Bankovne kartice za internet zaradu

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
ffd
Posts: 11
Joined: 13/11/2018 11:58

#1 Bankovne kartice za internet zaradu

Post by ffd »

Pozdrav, da li svaka bank kartica sa kojom se moze kupovati na internetu moze da sluzi i za zaradu neku, tipa od youtube?
Koja banka je najbolje najeftinije odrzavanje i koja kartica da se odabere? Hteo bih neku da mogu koristiti na bankomatu da uplatim novac, dignem, da nesto kupujem na internetu i da nesto i zaradim, nemam nikakav plan sta bih radio, to cu tek kasnije da vidim jer prvo treba da obezbedim karticu svoju, da ne koristim tudje kao sto sam do sad za kupovinu.
Ove banke me interesuju koje su dostupne u Republici Srpskoj, pa mi navedite neke bar 2
Sta trebam da znam u vezi kartica, ja sam duduk za njih, kao baba nisam se nikad do sad interesovao i ne razumem se u njih
Je li postoji verzija viza kartice sa kojom mozes samo kupovati na internetu, a ne mozes primati novac na nju od zarade neke ili to nepostoji nego ako mozes kupovati onda mozes i dobiti zaradu na nju?
User avatar
mirota
Posts: 2343
Joined: 11/01/2018 11:42

#2 Re: Bankovne kartice za internet zaradu

Post by mirota »

ffd wrote: 15/08/2022 20:53 Pozdrav, da li svaka bank kartica sa kojom se moze kupovati na internetu moze da sluzi i za zaradu neku, tipa od youtube?
Koja banka je najbolje najeftinije odrzavanje i koja kartica da se odabere? Hteo bih neku da mogu koristiti na bankomatu da uplatim novac, dignem, da nesto kupujem na internetu i da nesto i zaradim, nemam nikakav plan sta bih radio, to cu tek kasnije da vidim jer prvo treba da obezbedim karticu svoju, da ne koristim tudje kao sto sam do sad za kupovinu.
Ove banke me interesuju koje su dostupne u Republici Srpskoj, pa mi navedite neke bar 2
Sta trebam da znam u vezi kartica, ja sam duduk za njih, kao baba nisam se nikad do sad interesovao i ne razumem se u njih
Je li postoji verzija viza kartice sa kojom mozes samo kupovati na internetu, a ne mozes primati novac na nju od zarade neke ili to nepostoji nego ako mozes kupovati onda mozes i dobiti zaradu na nju?
ja imam VISA karticu Atos-Sber banke, sve preko nje radim, od kupovine i placanja u radnjama, do bankomata podizanja novca, kupovina na internetu i vezao sam je na moj pay pal nalog, tako da saljem i primam novac pay palom preko nje...sve su banke u 5 deka oko troskova, tako da slobodno uzmi Atos Visa karticu
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#3 Re: Bankovne kartice za internet zaradu

Post by Dope_Man »

Za zaradu zavisi samo kako platforma na kojoj se zaradjuje isplacuje pare.
Nekad, do prije 4 god, sam imao youtube kanal gdje sam neke parice i uzimao, kao i neke stranice sa reklamama, sve je to uglavnom google-ov adsense koji je meni tad isplacivao putem cekova, nije bilo opcije da mi uplati na banku direktno. Dakle morao sam otvoriti devizni racun, i onda odnijeti cek u banku i cekati 30tak dana da se "obradi" prije nego se pare pojave na deviznom, a onda ih prebaciti na tekuci ili direktno isplatiti uz ili bez konverzije.

S druge strane, sto komentar iznad spomenu, moguce je napraviti paypal racun sa kojim povezes karticu i moze ti se tu uplatiti izvana (opet, ovisno ko i sta radi, da li ima paypal opciju).

Dakle s karticama generalno nema problema, pitanje je vise kako platforma na kojoj se zaradi isplacuje novac i lokalno se moras prilagoditi tome.
ffd
Posts: 11
Joined: 13/11/2018 11:58

#4 Re: Bankovne kartice za internet zaradu

Post by ffd »

Hvala, znaci jednostavnije je nego sto sam mislio sto se tice kartica :)
User avatar
mirota
Posts: 2343
Joined: 11/01/2018 11:42

#5 Re: Bankovne kartice za internet zaradu

Post by mirota »

tesko da moze prostije
adsubzero
Posts: 2999
Joined: 08/02/2013 15:52

#6 Re: Bankovne kartice za internet zaradu

Post by adsubzero »

Da li je jos uvijek neophodna visa electron? Ja mislim da jeste, ako se nije nedavno nesto promijenilo. Samo sa njom mozes primati novac na paypal, ne moze ni jedna druga iako bankari uvjeravaju drugacije.
Post Reply