Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Pandakonda
Posts: 4377
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#76 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by Pandakonda »

the_stick wrote: 17/05/2021 23:39 H&m, kao i zara, je brend koji je idealan za nove shopping centre jer privlaci musterije. Takvi brendovi od centara traze znacajne povlastice u vidu najboljih prostora i znacajno smanjene rente na period od minimalno 5 godina. U Sarajevu niti jednom centru, koji bi h&m-u bio zanimljiv, u ovom trenutku ne treba h&m jer imaju dobru popunjenost i dobre ugovore. Da bi zadovoljili zahtjeve h&m-a, bbi bi trebao izbaciti cordobu i sta god je sprat iznad, scc bi trebao izbaciti zaru, a alta bi trebala izbaciti new yorker. Za ove centre to jednostavno nema logike. Drugi centri h&m-u nisu zanimljivi, a u centru grada takodjer nema prostora za njih (osim ako opcina ne napenali azel, sto bih bas volio vidjeti jer je prosto suludo da u najboljem objektu u gradu, a vjerovatno i drzavi, imas jbn outlet).

Bilo kako bilo, to je primarni razlog zasto nisu u Sa.

A sto se tice teme i delte u bl... meni je licno bezveze centar... ne kontam ko im je smislio centar bez food court...
Ima food court u mom marketu na prizemlju i tu sam bolju hranu jeo nego u bilo kojem restoranu u BBI. A da ne govorim o samom konceptu da placas po kilazi koju god hranu zelis i kombinujes sam sta hoces sto barem trenutno u BiH nigdje nisam vidio.
GG_1231
Posts: 83
Joined: 26/07/2021 15:24

#77 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by GG_1231 »

mali_balon wrote: 16/05/2021 13:39
tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 13:28

meni je cudnije kako su rentabilne te prodavnice u bl jer jedino tržište gdje to bas ide su Sarajevo i Mostar kad vidi covjek popunjenost radnji i kupovnu moc ovdje i tamo zapita se kako tamo sta radi

sto se tice radnji same radnje ce uskoro postati visak kad sve manje vise ode na online prodaju et sami mango nema radnju u sarajevu a ubijaju sa prodajom stvari u sarajevu jer imaju dobar online shop
Jos kad tome dodas da si u zg za 2h iz bl....puno veci izbor....mozda je jeftinije u bl ali ne puno
Pa i nije baš nešto PUNO veći izbor...osim ako ne želiš maksuz u C&A, CCC ili neku pojedinu manju trgovinu ne znam bas da se isplati putovati 😕
Post Reply