BASH

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#301 Re: BASH

Post by Matijevic_Vlado »

_BataZiv_0809 wrote: 16/12/2023 00:38
frngla wrote: 15/12/2023 21:24 Ihtijarević nema veze sa Bashom, vlasnik je Mirsad Ćatić zajedno sa Ismirom Mirvićem. Meso je identično McDonald's, dakle od istog dobavljača/fabrike, ali je aljkavo napravljeno.
U "Stars" burgeru sam dobio pola glavice spaljenog luka npr.
Catic Bomba?
Bas taj :facepalm: :mrgreen:
zigson
Posts: 3037
Joined: 04/04/2015 22:17

#302 Re: BASH

Post by zigson »

Jasko bomba dobrinja catic :lol:
User avatar
xoklix
Posts: 2426
Joined: 16/01/2018 16:07

#303 Re: BASH

Post by xoklix »

E svašta :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46592
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#304 Re: BASH

Post by Ateista »

frngla wrote: 15/12/2023 21:24 Ihtijarević nema veze sa Bashom, vlasnik je Mirsad Ćatić zajedno sa Ismirom Mirvićem. Meso je identično McDonald's, dakle od istog dobavljača/fabrike, ali je aljkavo napravljeno.
U "Stars" burgeru sam dobio pola glavice spaljenog luka npr.
Kako to inace funkcionise oko prostora, pretpostavljam da prostor zakupi i izgradi objekte onaj ko je dobio da koristi fransizu a ne sam Mcd,u ovom slucaju Ihtijatevic? Jeli realno da on samo tako prepusti prostore i objekte nekom ko otvara fast food koji je kopija Maca ako on nema nista od toga? Mislim da je mala sansa da on nema upetljane prste u ovome i da u stvari nije glavni pokretac Basha, to sto neko drugi na papiru vidi je vjerovatno zbog sudskog procesa.
Cak mi reslnije zvuci i ona teorija da je pokupio fazone i namjerno ovo napravio da moze otvoriti kopiju gdje ce prodavati po istim cijenama a imati veci profit jer ne mora nista placati McD-u.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#305 Re: BASH

Post by Haris033 »

Nikada nisam otišao u taj Bash, niti ću!
Siguran sam da su namjerno otjerali MCD da bi sebe ugradili i naslijedili posao..
Samo MCD na Stupu je sam imao prometa kao svi MCD u BiH.
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#306 Re: BASH

Post by frngla »

Franšiza je doslovno plaćanje procenta za korištenje brenda/tehnologija. Dakle, dobiješ normative koji se provjeravaju da li se poštuju, dok poštuješ radiš, kad ne poštuješ predaju te na sud i oduzmu franšizu i to je to. Prostori nisu bili vlasništvo Ihtijarevića, Titova RF banka, Šip - Gazprom, Avaz je bio koliko znam Ihtijarevićev objekat, ali zemljište se vodi na više vlasnika, SARS, roto press, Avaz itd. Isto kao što je Adazal "istjeran" sa Šipa da dođe McDonald's/Ihtijarević, ne vidim razlog zašto ne bi mogao biti istjeran Ihtijarević da uđe BASH. Pogotovo ako znamo da Ihtijarević mnoge ugovore nije ispoštovao.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#307 Re: BASH

Post by DaysleepeR »

Sve kontra McDonalds postulatima.
ZuzuTop
Posts: 446
Joined: 02/03/2022 12:44

#308 Re: BASH

Post by ZuzuTop »

donnie_darko wrote: 15/12/2023 16:11 oval Bash je BAS ODRON. Isto kineska kopija mcdonaldsa. Hrana ma koliko izgledala kao mc hrana ukus nije ni problizan. Sve je tako suho, bezukusno, plasticno. Cak i kola je haman kola na mucenje :run: Ne kontam kako se hrana moze toliko promjeniti ako koriste sve isto kao i dok je MCD bio sluzbeno tu..
U svakom FF su sokovi na mucenje.Dolaze u kanisterima i samo usteka. Tokom studiranja sam radio MC i BK. Ti aparati se toliko prljavi da im ne bih vise prisao na 5 m :lol:

A aparati za sladoled su posebna prica 8-)
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#309 Re: BASH

Post by mali_balon »

Narucio pileci vrap dobio govedji....drugi minus dovidjenja
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#310 Re: BASH

Post by MehmedPasaMoric »

mali_balon wrote: 16/12/2023 15:07 Narucio pileci vrap dobio govedji....drugi minus dovidjenja
Pa skuplja je govedina od piletine, sta se zalis
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#311 Re: BASH

Post by Quaresma »

nek im neko kaze da ne stavljaju vise led u piće.
User avatar
Ateista
Posts: 46592
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#312 Re: BASH

Post by Ateista »

frngla wrote: 16/12/2023 11:35 Franšiza je doslovno plaćanje procenta za korištenje brenda/tehnologija. Dakle, dobiješ normative koji se provjeravaju da li se poštuju, dok poštuješ radiš, kad ne poštuješ predaju te na sud i oduzmu franšizu i to je to. Prostori nisu bili vlasništvo Ihtijarevića, Titova RF banka, Šip - Gazprom, Avaz je bio koliko znam Ihtijarevićev objekat, ali zemljište se vodi na više vlasnika, SARS, roto press, Avaz itd. Isto kao što je Adazal "istjeran" sa Šipa da dođe McDonald's/Ihtijarević, ne vidim razlog zašto ne bi mogao biti istjeran Ihtijarević da uđe BASH. Pogotovo ako znamo da Ihtijarević mnoge ugovore nije ispoštovao.
Prostori na sipu i stupu su izgradjeni maksus za Mcd tako da su sigurno oba u njegovom vlasnistvu,dok je u Titovoj ocekivano iznajmljen. Upravo u ta dva objekta je nastavio Bash pored SCC-a, tako da tesko da Ihtijarevic nema veze sa Bashom.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#313 Re: BASH

Post by tramvajtrojka »

Ateista wrote: 16/12/2023 16:43
frngla wrote: 16/12/2023 11:35 Franšiza je doslovno plaćanje procenta za korištenje brenda/tehnologija. Dakle, dobiješ normative koji se provjeravaju da li se poštuju, dok poštuješ radiš, kad ne poštuješ predaju te na sud i oduzmu franšizu i to je to. Prostori nisu bili vlasništvo Ihtijarevića, Titova RF banka, Šip - Gazprom, Avaz je bio koliko znam Ihtijarevićev objekat, ali zemljište se vodi na više vlasnika, SARS, roto press, Avaz itd. Isto kao što je Adazal "istjeran" sa Šipa da dođe McDonald's/Ihtijarević, ne vidim razlog zašto ne bi mogao biti istjeran Ihtijarević da uđe BASH. Pogotovo ako znamo da Ihtijarević mnoge ugovore nije ispoštovao.
Prostori na sipu i stupu su izgradjeni maksus za Mcd tako da su sigurno oba u njegovom vlasnistvu,dok je u Titovoj ocekivano iznajmljen. Upravo u ta dva objekta je nastavio Bash pored SCC-a, tako da tesko da Ihtijarevic nema veze sa Bashom.
izgubio je na sudu onaj kod avaza preuzeo ga fahro i izdao bashu
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#314 Re: BASH

Post by mali_balon »

MehmedPasaMoric wrote: 16/12/2023 15:38
mali_balon wrote: 16/12/2023 15:07 Narucio pileci vrap dobio govedji....drugi minus dovidjenja
Pa skuplja je govedina od piletine, sta se zalis
Nije mi mudu bio cejf jest govedinu
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#315 Re: BASH

Post by frngla »

Ateista wrote: 16/12/2023 16:43 Prostori na sipu i stupu su izgradjeni maksus za Mcd tako da su sigurno oba u njegovom vlasnistvu,dok je u Titovoj ocekivano iznajmljen. Upravo u ta dva objekta je nastavio Bash pored SCC-a, tako da tesko da Ihtijarevic nema veze sa Bashom.
Nisu njegovi 100% i nema veze sa BASH-om 100%
User avatar
Ateista
Posts: 46592
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#316 Re: BASH

Post by Ateista »

tramvajtrojka wrote: 16/12/2023 16:50
Ateista wrote: 16/12/2023 16:43
frngla wrote: 16/12/2023 11:35 Franšiza je doslovno plaćanje procenta za korištenje brenda/tehnologija. Dakle, dobiješ normative koji se provjeravaju da li se poštuju, dok poštuješ radiš, kad ne poštuješ predaju te na sud i oduzmu franšizu i to je to. Prostori nisu bili vlasništvo Ihtijarevića, Titova RF banka, Šip - Gazprom, Avaz je bio koliko znam Ihtijarevićev objekat, ali zemljište se vodi na više vlasnika, SARS, roto press, Avaz itd. Isto kao što je Adazal "istjeran" sa Šipa da dođe McDonald's/Ihtijarević, ne vidim razlog zašto ne bi mogao biti istjeran Ihtijarević da uđe BASH. Pogotovo ako znamo da Ihtijarević mnoge ugovore nije ispoštovao.
Prostori na sipu i stupu su izgradjeni maksus za Mcd tako da su sigurno oba u njegovom vlasnistvu,dok je u Titovoj ocekivano iznajmljen. Upravo u ta dva objekta je nastavio Bash pored SCC-a, tako da tesko da Ihtijarevic nema veze sa Bashom.
izgubio je na sudu onaj kod avaza preuzeo ga fahro i izdao bashu
Ok, onda moguce i da nema nista sa Bashom.
ZuzuTop
Posts: 446
Joined: 02/03/2022 12:44

#317 Re: BASH

Post by ZuzuTop »

Quaresma wrote: 16/12/2023 16:21 nek im neko kaze da ne stavljaju vise led u piće.
Na sokovima je glavni profit 8-)

Slaba mi je memorija, tada su jos i guldeni bili :D, mislim da casa soka bude 0,10 centi a npr prodajes za 1.5 km. I naravno sto vise leda. Led je voda 😁
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#318 Re: BASH

Post by veliki_ah »

donnie_darko wrote: 15/12/2023 16:11 oval Bash je BAS ODRON. Isto kineska kopija mcdonaldsa. Hrana ma koliko izgledala kao mc hrana ukus nije ni problizan. Sve je tako suho, bezukusno, plasticno. Cak i kola je haman kola na mucenje :run: Ne kontam kako se hrana moze toliko promjeniti ako koriste sve isto kao i dok je MCD bio sluzbeno tu..
Ne koriste sve isto. Mcd radi na principu da kada si s njima u fransizi, onda od njih nabavljas i robu, masine i sve ostalo. A sve namirnice, masine, potrepstine, repromaterijal se posebno pravi za mcd u nekim centrima u evropi. Mislim da nasi uvoze iz ceske ili poljske. Tu se ide toliko daleko da se uvozi posebno narezan krastavac i paradajz, da kolaci budu zaledjeni i spremni za "podgrijavanje" i serviranje, da su sosovi u posebnim kantama, sokovi su prah koji se razmuti itd. Sve je napravljeno da dugo moze stajati i skladistiti se. Ihtijarevic je imao skladište negdje kod sarajeva gdje se skladistilo sve to sto se uvozilo, a kad je pukla fransiza s novom godinom, oni su to krenuli rasprodavati. Naravno, najskuplje su bile masine, a pored toga i roba. Ono sto je bash u pocetku koristio je bilo upravo sa tih zaliha, a mislim da su oni pokupili i masine, ali sada je toga ponestalo i oni pokusavaju da prave svoje kopije. Npr, mozda jos ima kolaca, salata i slicno, ali vjerovatno mesa, sosova, pica i peciva nema jer to najbrze ide i to je ono sto oni pokusavaju svoje praviti, ali nije to to i ne moze biti jer da je tako lako doci do recepata za mcd, ne bi se bošnjo prvi sjetio da ih zajebe.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#319 Re: BASH

Post by azdralovic »

veliki_ah wrote: 18/12/2023 15:02
donnie_darko wrote: 15/12/2023 16:11 oval Bash je BAS ODRON. Isto kineska kopija mcdonaldsa. Hrana ma koliko izgledala kao mc hrana ukus nije ni problizan. Sve je tako suho, bezukusno, plasticno. Cak i kola je haman kola na mucenje :run: Ne kontam kako se hrana moze toliko promjeniti ako koriste sve isto kao i dok je MCD bio sluzbeno tu..
Ne koriste sve isto. Mcd radi na principu da kada si s njima u fransizi, onda od njih nabavljas i robu, masine i sve ostalo. A sve namirnice, masine, potrepstine, repromaterijal se posebno pravi za mcd u nekim centrima u evropi. Mislim da nasi uvoze iz ceske ili poljske. Tu se ide toliko daleko da se uvozi posebno narezan krastavac i paradajz, da kolaci budu zaledjeni i spremni za "podgrijavanje" i serviranje, da su sosovi u posebnim kantama, sokovi su prah koji se razmuti itd. Sve je napravljeno da dugo moze stajati i skladistiti se. Ihtijarevic je imao skladište negdje kod sarajeva gdje se skladistilo sve to sto se uvozilo, a kad je pukla fransiza s novom godinom, oni su to krenuli rasprodavati. Naravno, najskuplje su bile masine, a pored toga i roba. Ono sto je bash u pocetku koristio je bilo upravo sa tih zaliha, a mislim da su oni pokupili i masine, ali sada je toga ponestalo i oni pokusavaju da prave svoje kopije. Npr, mozda jos ima kolaca, salata i slicno, ali vjerovatno mesa, sosova, pica i peciva nema jer to najbrze ide i to je ono sto oni pokusavaju svoje praviti, ali nije to to i ne moze biti jer da je tako lako doci do recepata za mcd, ne bi se bošnjo prvi sjetio da ih zajebe.
nije istina... dobar dio dobavljaca koji rade sa Mcd ce prodati istu robu i tebi...odredjeni broj njih ima ekskluzivu sam Mcd ali ne svi
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#320 Re: BASH

Post by veliki_ah »

azdralovic wrote: 18/12/2023 15:37
veliki_ah wrote: 18/12/2023 15:02
donnie_darko wrote: 15/12/2023 16:11 oval Bash je BAS ODRON. Isto kineska kopija mcdonaldsa. Hrana ma koliko izgledala kao mc hrana ukus nije ni problizan. Sve je tako suho, bezukusno, plasticno. Cak i kola je haman kola na mucenje :run: Ne kontam kako se hrana moze toliko promjeniti ako koriste sve isto kao i dok je MCD bio sluzbeno tu..
Ne koriste sve isto. Mcd radi na principu da kada si s njima u fransizi, onda od njih nabavljas i robu, masine i sve ostalo. A sve namirnice, masine, potrepstine, repromaterijal se posebno pravi za mcd u nekim centrima u evropi. Mislim da nasi uvoze iz ceske ili poljske. Tu se ide toliko daleko da se uvozi posebno narezan krastavac i paradajz, da kolaci budu zaledjeni i spremni za "podgrijavanje" i serviranje, da su sosovi u posebnim kantama, sokovi su prah koji se razmuti itd. Sve je napravljeno da dugo moze stajati i skladistiti se. Ihtijarevic je imao skladište negdje kod sarajeva gdje se skladistilo sve to sto se uvozilo, a kad je pukla fransiza s novom godinom, oni su to krenuli rasprodavati. Naravno, najskuplje su bile masine, a pored toga i roba. Ono sto je bash u pocetku koristio je bilo upravo sa tih zaliha, a mislim da su oni pokupili i masine, ali sada je toga ponestalo i oni pokusavaju da prave svoje kopije. Npr, mozda jos ima kolaca, salata i slicno, ali vjerovatno mesa, sosova, pica i peciva nema jer to najbrze ide i to je ono sto oni pokusavaju svoje praviti, ali nije to to i ne moze biti jer da je tako lako doci do recepata za mcd, ne bi se bošnjo prvi sjetio da ih zajebe.
nije istina... dobar dio dobavljaca koji rade sa Mcd ce prodati istu robu i tebi...odredjeni broj njih ima ekskluzivu sam Mcd ali ne svi
Moguce za siroki dio namirnica npr peciva, ali za osnovne kao sto je meso, sosovi, mašine, to ne smiju. Naravno, sve moze na crnom trzistu, ali legalno ne.
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#321 Re: BASH

Post by frngla »

Nije tačno, na deponiji Smiljevići je uništeno sve od McDonald's mesa što je Ihtijareviću ostalo, uspio je dio prodati u Doboj, dio je odvezen u Ilijaš u halu kompanije koju ne želim da imenujem. Bash meso kupuje od istog dobavljača kao i Ihtijarević - McDonald's.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#322 Re: BASH

Post by laserShow »

Ali nije isto. Mozes uzeti lijevi but i desni but a da ne bude isti burger. Zacini, sastojici, etc.

Opet i da ima iste sastojke, dzabe mu kada nema striktni proces kao McD. Rekao sam npr luk, hebo im on biznis, ne znaju nasjeckati luk.
mistek
Posts: 3394
Joined: 23/05/2010 15:16

#323 Re: BASH

Post by mistek »

Ateista wrote: 16/12/2023 10:37
frngla wrote: 15/12/2023 21:24 Ihtijarević nema veze sa Bashom, vlasnik je Mirsad Ćatić zajedno sa Ismirom Mirvićem. Meso je identično McDonald's, dakle od istog dobavljača/fabrike, ali je aljkavo napravljeno.
U "Stars" burgeru sam dobio pola glavice spaljenog luka npr.
Kako to inace funkcionise oko prostora, pretpostavljam da prostor zakupi i izgradi objekte onaj ko je dobio da koristi fransizu a ne sam Mcd,u ovom slucaju Ihtijatevic? Jeli realno da on samo tako prepusti prostore i objekte nekom ko otvara fast food koji je kopija Maca ako on nema nista od toga? Mislim da je mala sansa da on nema upetljane prste u ovome i da u stvari nije glavni pokretac Basha, to sto neko drugi na papiru vidi je vjerovatno zbog sudskog procesa.
Cak mi reslnije zvuci i ona teorija da je pokupio fazone i namjerno ovo napravio da moze otvoriti kopiju gdje ce prodavati po istim cijenama a imati veci profit jer ne mora nista placati McD-u.
Nema Ihtijarević apsolutno nikakve veze sa Bashom. Zapravo, Bash ima veze upravo s onima koji su povalili Ihtijarevića.
Ihtijarević se zaigrao, mislio da mu ne može niko ništa, bahatio se, a u biti ovisio je od previše ljudi koji su mu za McD odrađivali sve. Kad je tu puklo, desilo se što se desilo.

Bash je u biti ideja tih ljudi sa kapitalom ovih koji su već spominjani. Ostavljena je mogućnost da to jednog dana bude McD, a to najviše zavisi od toga kako će poslovati samostalno.

Što se mene tiče, ima i pluseva, i minusa. Plus je dosta dobra kopija McD. Minus je neuigranost radnika. Već je prošlo dosta vremena i trebalo bi da sve radi ko singerica. I minus je što nema akcija, nekih zanimljivih ponuda, promotivnih cijena i sl. McD je to stalno forsirao i s vremena na vrijeme me privlačio. I sada, kada odem u McD skoro bilo gdje, nađem neke povoljnije stvari nego u Bashu u Sarajevu. To mi je vala malo bezveze :D Nedavno u Italiji, hamburgeri po 1,8€, sosovi 0,3€, niže nego kod nas. Prije toga u Zagrebu, isto pravo povoljnih stvari bilo.
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#325 Re: BASH

Post by Naslovnica »

Kakve su im ovo cijene i "uštede", zar je ovako skupo?!

Image
Post Reply