Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10730
Joined: 27/04/2021 22:52

#26 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by tramvajtrojka »

mk ultra wrote: 16/05/2021 13:24 U sarajevu je skup prostor i za lager, skupe carine i carinski troskovi
Jednostavno je uvozni posao u Sarajevu na granici isplativog, zato se to seli u jeftinija podrucja

Uprati i vidi, 95% uvoznika bilo cega na veliko je blizu granice i dobro povezan sa granicom (Ljubuski, Posusje, Jelah, Gradačac-Arizona-Brcko, Laktasi/Gradiška/Ramići BL)

U sarajevu stacioniranih uvoznih lagera imaš jako malo
meni je cudnije kako su rentabilne te prodavnice u bl jer jedino tržište gdje to bas ide su Sarajevo i Mostar kad vidi covjek popunjenost radnji i kupovnu moc ovdje i tamo zapita se kako tamo sta radi

sto se tice radnji same radnje ce uskoro postati visak kad sve manje vise ode na online prodaju et sami mango nema radnju u sarajevu a ubijaju sa prodajom stvari u sarajevu jer imaju dobar online shop
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#27 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by u-pet-deka »

tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 13:08
u-pet-deka wrote: 16/05/2021 13:05 U Danskoj na samom sjeveru, ima jedan, tako su mi rekli vozači autobusa, koji preko njih u Tuzlu pošalje više od 30 velikih vreća odjeće mjesečno. Sve kupljeno na raznim starinarnicama. Koliko te markirane odjeće se nosi po Sarajevu, Banja Luci i sl.?

Ali ne vidim nikakvu zaradu osim ako ljudi u BiH zaista plaćaju hiper cijenu za tako te rabljenje stvari.
e jebla te danska vise rekao bi čovjek oni se znaju obuci nacija koja nosi bijele carape i sandale preko i svaki izgleda kao beskućnik :lol: :lol: :lol:
A markiranih prodavnica odjeće iza svakog ugla. :oops: Porediti današnju 'hippi' generaciju sa ostatkom nas :oops:
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#28 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by mali_balon »

vanjki wrote: 16/05/2021 12:53
mali_balon wrote: 16/05/2021 12:48 Dajte strucnjaci i modni gurui prvo se naucite ata je brend
Po vama ispada brend samo skupa tj skuplja garderoba....sve je brend....pitanje koliko je koji popularan.....cuj hm nije brend...svasta....ja logike i govana....
Hajde strucnjak ti nam reci definiciju brenda?
Sto bi...imas google pa opleti...prije nego pocnes valjati gluposti.....a vec su ti odgovorili
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#29 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by mali_balon »

tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 13:28
mk ultra wrote: 16/05/2021 13:24 U sarajevu je skup prostor i za lager, skupe carine i carinski troskovi
Jednostavno je uvozni posao u Sarajevu na granici isplativog, zato se to seli u jeftinija podrucja

Uprati i vidi, 95% uvoznika bilo cega na veliko je blizu granice i dobro povezan sa granicom (Ljubuski, Posusje, Jelah, Gradačac-Arizona-Brcko, Laktasi/Gradiška/Ramići BL)

U sarajevu stacioniranih uvoznih lagera imaš jako malo
meni je cudnije kako su rentabilne te prodavnice u bl jer jedino tržište gdje to bas ide su Sarajevo i Mostar kad vidi covjek popunjenost radnji i kupovnu moc ovdje i tamo zapita se kako tamo sta radi

sto se tice radnji same radnje ce uskoro postati visak kad sve manje vise ode na online prodaju et sami mango nema radnju u sarajevu a ubijaju sa prodajom stvari u sarajevu jer imaju dobar online shop
Jos kad tome dodas da si u zg za 2h iz bl....puno veci izbor....mozda je jeftinije u bl ali ne puno
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#30 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by u-pet-deka »

Kupovati u Hrvatskoj markirano porkaj Italije :-)
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10730
Joined: 27/04/2021 22:52

#31 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by tramvajtrojka »

u-pet-deka wrote: 16/05/2021 13:35
tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 13:08
u-pet-deka wrote: 16/05/2021 13:05 U Danskoj na samom sjeveru, ima jedan, tako su mi rekli vozači autobusa, koji preko njih u Tuzlu pošalje više od 30 velikih vreća odjeće mjesečno. Sve kupljeno na raznim starinarnicama. Koliko te markirane odjeće se nosi po Sarajevu, Banja Luci i sl.?

Ali ne vidim nikakvu zaradu osim ako ljudi u BiH zaista plaćaju hiper cijenu za tako te rabljenje stvari.
e jebla te danska vise rekao bi čovjek oni se znaju obuci nacija koja nosi bijele carape i sandale preko i svaki izgleda kao beskućnik :lol: :lol: :lol:
A markiranih prodavnica odjeće iza svakog ugla. :oops: Porediti današnju 'hippi' generaciju sa ostatkom nas :oops:
sta smatras pod brendiranom odjecom a da se nema u bih uzeti mislim za srednji sloj gradjanstva ne mislim na balmain itd koji 95 % danske ne nose
Sociolog
Posts: 4346
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#32 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by Sociolog »

Ima Ragman, po meni su super dzemperi i kosulje kvalitetom.
Nemaju nazlost radnje u Sa.
Imam dzemper Ragman, iz 2006, jos ga nosim, niti su mu se rukavi prosirili niti se materijal pohabovan.

Jedino fali HM, imaju finih stvari za svaciji dzep, pogotovo majice raznovrsne kosulje.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10730
Joined: 27/04/2021 22:52

#33 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by tramvajtrojka »

mali_balon wrote: 16/05/2021 13:39
tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 13:28
mk ultra wrote: 16/05/2021 13:24 U sarajevu je skup prostor i za lager, skupe carine i carinski troskovi
Jednostavno je uvozni posao u Sarajevu na granici isplativog, zato se to seli u jeftinija podrucja

Uprati i vidi, 95% uvoznika bilo cega na veliko je blizu granice i dobro povezan sa granicom (Ljubuski, Posusje, Jelah, Gradačac-Arizona-Brcko, Laktasi/Gradiška/Ramići BL)

U sarajevu stacioniranih uvoznih lagera imaš jako malo
meni je cudnije kako su rentabilne te prodavnice u bl jer jedino tržište gdje to bas ide su Sarajevo i Mostar kad vidi covjek popunjenost radnji i kupovnu moc ovdje i tamo zapita se kako tamo sta radi

sto se tice radnji same radnje ce uskoro postati visak kad sve manje vise ode na online prodaju et sami mango nema radnju u sarajevu a ubijaju sa prodajom stvari u sarajevu jer imaju dobar online shop
Jos kad tome dodas da si u zg za 2h iz bl....puno veci izbor....mozda je jeftinije u bl ali ne puno
ma nema sanse da je jeftinije u bl moze biti samo skuplje i ne znam tu fascinaciju sa deltom prosjecan trzni centar ljudi nisu mogli podove godinu dana srediti nemaju posten food court itd itd jedan scc po enterijeru za nju je uss Enterprise
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#34 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by P308 »

90% ovog sto si nabrojao postoji u Sarajevu.
User avatar
mk ultra
Posts: 19511
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#35 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by mk ultra »

P308 wrote: 16/05/2021 13:47 90% ovog sto si nabrojao postoji u Sarajevu.
Ali ali nema H&M :mrgreen:

Ona na FB sto uvozi HM iz njemacke ubi posao
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#36 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by P308 »

Da hoce vise i taj H&M, ubise ljudi s njim. A bezvezne krpetine da ne mogu biti bezveznije ali eto, neka ga.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10730
Joined: 27/04/2021 22:52

#37 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by tramvajtrojka »

mk ultra wrote: 16/05/2021 13:52
P308 wrote: 16/05/2021 13:47 90% ovog sto si nabrojao postoji u Sarajevu.
Ali ali nema H&M :mrgreen:

Ona na FB sto uvozi HM iz njemacke ubi posao
ma nakon tuzle gdje je radnja u pripremi dolaze u Sarajevo nisu debili da ne dodju na najjace tržište u državi
samo ne znam jesu li u potpunosti odustali od lokacije uz Cineplex jer na svim renderima oni su bili zakupac pored cineplexxa
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#38 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by u-pet-deka »

tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 13:42
u-pet-deka wrote: 16/05/2021 13:35
tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 13:08

e jebla te danska vise rekao bi čovjek oni se znaju obuci nacija koja nosi bijele carape i sandale preko i svaki izgleda kao beskućnik :lol: :lol: :lol:
A markiranih prodavnica odjeće iza svakog ugla. :oops: Porediti današnju 'hippi' generaciju sa ostatkom nas :oops:
sta smatras pod brendiranom odjecom a da se nema u bih uzeti mislim za srednji sloj gradjanstva ne mislim na balmain itd koji 95 % danske ne nose
Markirano za srednji sloj? Drug, ja kad govorim o mrakiranom mislim isključivo na sam vrhu vrhova po pitanju imena tj. brand i naravno o originalu a ne tamo neki fuš. Govorim gdje pulover, džemper košta 300 - 500 ili više Eura. Kada živite u krilu luksuza, onda je moda razmetanje svojim otmjenim životnim stilom! Iako je većina luksuznih brendova vjerojatno izvan naše lige, ne možemo se ne zapitati kako je to živjeti raskošno. A odprilike 1/3 Danaca tako živi, jer imaju love kao blata.

Mada ima i naših bisera. Lola o kojem sam ranije pisao, koji živi u svom svijetu i to ima crno na bijelo još, voza stare olupine od auta kao stil a na ruci nosi sat Breitling, koji sigurno ispod 7 - 8.000 Eura nije bio.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13643
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#39 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by JohnnyS »

P308 wrote: 16/05/2021 13:56 Da hoce vise i taj H&M, ubise ljudi s njim. A bezvezne krpetine da ne mogu biti bezveznije ali eto, neka ga.
Imaju neloših basic stvari, fin im je pamuk za dječju robu, a nisu preskupi. Od tih precijenjenih brendova meni je daleko najgora Zara
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10730
Joined: 27/04/2021 22:52

#40 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by tramvajtrojka »

u-pet-deka wrote: 16/05/2021 14:11
tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 13:42
u-pet-deka wrote: 16/05/2021 13:35

A markiranih prodavnica odjeće iza svakog ugla. :oops: Porediti današnju 'hippi' generaciju sa ostatkom nas :oops:
sta smatras pod brendiranom odjecom a da se nema u bih uzeti mislim za srednji sloj gradjanstva ne mislim na balmain itd koji 95 % danske ne nose
Markirano za srednji sloj? Drug, ja kad govorim o mrakiranom mislim isključivo na sam vrhu vrhova po pitanju imena tj. brand i naravno o originalu a ne tamo neki fuš. Govorim gdje pulover, džemper košta 300 - 500 ili više Eura. Kada živite u krilu luksuza, onda je moda razmetanje svojim otmjenim životnim stilom! Iako je većina luksuznih brendova vjerojatno izvan naše lige, ne možemo se ne zapitati kako je to živjeti raskošno. A odprilike 1/3 Danaca tako živi, jer imaju love kao blata.

Mada ima i naših bisera. Lola o kojem sam ranije pisao, koji živi u svom svijetu i to ima crno na bijelo još, voza stare olupine od auta kao stil a na ruci nosi sat Breitling, koji sigurno ispod 7 - 8.000 Eura nije bio.
et nek nije gant , rl , hugo boss , burberry , dsq2 skupocjena marka il yeezy obuća itd itd sto ljudi sto cudi svako ima sto mu je skupo nekima je skupo sto sam uzeo rl kosulju , gant džemper preko toga i hugo boss tole i sto zimi nosam Canada Goose jaknu al bože moj nismo barem u danskoj da gledamo ocajne skandinavce
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#41 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by u-pet-deka »

tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 14:35
u-pet-deka wrote: 16/05/2021 14:11
tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 13:42

sta smatras pod brendiranom odjecom a da se nema u bih uzeti mislim za srednji sloj gradjanstva ne mislim na balmain itd koji 95 % danske ne nose
Markirano za srednji sloj? Drug, ja kad govorim o mrakiranom mislim isključivo na sam vrhu vrhova po pitanju imena tj. brand i naravno o originalu a ne tamo neki fuš. Govorim gdje pulover, džemper košta 300 - 500 ili više Eura. Kada živite u krilu luksuza, onda je moda razmetanje svojim otmjenim životnim stilom! Iako je većina luksuznih brendova vjerojatno izvan naše lige, ne možemo se ne zapitati kako je to živjeti raskošno. A odprilike 1/3 Danaca tako živi, jer imaju love kao blata.

Mada ima i naših bisera. Lola o kojem sam ranije pisao, koji živi u svom svijetu i to ima crno na bijelo još, voza stare olupine od auta kao stil a na ruci nosi sat Breitling, koji sigurno ispod 7 - 8.000 Eura nije bio.
et nek nije gant , rl , hugo boss , burberry , dsq2 skupocjena marka il yeezy obuća itd itd sto ljudi sto cudi svako ima sto mu je skupo nekima je skupo sto sam uzeo rl kosulju , gant džemper preko toga i hugo boss tole i sto zimi nosam Canada Goose jaknu al bože moj nismo barem u danskoj da gledamo ocajne skandinavce

Maybe in Bosna je. Ovdje drug to je nako za wannabee's kako zovu. Hajd Burberry i prolazi ostalo nikako. To se leti u Rim i kupuje po mjeri i sl. kod Brioni i sl.
Last edited by u-pet-deka on 16/05/2021 14:51, edited 2 times in total.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10730
Joined: 27/04/2021 22:52

#42 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by tramvajtrojka »

u-pet-deka wrote: 16/05/2021 14:39
tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 14:35
u-pet-deka wrote: 16/05/2021 14:11

Markirano za srednji sloj? Drug, ja kad govorim o mrakiranom mislim isključivo na sam vrhu vrhova po pitanju imena tj. brand i naravno o originalu a ne tamo neki fuš. Govorim gdje pulover, džemper košta 300 - 500 ili više Eura. Kada živite u krilu luksuza, onda je moda razmetanje svojim otmjenim životnim stilom! Iako je većina luksuznih brendova vjerojatno izvan naše lige, ne možemo se ne zapitati kako je to živjeti raskošno. A odprilike 1/3 Danaca tako živi, jer imaju love kao blata.

Mada ima i naših bisera. Lola o kojem sam ranije pisao, koji živi u svom svijetu i to ima crno na bijelo još, voza stare olupine od auta kao stil a na ruci nosi sat Breitling, koji sigurno ispod 7 - 8.000 Eura nije bio.
et nek nije gant , rl , hugo boss , burberry , dsq2 skupocjena marka il yeezy obuća itd itd sto ljudi sto cudi svako ima sto mu je skupo nekima je skupo sto sam uzeo rl kosulju , gant džemper preko toga i hugo boss tole i sto zimi nosam Canada Goose jaknu al bože moj nismo barem u danskoj da gledamo ocajne skandinavce

Maybe in Bosna je. Ovdje drug to je nako za wannabee's kako zovu. Hajd Burberry i prolazi ostalo nikako. To se leti u Rim i kupuje po mjeri i sl. kod Brioni i sl.
Image

jes jes danci su bas poznati da idu po italiji da kupuju po mjeri
ne zna se ko su vece skrtice u Skandinaviji oni il svedjani koji zbog flase votke prelaze granicu hahahahha 😂😂

ono haj da o italijanima majstorima stila pricas al ono o Dancima hahahah

jedino od skandinavaca sto se tice odjece sto valja je stenstroms kosulje i fjallraven i peak performance
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#43 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by u-pet-deka »

tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 14:48
u-pet-deka wrote: 16/05/2021 14:39
tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 14:35

et nek nije gant , rl , hugo boss , burberry , dsq2 skupocjena marka il yeezy obuća itd itd sto ljudi sto cudi svako ima sto mu je skupo nekima je skupo sto sam uzeo rl kosulju , gant džemper preko toga i hugo boss tole i sto zimi nosam Canada Goose jaknu al bože moj nismo barem u danskoj da gledamo ocajne skandinavce

Maybe in Bosna je. Ovdje drug to je nako za wannabee's kako zovu. Hajd Burberry i prolazi ostalo nikako. To se leti u Rim i kupuje po mjeri i sl. kod Brioni i sl.
Image

jes jes danci su bas poznati da idu po italiji da kupuju po mjeri
ne zna se ko su vece skrtice u Skandinaviji oni il svedjani koji zbog flase votke prelaze granicu hahahahha 😂😂

ono haj da o italijanima majstorima stila pricas al ono o Dancima hahahah

Ti ovdje od jednog kirurga, doktora medicine, uhjeba na vrhu recimo biroa za rad koji za godinu dana ima bez bonusa 150.000 Eura na ruke ili od direktora filijale banke koji kao minimum ima na ruke 200.000 Eura a o višim da ne govorim, da oni kupuju Hugo Boss. :lol: Bivša ministrica iz redova Social Demokrata je imala torbicu Gucci ono samo cijena iste bila nekoliko hiljada Eura, a u redovima Social Demokrata, ono radnici i stranka srednje klase.

Taj na glavi ima stvar koja se pravi u Italiji, i ovdje stoji nekih 300 Eura. :oops: A jakna na njemu nije ispod 800 Eura bila.


A tamo na kraju desno onaj mink krem bijeli to je cca. 8.000 Eura. :oops:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#44 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by Pandakonda »

vanjki wrote: 16/05/2021 11:44
Pandakonda wrote: 16/05/2021 11:21
vanjki wrote: 16/05/2021 11:11 Proveo sam prosli vikend u Banja Luci i naravno pored poznati znamenitosti islo se u shopping :D :D . Naravno odmah sam otisao u Delta City i prvo sam bio pozitivno iznenadjen dobro napravljen centru,koji je za mene najljepsi u BiH. Nisam mogao vjerovati kada sam vidjeo da imaju toliko poznati marki,koji u Sarajevu naravno nema. Tu je prije svega HM,Tomy Hilfiger, Calvin K,Under Armor(posebna prodavnica),Sinsey i mnogo drugih dobri marki.
Zatim u Gospodarskoj ulici se zena obradovala kada je vidjela Mango,koji je u Sarajevu zatvoren.

Kako objasniti ovu situaciju tj. da u manji BH grad dolaze tako popularni brendovi,kojih u Sarajevu nema?

Pa pogledajte samo novi Bingo City Centar,koji je jedno veliko razocarenje po brendiranoj odjeci?

Prema mom skromnom misljenju Banja Luka je broj jedan po shoppingu u BiH!
Tommy Hilfiger i Calvin Klein koliko znam imaju u BBI centru dok Under Armor je dovoljno snadbio ove radnje tipa Sport Vision itd. da nema potrebe za posebnom prodavnicom. Jedino si upravu za Sinsay, House i jos neke prodavnice ali vjerujem da i mi imamo neke svoje radnje koje oni nemaju tipa Zara i sl. Ili recimo Sarajevo ima 3 MCDa BL 0, ili kod nas skoro svaki centar ima svoju teretanu dok delta nema koliko sam upoznat, tako da sve ima neke prednosti. Svrha novog Binga i Delte je skroz drugacija, novi Bingo je primarno dizajniran za market stvari i mozda par kafica uz kino. Delta ima realtivno mal Moj Market ali je citav koncept oko shoppinga i dosta su bolji plac imali da mogu napraviti bas veliki centar.
Poenta je da XYZ ima te brendove ali nema posebni radnji za te brendove. Iskreno kod Under Armor ovoj prodavnici u DELTI ima mnogo vise izbora,nego u Spoertvision. Ja sam postavio pitanje za koji trazim odgovor zasto HM nema u Sarajevu? Kako je Bingo toliko nesposoban da privuce te brendove?
Neki od tih brendova imaju jako specificne zahtjeve vezano za prostor i trenutno samo SCC ispunjava te zahtjeve ali je taj prostor izdat Zari. Mogu oni napraviti standalone prodavnicu u gradu ali kao sto kolega gore rece rente su dosta skuplje u Sarajevu i više im se isplati ovako u sklopu nekog centra otvoriti. I prije par mjeseci je neko također spominjao da je Delta imala ekskluzivan dogovor sa H&Mom da samo u njihovim centrima moze biti u BiH, samo ne znam na koliki period je to islo.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#45 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by zrakomlat »

u-pet-deka wrote: 16/05/2021 14:52
tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 14:48
u-pet-deka wrote: 16/05/2021 14:39


Maybe in Bosna je. Ovdje drug to je nako za wannabee's kako zovu. Hajd Burberry i prolazi ostalo nikako. To se leti u Rim i kupuje po mjeri i sl. kod Brioni i sl.
Image

jes jes danci su bas poznati da idu po italiji da kupuju po mjeri
ne zna se ko su vece skrtice u Skandinaviji oni il svedjani koji zbog flase votke prelaze granicu hahahahha 😂😂

ono haj da o italijanima majstorima stila pricas al ono o Dancima hahahah

Ti ovdje od jednog kirurga, doktora medicine, uhjeba na vrhu recimo biroa za rad koji za godinu dana ima bez bonusa 150.000 Eura na ruke ili od direktora filijale banke koji kao minimum ima na ruke 200.000 Eura a o višim da ne govorim, da oni kupuju Hugo Boss. :lol: Bivša ministrica iz redova Social Demokrata je imala torbicu Gucci ono samo cijena iste bila nekoliko hiljada Eura, a u redovima Social Demokrata, ono radnici i stranka srednje klase.

Taj na glavi ima stvar koja se pravi u Italiji, i ovdje stoji nekih 300 Eura. :oops: A jakna na njemu nije ispod 800 Eura bila.


A tamo na kraju desno onaj mink krem bijeli to je cca. 8.000 Eura. :oops:
Jel znaš ljude ili ovako na osnovu slike prepoznaješ koja je odjeća, koji brend i znaš napamet cijene?
Drugclanbiblioteke
Posts: 126
Joined: 06/10/2020 17:51

#46 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by Drugclanbiblioteke »

Bezvezne scrolam, i naletim na ovaj dragulj klix foruma.
Čitam i ne vjerujem.

Nivo površnosti i potrebe da svoje poznavanje "bendova" pokažete kao neko korisno znanje je za jednu dobru doktorsku disertaciju.

Dance, Šveđane, Japance boli k za brendove jer znaju da je brendirana majica od 50€ nastala kao majca made in Bangladeš od 2€+ marketing brand cost (10€) + corporate profit. Oni to ne plaćaju jer ih uče u osnovnim školama da nije poenta plaćati corporate branding tax, nego živjeti, putovati svijetom, prakticirati hobije...

Ali to je taj kmetski SDA mentalitet Bošnjaka Sarajlije koji prati brendove, ko šta nosi, ko šta vozi I kad umre ako ima para Bare, ako nema Vlakaovo style.

Pratim vas i tefterim zapažanja. :bih:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10730
Joined: 27/04/2021 22:52

#47 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by tramvajtrojka »

Pandakonda wrote: 16/05/2021 14:56
vanjki wrote: 16/05/2021 11:44
Pandakonda wrote: 16/05/2021 11:21

Tommy Hilfiger i Calvin Klein koliko znam imaju u BBI centru dok Under Armor je dovoljno snadbio ove radnje tipa Sport Vision itd. da nema potrebe za posebnom prodavnicom. Jedino si upravu za Sinsay, House i jos neke prodavnice ali vjerujem da i mi imamo neke svoje radnje koje oni nemaju tipa Zara i sl. Ili recimo Sarajevo ima 3 MCDa BL 0, ili kod nas skoro svaki centar ima svoju teretanu dok delta nema koliko sam upoznat, tako da sve ima neke prednosti. Svrha novog Binga i Delte je skroz drugacija, novi Bingo je primarno dizajniran za market stvari i mozda par kafica uz kino. Delta ima realtivno mal Moj Market ali je citav koncept oko shoppinga i dosta su bolji plac imali da mogu napraviti bas veliki centar.
Poenta je da XYZ ima te brendove ali nema posebni radnji za te brendove. Iskreno kod Under Armor ovoj prodavnici u DELTI ima mnogo vise izbora,nego u Spoertvision. Ja sam postavio pitanje za koji trazim odgovor zasto HM nema u Sarajevu? Kako je Bingo toliko nesposoban da privuce te brendove?
Neki od tih brendova imaju jako specificne zahtjeve vezano za prostor i trenutno samo SCC ispunjava te zahtjeve ali je taj prostor izdat Zari. Mogu oni napraviti standalone prodavnicu u gradu ali kao sto kolega gore rece rente su dosta skuplje u Sarajevu i više im se isplati ovako u sklopu nekog centra otvoriti. I prije par mjeseci je neko također spominjao da je Delta imala ekskluzivan dogovor sa H&Mom da samo u njihovim centrima moze biti u BiH, samo ne znam na koliki period je to islo.
ma nema jednostavno slobodnog prostora u centru grada za h&m ne znam koji su vrag odustali od prostora novog uz holiday hotel gdje je i kino , nijedan trzni centar nema slobodnog mjesta za njih jer je sve vec zakupljeno

a sto se tice Calvin Klein i TH imaju u BBI i to jedan ispod drugog i u lulu gold u scc-u ostale jace marke drzi xyz

a h&m i ugovor sa deltom to je suplja jer sad u Tuzli se otvara u BCC h&m u prosirenom dijelu bas prosle sedmice je izasla najava za njih tamo
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#48 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by Diverse »

Delta City u Banja Luci je itekako isplativ (mislim, koliko moze biti na ovim prostorima u odnosu na zapad, kupovna moc, i sl.) jer vikendom je prepuno. Dolaze autobusima iz Teslica, Tesnja, Prnjavora, Cazina, jedno veliko podrucje zahvata ovaj trzni.
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#49 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by vanjki »

Diverse wrote: 16/05/2021 17:44 Delta City u Banja Luci je itekako isplativ (mislim, koliko moze biti na ovim prostorima u odnosu na zapad, kupovna moc, i sl.) jer vikendom je prepuno. Dolaze autobusima iz Teslica, Tesnja, Prnjavora, Cazina, jedno veliko podrucje zahvata ovaj trzni.
Uvjerio sam se takodjer da je puno i ljudi kupuju tj.radnje su pune
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#50 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by Pandakonda »

tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 15:51
Pandakonda wrote: 16/05/2021 14:56
vanjki wrote: 16/05/2021 11:44

Poenta je da XYZ ima te brendove ali nema posebni radnji za te brendove. Iskreno kod Under Armor ovoj prodavnici u DELTI ima mnogo vise izbora,nego u Spoertvision. Ja sam postavio pitanje za koji trazim odgovor zasto HM nema u Sarajevu? Kako je Bingo toliko nesposoban da privuce te brendove?
Neki od tih brendova imaju jako specificne zahtjeve vezano za prostor i trenutno samo SCC ispunjava te zahtjeve ali je taj prostor izdat Zari. Mogu oni napraviti standalone prodavnicu u gradu ali kao sto kolega gore rece rente su dosta skuplje u Sarajevu i više im se isplati ovako u sklopu nekog centra otvoriti. I prije par mjeseci je neko također spominjao da je Delta imala ekskluzivan dogovor sa H&Mom da samo u njihovim centrima moze biti u BiH, samo ne znam na koliki period je to islo.
ma nema jednostavno slobodnog prostora u centru grada za h&m ne znam koji su vrag odustali od prostora novog uz holiday hotel gdje je i kino , nijedan trzni centar nema slobodnog mjesta za njih jer je sve vec zakupljeno

a sto se tice Calvin Klein i TH imaju u BBI i to jedan ispod drugog i u lulu gold u scc-u ostale jace marke drzi xyz

a h&m i ugovor sa deltom to je suplja jer sad u Tuzli se otvara u BCC h&m u prosirenom dijelu bas prosle sedmice je izasla najava za njih tamo
Ne znam da li je suplja ali se vrtila ta prica i da Zara vjerovatno funkcionise po istom principu. Jer objektivno osim prostora ili ekskluziviteta, nema drugog razloga zasto se H&M ne bi otvorio u sarajevu ili mostaru. Mada i ja primarno mislim da je zbog mjesta jer ne znam po kojoj drugoj logici se isplati u Tuzli otvoriti prije nego u Sarajevu :-)
Post Reply