Baza podataka MS Access: Magacin/Narudžbenica

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Dover Man
Posts: 36
Joined: 03/09/2011 18:03

#1 Baza podataka MS Access: Magacin/Narudžbenica

Post by Dover Man »

Najbitniji mi je koncept baze podataka, prije svega za narudžbenicu. Da li se od 4 tabele: narudžbenica, stavka narudžbenice, artikli, kupac može napraviti funkcionalna baza? Htio bih da imam forme za unošenje artikala i kupaca, te na kraju form za pravljenje naružbenice sa jediničnim i total cijenama? Molim Vas za upute. Hvala unaprijed. :)
User avatar
skahu
Posts: 225
Joined: 14/03/2007 18:12
Location: Rajvosa

#2 Re: Baza podataka MS Access: Magacin/Narudžbenica

Post by skahu »

http://www.icentar.ba/showforum.php?id=49
ovdje ima sve o access bazama
User avatar
arman1
Posts: 5339
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3 Re: Baza podataka MS Access: Magacin/Narudžbenica

Post by arman1 »

Samo se moraš regati i ne očekuj da će neko uradit tvoj posao. Može pomoći.
User avatar
dubic_danguba
Posts: 16
Joined: 01/11/2011 18:31

#4 Re: Baza podataka MS Access: Magacin/Narudžbenica

Post by dubic_danguba »

Moze li neko da mi kaze, pomogne, odakle da skinem access 2007, i da li instalacijom cjelokupnog offica 2007 ce da nestane office 2003. Hvala.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#5 Re: Baza podataka MS Access: Magacin/Narudžbenica

Post by veljaca »

dubic_danguba wrote:Moze li neko da mi kaze, pomogne, odakle da skinem access 2007, i da li instalacijom cjelokupnog offica 2007 ce da nestane office 2003. Hvala.
Prilikom instalacije Offica 2007 postoji mogucnost da ostavis verziju Offica 2003 ..... da imas obje na racunaru ....
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#6 Re: Baza podataka MS Access: Magacin/Narudžbenica

Post by dragan.s »

veljaca wrote: Prilikom instalacije Offica 2007 postoji mogucnost da ostavis verziju Offica 2003 ..... da imas obje na racunaru ....
Tačno ali to baš nije previše dobro. Prilikom naizmjeničnog startovanja jednog i drugog svaki put će Office koji se startuje raditi svoju popravku,
User avatar
dubic_danguba
Posts: 16
Joined: 01/11/2011 18:31

#7 Re: Baza podataka MS Access: Magacin/Narudžbenica

Post by dubic_danguba »

Skinula sam access 2007 odavde http://download.cnet.com/Access-2007-Do ... 26092.html
...kaze da je instalacija dovrsena, medjutim ja ne mogu da nadjem access 2007 na kompu :cry: :x
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#8 Re: Baza podataka MS Access: Magacin/Narudžbenica

Post by dragan.s »

dubic_danguba wrote:Skinula sam access 2007 odavde http://download.cnet.com/Access-2007-Do ... 26092.html
...kaze da je instalacija dovrsena, medjutim ja ne mogu da nadjem access 2007 na kompu :cry: :x
Ovo nije Access nego nešto uz pomoć čega mogu raditi aplikacije rađene u Access-u (mde ekstenzije).
Inače full Access nije besplatan prema tome nemoj ga tražiti niti ovdje niti na legalnim sajtovima kao cnet.com.
Više od ovoga bi bilo kršenje pravila foruma pa se sam snađi. Ili na kraju krajeva kupi MS Office ako ti treba.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#9 Re: Baza podataka MS Access: Magacin/Narudžbenica

Post by Mr. Brightside »

izvini na pogresnom linku @dangubic

Ovo nije Access nego nešto uz pomoć čega mogu raditi aplikacije rađene u Access-u (mde ekstenzije).
malo mi je nejasan ovaj dio :roll:
ako ona ima vec office 2003 i instalira ovo s linka, nije li to kao nadogradnja na vec postojeci access? :-?
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#10 Re: Baza podataka MS Access: Magacin/Narudžbenica

Post by dragan.s »

armin.i.am wrote:izvini na pogresnom linku @dangubic

Ovo nije Access nego nešto uz pomoć čega mogu raditi aplikacije rađene u Access-u (mde ekstenzije).
malo mi je nejasan ovaj dio :roll:
ako ona ima vec office 2003 i instalira ovo s linka, nije li to kao nadogradnja na vec postojeci access? :-?
Nije. Ovo su run-time biblioteke koje su potrebne da bi se aplikacije rađene u Accessu (mde ekstenzija) mogle izvršavati na računaru na kome nema instaliranog MS Access-a.
To je ranije bila jedna od najvećih zamjerki programiranju u Accessu. Da bi se takvi programi izvršavali bilo je potrebno imati instaliran MS Office. To kod nas i nije bio toliki problem zbog masovne piraterije, ali vani jeste. Zato je MS izdao ovaj paket koji je besplatan i riješava problem. Ali to nije MS Access.
Post Reply