Bazen na Otoci!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#1 Re: Bazen na Otoci

Post by chuchumbamayumbe »

079 wrote:Jutros posmatram buduci bazen na lokaciji Otoka - Meandar.
Hvala Bogu dragom da će ovaj grad biti obradovan jednim bazenom, a ne kao do sada: shopping-centrom, oblakoderom isl. Posebno me raduje što je sama građevina, gledajući izvana, stvarno lijepa i ne štrči u prostoru.

U svoj ovoj priči postoji jedan DETALJ koji me malo "žulja". Naime, nelogično mi je da je vanjski zid, onaj što je u staklu, okrenut ka džamiji. Po logici stvari, dnevna svjetlost ne bi trebala biti problem, pretpostavljam da su stakla reflektirajuća, ali kakav je pogled na bazen za vrijeme noćnog kupanja, tj. da preformulišem: da li će ljudi koji budu išli klanjati teraviju, akšam ili jaciju vidjeti ŠTA SE DEŠEAVA NA BAZENU. Nadam se da NE, u suprotnom, bila bi to malo NEZGODNA SITUACIJA!Nadam se da su urbanisti, arhitekt i izvođač radova MISLILI O OVOME.
Da li neko ime pouzdanu informaciju o ovom?
Sve je OK, kupacemo se "pod zastavom Muhameda", kako i treba.
A ko od vjernika usput izgubi abdest zbog bazena, isti moze opet uzeti u krugu dzamije i probati da ne gleda opet u pravcu istog.
Tanka je linija izmedju genijalnosti i gluposti.
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#2 Re: Bazen na Otoci

Post by Umjetnik a »

nije staklo okrenuto prema džamiji nego samo vrata
ono veliko staklo je okrenuto prema TC MERKUR

p.s.
chu
ako si ti ateista dobro
ali nemoj takve postove pisati kad ne znaš o čemu se radi
(bez uvrede)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#3 Re: Bazen na Otoci

Post by chuchumbamayumbe »

Umjetnik a wrote:nije staklo okrenuto prema džamiji nego samo vrata
ono veliko staklo je okrenuto prema TC MERKUR

p.s.
chu
ako si ti ateista dobro
ali nemoj takve postove pisati kad ne znaš o čemu se radi
(bez uvrede)
Ne znam kakve veze ima moj eventualni ateizam sa onim sto sam napisao, ali vazi, necu vise
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#4 Re: Bazen na Otoci

Post by Simply_Red »

cekaj jel to onaj bazen kojem je rok bio jos 2006. da se napravi?? jesul se to prihvatili posla konacno
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#5 Re: Bazen na Otoci

Post by chuchumbamayumbe »

Simply_Red wrote:cekaj jel to onaj bazen kojem je rok bio jos 2006. da se napravi?? jesul se to prihvatili posla konacno
Izgleda da su pri kraju, osim ako se po nasem starom obicaju ne desi da je OPET "nestalo" sredstava...
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#6 Re: Bazen na Otoci

Post by poplava »

Opet su probili rok, trebalo je da bude gotov sredinom februara, ali sudeci po intenzitetu radova, izgleda nece ni do ljeta. Neki dan, dvojica stoje na skeli i nesto kuckaju. Nigdje nikog osim njih.
http://www.sarajevo.ba/ba/stream.php?st ... =952&kat=2
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#7 Re: Bazen na Otoci

Post by maki_celo »

nisu rekli koje godine :x
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#8 Re: Bazen na Otoci

Post by poplava »

Ma jesu, cak sam negdje procitao da je zavrsetak trebao biti 12.02.2008 i da su pare obezbjedjene. Sad je izgleda nesto drugo problem...
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#9 Re: Bazen na Otoci

Post by homo_sapiens »

poplava wrote:Ma jesu, cak sam negdje procitao da je zavrsetak trebao biti 12.02.2008 i da su pare obezbjedjene. Sad je izgleda nesto drugo problem...

Jako me zanima ko ce se pojaviti od zvanicnika kantonalne i gradske uprave na otvaranju bazena, ko ce se hvaliti i slikati ?

Ne zaboravimo da je izborna godina, jesen je blizu . . . sjecanja na otvaranje bazena u ljeto i zahvalnost gradjana za to - aktuelna.

Ubiranje politickih poena preko osnovnih potreba gradjana. Stara poznata prica.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#10 Re: Bazen na Otoci

Post by suncica24 »

Wow za uvodni post :-)

To staklo nije okrenuto prema dzamiji, vec prema jugu, koji je smjer orjentisanja sportskih objekata, a sve zbog sunca koje tamo najjace sija.
Tako da...ne, nije to nikakva projektantska pakost, podmetanje noge vjernicima...
I da...pogledaj stakla oko sebe (Avaz, Oslobodjenje, potez Otoka-Alipasino, Elektroprivreda, Momo i Uzeir...) i vidjet ces da tvojoj "zabrinutosti" nema mjesta: NEPROVIDNA SU (nije ovo '50, steta, tehnoglogija napradovala pa se nece moci viriti ka hanumama u kostimu :D )

PS: Nadam se da je ovo odgovor na tvoje pitanje
PPS: Mislim da ce otvaranje biti u stilu kupanja u Temama: Mi se kupamo, a vi se... :skoljka:
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#11 Re: Bazen na Otoci

Post by mamatajo1965 »

A kad misle bazen u Vogosci otvoriti i o tome se prica godinama,istina,opozicija....
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#12 Re: Bazen na Otoci

Post by BSn »

poplava wrote:Opet su probili rok, trebalo je da bude gotov sredinom februara, ali sudeci po intenzitetu radova, izgleda nece ni do ljeta. Neki dan, dvojica stoje na skeli i nesto kuckaju. Nigdje nikog osim njih.
http://www.sarajevo.ba/ba/stream.php?st ... =952&kat=2

Biti ce taman pred izbore. ;) :D
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#13 Re: Bazen na Otoci

Post by ArtefakT »

Ima ona stara narodna: Ko se kupa, zlo ne misli ;)
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#14 Re: Bazen na Otoci

Post by suncica24 »

ArtefakT wrote:Ima ona stara narodna: Ko se kupa, zlo ne misli ;)
:lol: :lol: :lol:
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#15 Re: Bazen na Otoci

Post by mamatajo1965 »

A sta je sa bazenom na DIF-u,trebali su prvo njega odraditi,treba im 15g cini mi se za to,ja moram dijete koje stanuje nedaleko od DIF-a vodati po Otoci,na Terme ne idem,tamo je Tajo..... :D
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#16 Re: Bazen na Otoci

Post by poplava »

BSn wrote:
poplava wrote:Opet su probili rok, trebalo je da bude gotov sredinom februara, ali sudeci po intenzitetu radova, izgleda nece ni do ljeta. Neki dan, dvojica stoje na skeli i nesto kuckaju. Nigdje nikog osim njih.
http://www.sarajevo.ba/ba/stream.php?st ... =952&kat=2

Biti ce taman pred izbore. ;) :D
Sto onda postavljaju rokove koje uvijek prekorace? Vec je proslo nekoliko godina od kad je trebao biti zavrsen prvi put.
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#17 Re: Bazen na Otoci

Post by sinergija »

kazu oko 15 maja bi trebalo zavrsiti. ovo je 168 produzenje rokova. to ima samo kod nas. vani svi jedva cekaju da izvodjac radova probije rok i onda idu masni penali. kod nas mozes sto godina probijati rokove i nista. i sto je jos gore uvijek traze jos love. zato sto je to sve jedan veliki tal.
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#18 Re: Bazen na Otoci

Post by munevera44 »

....
Last edited by munevera44 on 04/10/2008 18:07, edited 1 time in total.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#19 Re: Bazen na Otoci

Post by klixober »

Taj prostor na otoci je nekada bio predviden za hotele,sportska igralista i bazene.Zahvaljujuci nasim debilima u sred sportskog kompleksa imamo ogromnu dzamiju.Da mi je samo znati koji pametnjakovic izdaje dozvole za gradnju vjerskih objekata na takvim mjestima..s jedne strane fudbalski stadion,s druge bazen,s trece bi trebali biti teniski tereni,mozda hoteli...i u sred svega dzamija.
ZAVOD ZA URBANIZAM U ZATVOR!!!!!
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: Bazen na Otoci

Post by Truba »

džamija.... bogopsovački stadion...golotinja na bazenu

sve u 500 metara
to samo kod nas ima

sva sreća da je olimpik ispo :D
User avatar
shizim
Posts: 94
Joined: 29/09/2007 01:08

#21 Re: Bazen na Otoci

Post by shizim »

komeba wrote:Taj prostor na otoci je nekada bio predviden za hotele,sportska igralista i bazene.Zahvaljujuci nasim debilima u sred sportskog kompleksa imamo ogromnu dzamiju.Da mi je samo znati koji pametnjakovic izdaje dozvole za gradnju vjerskih objekata na takvim mjestima..s jedne strane fudbalski stadion,s druge bazen,s trece bi trebali biti teniski tereni,mozda hoteli...i u sred svega dzamija.
ZAVOD ZA URBANIZAM U ZATVOR!!!!!


:thumbup:

Btw sta je s onim bazenom na DIF-u zna li itko??
User avatar
Pietje_Bel
Posts: 1947
Joined: 06/06/2008 23:07
Location: Bobovac

#22 Bazen Otoka

Post by Pietje_Bel »

Je li tacno da se ovaj bazen pravi vec 100 godina? Znam kad sam prije 4 godine dolazio u Sarajevo da je se pravio. U Dubaju se zgrada od 300 metara napravi za manje od godinu a u sarajevu bazencic za 4. :-)

Otoka
Image


Otvaranje Olimpijskog bazena krajem augusta
Olimpijski bazen na Otoci u Sarajevu građevinski je završen 1. jula, tehnički prijem počinje danas, a, po dobijanju upotrebne dozvole, otvaranje bazena možemo očekivati do kraja augusta, izjavio je danas Feni vršilac dužnosti direktora ove ustanove Mujo Gec.
Izgradnja bazena počela je 25. novembra 2004. godine. Korisna površina objekta je 8.000 metara kvadratnih. Objekt sadrži veliki bazen, olimpijskih dimenzija, mali bazen, prostore za odmaranje i rekreaciju, kancelarijski prostor, toalete, novinarske kabine, veliku salu za pres-konferencije i sadržaj za invalide. Kapacitet sjedećih mjesta je 558.

Planirana investicija za ovaj objekt je 15,5 miliona KM. Izvođač radova je preduzeće „Unigradnja“.
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#23 Re: Bazen Otoka

Post by Meshtar »

Najviše volim kad uporede Dubai i Sarajevo. Bravo meštre. malo je teže napraviti bazenčić kada nemaš par stotina milijardi u džepu i kada je graditeljima jedini problem gravitacija.
garant šeik na to odgovori: gravitacija? Koliko to košta i ima li zlatna?
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#24 Re: Bazen Otoka

Post by abdulazizsarajevo »

Zna li neko vise informacija..kad ce se moci kupati tamo..kolika bi mogla biti cijena..i ko bi bio vlasnik..kanton?? ili..
Post Reply