Bazen na Otoci!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#1276 Re: Bazen na Otoci!

Post by Cossack »

U srijedu sam bio na bazenu i razočarao sam se maksimalno. Negdje oko 21:45 došlo je jedno 6-7 bradatih momaka od kojih je pola bilo u nekim polutrenerkama a pola u dugim šorcevima koji su bili mimo svih standarda. Što je najgore nije ih niko ni upozorio. Jedan lik koji tu radi se hladno raspričao s njima a spasioc (koji bi ih trebao upozoriti) koliko sam upratio najmanje gleda na bezen. Pola vremena ga nije bilo a ono što je bio tu večinom je pričao na telefon...

Čim je nešto državno odmah... katastrofa! :(
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#1277 Re: Bazen na Otoci!

Post by Zatamnjena stakla »

Šta očekuješ, neki standard :D joj tebe
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#1278 Re: Bazen na Otoci!

Post by Cossack »

Sorel wrote:Šta očekuješ, neki standard :D joj tebe
Za moje pare naravno da očekujem.
User avatar
BolanBolan
Posts: 192
Joined: 14/06/2010 14:27
Location: "Get the fuck out of London, you dumb fucks. Get to Bruges."

#1279 Re: Bazen na Otoci!

Post by BolanBolan »

Kasno, bližio se kraj radnog vremena pa ga vjerovatno nije zanimalo... ali nije uredu!
Nešto slično sam i ja jednom vidio, ima tome sad i dvije godine možda, došli neki albanci, lafo zajebani, isto tako šorcevi i šta ja znam, priđe stariji spasilac i opomene ih... Oni ga kao ignorišu, kuliraju, jedan od njih čak skine skroz šorc i onako k'o od majke rođen nastavi plivati, čista provokacija, ali tad taj spasilac mangupski priđe jednom od njih, koji je iz vode prigrlio zid bazena, unese mu se u facu i nešto mu govori... taj otpliva do drugih, nešto im reče, i lagano se pokupiše! Taj dan mi je onaj spasilac bio idol! :D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#1280 Re: Bazen na Otoci!

Post by udrch »

bazen nije očišćen od početka januara..pojavio se neki virus kod djece..nešto slično bradavicama..
jebo ih bazen njihov više..
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1281 Re: Bazen na Otoci!

Post by VjecitiStudent »

Kastanienallee wrote:Ja sam o svemu tome pisala prije nekoliko godina kada sam po povratku s bazena slala dopis upravi pozivajuci se na bezbroj zdravorazumskih pravila rada koja se ne postuju u radu tog bazena. Nikad mi niko nije odgovorio jer ih ocito ne zanima ocuvanje nase zajednicke imovine, svejedno im je sto ljudi ulaze u prostor svlacionica u blatnjavoj obuci, sto djeca lupaju i unistavaju ormarice...drugi dio price su bakterije o kojima ne bi previse jer nismo svi jednako osjetljivi kad je licna higijena i zdravlje u pitanju. Vuce me potreba da plivam ali nikada vise nisam i necu ici plivati u tom bazenu.
Pisi gradonacelniku, gradska uprava upravlja bazenom.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1282 Re: Bazen na Otoci!

Post by VjecitiStudent »

Kastanienallee wrote:
VjecitiStudent wrote: Pisi gradonacelniku, gradska uprava upravlja bazenom.
Hvala ti za ideju. Bio bi to jos jedan lijep korak u mojoj sanjarskoj karijeri ali nekako danas ne osjecam zanos pri ideji da se gradska uprava brine sto sam ja u svlacionici ugazila u blato, sto djeca lupaju vratima ormarica, sto se klate na vratima svlacionica. Vjerovatno se samo ne bi trebala ni javljati na ovoj temi jer sam taj bazen prekrizila kao mjesto gdje vise ne zelim ici.
Gradska uprava je itekako odgovorna za rad bazena, oni biraju upravu bazena i daju subvencije za njegov rad.
Novi je gradonačelnik, vrijedi pokušati.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1283 Re: Bazen na Otoci!

Post by dezurni_ucenik »

7 maraka sat??Pa bolje dodati jos 7 i otici na Terme i brckat se citav dan .
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#1284 Re: Bazen na Otoci!

Post by burek_in_space »

CVIKERASH wrote:7 maraka sat??Pa bolje dodati jos 7 i otici na Terme i brckat se citav dan .
Samo shto na Termama platish 14 maraka za shetanje u vodi. :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1285 Re: Bazen na Otoci!

Post by dezurni_ucenik »

Ako nista,tu je tobogan. :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19544
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1286 Re: Bazen na Otoci!

Post by mk ultra »

CVIKERASH wrote:7 maraka sat??Pa bolje dodati jos 7 i otici na Terme i brckat se citav dan .
3 sata
5KM je bilo OK, 7 jest puno
tako da, ako nemas neku povlasticu, bolje idi trckaraj po vilsu... :mrgreen:
User avatar
Impavidus
Posts: 1594
Joined: 28/01/2010 18:15

#1287 Re: Bazen na Otoci!

Post by Impavidus »

Nisam podavno išao, znam da je bilo za studente 3 KM bazen 3 sata, 4 KM Bazen+fitness+teretana 3 sata.
Mjesecna 40 bila, zna li neko koliko je sad mjesečna za studente?
User avatar
mk ultra
Posts: 19544
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1288 Re: Bazen na Otoci!

Post by mk ultra »

Impavidus wrote:Nisam podavno išao, znam da je bilo za studente 3 KM bazen 3 sata, 4 KM Bazen+fitness+teretana 3 sata.
Mjesecna 40 bila, zna li neko koliko je sad mjesečna za studente?
Image
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#1289 Re: Bazen na Otoci!

Post by Cossack »

Kastanienallee wrote: Vrijedilo bi da to napise neko ko je u skorije vrijeme krocio tamo i ima o cemu da pise sta se sad desava. Ja sam zadnji put, koliko se mogu sjetiti, isla u januaru 2010. i tada sam i slala dopis.
Već sam pisao o problemu nepoštivanja pravila na bazenu. Zadnje dvije srijede se desilo isto, oko 21:40h dodje 6-7 bradatih momaka u nekakvim polutrenerkama i šorcevima koji nisu u skladu sa pravilima i niko neće da ih upozori. Ima veliki isprintan natpis vezan za skidanje obuće ali niko to ne kontroliše i naravno to ljenguze iskorištavaju stvarajući blato.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#1290 Re: Bazen na Otoci!

Post by baja »

imal' iko da je preživio taj bazen na koji vi idete? te virusi te bradate vehabije te troglava djeca... ma dajte ba :D

idem sedmično i ima problema al da je to za nekog demonstrativnog odustajanja i nije...
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#1291 Re: Bazen na Otoci!

Post by Cossack »

baja wrote:imal' iko da je preživio taj bazen na koji vi idete? te virusi te bradate vehabije te troglava djeca... ma dajte ba :D

idem sedmično i ima problema al da je to za nekog demonstrativnog odustajanja i nije...
Fulio si poentu. Ne kažem da je apokaliptično stanje niti da treba odustati od bazena več mi je krivo kada vidim da ljudi NE RADE ono za šta primaju platu... :roll:
seklo.opancic
Posts: 36
Joined: 04/04/2013 16:45

#1292 Re: Bazen na Otoci!

Post by seklo.opancic »

kao kad smo na ch villi centar za mlade trebali praviti, receno narodu bice sve za djecu da se maknu sa ulice da bude saso mange ono obecanja samo takva

a imali smo sve, taj jebeni centar nam je samo uzeo zelenu povrsinu i park pored vec izgradjenih fantasticnih terena.

Kad je sve zavrseno, centar otvoren, imali smo sta vidjeti, pder din backovic i ekipa 7up tu drzi jebeni atletski sat nekim kurvama za 60KM mjesecno, cas engleskog preskup, muzika jos skuplja, sve nabijeno do max i nikad nista za jebeno dijete kojem je to pravljeno - nije bilo.

I tako smo dobili jos jedan objekat gdje obican gradjanin nema sta traziti, osim ako nije papak pa ono malo para daje da uleti medju sminkeraj i papanluk, a takvih je more.

Ne znam ko mi se vise gadi, glupe ovce od naroda, politicari ili ovi 'sto sklanjaju djecu s ulice svojim projektima' za djecu raqtnih profitera i lopina.

Eto im i gradjanski bazen, za obicnog covjeka.

Kad vidim one seljacke papanske face, svakako ne bih otisao tamo ali sramota je da se nista ne radi za gradjane vec samo za profite.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#1293 Re: Bazen na Otoci!

Post by kojeime »

Problem bazena na Otoci je to sto je jedan. Pa bi svi u njega; i skole plivanja i rekreativci i takmicari i vaterpolo. A ne mogu svi stati. Da je jos jedno dva ili tri takva bazena u gradu, bilo bi sve drugacije. I sad se sjetih bazena na DIF-u. Sta je sa njim?
lajkujMe
Posts: 12260
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#1294 Re: Bazen na Otoci!

Post by lajkujMe »

Vas nemoguce usreciti vi zaboravljate da prije ovog bazena jedini pravi zatvoreni bazen u funkciji u drzavi je bio u Zenici :D
Ne racunajuci privatne (hotelske).

Ali ruku na srce da treba nam jos jedan Bazen, ne treba biti fency ko ovaj dovoljno je da ima samo bazen po olimpijskim normama, bazen za zagrejavanje tuseve i kabine. Ne trebaju nam Saune, Teretane i tako to.
Naslovnica
Posts: 27938
Joined: 20/03/2013 15:38

#1295 Re: Bazen na Otoci!

Post by Naslovnica »

Zna li neko ima li ikakve nade za bazen u Aqua-i da ikada proradi?!
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#1296 Re: Bazen na Otoci!

Post by novi.dan.nova.nafaka »

baja wrote:imal' iko da je preživio taj bazen na koji vi idete? te virusi te bradate vehabije te troglava djeca... ma dajte ba :D
idem sedmično i ima problema al da je to za nekog demonstrativnog odustajanja i nije...
:-D
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#1297 Re: Bazen na Otoci!

Post by AS_sa »

Naslovnica wrote:Zna li neko ima li ikakve nade za bazen u Aqua-i da ikada proradi?!
Ima nade ako hotel pocne radit ... ali sad je zatvoren i izgleda nece se jos zadugo otvoriti ...
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#1298 Re: Bazen na Otoci!

Post by akcid »

Kojim sve hemijskim sredstvima se "pročišćava" bazen na Otoci, pa i bazeni na Ilidži?

Pretpostavljam da se ubacuje hlor, a da li i sredstvo protiv plijesni, sredstvo za slijeganje prljavštine na dno bazena, i sl.


Zna li neko koju i koliku opasnost po zdravlje čovjeka nose ova hemijska sredstva za pročišćavanje vode u bazenima?
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#1299 Re: Bazen na Otoci!

Post by Fauja Singh »

Ja samo znam da se osjetim na hlor i nakon što se istuširam, tako da mogu predpostaviti da su količine hlora u bazenu ogromne. Sad koliko šteti zdravlju to ne znam.
Blajze
Posts: 58
Joined: 03/04/2013 18:17

#1300 Re: Bazen na Otoci!

Post by Blajze »

Zanima me, jel moram imat one gaće, ili mogu normalno šorc ? I jeli potrebna kapa, jer sam cuo KAO mozes i sa kracom kosom takodjer ?



Hvala
Post Reply