Barijatrijska hirurgija u BiH

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#51 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by dadoka84 »

Sretno sa oporavkom. :D
User avatar
PeshtA
Posts: 279
Joined: 28/09/2006 23:24
Location: Kuwait

#52 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by PeshtA »

mislis wrote:odlicno :)
mojih 5 novostecenih kilograma nece otici tako lako
nalaz krvi pokazuje nedovoljno aktivnu stitnjacu
tako iako sam pocela sa terapijom ne bih se iznenadila
da se jos udebljam
Moras ubrzat metabolizam, neaktivna stitna zlijezda = spor metabolizam. jedi hranu sa puno fibera koja se nece zadrzavat dugo u tebi, mani se crvenog mesa jer treba vjecnost da zeludac ga procesuje, pij kafe ili zelenog caja jer jos jedna od stvari koje neaktivna stitna zlijezda uzrokuje je zadrzavanje vode u organizmu (pa i u krvi = visok pritisak).
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#53 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Beaddy »

dadoka84 wrote:Sretno sa oporavkom. :D

Hvala! :thumbup:
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#54 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Beaddy »

PeshtA wrote:
mislis wrote:odlicno :)
mojih 5 novostecenih kilograma nece otici tako lako
nalaz krvi pokazuje nedovoljno aktivnu stitnjacu
tako iako sam pocela sa terapijom ne bih se iznenadila
da se jos udebljam
Moras ubrzat metabolizam, neaktivna stitna zlijezda = spor metabolizam. jedi hranu sa puno fibera koja se nece zadrzavat dugo u tebi, mani se crvenog mesa jer treba vjecnost da zeludac ga procesuje, pij kafe ili zelenog caja jer jos jedna od stvari koje neaktivna stitna zlijezda uzrokuje je zadrzavanje vode u organizmu (pa i u krvi = visok pritisak).

mislis

PeshtA je u pravu, s tim da bih se ja nadovezala da počneš unositi 5 malih obroka dnevno (3 glavna+2 međuobroka), čime ubrzavaš metabolizam i pospješuješ mršavljenje.

Evo pronašla sam to OVO-ako bude kakvih problema s prevodom, javi pa ću ti pomoći.

Mislim da je i moja štitna bila 'uspavana' prije i da sam je pokrenula dijabetičkom dijetom, pa su mi hormoni bili OK.

Sretno! :thumbup:

PS -4,5 kg manje od operacije, -20,3 kg manje od početka augusta. :run:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#55 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by chuchumbamayumbe »

Beaddy :thumbup:
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#56 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Beaddy »

mislis wrote:edukujem se ...
sad sam naucila da je i zadrzavanje vode zbog doticne uspavane ljepotice
hvala PeshTa
u mene pritisak vazda nizak , a imam i kamencice u bubrezima
pa sam nekako mislila da je zbog toga
a sezona suhog mesa :(
jel jedan od uzroka nedovoljan unos joda u organizam?
hvala za link, Beaddy
ja obozavam bijeli luk
na proljece sadimo borovnice oko kuce umijesto cvijeca
Sretno nam svima bilo :D
Sa prve dvije riječi si rekla sve.....edukuj se, uči o sebi i potrebama svog organizma, i sve će biti bolje :D .

Nema na čemu (za link), drago mi je ako ti ikako pomogne.Pokušaj prilagoditi svoju prehranu u skladu sa tim smjernicama i vidjećeš da će i kilogrami krenuti dole. :thumbup:
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#57 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Beaddy »

chuchumbamayumbe wrote:Beaddy :thumbup:
chuchumbamayumbe :kiss: i sretno u tvom naumu!
Lilika14
Posts: 6
Joined: 04/03/2012 19:16

#58 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Lilika14 »

Hello, hello... Da se pridruzim ;-) Sitno brojim do operacije. Zakazana je za trecu sedmicu marta u bolnici Nakas... Sto je blize vise me frka fata, vjerovatno od uzbudjenja jer slijedi "novo radjanje"...
Za pocetak od mene toliko... Uskoro pisem ponovo.... Cmokonja... :) ;-) :)
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#59 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Beaddy »

Lilika14 wrote:Hello, hello... Da se pridruzim ;-) Sitno brojim do operacije. Zakazana je za trecu sedmicu marta u bolnici Nakas... Sto je blize vise me frka fata, vjerovatno od uzbudjenja jer slijedi "novo radjanje"...
Za pocetak od mene toliko... Uskoro pisem ponovo.... Cmokonja... :) ;-) :)
Pozdrav Lilika i dobrodošla :-D ...mislim da se znamo s FB-a (blink, blink).

Frka, ushićenje, uzbuđenje, suze, pa i dvoumljenje prije ovakve operacije su sasvim normalni i ne dopusti da ti osjećaji zamagle razum....za konačnu bitku s viškom kilograma trebaš drastičnu promjenu i ona slijedi.

Operacija k'o operacija: boli ima, ali je ona intenzivna vrlo kratka, sve ostalo je sitnica. Šavovi će zarasti i biće izvađeni, na mjestima gdje ti prikopčaju silne braunile ostaju samo mali tragovi, a modrice od primljenih niskomolekularnih heparina imaju tako lijepe boje dok blijede (od plavog do žutog) :D .

Najljepše od svega je kad shvatiš da se tvoj mali želučić zadovoljava sitnicama, pa uživaš u svakoj supici, iscjeđenom sokiću i čaši mlijeka sa malo nesa, a prvi rijetki čokolino ti je prava gozba. I ne nedostaje ti ni hljeb, ni meso, ni slatko, jer sa uživanjem gledaš kako kilogrami leteeee ;-) .

Zato samo naprijed!

Moj uspjeh: -21,5 kg, -6,1 post-op
Lilika14
Posts: 6
Joined: 04/03/2012 19:16

#60 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Lilika14 »

Pozdrav Lilika i dobrodošla :-D ...mislim da se znamo s FB-a (blink, blink).

Frka, ushićenje, uzbuđenje, suze, pa i dvoumljenje prije ovakve operacije su sasvim normalni i ne dopusti da ti osjećaji zamagle razum....za konačnu bitku s viškom kilograma trebaš drastičnu promjenu i ona slijedi.

Operacija k'o operacija: boli ima, ali je ona intenzivna vrlo kratka, sve ostalo je sitnica. Šavovi će zarasti i biće izvađeni, na mjestima gdje ti prikopčaju silne braunile ostaju samo mali tragovi, a modrice od primljenih niskomolekularnih heparina imaju tako lijepe boje dok blijede (od plavog do žutog) :D .

Najljepše od svega je kad shvatiš da se tvoj mali želučić zadovoljava sitnicama, pa uživaš u svakoj supici, iscjeđenom sokiću i čaši mlijeka sa malo nesa, a prvi rijetki čokolino ti je prava gozba. I ne nedostaje ti ni hljeb, ni meso, ni slatko, jer sa uživanjem gledaš kako kilogrami leteeee ;-) .

Zato samo naprijed!

Moj uspjeh: -21,5 kg, -6,1 post-op
[/quote]


Hello, hello, samo da potvrdim, a vec smo primile k znanju da se znamo sa FB-a :kiss: :thumbup:

Drage moje, dragi moji, od ovog casa je i zvanicno. Operacija je 21. ovog mjeseca...
Ne znam da li od uzbudjenja, straha ili neceg treceg, elem tresem se kao list na vjetru....

Je li se meni cini ili je ovdje uspavano sve????
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#61 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by chuchumbamayumbe »

Jok, eno nas na pf Lj&S.
8-) :run:
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#62 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Beaddy »

Lilika14 wrote:
Hello, hello, samo da potvrdim, a vec smo primile k znanju da se znamo sa FB-a :kiss: :thumbup:

Drage moje, dragi moji, od ovog casa je i zvanicno. Operacija je 21. ovog mjeseca...
Ne znam da li od uzbudjenja, straha ili neceg treceg, elem tresem se kao list na vjetru....

Je li se meni cini ili je ovdje uspavano sve????
Ma to je samo uzbuđenje, jer znaš da si na korak od totalne promjene svog života...zato se ne brini.

Ako su u Sa i upola ljubazni i pažljivi kao na UKC Tuzla, bol nećeš ni osjetiti (blažena analgezija u infuziji) i biće ti neugodno koliko svi skaču oko tebe...pravi hospital vacation!

Ja sam jučer otkrila OVO...postala sam vijest na sajtu UKC Tuzla :D . Samo što sam trenutno na -9,2 kg post-op :lol: .

Još tri dana tečne dijete, pa na kašice (konačno veći izbor okusa, tečna je jednolična).

Nazdravljam ti cijeđenim sokićem od narandže i želim uspjeh u tvom naumu....samo naprijed :thumbup: .
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#63 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Beaddy »

chuchumbamayumbe wrote:Jok, eno nas na pf Lj&S.
8-) :run:
A tamo li se krijete :lol:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#64 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by chuchumbamayumbe »

Beaddy wrote:
Lilika14 wrote:
Hello, hello, samo da potvrdim, a vec smo primile k znanju da se znamo sa FB-a :kiss: :thumbup:

Drage moje, dragi moji, od ovog casa je i zvanicno. Operacija je 21. ovog mjeseca...
Ne znam da li od uzbudjenja, straha ili neceg treceg, elem tresem se kao list na vjetru....

Je li se meni cini ili je ovdje uspavano sve????
Ma to je samo uzbuđenje, jer znaš da si na korak od totalne promjene svog života...zato se ne brini.

Ako su u Sa i upola ljubazni i pažljivi kao na UKC Tuzla, bol nećeš ni osjetiti (blažena analgezija u infuziji) i biće ti neugodno koliko svi skaču oko tebe...pravi hospital vacation!

Ja sam jučer otkrila OVO...postala sam vijest na sajtu UKC Tuzla :D . Samo što sam trenutno na -9,2 kg post-op :lol: .

Još tri dana tečne dijete, pa na kašice (konačno veći izbor okusa, tečna je jednolična).

Nazdravljam ti cijeđenim sokićem od narandže i želim uspjeh u tvom naumu....samo naprijed :thumbup: .
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#65 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Beaddy »

chuchumbamayumbe :kiss:

Kad ti je sljedeće vaganje i kako se osjećaš?
Lilika14
Posts: 6
Joined: 04/03/2012 19:16

#66 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Lilika14 »

@chuchumbamayumbe and @Beaddy hvala vam na podrsci mnogo mi znaci...

Beaddy odoh popodne sa zajednickim drugom na kaficu da se malo "istracamo" hahhaha, procitala sam u inboxu vijest i svaka cast, cestitam, samo guraj naprijed.. Nadam se da je vadjenje konaca proslo ok, i da se osjecas GREAT...

chuchumbamayumbe A tamo ste, a ne zovete...

Ljubim vas mouchooooo :kiss: :kiss: :kiss: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#67 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by chuchumbamayumbe »

Beaddy wrote:chuchumbamayumbe :kiss:

Kad ti je sljedeće vaganje i kako se osjećaš?
28 Mar.
Kada vidim kako se ti osjećaš, ja se osjećam bezze. :roll:
8-)
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#68 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Beaddy »

chuchumbamayumbe wrote:
Beaddy wrote:chuchumbamayumbe :kiss:

Kad ti je sljedeće vaganje i kako se osjećaš?
28 Mar.
Kada vidim kako se ti osjećaš, ja se osjećam bezze. :roll:
8-)
Nema potrebe da se osjećaš bezze....nije ni kod mene sve zlatno ;-) . Ruku na srce, rijetko sam kad pravo gladna i non-stop nešto pijuckam (još sam na tekućoj hrani).
Najgore su 'oči gladne' :x . Evo sinoć odem kod prijateljice i dođe njena svekrva sa punim tanjirom šampita...a ja :shock: . Ali sam se suzdržala, iako su te šampite paradirale ispred mene na stolu cijelo vrijeme (cca. 2 sata). Na kraju krajeva, došla sam na kafu i čašicu ugodnog razgovora, a ne da marišem po šampitama (a mogla sam komotno pojesti bijeli dio).

Činjenica je da svaku vrstu mršavljenja treba 'biti karakter', a moja trakica mi samo djelomično pomaže (u restrikciji količine hrane), jer karakter slamaju gladne oči. Ja bih s trakicom mogla pojesti kilu sladoleda i pola kile nutele dnevno i nastavila se debljati, ali sa njom sam prihvatila i odgovornost za svoj izbor hrane. Što ne znači da mi se neće desiti poneki izlet u 'zabranjenu zonu'....svi smo ljudi ;-) .

Zato ne budi tužan: sama činjenica da si donio odluku i pridržavaš je se znači puno, a ja ti želim što manje napada 'gladnih očiju' i uspjeh!
Lilika14
Posts: 6
Joined: 04/03/2012 19:16

#69 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Lilika14 »

Joj jos 50 sati do pocetka, tj do operacije.... Uzbudjenje ne jenjava....
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#70 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Beaddy »

Lilika14 wrote:Joj jos 50 sati do pocetka, tj do operacije.... Uzbudjenje ne jenjava....
Sasvim normalna reakcija ;-) .

Ali kad te piknu bocom veselicom ići ćeš u salu pjevajući :D .

Mislim na tebe!
Lilika14
Posts: 6
Joined: 04/03/2012 19:16

#71 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Lilika14 »

Beaddy wrote:
Lilika14 wrote:Joj jos 50 sati do pocetka, tj do operacije.... Uzbudjenje ne jenjava....
Sasvim normalna reakcija ;-) .

Ali kad te piknu bocom veselicom ići ćeš u salu pjevajući :D .

Mislim na tebe!

Mislim da cu i ja poput tebe citirati Sexu, hhahahhaha. :D
A mozda cak uspijem fino da im izrecitujem Anabel Li... ;-)
Hvala draga... :thumbup: :thumbup: :thumbup: :kiss:
sarazg33
Posts: 1
Joined: 24/04/2012 10:39

#72 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by sarazg33 »

Pozdrav svima na ovom forumu.Ja sam iz Zagreba i evo uključila sam se i kod vas da pomognem svima koji su se odlučili na jednu od barijatrijskih operacija.Ja sam operirana 05.05.2011. u Zagrebu u bolnici Sveti Duh,napravljen mi je gastric bypaass,rezultat nakon skoro godinu dana je skinutih 56 kg,ne mogu vam opisati da je to najbolje šro sam napravila u svom životu.Oko dvije godine sam proučavala sve i dobro o svemu razmislila,jer pod nož se ne ide tek tako.I odluka o operaciji mora biti čvrsta i zaista samo vaša,zato dobro razmislite o svemu.Moja operacija je trajala 6 sati,napravljena je otvorenim postupkom jer od debljine moji oragani su bili pomaknuti prema gore i nije se mogla napraviti laparoskopska operacija,iako je moj kirurg pokušao,ali nije uspio i nastavljeno je otvorenim postupkom.Oporavak mi nije bio težak,prva 4 dana su najgora jer si iscrpljen i bole leđa od ležanja.Nakon 2 mjeseca mi je sve počelo gaditi,hrana mi je sva smrdila i bila sam malaksala.Završila sam opet u bolnici,3 dana na infuziji iako su mi svi nalazi bili ok.Doktor mi je uveo controlog tablete koje stvore zaštitnu ovojnicu oko želuca i od tada je sve bilo super.Prvo sam jela samo tekuće,poslije posni sir,jogurte,nakon toga kašasto i evo to je moj rezultat.Izgledam i osjećam se super.Sretno svima i tu sam za bilo kakva pitanja...Pozdrav iz Zagreba
helloyou
Posts: 1
Joined: 06/07/2012 16:42

#73 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by helloyou »

:) Pozdrav svima!
Lilika14
Posts: 6
Joined: 04/03/2012 19:16

#74 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by Lilika14 »

Dragi moji, drage moje!!!!
Evo mene ponovo nakon dugo, dugo vremena. Iskreno sanjah noćas forum, pa rekoh da nešto i na javi šarnem ovdje.
Elem da pređem na stvar.
U martu sam operisana, kao što sam već navodila u predhodnih par postova. Živa sam zdrava, hvala Bogu. Imam 80kg. Toliko sam imala kada sam bila 8. razred O.Š.
Sve fercera kao švajcarski sat.
Dakle 2.2 2012. sam imala 132,5kg ; 21.03.2012 (dan operacije) 123kg ; danas 80kg
Nema srećnije osobe od mene....

Pišemo se uskoro ponovo cmokonja :thumbup: :thumbup: ;-) :wink:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#75 Re: Barijatrijska hirurgija u BiH

Post by dadoka84 »

Svaka cast, samo tako nastavi :-D
Post Reply