Bankomat izbacio pola novca, a ukalkulisao sve - Prevara ili

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Dedda

#1 Bankomat izbacio pola novca, a ukalkulisao sve - Prevara ili

Post by Dedda » 08/06/2007 10:09

Ej ljudi, je li se nekome desilo da mu bankomat izbaci manje pare nego li je ukucao i da mu pritom sa kartice skine onoliko koliko je ukucao.
Moja situacija je bila slijedeca jucer:
1) Trazio sam da mi bankomat izda 190 KM
2) On mi je izbacio samo 90
3) Na potvrdi mi kaze da je izbacio samo 90 (kao sto i jeste)
4) Medjutim sa kartice mi je skinuo 190 KM

Sta da radim ?

encian

Post by encian » 08/06/2007 10:13

a banku sa potvrdom i sa knjizicom.

Dedda

Post by Dedda » 08/06/2007 10:21

encian wrote:a banku sa potvrdom i sa knjizicom.
Rece mi teta evo sada u banci da pricekam knjizenje danas i da ce to kao biti popravljeno.

karanana
Has thanked: 9 times
Been thanked: 48 times

Post by karanana » 08/06/2007 10:22

A da ti je izbacio vise nego sto ti je prema potvrdi skinuto sa kartice, bi li se zalio?

Ma ja u banku i zalil se, mislim da ce skontati da je greska. Koji je bankomat da ne idem tamo?

Dedda

Post by Dedda » 08/06/2007 10:28

karanana wrote:A da ti je izbacio vise nego sto ti je prema potvrdi skinuto sa kartice, bi li se zalio?

Ma ja u banku i zalil se, mislim da ce skontati da je greska. Koji je bankomat da ne idem tamo?
Bakomat Zepter Komerc Banke na Pofalicima.
Nekoliko ljudi se zalilo na isti problem, ali hajde rekoh nece se to meni desiti, a vidi sada.

Nedavno mi se desilo da sam imao na racunu vise 800 KM.
Naravno nisam nista dirao, niti dizao novac, bila je subota, a vec kada sam dosao na bankomat u ponedjeljak, to je bilo ispravljeno i nije bilo tih 800 KM na racunu.

Svakako sam mislio da se javim banci u ponedjeljak u vezi sa ovim... pa necu da ispadam idiot i debil zbog 800 KM i da imam problema u zivotu sa tim.

Isto bih reagovao i da imam viska para, jer su to opet necije tudje pare.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 08/06/2007 10:28

Dedda wrote:
Rece mi teta evo sada u banci da pricekam knjizenje danas i da ce to kao biti popravljeno.
ti si super prosao, meni je neko vec bankomat, nakon sto je plata legla, pokazao NULA raspolozivih sredstava :D

ispostavilo se da je sistem UPO :D

Dedda

Post by Dedda » 08/06/2007 10:32

mIRCerka wrote:
Dedda wrote:
ti si super prosao, meni je neko vec bankomat, nakon sto je plata legla, pokazao NULA raspolozivih sredstava :D

I sta je bilo poslije.
Da li su ti vratili novac na racun ?

karanana

Post by karanana » 08/06/2007 10:52

mIRCerka wrote:
Dedda wrote:

Pretpostavljam da je se to popravilo i da se 8.000 plate prikazalo u roku od dan-dva.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 08/06/2007 10:54

Dedda wrote:
mIRCerka wrote:
Dedda wrote: Rece mi teta evo sada u banci da pricekam knjizenje danas i da ce to kao biti popravljeno.

I sta je bilo poslije.
Da li su ti vratili novac na racun ?
ma sistem pao za visa electron, a bamcard radio normalno, na istom bankomatu....
karanana, iz tvojih usta u bozije ushi da mi je tolika plata od iduce...do tada, moram se zadovoljiti sa mnooooooooogo manje od toga...

Salko sto je u vodu skako

#10 Re: Bankomat izbacio pola novca, a ukalkulisao sve - Prevara

Post by Salko sto je u vodu skako » 08/06/2007 11:00

Dedda wrote:Ej ljudi, je li se nekome desilo da mu bankomat izbaci manje pare nego li je ukucao i da mu pritom sa kartice skine onoliko koliko je ukucao.

Sta da radim ?
dao ti je 90...proknjizio 190 i napravio protiv proknjizavanje od 100...nista ti nije mazno... 8-)

sebilj

#11 Re: Bankomat izbacio pola novca, a ukalkulisao sve - Prevara

Post by sebilj » 08/06/2007 11:03

Dedda wrote:Ej ljudi, je li se nekome desilo da mu bankomat izbaci manje pare nego li je ukucao i da mu pritom sa kartice skine onoliko koliko je ukucao.

Sta da radim ?
Veceras kamion parkiraj, zakaci za bankomat i nosi kuci, namiri dugove i vrati ga. Meni tako jednom klepio 500 eura :-D

Eshek

Post by Eshek » 08/06/2007 11:32

Biće ti vraćena razlika u naredna 2 dana. Pojava nije neuobičajena sa bilo kojom bankom

Ostri_Mac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Post by Ostri_Mac » 08/06/2007 11:47

Evo moj sluchaj sa Volksbank bankomatom, onim odmah uz banku, u Strosi...

Trazim 150 sa kreditne, izbaci mi 50, na potvrdi pise da je dao 150 i u bamcard bazi proknjizeno 150 :x :x :x ,

Iste sekunde udjem u banku da se zalim, pisao 2 izjave, izgubio 4 dana, na kraju odem kod gospodje koja je sefica karticnog poslovanja i zena mi otvoreno kaze:

parafraziram: to sto ste vi naveli naprosto nije moguce i jedina opcija jeste da ste lazirali dogadjaj i da ste htjeli ukrasti 100KM, heeeeej!!!

A imao cca 2000KM duga na kartici, doooobru sumu na stednoj + xtra dobar depozit, plata rege na racun svaki mjesec i jos drugi dobar kredit uredno otplacivao...i da mi zhaba kaze da sam htio ukrasti!!!! :x

Iste sekunde trazio da mi vrate svu lovu i to dok sam sjedio kod nje u kancelariji....zatvorio sve (osim kreditne, nisam imao love) i otisao u Raif, nemam problema od tada...

I da, par zaposlenika na salteru se "ibretom ibretilo" sta su mi uradili...nisu ljudi vjerovali...

I tako, dodjem da podignem love na salteru sa kreditne, nakon 2mj, i djevojka mi daje 800 umjesto 400 ( :D preracunala se) i ja joj fino vratim i kazem da nisam lopov k'o sto krmad na spratu misle...

eto tako... :-)

Lace

Post by Lace » 08/06/2007 11:49

aminasjj wrote:knjižicom :D lol
knjizica je zakon...zamjenila sam one plastificirane kartice s knjizicom...ko ce skupljat izvode nakon uplata i isplata ... onako sve na knjizici...da se razumijemo...pricam o stednji ne o tekucem racunu :D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 08/06/2007 11:51

Eshek wrote:Biće ti vraćena razlika u naredna 2 dana. Pojava nije neuobičajena sa bilo kojom bankom
samo je malo stupidno sto se tako meni desavalo da mi nestane 200 ili 300, pa se misteriozno pojavi slijedeci mjesec (ja sam takva da znam fening svaki gdje mi je), i kad kazem da fali, kaze mi ona " pa vi ste u 9 digli 300 i u 9 i 45 jos 300" a ja u 9 i 45 bila u krevetu uveliko...
objasnim ja, ispadnem lopov i ja, i kazem OK DAJTE MI SNIMAK KAMERE SA BANKOMATA ZA PERIOD 20:30 - 22:30 ILI MORAM ZVATI ADVOKATA i odjednom su kamere u kvaru, sistem pada i " provjerite veceras racun, more bit bidne da je do sistema" . . . .

karanana

Post by karanana » 08/06/2007 11:54

Lace wrote:
knjizica je zakon...zamjenila sam one plastificirane kartice s knjizicom...ko ce skupljat izvode nakon uplata i isplata ... onako sve na knjizici...da se razumijemo...pricam o stednji ne o tekucem racunu :D
Ma moras u redovima cekati da izvadis lovu, a sa karticom to ide brzo.

encian

Post by encian » 08/06/2007 12:05

heh, vidim da mi se smijete za knjizicu. nemam u bosni kreditnu, ali ovdje u japanu dobijem izvod sta sam kad platila i koliko, ali i na knjizici od racuna sa kojeg visa vuce lovu sve fino pise koliko je povuceno, tako da ima tri strane: potvrdu, izvod i knjizicu. i nema da fali. mene su jednom zvali da uplatim pare rucno jer se nije potpis poklopio. inace no problem!

nego koliko se sjecam sistema elektricnog poslovanja kod nas, treba ponekad 2 dana da sistem sravni sve transakcije. zato vam na racunu ostaju te pare i kad ste ih uzeli. ali tih 800KM kojih je navodno ostalo na racunu, ne mozete uzeti. ipak su se osigurali.

najsmjesnije mi je sto u japanu visa racun za npr. april cardza u junu :lol: pa zar nisu super?!

Eshek

Post by Eshek » 08/06/2007 12:11

mIRCerka wrote:
Eshek wrote:Biće ti vraćena razlika u naredna 2 dana. Pojava nije neuobičajena sa bilo kojom bankom
samo je malo stupidno sto se tako meni desavalo da mi nestane 200 ili 300, pa se misteriozno pojavi slijedeci mjesec (ja sam takva da znam fening svaki gdje mi je), i kad kazem da fali, kaze mi ona " pa vi ste u 9 digli 300 i u 9 i 45 jos 300" a ja u 9 i 45 bila u krevetu uveliko...
objasnim ja, ispadnem lopov i ja, i kazem OK DAJTE MI SNIMAK KAMERE SA BANKOMATA ZA PERIOD 20:30 - 22:30 ILI MORAM ZVATI ADVOKATA i odjednom su kamere u kvaru, sistem pada i " provjerite veceras racun, more bit bidne da je do sistema" . . . .
Iskreno rečeno, najbolje iskustvo do sada sam imao sa HVB-om.

Raiffeisen sam zijanio kada sam obavljao neke uplate i konverzije za koje su mi uzeli preko 400 KM provizije, a onda mi (bio sam u strašnoj frci) nisu htjeli poslati kopiju SWIFT-a za Tursku, jedan pišljivi list, jerbo "je to skupo". Tu mi je puk'o film.

U HVB-u sam svaki nesporazum uspio izgladiti za 10 minuta maksimalno

Skyfox
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post by Skyfox » 08/06/2007 12:13

Svaki vikend sranje na kasi. Raiffeisen kartice ni debitne ni kreditne ne prolaze... I onda vracaj proizvode jer toliko kesa nemam. NEGATIVNA reklama za banku + manje zarade, a osjecas se ko zadnji jad.
Slao sam im mail al se vrati neisporucen.

Salko sto je u vodu skako

Post by Salko sto je u vodu skako » 08/06/2007 12:22

Ostri_Mac wrote:Evo moj sluchaj sa Volksbank bankomatom, onim odmah uz banku, u Strosi...

Trazim 150 sa kreditne, izbaci mi 50, na potvrdi pise da je dao 150 i u bamcard bazi proknjizeno 150 :x :x :x ,

Iste sekunde udjem u banku da se zalim, pisao 2 izjave, izgubio 4 dana, na kraju odem kod gospodje koja je sefica karticnog poslovanja i zena mi otvoreno kaze:

parafraziram: to sto ste vi naveli naprosto nije moguce i jedina opcija jeste da ste lazirali dogadjaj i da ste htjeli ukrasti 100KM, heeeeej!!!

A imao cca 2000KM duga na kartici, doooobru sumu na stednoj + xtra dobar depozit, plata rege na racun svaki mjesec i jos drugi dobar kredit uredno otplacivao...i da mi zhaba kaze da sam htio ukrasti!!!! :x

Iste sekunde trazio da mi vrate svu lovu i to dok sam sjedio kod nje u kancelariji....zatvorio sve (osim kreditne, nisam imao love) i otisao u Raif, nemam problema od tada...

I da, par zaposlenika na salteru se "ibretom ibretilo" sta su mi uradili...nisu ljudi vjerovali...

I tako, dodjem da podignem love na salteru sa kreditne, nakon 2mj, i djevojka mi daje 800 umjesto 400 ( :D preracunala se) i ja joj fino vratim i kazem da nisam lopov k'o sto krmad na spratu misle...

tvoja prica je fantazija :lol: i to ni manje ni vise nego volksbank :? :lol:

Ostri_Mac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Post by Ostri_Mac » 08/06/2007 12:39

Jessie B wrote:
Ostri_Mac wrote:Evo moj sluchaj sa Volksbank bankomatom, onim odmah uz banku, u Strosi...

Prosto ti ne vjerujem. Desilo mi se par puta da dodje do neke greske na njihovim bankomatima i svaki put nakon sravnjavanja bankomata, uz pismeno obrazlozenje kad i sta mi se desilo, dobila sam povrat svog novca.

Pa napisao sam ti gore da sam pricao sa seficom karticnog poslovanja koja mi je i rekla da nakon sravnavanja stanja ili racuna, ne znam cega vec, nisu mogli naci gresku :D a ja ipak ostao kratak za svoje pare...i to da je bila neka suma... Mislim, prosto mi ne moras vjerovati, nisam ti ni rekao a niko te i ne tjera...a to za tvoj slucaj- pa za sve postoji prvi put, zar ne...

...samo kazem sta je meni bilo

privremeni

Post by privremeni » 08/06/2007 12:45

Zadnje vrijeme mi se dogadja da kartice po trgovinama (bez obzira na banku) pocesto "ne prodju" al mislim da to nije problem banaka.
Unicreditov bankomat u Jelicevoj mi nekoliko puta nije primio njihovu karticu, al sam vec primjetio da taj bankomat ne sljaka bas najbolje.
Pravi biser sam imao sa Turskom bankom. Dignem na njihovom bankomatu 100 KM i u trgovinu. Tamo po automatizmu novcanicu provjere i kazu da nije u redu i da je ne mogu prihvatiti. I zavrsena prica. :( Onako ljut i u dilemi da li da zovem policiju na lice mjesta pa da oni utvrdjucu sta nije u redu, ipak se odlucim i odmah odem u banku sa cijeg bankomata sam i digao pare i zatrazim zamjenu novcanice. Poceli su sa zatezanjem, bez obzira sto sam imao potvrdu gdje se je vidjelo da sam podigao iznos prije pola sata.
Morao sam zagalamiti da cu im ispostaviti troskove za izgubljeno radno vrijeme dok budem "dolazio sutra kad bude sef" a i da cu doci sa policijom kako bi ista utvrdila radi li se o falsifikovanoj novcanici. Da me se rjese cusnuli su mi drugu. :oops:

Lace

Post by Lace » 08/06/2007 15:45

karanana wrote:
Lace wrote:
Ma moras u redovima cekati da izvadis lovu, a sa karticom to ide brzo.
ma jok...lovu vadim s tekuceg (kartica)...a na stedne samo slazem...a i idem u banku iza 4 tako da tada nema guzve :D i ako ti je u jednoj guzva...prosetas do druge poslovnice ...svakako su mi u nizu i usput do kuce :D

tempora

Post by tempora » 09/06/2007 10:39

U par navrata kada sam dizala novac na automatu u Sarajevu, putem kartice, skinuli su mi se novci koje nikada nisam podigla.Ja dignem primjera radi 100 maraka, a oni mi kao isplatili 200 ili 500.Na papiricu sve uredno otkucano, pa tek po provjeri izvoda po povratku u Holandiju, vidim sume koje "nisu moje" U dva slucaja desilo se da se novac vratio nakon nesto vise od mjesec dana, a u par navrata, bilo je navodno do kvara na automatu, koji mi nije izbacio novac a zaracunao isplatu. :? U svim slucajevima radilo se o turskoj banci. :?

spectra

Post by spectra » 20/06/2007 00:06

Odlicna "reklama" za Volksbank!

Vjerujem da nisu svjesni sta moze uraditi jedan post na dobro posjecenom forumu...
Tako im i treba! :x

Hvala ti za ovaj info.

Post Reply