Bašče u Štrosi

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#1 Bašče u Štrosi

Post by L u c i f e r »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/pokrenut ... /160616092

Evo vam Luciferov potpis na peticiju: :izet:
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Bašče u Štrosmi

Post by karanana »

Napiso sam tamo komentar, nekih 10 pluseva sa mojim i nekih 90 minusa. Uglavnom za baste sam. Shtrosa izgleda jadno i propalo onako. Fali raja, fale prenosi tekmi na otvorenom i fali paradiranje i kruzenje pichoka. Grad izgleda polumrtav bez te ulice. Svaki grad ima nesto tako. Ekonomski je takodjer lose i za poslodavce i za budzet. Ja ne znam sto su ljudi ovdje svi toliko protiv basta? Pa ne zivite iznad njih, a ako zivite a ne svidja vam se buka centra grada, obda fino prodajte vase 100+ kvadrata nacionalizirane stanove i kupite penthouse na otoci ili elidzi i jos ce vam ostati love za vikendicice i zemljice kakve. Pa ja.
Last edited by karanana on 16/06/2016 20:10, edited 1 time in total.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#3 Re: Bašče u Štrosmi

Post by artime »

Inace fali nam bastaa :D i drzava nam je Svica.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Bašče u Štrosmi

Post by karanana »

Pa to fali li nam basta ili ne, nek odluce posjetioci i oni koji baste instaliraju. Da su prazne ne bi ih toliko trazili nazad.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#5 Re: Bašče u Štrosmi

Post by Better Man »

Protiv sam da se vrate bašte i seljkluk. Treba ono puno drugačije urediti. Milina je kako nema onog seljkluka.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#6 Re: Bašče u Štrosmi

Post by HAVANA »

Ne smetaju meni baste,pa u svakom gradu ih ima...Pogledaj zagreb od cvjetnog pa dalje onim ulicama i mnoge druge gradove...ali onaj seljakluk,fuj.Nek su ih zatvorili.Doduse nisu svi vec onih par...Jednostavno dati ljudima koji hoce i znaju da rade,koji ce se drzati zakona o buci,velicini baste...
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#7 Re: Bašče u Štrosmi

Post by Loulou »

Ostaje samo nada da ovo neće proć'. Horor teferić u centru grada. :-?
Kao i onaj horor oko Cheersa. :run:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8 Re: Bašče u Štrosmi

Post by Tomahawk11 »

HAVANA wrote:Ne smetaju meni baste,pa u svakom gradu ih ima...Pogledaj zagreb od cvjetnog pa dalje onim ulicama i mnoge druge gradove...ali onaj seljakluk,fuj.Nek su ih zatvorili.Doduse nisu svi vec onih par...Jednostavno dati ljudima koji hoce i znaju da rade,koji ce se drzati zakona o buci,velicini baste...
Najjace kad se ljeti poredaju ulicom....stolovi na ulici :-) i kad zagrade ljudima ulaz u haustor :-)
Pa treba imati neku granicu....i onda se cude sto su im ukinuli, a pojedini da su mogli bi u haustore redali stolove.
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#9 Re: Bašče u Štrosmi

Post by mali_balon »

Fino spucat mejnike dokle more basca, bascu dat srazjerno sa objekotom, nemere nekom basca 100m2 a objekat mu 50m2 ili obrnuto, znaci koliko kvadrata basce toliko stolova, sve pod konac sa ostalim bascama i svi moraju imat iste stolove i stolice i tende...naravno tu bi trebala malo i opcina pomoci sa nekim olaksicama i tako to....
Ali ovo je BiH a idu izbori a Hadzibajric, trenutni nacelnik, nezavisni kandidat....dakle sad ce basce osvanut
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#10 Re: Bašče u Štrosmi

Post by Patriotska_Liga »

Nije bitno kolika je kafana. Liniju udarit dokle može bašča, a van linije nek raja hoda. Linija da bude rigorozna, dosta bliže kafani nego sredini.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72780
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#11 Re: Bašče u Štrosmi

Post by Velkoski »

U svakom jebenom gradu u Evropi imate milion bašti u strogom centru... Al' treba malo izaći iz Sarajeva da bi se vidjelo.

Vratite ljudima bašte!
denis1212
Posts: 871
Joined: 16/02/2014 18:27

#12 Re: Bašče u Štrosmi

Post by denis1212 »

Hajde šta glumite tu neku urbano-profinjenu gerilu?

Odeš u Zagreb isto imaju bašte na fazon Štrose (zapravo preslikana Štrosa) u samom centru grada, odeš u Beograd Knez Mihajlova na isti fazon, Prag, Minhen, Rim itd.. Da se razumijemo i meni se gade ljudi koji dominiraju u onim baštama, sav taj vještački glamur i šljam koji je šljegao u Sarajevo. No to upravo liči na nas, svu prljavštinu metemo pod tepih i nemamo snage da se sa tim obračunamo na kulturan način. Treba biti realan i reći da je upravo ta Štrosmajerova postala simbol grada za fijakanje u ljetnim danima.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#13 Re: Bašče u Štrosmi

Post by L u c i f e r »

Tomahawk11 wrote:
HAVANA wrote:Ne smetaju meni baste,pa u svakom gradu ih ima...Pogledaj zagreb od cvjetnog pa dalje onim ulicama i mnoge druge gradove...ali onaj seljakluk,fuj.Nek su ih zatvorili.Doduse nisu svi vec onih par...Jednostavno dati ljudima koji hoce i znaju da rade,koji ce se drzati zakona o buci,velicini baste...
Najjace kad se ljeti poredaju ulicom....stolovi na ulici :-) i kad zagrade ljudima ulaz u haustor :-)
Pa treba imati neku granicu....i onda se cude sto su im ukinuli, a pojedini da su mogli bi u haustore redali stolove.
I u hodnike i stanove, da ikako mogu.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#14 Re: Bašče u Štrosmi

Post by radiša »

sve baste i kafice pozatvarat,sagradit jos dzamija i nek omladina ide na pravo mjesto,kakve kafane.
Last edited by radiša on 16/06/2016 22:59, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72780
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#15 Re: Bašče u Štrosmi

Post by Velkoski »

Tegoba živjeti u Štrosi... :lol: :mrgreen:

:roll:
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#16 Re: Bašče u Štrosmi

Post by Patriotska_Liga »

Treba zabraniti krkansku muziku.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17 Re: Bašče u Štrosmi

Post by Tomahawk11 »

Velkoski wrote:Tegoba živjeti u Štrosi... :lol: :mrgreen:

:roll:
Tise malo muzika :oops:

:mrgreen:
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#18 Re: Bašče u Štrosmi

Post by Edin H. »

radiša wrote:sve baste i kafice pozatvarat,sagradit jos dzamija i nek omladina ide na pravo mjesto,kakve kafane.
Mudro zboris :oops:
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#19 Re: Bašče u Štrosmi

Post by samo pozitiva »

...Štrosi
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#20 Re: Bašče u Štrosmi

Post by Tomahawk11 »

Patriotska_Liga wrote:Treba zabraniti krkansku muziku.
Ma to niko nece zabraniti.
U Zagrebu se prave derneci uz krkansku muziku, a da ovdje neko zabrani.
Ne treba zabraniti, ali treba da se odrzava u zatvorenim prostorijama koje imaju propisnu izolaciju.
U uredjenim sredinama se tako radi. U Budvi se svi pokupe u 00:01, gasi muzika. Nema na otvorenom ni minute dalje. Preselis se u neki od zatvorenih klubova i budi do zore.
Jok, nasi bizMismeni bi da cijelo ljeto do zore pravi derneke u srcu starog grada i da to nikom ne smeta. I jos bi se sirio ulicom, trotoarima, haustorima....sto rece covjek i u stanove bi poceli ulaziti. Pa nije teferic i korida, neces kako treba, ne moze nikako.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#21 Re: Bašče u Štrosmi

Post by L u c i f e r »

samo pozitiva wrote:...Štrosi
Meni ljevse Strosmi.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#22 Re: Bašče u Štrosmi

Post by L u c i f e r »

Tomahawk11 wrote:
Patriotska_Liga wrote:Treba zabraniti krkansku muziku.
Ma to niko nece zabraniti.
U Zagrebu se prave derneci uz krkansku muziku, a da ovdje neko zabrani.
Ne treba zabraniti, ali treba da se odrzava u zatvorenim prostorijama koje imaju propisnu izolaciju.
U uredjenim sredinama se tako radi. U Budvi se svi pokupe u 00:01, gasi muzika. Nema na otvorenom ni minute dalje. Preselis se u neki od zatvorenih klubova i budi do zore.
Jok, nasi bizMismeni bi da cijelo ljeto do zore pravi derneke u srcu starog grada i da to nikom ne smeta. I jos bi se sirio ulicom, trotoarima, haustorima....sto rece covjek i u stanove bi poceli ulaziti. Pa nije teferic i korida, neces kako treba, ne moze nikako.
Upravo tako.
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#23 Re: Bašče u Štrosmi

Post by Edin H. »

L u c i f e r wrote:
samo pozitiva wrote:...Štrosi
Meni ljevse Strosmi.
Glasam za Strosmi ;-)
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#24 Re: Bašče u Štrosmi

Post by Patriotska_Liga »

Tomahawk11 wrote:
Patriotska_Liga wrote:Treba zabraniti krkansku muziku.
Ma to niko nece zabraniti.
U Zagrebu se prave derneci uz krkansku muziku, a da ovdje neko zabrani.
Ne treba zabraniti, ali treba da se odrzava u zatvorenim prostorijama koje imaju propisnu izolaciju.
U uredjenim sredinama se tako radi. U Budvi se svi pokupe u 00:01, gasi muzika. Nema na otvorenom ni minute dalje. Preselis se u neki od zatvorenih klubova i budi do zore.
Jok, nasi bizMismeni bi da cijelo ljeto do zore pravi derneke u srcu starog grada i da to nikom ne smeta. I jos bi se sirio ulicom, trotoarima, haustorima....sto rece covjek i u stanove bi poceli ulaziti. Pa nije teferic i korida, neces kako treba, ne moze nikako.
To sam i mislio. Treba zabranit krkansku muziku na meraji.
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#25 Re: Bašče u Štrosmi

Post by alphonse kauders »

"Ugostitelji" su prošle godine pokazali kolika su bagra i šta se desi kada im pružiš prst - svaka čast Hadžibajriću za ovu vaspitno-popravnu šamarčinu. :thumbup: :thumbup:

Lafo se sad brinu za gradski budžet, hahahaha, koje licemjerje, fuj, koridu napravili od strogog centra prošlo ljeto. Eh sad fino gledajte iza stakla u praznim kafanama kako raja prolazi i kako turisti slikaju Katedralu.
Post Reply