Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Logovan
Posts: 94842
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#951 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Logovan »

Melbourne_Australia wrote: 09/10/2020 15:04 E cim ti Tatara spominjes kao nekog faktora za tekmu i to u odlucujucoj, fakat ne znam sta ja stobom imam pricati o fudbalu.A to si rekao..
Ma džaba tebi govoriti, vjeruj mi. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#952 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Grean »

Prestrogi smo prema igracima, kao da oni ne bi volili da su znali i mogli drugacije nakon 1-0.

Ono nije bilo svjesno povlacenje. Protivnik je uzeo veci rizik, pritisnuo nas i mi nismo znali gdje i kako, prije svega iznijeti loptu. Sta su oni mogli tu? To znas ili ne znas.
Nazalost kiks Cipetica i uz njega i Sencanina je bio na kraju preskup, kao sto Dzeko rece primili gol ni iz cega.

Ovaj mali iz Malma se pokazao dobar. Za njega se najvise brinulo a iznio je utakmicu sa jednom manjom greskom.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#953 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by mO k3 »

Kako god iz godine u godinu sve isto ...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56075
Joined: 15/12/2008 16:53

#955 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by ultima_palabra »

Edin H. wrote: 09/10/2020 15:22 Ako se neki igrac uspije prodati na osnovu nastupa u reprezentaciji ja zadovoljan :D
Meni je opet tesko sto je Vicu i Begica pogodila besparica :(
User avatar
Logovan
Posts: 94842
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#956 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Logovan »

Grean wrote: 09/10/2020 15:34 Prestrogi smo prema igracima, kao da oni ne bi volili da su znali i mogli drugacije nakon 1-0.

Ono nije bilo svjesno povlacenje. Protivnik je uzeo veci rizik, pritisnuo nas i mi nismo znali gdje i kako, prije svega iznijeti loptu. Sta su oni mogli tu? To znas ili ne znas.
Nazalost kiks Cipetica i uz njega i Sencanina je bio na kraju preskup, kao sto Dzeko rece primili gol ni iz cega.

Ovaj mali iz Malma se pokazao dobar. Za njega se najvise brinulo a iznio je utakmicu sa jednom manjom greskom.
Ma pusti ti to "oni bi volili da su znali", mogu i ja onda igrati. :D Ako ne znaš, ne možeš zbog nečega, makni se, oprosti se od reprezentacije. Sasvim jednostavno. :D Dobro si rekao, znaš ili ne znaš. Ako je drugo, koji klinac igraš. Vozdra.

Ma taj Ahmedhodžić igrao fino, dobro se predstavio. Pade još jednom u vodu ona priča da trebaju igrati najiskusniji, oni što imaju duži staž, što znaju sve igrače, itd.
Labirint
Posts: 2054
Joined: 24/06/2013 14:37

#957 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Labirint »

Odlicno receno...
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#958 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Grean »

Logovan wrote: 09/10/2020 15:52
Grean wrote: 09/10/2020 15:34 Prestrogi smo prema igracima, kao da oni ne bi volili da su znali i mogli drugacije nakon 1-0.

Ono nije bilo svjesno povlacenje. Protivnik je uzeo veci rizik, pritisnuo nas i mi nismo znali gdje i kako, prije svega iznijeti loptu. Sta su oni mogli tu? To znas ili ne znas.
Nazalost kiks Cipetica i uz njega i Sencanina je bio na kraju preskup, kao sto Dzeko rece primili gol ni iz cega.

Ovaj mali iz Malma se pokazao dobar. Za njega se najvise brinulo a iznio je utakmicu sa jednom manjom greskom.
Ma pusti ti to "oni bi volili da su znali", mogu i ja onda igrati. :D Ako ne znaš, ne možeš zbog nečega, makni se, oprosti se od reprezentacije. Sasvim jednostavno. :D Dobro si rekao, znaš ili ne znaš. Ako je drugo, koji klinac igraš. Vozdra.

Ma taj Ahmedhodžić igrao fino, dobro se predstavio. Pade još jednom u vodu ona priča da trebaju igrati najiskusniji, oni što imaju duži staž, što znaju sve igrače, itd.
Dobro a mogao je biti bas taj mali taj ko napravi kiks. Pitanje je bilo samo ko od njih, prvi ili drugi put u reprezentaciji 3 od 4 igraca zadnje linije i prvi put zajedno.

Jedina poruka iz sinocnjeg meca je ona Naliceva, voli pametovati ali ta je tacna. Prevelik je promet igraca sto je po ukusu auditorija ali to nikad nikog nije dovelo nigdje.

Znamo najbolje mi iz FKS gdje smo bili dok smo mijenjali i nismo uzeli recept Zrinjskog, kontinuitet tima.
User avatar
hrasno38
Posts: 31601
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#959 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by hrasno38 »

P.Starck wrote: 09/10/2020 14:25 Evo za Šehića nek malo pročita, šta fali, ne bride ruke od čitanja :D
https://www.thestatszone.com/archive/st ... alty-13886
Da nije bilo Sehica ne bi ni bilo penala nego bi nakon 90 minuta otisli kuci placuci! Rijetki su golmani koji su mestri za penale.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#960 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by mO k3 »

hrasno38 wrote: 09/10/2020 16:31
P.Starck wrote: 09/10/2020 14:25 Evo za Šehića nek malo pročita, šta fali, ne bride ruke od čitanja :D
https://www.thestatszone.com/archive/st ... alty-13886
Da nije bilo Sehica ne bi ni bilo penala nego bi nakon 90 minuta otisli kuci placuci! Rijetki su golmani koji su mestri za penale.
:thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41472
Joined: 29/06/2011 23:39

#961 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by dječak sa šibicama »

Ispadnu od Sjevernih Iraca i onda kazu "sami smo sebe pobijedili"

Ko ono, mi smo jaci, ali eto sami sebe.

Nikada to nece na zelenu granu. Cestitaj protivniku, oni idu dalje a ti se i dalje bahatis.
palermo
Posts: 22501
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#962 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by palermo »

Grean wrote: 09/10/2020 16:20 Prevelik je promet igraca sto je po ukusu auditorija ali to nikad nikog nije dovelo nigdje.
Ma to je to. Kad ti kao navijač ne možeš izdiktirati sastav reprezentacije u po noći, nema ništa od toga. Nažalost, teško da će se ovo promijeniti. Kao prvo, da bi se to desilo morali bi naći selektora koji želi sebe da uloži u taj proces, morali bi mu dati vrijeme i moralo bi se stati iza njega. A to je prosto nemoguće u ovakvom odnosu snaga i rekao bi u ovakvoj općoj društvenoj klimi.

Fudbal zaista nekada može biti bolji od društva iz kojeg je potekao (kao što je kod nas četiri, pet godina bio), ali ne može dugo ni kontinuirano.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#963 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Romanista 101% »

Da sam trener napravio bi spisak od 30 fudbalera. Sad je vrijeme interneta, za sve se moze naci informacija. Od tih 30, napravio bi uzi krug fudbalera koji su u zadnja 3 kola odigrali 270 min. za svoj klub. Dakle, igraci koji su zadnje 3 utakmice odigrali 90 min. za svoj klub. Nije vazno koji klub. Znaci meni bi najvaznije bilo koliko su standarni, i koliko su minuta proveli u igri. I samo ti igraci bi meni konkurisali za prvih 11 i za reprezentaciju. A opet ponavljam nije vazno klub, ime igraca ili koliko dugo igra u reprezentaciji. Svi trebaju biti tretirani na isti nacin.
Melbourne_Australia
Posts: 2590
Joined: 06/11/2012 14:20

#964 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Melbourne_Australia »

palermo wrote: 09/10/2020 16:53
Grean wrote: 09/10/2020 16:20 Prevelik je promet igraca sto je po ukusu auditorija ali to nikad nikog nije dovelo nigdje.
Ma to je to. Kad ti kao navijač ne možeš izdiktirati sastav reprezentacije u po noći, nema ništa od toga. Nažalost, teško da će se ovo promijeniti. Kao prvo, da bi se to desilo morali bi naći selektora koji želi sebe da uloži u taj proces, morali bi mu dati vrijeme i moralo bi se stati iza njega. A to je prosto nemoguće u ovakvom odnosu snaga i rekao bi u ovakvoj općoj društvenoj klimi.

Fudbal zaista nekada može biti bolji od društva iz kojeg je potekao (kao što je kod nas četiri, pet godina bio), ali ne može dugo ni kontinuirano.
Mi smo bolesni kao drustvo.Evo sad da dodje Amar Osim na primjer, rat bi bio izmedju raje i prije prve tekme.
Melbourne_Australia
Posts: 2590
Joined: 06/11/2012 14:20

#965 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Melbourne_Australia »

Romanista 101% wrote: 09/10/2020 17:07 Da sam trener napravio bi spisak od 30 fudbalera. Sad je vrijeme interneta, za sve se moze naci informacija. Od tih 30, napravio bi uzi krug fudbalera koji su u zadnja 3 kola odigrali 270 min. za svoj klub. Dakle, igraci koji su zadnje 3 utakmice odigrali 90 min. za svoj klub. Nije vazno koji klub. Znaci meni bi najvaznije bilo koliko su standarni, i koliko su minuta proveli u igri. I samo ti igraci bi meni konkurisali za prvih 11 i za reprezentaciju. A opet ponavljam nije vazno klub, ime igraca ili koliko dugo igra u reprezentaciji. Svi trebaju biti tretirani na isti nacin.
Po tvome onda najbolje je igrati u sto slabijem klubu i onda dobiti poziv.Pjanica ne bi zvao ali bi zvao Stilu ili Tatara na primjer.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56075
Joined: 15/12/2008 16:53

#966 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by ultima_palabra »

palermo wrote: 09/10/2020 16:53
Grean wrote: 09/10/2020 16:20 Prevelik je promet igraca sto je po ukusu auditorija ali to nikad nikog nije dovelo nigdje.
Ma to je to. Kad ti kao navijač ne možeš izdiktirati sastav reprezentacije u po noći, nema ništa od toga. Nažalost, teško da će se ovo promijeniti. Kao prvo, da bi se to desilo morali bi naći selektora koji želi sebe da uloži u taj proces, morali bi mu dati vrijeme i moralo bi se stati iza njega. A to je prosto nemoguće u ovakvom odnosu snaga i rekao bi u ovakvoj općoj društvenoj klimi.

Fudbal zaista nekada može biti bolji od društva iz kojeg je potekao (kao što je kod nas četiri, pet godina bio), ali ne može dugo ni kontinuirano.
U Hrvatskoj moze, recimo.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#967 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Romanista 101% »

Melbourne_Australia wrote: 09/10/2020 17:09
Romanista 101% wrote: 09/10/2020 17:07 Da sam trener napravio bi spisak od 30 fudbalera. Sad je vrijeme interneta, za sve se moze naci informacija. Od tih 30, napravio bi uzi krug fudbalera koji su u zadnja 3 kola odigrali 270 min. za svoj klub. Dakle, igraci koji su zadnje 3 utakmice odigrali 90 min. za svoj klub. Nije vazno koji klub. Znaci meni bi najvaznije bilo koliko su standarni, i koliko su minuta proveli u igri. I samo ti igraci bi meni konkurisali za prvih 11 i za reprezentaciju. A opet ponavljam nije vazno klub, ime igraca ili koliko dugo igra u reprezentaciji. Svi trebaju biti tretirani na isti nacin.
Po tvome onda najbolje je igrati u sto slabijem klubu i onda dobiti poziv.Pjanica ne bi zvao ali bi zvao Stilu ili Tatara na primjer.

Izmedju nekih pojedinih igraca sto igraju vani ne vidim da su nesto puno bolji od domacih igraca.
nelle_tz
Posts: 893
Joined: 30/09/2012 19:11

#968 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by nelle_tz »

Lug wrote: 09/10/2020 14:15
luckylaka wrote: 09/10/2020 13:10 Opet ista prica kako nemamo igraca za reprezentaciju.Netacno.Igraci koji igraju za Barsu,Romu,Arsenal i sl.nisu tarabici.Opet nam se ponavlja Mesa,Robi tj.selektor .Sve osim igraca u i oko reprezentacije je truhlo.Kad procitam u strucnom stabu cviko,custovic...meni nesto nije dobro.Kad vidis da igraci u prilicno dobroj formi Menalo,Tatar,Djuric nemaju mjesta ni sekunde onda je jasno kakav je strucnjak na klupi.Ustvari mi se navijaci istom pricom ponavljamo godinama bezze se ovdje kacimo a svi znamo ko je glavni krivac.Mafijasi iz saveza
ne razumijem, zasto se ne da sansa nekom mladom nasem treneru. Pa pogledaj Juventusa, Chelsia.. i td.. svi treneri mladi i bivsi igraci.. i preporode ekipu. Do sada 100 puta vidjeno.. eto Bajern dao sansu pomocnom treneru i sad rasturaju.. Zasto kod nas ne daju sansu mladom treneru. Mi izgleda imamo politickih problema u fudbalu, insajdera koliko hoces..
Zato što je Bayern vrhunski organizovan klub u kojem bi mladi trener mogao raditi na miru i igrači bi ga slušali, dok u NSBiH rade kriminalci, stranački poslušnici kojima se ebe i za fudbal i za reprezentaciju i za rezultat dok ide plata svakog prvog. I kod nas selektor mora slušati šta mu menadžeri kažu i mora pustiti igrače da idu po kafanama, da piju alkohol i pjevaju pjesme sa pjevačima, jedu kolače i ganjaju kurve, i to sve pred utakmice. Misliš li da je u Bayernu takvo nešto moguće?
izvrsni direktor
Posts: 9881
Joined: 20/12/2018 16:11

#969 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by izvrsni direktor »

 
Igralo se i u Zenici i u Sarajevu,na velikim olimpijskim i na malim lokalnim stadionima, s atletskom stazom i bez nje. Igralo se po zimi, ledu i po ljetnim vrućinama, igralo se po kiši i blatu, i po idealnom terenu, igralo se s publikom i bez nje; evo, i pred polupraznim tribinama.

Igrači su bili u boljoj ili lošijoj formi, bilo je utakmica sa mnogo izostanaka, ozljeda, kartona, i to onih najvažnijih igrača, bilo je i onih kada su svi bili na raspolaganju. Igralo se prije pandemije, igralo se za vrijeme nje, bez maski i s maskama. Igralo se po danu i po noći
I u svemu ovome, samo je jedna konstanta: Edin Visca je opet bio katastrofalan :roll:
Melbourne_Australia
Posts: 2590
Joined: 06/11/2012 14:20

#970 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Melbourne_Australia »

Romanista 101% wrote: 09/10/2020 17:15
Melbourne_Australia wrote: 09/10/2020 17:09
Romanista 101% wrote: 09/10/2020 17:07 Da sam trener napravio bi spisak od 30 fudbalera. Sad je vrijeme interneta, za sve se moze naci informacija. Od tih 30, napravio bi uzi krug fudbalera koji su u zadnja 3 kola odigrali 270 min. za svoj klub. Dakle, igraci koji su zadnje 3 utakmice odigrali 90 min. za svoj klub. Nije vazno koji klub. Znaci meni bi najvaznije bilo koliko su standarni, i koliko su minuta proveli u igri. I samo ti igraci bi meni konkurisali za prvih 11 i za reprezentaciju. A opet ponavljam nije vazno klub, ime igraca ili koliko dugo igra u reprezentaciji. Svi trebaju biti tretirani na isti nacin.
Po tvome onda najbolje je igrati u sto slabijem klubu i onda dobiti poziv.Pjanica ne bi zvao ali bi zvao Stilu ili Tatara na primjer.

Izmedju nekih pojedinih igraca sto igraju vani ne vidim da su nesto puno bolji od domacih igraca.

Pazi nije isto biti standardan u Sarajevu ili u Zelji kao sto je biti standardan u Torinu ili u Dinamu.I lakse je biti bolji fudbaler kad igras protiv Krupe i Radnika ili Veleza , nego sto je protiv Rapida ili Laska ili Galate i Fenera..Mislim da kontas poentu.
User avatar
N.N.
Posts: 3072
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#971 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by N.N. »

Od vremena Cire nije bilo utakmica da kada povedes da tom protivniku do kraja 'jebes mater'.
Damo go', povlacenje.
Psihicki nestabila ekipa totalno.
Da ih moj LikCe iz kantona zaganja po terenu, pogubili bi se :mrgreen:

Fizicki totalno nespremni, ali to vec nije do SS vec do individualnog sjedenja po klupama raznoraznih klubova.

Sinosnja vezna sa Pjanicem, Cimirotom i Hadziahmetovicem zajedno nema 250 cm visine...
Niti udariti niti nadskociti niti presjeci njih trojica ne mogu. I nisu.
Ima li gdje kakav Rahimic u picku materinu!?
Viscu za linijskog sudiju postaviti. Veze on sa modernim krilom nema. 5 godina nije pretrcao/presao nekog igraca.
Ovi lopovski turski Basaksehirkurci i ovi portali sto ga godinama prodaju u Besiktas, a ne mogu, neka se qurca napuse.
Ako imas talenta onda kao Gojak odes u Torino i jos ti 10 tku daju. Nas najjaci igrac sigurno, mimo Pjanica i Dzeke.

Za koliko godina idu neke nove kvale !?

Uigravati ove nove stopere, izmisliti pristojne bekove, veznu graditi oko Pjanica, Krunica, Gojaka...
Gore valjda valja cemu taj Demirovic, Smail ili ko vec treci...
Vidjeti tog novog malca iz Besiktasa i pokusati sa tom djecom nesto.

P.s. progresivan bilo kakav trener koji je loptu sutao u zadnjih 15 godina.
Ova Yu skola iz 1980. je sazrila za picku materinu.
palermo
Posts: 22501
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#972 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by palermo »

ultima_palabra wrote: 09/10/2020 17:14
U Hrvatskoj moze, recimo.
Bojim se da je hrvatsko društvo i hrvatska država mnogo struktuiranije,organizovanije sa mnogo manje sistemskih problema nego što je naše. I da se to vidi čak i u fudbalu
LSD
Posts: 27431
Joined: 24/07/2007 08:26

#973 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by LSD »

Jel otiš'o ublehaš Duško ?

Odlazi !! :angry:
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#974 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Romanista 101% »

I sam trener Iraca nakon meca izjavio da je bio iznenadjen sto nisu Gojak i Hodzic igrali.
LSD
Posts: 27431
Joined: 24/07/2007 08:26

#975 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by LSD »

Sušić :arrow: Baždarević :arrow: Prosinečki :arrow: Bajević :shock:

Pogledajte vi samo taj niz neznalica koji su preko 10 godina opterećavali našu selekciju svojim ogromnim neznanjem i turirali 10 godina naciji živce. Sve neke bivše legende iz 70-tih, 80-tih, nigdje modernog trenera.
A svima je zajednički poslodavac bio Elvedin Begić i njegova ekipitza nesposobnih bandita. Naravno, navedene neznalice su letile, ali Elevedin je sve te godine ostajao stameno na svom mjestu :lol:

Jedino je Ćiro bio ozbiljan trener.
Locked