Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1076 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

klix wrote: 29/09/2021 11:53
90minut wrote: 29/09/2021 10:54

Pa i pomaže procenat pomoci mu je preko 95% od boga pitaj koliko desetina i stotina ljudi javilo se plafon dvoje koje je navodno pokrao.ž
Ti se bukvalno javljaš da ne znaš ni o cemu se raspravlja.
Po tvojoj logici možeš sada opljačkati banku i dio novca dati u dobrotvorne svrhe. I onda na sudu kažeš: ali pomogao sam siromašnim ljudima, oslobodite me :-)
Naravno da znam o čemu se raspravlja, a ti braniš lopova.
Ne možeš moraš ici u zatvor mora i Batko ako bude ispalo na kraju da je to uradio, al' svakako da ce imati moje poštovanje i velike vecine naroda.

Na forumu si nisi na sudu.
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#1077 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by sarajevo-x.com »

Da je davao od svojih para pa hajde nego davao od tuđih i onda dobricina i jos sebi uzimao ?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1078 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

sarajevo-x.com wrote: 29/09/2021 11:57 Da je davao od svojih para pa hajde nego davao od tuđih i onda dobricina i jos sebi uzimao ?
Ne uzimao vec je pitanje da li je uzeo jednom, a i to se nije dokazalo.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3221
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#1079 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by darius_maximus »

90minut wrote: 29/09/2021 11:53
darius_maximus wrote: 29/09/2021 11:19

Postoji moralni/filozofski problem u kojem čovjek mora birati hoće li ubiti jednu osobu da bi spasio njih pet.
Batko nije bio u toj situaciji, jer u njegovom slučaju žrtvovanje nekoga nije dovelo do spasa drugih ljudi, već (navodne) lične finansijske dobiti.

Ovo je ravno tome da ja pomognem deset osoba, a jednu ubijem i da onda na sudu kažem da mi se halali ubistvo, jer 90% ljudi u životu sam ipak pomogao.
Ako je istina da je uzimao od ljudi, pa makar samo od dvoje, džaba sve ostalo.
Postojao je ikako i moralni i filozofski momenat znao je on dobro šta radi zato ga i treba poslati u zatvor ja ovo više pišem iz druge perspektive u mojim ocima je dobričina.

Jer kao što sam pisao vec bez njega boga pitaj koliko bi mrtvih bilo i nije samo u mojim ocima vec u mnooogim oni koji razmišljaju poput tebe su sigurno u manjini.
Pa ova mreža je jedan period bila jedina pomoc tim ljudima bez ove mreže mrtvih bi bilo i desno i lijevo cini mi se da se raja ne sjeca dobro.
Bez Batka, ljudi bi odustali od traženja načina da spase sebe i najmilije?
Ljudi uvijek nađu način. Da Batko nikada nije ni rođen, bio to neko drugi ili treći, ili neki skroz drugi način prikupljanja sredstava.
Opet, Batko je rezultat okolnosti i ljudi su njemu išli jer se nudio.
Da nije bilo njega, ljudi bi tražili druge načine.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1080 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

Da, govori to sebi i dalje...
User avatar
darius_maximus
Posts: 3221
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#1081 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by darius_maximus »

90minut wrote: 29/09/2021 12:02 Da, govori to sebi i dalje...
Evo, kako nema Batka, niko se vise nigdje nije operisao.
Ljudi su prestali tražiti pomoć i načine za spas.
Život je stao, jer samo Batko zna sakupiti pare.

Daj, Boga ti, mani se patetike.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1082 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

darius_maximus wrote: 29/09/2021 14:12
90minut wrote: 29/09/2021 12:02 Da, govori to sebi i dalje...
Evo, kako nema Batka, niko se vise nigdje nije operisao.
Ljudi su prestali tražiti pomoć i načine za spas.
Život je stao, jer samo Batko zna sakupiti pare.

Daj, Boga ti, mani se patetike.
Ne poznajem situaciju ne mogu tvrditi s sigurnoscu, al' na prvu se cini da je mnogo manje ljudi kojima se uspjela skupiti pomoc.
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#1083 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Forumerrer »

Da se ja pitam, Batka bi vjesao na sred grada.

Da bi dobili priliku da Batko "pomogne" morali ste uplatiti citav iznos (ili ogroman dio).

Gadi mi se Batko, a i ljudi koji ga pravdaju. Fuj.
User avatar
nepass1
Posts: 9658
Joined: 06/07/2017 07:35

#1084 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by nepass1 »

Mene zanima ako si skupio citav iznos za transplantaciju, zasto se islo preko batka. Je li se mogla direktno bolnica kontaktirati? Citam ljudi 5-10g cekali batka i na kraju ni op ni para.

Pisao sam na drugim temama djete mi sa 10m moralo u tursku na op jer se nigdje u BiH ne radi ta op. Samo sto nismo imali bas mjesece da ganjamo, radilo se o hitnijoj operaciji da bi se zivot spasio. nema na koja vrata nisam pokucao, od zavoda federalnog,kantonalnog, IZ jer i oni imaju neki program na nivou BiH, direktno bolnice u turskoj, cak i djecijeg kardiohirurga preko vibera kontaktirao, turcina. Cak i covjek koji zna batka htio da ga zove ali to mi je bas bas zadnja opcija bila, tako da je samo na toj ponudi ostalo. Jbt sebija mi za 24h potpisala papire za ismjestanje. Bukvalno dr koji je bio u komisiji za odobrenje da moze preko zavoda, kojeg nikad nisam vidio sreo, ne znam mu ni ime sad. Iskopao br tel i zvao ga kuci da to ubrzaju, jer ta komisija jefnom mjesecno zasjeda. Pa su radili video konferenciju. Cupas kopas, prodajem stan, auto, dizem kredit, hipoteku, posudjujem nije bitno
DonieBrasco
Posts: 15356
Joined: 31/08/2016 16:09

#1085 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by DonieBrasco »

Za ne povjerovati da ga neko zeli opravdati, isto kao Fikreta malinara, mnoge druge lopove i kriminalce u BiH koji su na tuđoj muci i tuđim parama profitirali blago recno na ovaj nacin a mnogo gore i strasnije stvari su u pitanju.
nekome
Posts: 2924
Joined: 17/05/2011 10:41

#1086 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by nekome »

samo to sto je trazio da se uplati na OM pa onda ce se kao uplatiti dalje lici na ponzi scheme
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#1087 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Impressum »

hahahaha batko je prevarant
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1088 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by foxlife »

nekome wrote: 30/09/2021 10:28 samo to sto je trazio da se uplati na OM pa onda ce se kao uplatiti dalje lici na ponzi scheme
to je bukvalno ponzi sema
prevarant nego sta
mozda je on na pocetku poceo iskreno i posteno zbog kcerke koja je bila bolesna kako znam ali kasnije mu se vjerovatno osladile pare kocka i ko zna sta jos i dobijemo ono sto imamo danas
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40651
Joined: 29/06/2011 23:39

#1089 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by dječak sa šibicama »

Cudi me da ljudi i dalje raspravljaju o Batku odnosno njegovom karakteru, pa covjek je kockar a kockari su ljudi sa nikakvim karakterom. Stvar sama po sebi jasna.
User avatar
Truba
Posts: 81574
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1090 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Truba »

Upravo ga vidjeh u ilidzanki narucio cevapa za ponijeti
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#1091 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Iker C »

Black swan wrote: 15/10/2021 17:14 Upravo ga vidjeh u ilidzanki narucio cevapa za ponijeti
Jel platio ili se ispalio?
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#1092 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by meridiyan »

Gdje nestade lopov i prevarant?
Potresna ispovijest Suade iz Tuzle: Zašto se krijete iza najboljeg advokata? Gdje je novac za moju operaciju?

https://crna-hronika.info/potresna-ispo ... qaawonqQVs
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#1093 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by iz dna duše »

Ima li ikakvih informacija o Batku. Završi li se istraga? Kod nas uvijek ovako, digne se prašina oko nečega i onda se prašina slegne....
Utihne sve....
ajdamo
Posts: 1042
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#1094 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by ajdamo »

Nakon svih ovih desavanja i natpisa mi ovaj dokumentarac o Batku ima potpuno drugaciju dimenziju nego kada sam ga gledao prvi put

https://balkans.aljazeera.net/videos/20 ... screen-rob

Sada ne mogu ni da gledam ovaj dokumentarac kada ne znam sta je istina,a sta nije.
User avatar
Didier
Posts: 2189
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#1095 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Didier »

ajdamo wrote: 14/02/2022 19:21 Nakon svih ovih desavanja i natpisa mi ovaj dokumentarac o Batku ima potpuno drugaciju dimenziju nego kada sam ga gledao prvi put

https://balkans.aljazeera.net/videos/20 ... screen-rob

Sada ne mogu ni da gledam ovaj dokumentarac kada ne znam sta je istina,a sta nije.
Meni i u dokumentarcu izgleda kao da laže jer nigdje nema nikakvih detalja, sve je neka uopštena priča, nedostaje mnogo toga od početka do kraja.

Batko je sve u isto vrijeme, i žrtva, i manipulator, i prevarant, i lažov, ali i dobročinitelj jer istina je da ima mnogo ljudi kojima je pomogao da se izliječe.

Čudna pojava.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4965
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#1097 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by oldtajmer »



jbt zivot ovi na sudu nisu jos makli sa mjesta, kad svi pomru ne trebaju mu onda ni suditi
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40651
Joined: 29/06/2011 23:39

#1098 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by dječak sa šibicama »

Treba biti jasno, niko ovdje ne krade ako ne zna da se nema cega plasiti, dakle ovdje se krade samo sa debelom pozadinom i podjelom kajmaka, uopce ne sumnjam da je Batko zakitio koga je trebalo zakititi i zato se optuznice kisele, kao i njegove noge u bazenu.
DonieBrasco
Posts: 15356
Joined: 31/08/2016 16:09

#1100 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by DonieBrasco »

Cijela im zemlja sakupljala pomoć za liječenje bolesti oni kupili Golfa 7

https://n1info.ba/regija/cijela-im-zeml ... i-golfa-7/
.

Gdje je Batko fali li njemu para ?

Citam na hrvatskim portalima vezano za ovaj slucaj, ljudi pisu koliko je tih udruga kod njih samo pljacka i izvlacenje para, kod nas je vjervatno gore.
Post Reply