000 poreza i da bi ukinuo sve poreze, i tako te priče :thumbup:

auto nije potreba, auto je luksuz pogotovo u ovako malom gradu kao što je sarajevo
ne računam one koji dolaze van grada i drugih dijelova države

Naravno da ima 1000 poreza ..... procitaj ti malo zakone o porezima + parafiskalne namete, plus federalne namete +plus kantonalne namete + opcinske namete + na niovu BIH-a namete + jos ostalo pa se onda javi. Hehehehehehhehehehehehehe, vidi se koliko si nepismen , al ne brini se nisi ti jedini.

A izjaviti "glupost = da je auto luksuz" ...... Hahahahahahhaahha , najgluplja izjava u svemu. Pa nijemci vam se smiju zbog ovakve glupe izjave. :D :D :D :D :D :D Auto je danas potreba i svi u normalnim drzavam voze automobile.

8-) Nemojte se cuditi sto ljudi vole slusati "viceve u Husi i Hasi" .... To je odraz vase logike. :D
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#56 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by karanana »

ne slazem se da je auto luksuz. mozda je bio prije 50 godina. a danas zivio ti u centru ili na periferiji, auto je potreba.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#57 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by dustaban »

modem33 wrote:
karanana wrote:da hoce poskupiti na 10 samo da makne one seljake koji ne plate dok je auto parkirano nego dodju do rampe i onda placaju ili na aparatu ili na salteru dok druga raja ceka u redu da se on pomakne.
I ja ne kontam takve osobe sto dodju do rampe i onda idu na salter , zakrce put. I sto je najgore takvih je puno po BBI-u sto navracaju. Zato ja i ne volim parkirat u BBI-u zbog ovog ciganluka. :D
Nes vjerovati ali oni dole automati ne primaju pare - kad im prahne!
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#58 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by karanana »

fino odes bez auta na salter, platis i sidjes po auto.
koliko imas vremena da izadjes nakon placanja? je li 15 minuta?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#59 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by julisiz es grant »

modem33 wrote: A izjaviti "glupost = da je auto luksuz" ...... Hahahahahahhaahha , najgluplja izjava u svemu. Pa nijemci vam se smiju zbog ovakve glupe izjave. :D :D :D :D :D :D Auto je danas potreba i svi u normalnim drzavam voze automobile.
:D
U normalnim državama, sa normalnim gradskim prevozom, većina normalnih ljudi koristi isti, jer je sigurniji, jeftiniji i manje stresan.
Ja iz svog primjera mogu reći da auto u Sarajevu nije potreba. Nisam vozač, i nemam auto, radim već više godina (od toga 4 u Sarajevu) i nikada nisam zakasnio na posao. Često idem na službene puteve, i po Bosni, ali i po mnogim "normalnim" zemljama Evrope i šire, i na svaki sam stigao na vrijeme i uredno, a sve bez svog auta.
Auto možda jest potreba, kako ti čovjek reče, ko živi van Sarajeva, a radi u Sarajevu (pod VAN Sarajeva podrazumijevam i okolna brdska naselja).
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#60 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by pici »

ja kad iza cetri otegne kolona bosnja visnjikom prema panjinoj kuli, sedreniku, podhrastovima, grdonju, jebate to sat vremena nemres ceste prec, sve iz kantona i opcina lole :mrgreen: i skupo vam dvije i po makre ma 50€ vam treba uzimat i to po minuti da ne pravite kucerine po grdonju :mrgreen:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#61 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by dustaban »

karanana wrote:fino odes bez auta na salter, platis i sidjes po auto.
koliko imas vremena da izadjes nakon placanja? je li 15 minuta?
Sad nesto razmisljam... ako udjes i odmah izadjes (recimo nema mjesta) da li to znaci da neces nista platiti ako ostanes manje od 15 minuta?
Ako je tomu tako, a ne vidim razloga da nije, ondak bi se moglo izaci do rampe (bez obzira koliko si sati u garazi) pritisnes za novi blok, odes u auto i lijepo izajdes!
:wink:

Je li ko probo ovi trik?
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#62 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by karanana »

jesam ja u importaneu. ostavio auto 5-6 sati. onda kad sam dolazio po njega pritisno da mi izadje novi tiket, i posto je prvi sat dzaba, samo sam usao u auto i sa novim tiketom izasao bez placanja.

mada dole ispod rampe ima neki chiko koji sjedi iza nekog shaltera. ne znam moze li on vidjeti da neko uzima tiket bez auta, ali ja sam prosao.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#63 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by dustaban »

karanana wrote:jesam ja u importaneu. ostavio auto 5-6 sati. onda kad sam dolazio po njega pritisno da mi izadje novi tiket, i posto je prvi sat dzaba, samo sam usao u auto i sa novim tiketom izasao bez placanja.
mada dole ispod rampe ima neki chiko koji sjedi iza nekog shaltera. ne znam moze li on vidjeti da neko uzima tiket bez auta, ali ja sam prosao.
:thumbup: ;-)
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#64 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by dobar osjecaj »

julisiz es grant wrote: U normalnim državama, sa normalnim gradskim prevozom, većina normalnih ljudi koristi isti, jer je sigurniji, jeftiniji i manje stresan.
Ja iz svog primjera mogu reći da auto u Sarajevu nije potreba. Nisam vozač, i nemam auto, radim već više godina (od toga 4 u Sarajevu) i nikada nisam zakasnio na posao. Često idem na službene puteve, i po Bosni, ali i po mnogim "normalnim" zemljama Evrope i šire, i na svaki sam stigao na vrijeme i uredno, a sve bez svog auta.
Auto možda jest potreba, kako ti čovjek reče, ko živi van Sarajeva, a radi u Sarajevu (pod VAN Sarajeva podrazumijevam i okolna brdska naselja).
Kad si sam i kad se brines samo za sebe, zivis relativno blizu gradskog prevoza i svih svakodnevno potrebnih trgovina, auto stvarno nije neka potreba. Ljudi koji imaju porodicu imaju znatno vece potrebe za autom i po Sarajevu, cak i kad im je sve relativno blizu kao ovom samcu iz prve recenice. Pjeske i koristenjem gradskog prevoza se moze stici mnogo toga ali s bebom ili vise manje djece, odlaskom u kupovinu za vece domacinstvo jednostavno pjesacenje, gradski prevoz i taksi nisu opcija. Ja licno ne koristim auto za voznju po gradu. Sve mi je blizu, cak i do prijatelja u druge dijelove grada cesto idem gradskim prevozom ili taksijem. Da imam bebu sa sobom radije bi isla svojim autom i za takve zivotne situacije meni auto nikako ne bi bio luksuz.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17948
Joined: 29/03/2014 19:20

#65 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by jao_situacije »

modem33 wrote:
Naravno da ima 1000 poreza ..... procitaj ti malo zakone o porezima + parafiskalne namete, plus federalne namete +plus kantonalne namete + opcinske namete + na niovu BIH-a namete + jos ostalo pa se onda javi. Hehehehehehhehehehehehehe, vidi se koliko si nepismen , al ne brini se nisi ti jedini.

A izjaviti "glupost = da je auto luksuz" ...... Hahahahahahhaahha , najgluplja izjava u svemu. Pa nijemci vam se smiju zbog ovakve glupe izjave. :D :D :D :D :D :D Auto je danas potreba i svi u normalnim drzavam voze automobile.

8-) Nemojte se cuditi sto ljudi vole slusati "viceve u Husi i Hasi" .... To je odraz vase logike. :D

ima, ima 1000 poreza :thumbup:
baš mi je drago što nam se švabe smiju zbog ovakve glupe izjave :thumbup:
tako je, svi u normalnim državama voze automobile :thumbup:
u pravu si, to je odraz naše logike :thumbup:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#66 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by dustaban »

Auto je Lexus!
:lol:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#67 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by Nepass »

dobar osjecaj wrote:
Velkoski wrote:
Qler wrote:Ja kako sam naucio voziti nemam problema sa kretanjem uzbrdo. Pogotovo kako zivim u ravnicarskom gradu kao st je Sarajevo...


Plus, nekako mi logicno da se plaća parking pa obično platim prije nego krenem izlaziti, a ne da se sjetim da se plaća kad sam dosao na rampu a iza mene dvadeset auta čeka da ja prošetam do parking aparata i platim...
nađi mi jedno žensko da zna voziti uzbrdo ja ti dam šta ho'sh :mrgreen:
Ljudi moji ja prilicno dobro vozim i pentram se autom svuda. Nemam nikakvih problema u kretanju pod rucnom ali ako mogu izbjeci da idem negdje gdje su takve uske uzbrdice kao sto je parking u SCC-u ja cu to izbjeci. Dugo vremena sam sanjala raskrsnicu na Vracama i scenu kako proklizavam na auta iza mene i to je bila prilicno tegobna nocna mora. I danas svaki put kad svjesno krenem prema toj raskrsnici mene uhvati revolucija u stomaku i moram brzo u wc.
Nikad u scc nisam rucnu potegao da krenem. Nije neka ni strana. Nije ni strasno.
Odi u cebedzije ili bakije sokak jedva rucna pomogne :)
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#68 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by julisiz es grant »

dobar osjecaj wrote: Kad si sam i kad se brines samo za sebe, zivis relativno blizu gradskog prevoza i svih svakodnevno potrebnih trgovina, auto stvarno nije neka potreba. Ljudi koji imaju porodicu imaju znatno vece potrebe za autom i po Sarajevu, cak i kad im je sve relativno blizu kao ovom samcu iz prve recenice. Pjeske i koristenjem gradskog prevoza se moze stici mnogo toga ali s bebom ili vise manje djece, odlaskom u kupovinu za vece domacinstvo jednostavno pjesacenje, gradski prevoz i taksi nisu opcija. Ja licno ne koristim auto za voznju po gradu. Sve mi je blizu, cak i do prijatelja u druge dijelove grada cesto idem gradskim prevozom ili taksijem. Da imam bebu sa sobom radije bi isla svojim autom i za takve zivotne situacije meni auto nikako ne bi bio luksuz.
OK, za šoping i to, ali ići na posao u autu sa, recimo Grbavice ili Pofalića, do, recimo, Marijin-Dvora, mi je baš bezveze (osim ako je kakav kijamet vani).
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#69 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by vjesticanametli »

julisiz es grant wrote:
vjesticanametli wrote: A sto mislis da nas nema.....
Jesi li ono ti kupila usput raju od Dobrinje prema gradu, kad je onaj veliki snijeg bio 2012?
Ne provociram, ozbiljno pitam :)
Čini mi se da si se nudila ovdje na forumu kome treba prevoz da se javi...bez naknade naravno :D
jesam :? je li zato ne znam voziti uz brdo
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#70 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by supercali »

dobar osjecaj wrote:
julisiz es grant wrote: U normalnim državama, sa normalnim gradskim prevozom, većina normalnih ljudi koristi isti, jer je sigurniji, jeftiniji i manje stresan.
Ja iz svog primjera mogu reći da auto u Sarajevu nije potreba. Nisam vozač, i nemam auto, radim već više godina (od toga 4 u Sarajevu) i nikada nisam zakasnio na posao. Često idem na službene puteve, i po Bosni, ali i po mnogim "normalnim" zemljama Evrope i šire, i na svaki sam stigao na vrijeme i uredno, a sve bez svog auta.
Auto možda jest potreba, kako ti čovjek reče, ko živi van Sarajeva, a radi u Sarajevu (pod VAN Sarajeva podrazumijevam i okolna brdska naselja).
Kad si sam i kad se brines samo za sebe, zivis relativno blizu gradskog prevoza i svih svakodnevno potrebnih trgovina, auto stvarno nije neka potreba. Ljudi koji imaju porodicu imaju znatno vece potrebe za autom i po Sarajevu, cak i kad im je sve relativno blizu kao ovom samcu iz prve recenice. Pjeske i koristenjem gradskog prevoza se moze stici mnogo toga ali s bebom ili vise manje djece, odlaskom u kupovinu za vece domacinstvo jednostavno pjesacenje, gradski prevoz i taksi nisu opcija. Ja licno ne koristim auto za voznju po gradu. Sve mi je blizu, cak i do prijatelja u druge dijelove grada cesto idem gradskim prevozom ili taksijem. Da imam bebu sa sobom radije bi isla svojim autom i za takve zivotne situacije meni auto nikako ne bi bio luksuz.
naravno auto je potreba pa makar isao sa njim od grbavice do marijin dvora
al tu dolazimo do toga koje auto vozis
ako ne mozes odrzavati auto onda ti je to luksuz bez obzira koliko ti je potreban
kod nas vecina ljudi nece da uzme golfa fokusa i sl i da zivi ko car nego uzme pasata jer ce mu se komsija valjda smijati jer nema limuzinu
to vazi i za pola 206 i sl pa uzimaju golf 307 itd

jednostavno kupe vece i skuplje auto koje ne mogu odrzavati i onda kukaju
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#71 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by julisiz es grant »

vjesticanametli wrote:
julisiz es grant wrote:
vjesticanametli wrote: A sto mislis da nas nema.....
Jesi li ono ti kupila usput raju od Dobrinje prema gradu, kad je onaj veliki snijeg bio 2012?
Ne provociram, ozbiljno pitam :)
Čini mi se da si se nudila ovdje na forumu kome treba prevoz da se javi...bez naknade naravno :D
jesam :? je li zato ne znam voziti uz brdo
Pa samo sam htio da izrazim poštovanje, jer sam se sjetio toga :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#72 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by vjesticanametli »

:) hvala :thumbup:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#73 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by Thorgerson »

U SCC-u imate drugi izlaz, pravac. Jeste rampa i tu stavljena na uzbrdici, ali eto barem je pravac, pa ce vam mozda biti lakse. Izadjete sa druge strane SCC-a, ali ne mozete na glavnu saobracajnicu, Hiseta, nego morate na Kotromanica ulicu opet izaci. Tu je bolji i ulaz i izlaz sto puta. Plus sto nikad nigdje nikoga nema, sva raja izlazi na onaj tamo izlaz. :-)

Ja onaj vijugavi ulaz izbjegavam samo zbog drugih vozaca, to udje odmakne se od zida jedno 2m, a jebe ga se sto je usao vamo meni u traku, nek je on sebe osigurao. :roll:

Samo ne znam, ko je iz Sarajeva vala mora nauciti voziti po brdima, to je jednostavno tako. Kad tad ces morati na brdo. :D


U vezi teme. Ne vidim nista nelogicno u poskupljenju parkinga, pa garaza je stalno puna u BBI. Prvi sprat je nemoguce naci mjesto. Zasto ne bi povecali cijenu, kad je potraznja ogromna.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#74 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by O'zone »

Vama još izgleda kapitalizam i privatno vlasništvo ne ulazi u glavu...Ako žele sutra mogu postaviti cijenu 5 KM,njihovo je. Mogu ga i zatvoriti za sva vozila iznad dvije godine starosti ili za vozila koja su jeftinija od 50 000 KM. Kako god im k. ćejf. Vi kako korisnici možete samo odbiti da koristite njihove usluge i to je to.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#75 Re: BBI centar - POSKUPLJENJE PARKINGA

Post by Nadzorna_ploca »

Nisu jedini parking onda, jebat ih.
Post Reply