Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Locked
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#51 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by dječak sa šibicama »

Tuci volusice, tamo nema srpskog zivlja mnogo...
User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#52 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Richard Wagner »

imal jevrejki?
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#53 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by nosara »

chuchumbamayumbe wrote:Opštepoznato je da Maje, Tanje i Dragane imaju veće sise.
Kakve su statistike direktora firmi koje su pod nadležnosti kantona, direktora škola, javnih ustanova od opšteg značaja, itd...?! ;-)
Dobre statistike... Sve do jednog nas covjek, patriota, drzavotvorac... :lol:
User avatar
shuma.ispod.pazuha
Posts: 508
Joined: 03/12/2011 12:45
Location: dajem ti 2 gola fore, igramo do 3

#54 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by shuma.ispod.pazuha »

Richard Wagner wrote:imal jevrejki?
pa nije džaba Finci dobio presudu :wink:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#55 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by dječak sa šibicama »

Sad sam se sjetio jedne Maje, prva ljubav tinejdzerska, iz Jablanice rodom, bosnjakinja.

Sad vise nisam siguran...
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#56 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Ridjobrki »

dječak sa šibicama wrote:Sad sam se sjetio jedne Maje, prva ljubav tinejdzerska, iz Jablanice rodom, bosnjakinja.

Sad vise nisam siguran...
Možda je znamo obojica. :D
User avatar
kukuruz_kokicar
Posts: 423
Joined: 29/09/2008 16:48

#57 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by kukuruz_kokicar »

Ares_Kane wrote:
samo ako mi išta progovorimo vezano za nas Muslimane- Bošnjake- kako god hocete...domah je drvlje i kamenje odmah je ugrožena multikulturalnost...nismo nikad smjeli dici glave...a evo to i danas....znači ja MORAM HTIO NE HTIO svaki dan slušati JAUKANJA O MAJORIZACIJI...moram slušati divljanja ONOG DODIKA iz RS...
Ne moraš paša moj, možeš i sam jaukati ili npr. divljati. Ali onda nema ljutiš ako ti neko kaže da radiš upravo istu stvar i tako se svojim djelima nimalo ne razlikuješ od takvih pojedinaca.
Ova tema je upravo tako i počela - sa jaukanjem, pa nastavila divljanjem 8-) A sve zbog toga što neko ima drugačije zove npr. Kevin. Ta imena na koncu nisu sami ni birali, pa i da jesu - pa šta... Ja ću se od sutra zvati Danilo, samo da tebe i takve kao ti nerviram.
Last edited by kukuruz_kokicar on 13/03/2012 11:56, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#58 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by nosara »

Ares_Kane wrote:eto istu su klimu u državi napravili kao i u prijašnjoj Yugoslaviji...
:lol:

Drzi se ti svoje "drzave", mani se Jugoslavije... :-)
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#59 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by kockica_kockica »

A napacena naroda... u...m.... lijepu :-)

Ljudi se zaposljavaju kako znaju i mogu... Sad jos trebamo bacati nacionalni kljuc po organizacijama, bankama i slicnim da se neko kao postavljac teme nebi nasao uvrjedjenim jer po njegovom misljenju ima previse Maja i Tanja na tim pozicijama...

Pa sta treba da sve Maje i Tanje figurativno receno odu odavde da se Muje, Hase i slicni mogu zaposliti..

I da ne bude zabune.. postavljac teme je svjesno zelio da ga pogresno shvatimo iako je naglasio da ga pogresno ne shvatimo...
User avatar
shuma.ispod.pazuha
Posts: 508
Joined: 03/12/2011 12:45
Location: dajem ti 2 gola fore, igramo do 3

#60 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by shuma.ispod.pazuha »

kukuruz_kokicar wrote:
Ares_Kane wrote:
samo ako mi išta progovorimo vezano za nas Muslimane- Bošnjake- kako god hocete...domah je drvlje i kamenje odmah je ugrožena multikulturalnost...nismo nikad smjeli dici glave...a evo to i danas....znači ja MORAM HTIO NE HTIO svaki dan slušati JAUKANJA O MAJORIZACIJI...moram slušati divljanja ONOG DODIKA iz RS...
Ne moraš paša moj, možeš i sam jaukati ili npr. divljati. Ali onda nema ljutiš ako ti neko kaže da radiš upravo istu stvar i tako se svojim djelima ni malo ne razlikuješ od takvih pojedinaca.
Ova tema je upravo tako i počela - sa jaukanjem, pa nastavila divljanjem 8-) A sve zbog toga što neko ima drugačije zove npr. Kevin. Ta imena na koncu nisu sami ni birali, pa i da jesu - pa šta... A, ja ću se od sutra zvati Danilo, samo da tebe i takve kao ti nerviram.

tebi je garant cura hrvatica
User avatar
Ares_Kane
Posts: 85
Joined: 17/12/2004 09:51
Location: Sarajevo

#61 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Ares_Kane »

košpicar gdje ti vidiš divljanje? pošto mi nešto previše pišeš o piramidama, tajnama , masonima, uvijanjem kašika i prostorno vremenskom kontinuumu...dali je tebi šta Semir Osmanagić u rodu? ili si na bobama?
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#62 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Ridjobrki »

Dobro sam promislio, onako bošnjačkomuslimanski i došao do logičnog zaključka: neće naše cure da kamatom rade!

:wink:

Svaka čast ahlaku bošnjačkom pa neće Azra i Emina u te haram gospodarske djelatnosti, neka Maje i Tanje u tome. Vlaška posla k'o vlaška posla...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#63 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by dječak sa šibicama »

Ridjobrki wrote:
dječak sa šibicama wrote:Sad sam se sjetio jedne Maje, prva ljubav tinejdzerska, iz Jablanice rodom, bosnjakinja.

Sad vise nisam siguran...
Možda je znamo obojica. :D
Nadam se, jer ako su dvije Maje iz Jablanice rodom, Bosnjakinje, onda vec imamo veliki problem. Nerjesiv...
User avatar
kukuruz_kokicar
Posts: 423
Joined: 29/09/2008 16:48

#64 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by kukuruz_kokicar »

shuma.ispod.pazuha wrote: tebi je garant cura hrvatica
Nemam curu, nego suprugu i ona je tvrda Bošnjakinja. Ako je problem, ja ću je zamoliti da to više ne bude... :D
Znaš koliko mi znači ta činjenica da je ona baš Bošnjakinja ... otprilike toliko koliko mi znači i njena boja kose... Ja bih nju volio i cijenio i da ima kosu sasvim različite boje, a već dobija i poneku sijedu. Lijepo joj stoje :)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#65 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by HAVANA »

Ares_Kane wrote: samo ako mi išta progovorimo vezano za nas Muslimane- Bošnjake- kako god hocete...domah je drvlje i kamenje odmah je ugrožena multikulturalnost...nismo nikad smjeli dici glave...a evo to i danas....znači ja MORAM HTIO NE HTIO svaki dan slušati JAUKANJA O MAJORIZACIJI...moram slušati divljanja ONOG DODIKA iz RS...

Sta je rjesenje...da se transformisem u ovog krmka i postanem kao on...?

Image


ili ovaj


Image


il ovaj


Image
User avatar
kukuruz_kokicar
Posts: 423
Joined: 29/09/2008 16:48

#66 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by kukuruz_kokicar »

Ares_Kane wrote:košpicar gdje ti vidiš divljanje?
Ares_Kane wrote: kukuruz_kokicar....dali se mogu medju te REptile Masone i svemirske brodove mogul se tu ubrojati isto tako i oni poznati čaršijski košpicari i šibicari...

jel to isti univerzum teorija zavjera??? ili to više spada pod klasike? hmmm...ako cemo o ovoj temi sr.ati onda hajmo. srati do kraja...ali mislim da je tema dosta ozbiljna i nije bila namjenjena bala.vcu kao ti...nego mogao si malo do kladionice nisi dugo
Evo sam ti podebljao mjesta gdje si izgubio kontrolu nad svojim mislima, jezikom i tastaturom.
Ja to zovem divljanjem. Da se ne bi raspravljali, ti ako imaš neki svoj privatni naziv za takve manifestacije - ja ću ga rado prihvatiti. 8-)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#67 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Ridjobrki »

kukuruz_kokicar wrote:
Ares_Kane wrote:košpicar gdje ti vidiš divljanje?
Ares_Kane wrote: kukuruz_kokicar....dali se mogu medju te REptile Masone i svemirske brodove mogul se tu ubrojati isto tako i oni poznati čaršijski košpicari i šibicari...

jel to isti univerzum teorija zavjera??? ili to više spada pod klasike? hmmm...ako cemo o ovoj temi sr.ati onda hajmo. srati do kraja...ali mislim da je tema dosta ozbiljna i nije bila namjenjena bala.vcu kao ti...nego mogao si malo do kladionice nisi dugo
Evo sam ti podebljao mjesta gdje si izgubio kontrolu nad svojim mislima, jezikom i tastaturom.
Ja to zovem divljanjem. Da se ne bi raspravljali, ti ako imaš neki svoj privatni naziv za takve manifestacije - ja ću ga rado prihvatiti. 8-)
Divljanje je kad to radi srbočetnički i ustaški agresorski elemenat. Kad naš to radi onda je riječ o opravdanom bijesu ugroženog dobrog a nemoćnog Bošnjaka.
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#68 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by prilagodjena »

Ares_Kane wrote:eto istu su klimu u državi napravili kao i u prijašnjoj Yugoslaviji...svi smiju sanjati svoje snove...Hrvati svoju nezavisnu državu...Srbijanci svoju Veliku Srbiju...Slovenci svoju malu nedodirljivu Deželicu...

samo ako mi išta progovorimo vezano za nas Muslimane- Bošnjake- kako god hocete...domah je drvlje i kamenje odmah je ugrožena multikulturalnost...nismo nikad smjeli dici glave...a evo to i danas....znači ja MORAM HTIO NE HTIO svaki dan slušati JAUKANJA O MAJORIZACIJI...moram slušati divljanja ONOG DODIKA iz RS...

ali ne mogu i nesmijem napisati nikakve moje-naše frustracije koje su argumentovane ili možda ne artgumentovane...možda su netačne - možda nemam sve podatke...ali ODMAH SAM PRIJAVLJEN...isto kao u YUGOSLAVIJI...jedan LIK mi je dao do znanja da UDBA/OZNA za Bošnjake i njihova prava UVIJEK POSTOJI... znači i danas ti je pogni glavu i šuti jel tako..i ne piši...a kad vidiš pravi se da ne vidiš...

a ništa odlučio sam...svom djetetu sam našao ime...zvat će se KEVIN :razz: zbog njegova dobra :bih:
a zar nije san svakog normalnog bošnjaka i bosanca da živi u multietničkoj i multikonfesionalnoj bih a ne brojati neke maje,tanje i ostale "vlahinje" :?
...ili sam ja nešto pobrkala :-)
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#69 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Adriatic »

*mima* wrote:
Adriatic wrote:
*mima* wrote:cuj ovoga.....da malo prodjem bankama..... :lol:
Naravno.
Iznenadićeš se.
ti bas ne znas sta pises
Naravno da znam, zato ovo i pišem.
Za banke sigurno.
Šta misliš ko upravlja i kakva je nacionalna struktura zaposlenih u glavnim bankama u Sarajevu?
Malo se informiši.
*mima*

#70 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by *mima* »

povraca mi se od ovakvih tema.........dje ja zivim Tito dragi...........bljak
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#71 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by HAVANA »

E sto bi ja volio da se naseli kod nas ko i u vecini zemalja ...crnaca,kineza,talijana,madjara ...saso mange...pa da se prcimo izmedjUse... :D i filipinke kake da bar gledam kad ne smijem dirat...
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#72 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by žulijan asanž »

@ares kane:

tema ti jednostavno ne drži vodu jer ovo jednostavno NIJE ISTINA!!!!!!! kako znam? pa jednostavno znam jer mi žena radi u HR-u i radila je za tri velike banke. to što pričaš je jedna nebulozna i huškačka priča i ja zaista molim moderaciju da ovu temu zamandali, ali što većim katancem sa tri ključa!

banke su jednostavno lihvari - oni misle samo na jedno - PROFIT!

ti misliš da će se neko tamo bakćati kako se ko zove :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: dugo nisam ništa smješnije čuo.

dođeš na intervju - znaš raščlanit bilans, znaš izračunat ručno EKS, znaš sastavit ručno OP, znaš engleski, njemački, talijanski (zavisno od zemlje porijekla kapitala banke :roll: ), znaš porezne politike, znaš pravni aspekt poslovanja (založno pravo, zakon o izvršnom postupku itd...) i najvažnije - znaš se fino naguzit šefu - ti si PRIMLJEN i tačka, kako god da ti ime bilo.

ako radiš sa klijentima direktno, zaboravio sam napomenuti da moraš biti i lijep (svi zubi u glavi, počešljan, obrijan, ispeglan, da znaš nekoliko različitih čvorova na kravati svezat itd...)


šta je bottom line -

u bankama su ljudi SREDSTVA i nikome nije bitno kako se zoveš ako PRAVIŠ PARE.

molim zaključajte temu jer je zaista nebulozna
Last edited by žulijan asanž on 13/03/2012 12:33, edited 1 time in total.
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#73 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by sandra01 »

Ares_Kane wrote:Vodeci razgovore u SArajevu sa mnogim bankama, nevladinim organizacijama, grupacijama, holdinzima itd itd...dobijem dojam da zaposlenog bošnjačkog življa ima vrlo malo...

ne rijetko tj barem u 70-80% prilika na drugoj strani slušalice imam predstavljenu Maju, Tanju, Draganu, itd da ne nabrajam previše imena...

mislim da se ne razumijemo pogrešno nemam ništa protiv...dabogda mi svi radili...a pogotovo mi je drago jer se uvijek radi o mladim osobama...ali ipak u medijima non stop dobivamo napade kako su neki MAJORIZIRANI PODREDJENI itd...

ali u praksi nije tako...a da ne govorim fizičke posjete mnogim firmama gdje se čovjek uvjeri da je to tako kao na telefonu...naravno u svakom primjeru ovo važi za bolje kompanije-jače...ne za privatne firme tipa gazdinstva itd.

Ja mislim da razne optužbe da je Sarajevo Teheran ili da su neki majorizirani treba potrijepiti statistikama...a isto tako sa naše strane smatram da trebamo konačno stati u svoju odbranu i iznijeti BROJKE STATISTIKE da to baš nije tako kao što se napuhuje u medijima.

Dali ima tko slična iskustva?

Ti da nemas nista protiv, ovakve stvari ti ne bi upadale u oko niti bi o njima razmisljao a kamoli otvarao temu o
tome.
Smeta ti itekako!!!! :x :x :x

Ako ce ti biti lakse evo ja sam nebosnjakinja sa tipicnim kriscanskim imenom i ne radim ,u gradu u kom sam rodjena i gdje su rodjeni moji roditelji i babe i djedovi da ne nabrajam dalje.Svi dojednog nesto ostavili ovom gradu .
Mirno spavaj dusebriznice , cuvaru i brojacu Bosnjackih krvnih zrnaca,jos uvjek ima tvojih istomisljenika(jako puno)
kojim je ime i prezime jedini kriterij u dodjeljivanju posla.
Administratoru molim te kljucaj ovo da ne dodje do krvoprolica,steta je :x
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#74 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Banksy »

Ridjobrki wrote:Mene kad neko strpa u ovaj živalj ja bih ga najradije umrtvio.
:lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#75 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by HAVANA »

Fakat sto se ovo ne kljuca :? Gluplje huskacke teme a da je duze ostala jos ne vidjeh...a i djeca ovo citaju pa ce pocet brojat okolo...
Ukidaj il da pocnem ja o sexu... :D :twisted: :skoljka:
Locked